Jump to content
GSForum - Segélyvonal

BOOT beáll


doodsi

Recommended Posts

doodsi

Sziasztok! Ma vettem egy ASUS x501A notebookot. Szeretnék rá SD kártyáról win7-et telepteni, de sehogy se tudok rájönni, hogyan lehetne beállítani az arról való bootolást. A boot option prioritiesnél csak a winchester szerepel és hiába próbálok hozzáadni, nem szerepel a listában semmi amit hozá lehetne adni. A bios verziószáma 2.15.1226. Köszönöm előre is a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Az SD kártyáról való bootolás nagy valószínűséggel nem támogatott. Rakd rá egy pendrivera, és arról telepíts.

Link to comment
Share on other sites

doodsi

Köszönöm szépen!

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Szerintem kellene SD-ről is bootolnia, ha van benne kátyaolvasó.

Szokott lenni valamilyen billentyűzet leütés, ami átállítás nélkül felhozza a boot opciókat az adott alkalomra. Esc vagy valamelyik F gomb.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Nem biztos, hogy lehet. A jelenlegi laptopomon én sem tudok SD-ről bootolni. Az előzőn lehetett.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ha lehet bootolni róla, akkor a BIOS-ban is megjelenik, mint bootolható eszköz.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Valóban. Nálam a laptopon egyenként külön lehet engedélyezni, hogy legyen CD-ROM boot, SD card boot, floppy boot és PXE Internal NIC boot is, valamint megjelenik a boot sorrendben is az SD kártyáról való bootolás is.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
fureszoszi

Sziasztok nekem hasonló a problémám. Miután ki választom hogy a pendrive-ról bootoljon egy fekete képernyőt kapok és nem kezd el bootolni. ötlet mit ronthattam el?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...