Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Videókártya Hiba


macyka92

Recommended Posts

macyka92

Sziasztok!!

van egy kis problémám remélem tudtok segíteni.

A gépemben alaplapi VGA van és a mai nap hoztak nekem egy VGA-t :Gainward 8600gt 512mb ddr3, be raktam a gépembe és bejött meg a driverét is automatikusan fel rakta a windows 8.

fel telepítettem a Call of Duty 2-t utána újra indítottam a gépet és már képet nem adott, vissza tettem az alaplapiba ott meg bejön és minden stabil de a Gainward VGA-n semmi kép be kapcsol a gép meg hűtő minden megy csak képet nem add be de az alaplapin meg igen.

Nagyon Örülnék neki ha tudnátok segíteni, előre is köszönöm

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

BIOS-ban le kell tiltani az alaplapi VGA-t.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Predator

Sziasztok!

Van egy kis problémám a Msi 8800gts 320mb kártyámmal a memória mindig 99% kihasználtságot mutat !!!

Van rá valami ötlet megoldás ?

Link to comment
Share on other sites

Predator

???

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Mivel nézed?

Link to comment
Share on other sites

Predator

AIDA64

 

gPU-Z

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Predator

???

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Működésben jelent problémát? Ha nem, akkor ne foglalkozz vele, valószínűleg hibás adat.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
nyekk
@nyeklenyukkHali! Régi gépet raknék össze, és van egy R9550-128CDT azt hiszem abit márkájú kártyám, amivel a kép apró blokkokban elszíneződik. Ha kell teszek képet is valahova. Van valami ötletetek hogy mi lehet vele? Videó Bios frissítés vajon használ néki? Ismerősöm azt mondja hogy memória behalt rajta 100%. Lehet valahol kapni hozzá vajon? Nem is az értéke érdekel, hanem a kihívás....Köszi előre is!
Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

VGA-ra nem kapsz memóriát, mert nem cserélhető. Úgy van ráforrasztva a nyákra. Kérdés, hogy az elszíneződést nem-e a monitor okozza (az a hibás, és nem a VGA).

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Nekem van hozzá ramom, gondolom ezen ddr 1 lehet. Egyesével le kell cserélgetni őket, tényleg csak hobbiból éri meg a ráfordítást, mert nem arányos az értékével. Amúgy a gpu is okozhatja ugyan ezt.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
lujoo

Sziasztok.

Nem tudom jó helyre írok e. Adott egy alaplap Asrock H77 Pro4m, Intel i5 3330 procival.Biosban hiába állítom be a pci-e 3.0 -ra, vagy automaticra, az indítóképernyőn pcie gen2 felirat jelenik meg mindig.ez gondolom azt jelenti nem használja ki a gen 3-at.Pedig elvileg tudja mind a kártya mind az alaplap.Ja a kártya Gigabyte gtx 650 oc 1GB. Valaki tudna javasolni valamit? a kártya jelenleg próbából van nálam, nem saját - de vennék és emiatt tesztelem.Köszi.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Kérdés mit értesz indító képernyőn. Azt, amikor megjelenik egy kép, az alaplap logójával? Mert azon tuti nem fog változni semmi szöveg, mivel az egész egy képfájl, és semmi szöveges információt nem tartalmaz, max a képre ráégetve. Ha a szöveges indító képernyőn jelenik ez meg, akkor adj neki egy BIOS frissítést. Bár egyébként sem biztos, hogy a GTX 650 kihasználná a PCI-e 3.0 előnyeit.

Link to comment
Share on other sites

lujoo

Indítóképernyő szöveges része, ahol eszközöket, egyéb dolgokat felsorol. Used pcie gen 2 ezt irja ki.Bios 1.7 verzió van fent.2.0 elérhető.Valami jó linket esetleg adnál, ahol kezdők számára leírják a BIOs frissítés folyamatát.Még nem csináltam effélét. VGA-t tudnál javasolni ami kihasználná?Vagy mitől függ ez voltaképpen? 50-60000 nagyságrendben.Köszi.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Talán, ha 4db felső-kategóriás kártyát bepakolsz a gépbe, akkor szükség lesz rá. :) De az nem 50-60e Ft. Igazándiból a PCIe 2 és 3 között az a különbség, hogy mekkora a rajta áthaladó maximális adatmennyiség, amit még ki tud szolgálni. A jelenlegi VGA-k ezt meg se közelítik, még PCIe 2 esetén sem, nem hogy a a PCIe 3 képességeit kihasználnák. Több VGA-s rendszernél már másabb a helyzet, mert ott osztozkodnak a VGA-k a sávszélességen.

BIOS frissítés a mostani gépeken a legegyszerűbben úgy megy, hogy lemented a BIOSt egy pendrivera, kicsomagolod (mert általában tömörítve rakják fel a netre), majd belépsz a BIOS-ba, és ott kikeresed a BIOS frissítése menüpontot. Érdekesség képen ez szinte biztos, hogy nem ilyen néven lesz, de általában benne szokták hagyni a FLASH szót a nevében. Ide belépve kitallózod a szükséges fájlt, és mehet.

 

Én VGA-ból AMD-t választanék, hisz közel azonos árkategóriában jóval nagyobb teljesítményt nyújt.

Ez például tökéletes is:

http://ipon.hu/webshop/product/gigabyte_gv_r787oc_2gd_hd7870_2gb_gddr5_pcie/201966

 

Csak egy rövidke összehasonlítás, hogy mi a különbség a két kártya között:

http://www.hwcompare.com/13465/geforce-gtx-650-vs-radeon-hd-7870/

Link to comment
Share on other sites

lujoo

Köszönöm a kielégítő választ, és a tanácsokat.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
csabiv1

Üdv... szeretnék segítséget kérni, mégpedig abban hogy hogyan bírnám a videó kártya bios-át lefrissíteni ? Én próbáltam már a saját gyártó által kiadott programját, de az egyáltalán nem is látja ! De a nvflash opciót is kipróbáltam, de egyszerűen nem bírom megcsinálni !! Nem engedi feltelepíteni! :( Egy GeForce® GTX 1080 Xtreme Gaming Premium Pack 8G (rev. 1.0) kártyám van. A bajom az hogy a játéknál droppol, akad, vagy remeg vagy mit tudom én, de idegesítő hogy nem akar menni normálisan! Az fps-el semmi gond , elindítom a játékot és pár perc múlva droppol! A játékot bírnia kéne, ez a hardver proci: i7 8700k alaplap: asus maximus hero x z370 ramok :3200 MHz G.Kill SSD táp: Corsair RM 850 De még is droppol!!! Ezért kérném a segítséget valakitől aki hajlandó lenne nekem a problémámban segíteni! Én a videokártya bioszra gyanakszom, driver nem lehet mert már sokat kipróbáltam! Az ssd-n is próbáltam és a Vincseszteren is próbáltam, már mint a játékokat. Már minden tudásom kimerítettem! A bios frissítésnél csináltam egy képernyő mentést hogy mit ír de nem tudom ide beilleszteni, tehát ha segít valaki akkor elküldöm neki . Segítségeket előre is köszönöm.

Edited by csabiv1
Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A játékok és a Windows eredetiek? Mert ez is okozhatja a problémát.

Link to comment
Share on other sites

csabiv1

Igen a rendszer is eredeti és a játékok is.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Fujitsu

Ezt a problémádat a video BIOS piszkálása aligha fogja megoldani. Szoftveres gond, melegedés, bármi lehet.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Pjotr

Igazából simán megoldhatja egy stock BIOS, sok gyártó azt hiszi, jobban tudja, mint az NVIDIA, hogyan is kell csinálni...

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Azért nem nagyon hiszek ebben, mert elsóznak ezekből azért pár tízezret ugyanezzel a szoftverrel biztosan, a nagyját nyilván nem pasziánszozásra veszik. Ha mindenkinél akadnának a játékok, csak kiadnának valami javítást, vagy minimum tele lennének a fórumok ezekkel a problémákkal.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Nem tudom, én képhibásat láttam; stock BIOS után rendben működött az "OC Ultimate EztVeddMeg Gamer" Gigabyte kártya. Eléggé facepalm az egész, arról nem is beszélve, hogy alapból is hamar throttling a vége, nemhogy a még plusz pár MHz meg feszültségkeltés után...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...