Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2013. januári számról


hmolnarj

Recommended Posts

petzolkri

De remélem most ezen felbuzdúlva nem kezdesz az autó-motornak írogatni, hogy a német prémiumautós teszteket, bemutatókat vegyék ki az újságból, mert az téged nem érdekel és amúgyis túl drága...

 

Nem fogok, nem én kezdeményeztem, hogy vegyék ki a Mac rovatot. Viszont véleményt alkottam róla, hogy számomra olvashatatlan volt ez a rovat, hiába olvastam nem tudott felcsigázni a sok-sok mac-es alkalmazások. Főleg , hogy ki se tudom próbálni. ! Mindenki örülhet, hisz olvashatja a Mac gépén ingyenesen a rovatot, nekünk jó öreg "hűséges olvasóknak" pedig maradhat a windows és linux világ, mert azt elérhető áron ki tudom próbálni és használni. Elég hozzá egy vas. Egyébként is Mac cikkek eddig is voltak, és most is vannak, de most már jó az egyensúly. Ami alatt azt értem, hogy nem kell kb. 20 oldalt csak azért kihagynom, mert ... és itt pontot teszek a végére.

 

Officra visszatérve Microsoft és a Libre office-t is használom. Mindkét programnál futottam már bele program hibába búgba. Mindkettő jó, csak egyikért elkérnek X ft-ot így leragadtam 2003-as nál, Míg a másik mindig friss, (Libre) és azért teljesen nem szabad leírni, főként, hogy 0Ft, tisztelet kíván. ...

 

Másik a Wine programot már régóta ismertem, csak a Playonlinux nem ismertem eddig.

Edited by petzolkri
Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Én sem reklamáltam a Mac rovat miatt, de nem bánom, hogy nincs. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Kiolvastam az e havi magazint. Összességében is jól sikerült. Szerintetek is? (így egy picit kanyarodjunk vissza a témához) :tárgyalás::vacog:

Link to comment
Share on other sites

Jocó84

Sziasztok!

 

Nem tudom jó helyre írok e vagy sem.

Ha nem jó helyre írok akkor javítsatok ki.

Egy olyan kérdésem lenne, hogy lehet Agnitum kódhoz jutni?

Kell egy sima emali írni arra a címre ami az újságba van írva?

Előre is köszönöm a válaszokat

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Igen a januári PCW 111. oldala szerint az ott megadott email címen kell kérni. (technikai bonyodalmak miatt)

Link to comment
Share on other sites

gahen

Hello,

szerintem is nagyon jó lett ez a szám a sok linuxszal és egyáltalán nem bánom, h nincs mekmelléklet benne.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Srácok, ennyire dicséritek, még a végén megveszem. :)

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Még kapható az újságárusoknál, de én azt hittem eddig, hogy Dávid Csaba mindig megveszi.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Csak azt, ami megfog a témáival. ;)

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Értem ez esetben a januári számot melegen ajánlom, érdemes átolvasni.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba
:kocc: Behúztam a decemberivel együtt. –> :olvas:
Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Értem, digitálisan húztad be. :oké: Én már a februári kiadást várom, :hmm: de az még odébb van. :göbzi:

Kíváncsi vagyok milyen új dolgokat mutattak be Las Vegasban.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Ma egy ismerősnek telepítettem Ubuntu 12.04 LTS rendszert, nem semmi, hogy milyen rövid idő alatt felmegy, ellenben windows telepítésnél, mikor úgy kell vadászni az alkalmazásokat.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Ennek ellenére még mindig félnapos harc egy nyomtatót működésre bírni linux alatt. :dühös:

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

A fene se tudja, pl nekem usb-s hp laserjet 1018 van, amit rádugva 1 percen belül működik automatikusan. Van egy régi hp lap olvasom is az is simán megy felismeri. Sőt az új HD6670 grafikus kártyámhoz is van driver ami házon belül felrak a további illesztők segitségével. 12.04 számomra jól kezeli a környezetemben lévő hardvereket. Igaz 10.04-es kiadásnak már kaparászni kellett manuálisan a LAN, SD kártya olvasót. De hol van már a 10.04-es rég feledésbe merült.

 

Bár lehetnek más hardverek más problémák, de mostanság egész jól áll az Ubuntu e téren.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Tény, ami tény, én még a 10.04-essel próbálkoztam legutóbb. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Azóta nagyon sokat fejlődött. Egyébként nekem is egyből ment az ezer éves hp nyomtatóm a drivercsomag letöltése után. Ami azért nagyon jó, mert Windows 7 alá már nincs drivere.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Érdekes, hogy win 3.11 óta használtam már win95, win98, winME, winNT, winXP, winVista, win7... (win8 még nem). Közben mindig kacsingattam az akkori Linux felé is, de mindig kiprobáltam és uninstall. Főként az UHU linux volt akkoriban érdekes.

 

Volt ez idáig, de mostanában már komoly rendszer pl. az Ubuntu csak hozzászokás kérdése. Immár jó ideje fixen fut az ubuntu nem is egy gépen, elégedett vagyok vele. A win7 már csak begyepesedett megszokásból futattom dualbootban. Az biztos, hogy nem érzek vágyat a win8 iránt. :S Használom mindkét rendszert, láttam mediamarkt-ban a win8-at és alig lehetett kezelni, fura.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Érdekes, én most feldobtam ugyan a gépre a WIn7-et, de azon gondolkodom, hogy meddig tartsam meg. Talán kihúzza a tavaszi SSD-ig. Akkor mindenképpen átnyergelek Win8-ra, Start8-cal házasítva kifejezetten vonzónak tartom. ;) Addig még biztosan javítanak is rajta valamennyit. Win7 alaposan felkészített: 3 napig tulajdonképpen semmi mást nem csináltam, mint frissítettem és újraindítottam. :P

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Nahát, micsoda élet van ebben a topikban! :) Beleolvastam, de végigolvasni nem fogom, pedig marhára érdekel minden sztori, a pillangós is (bár állítólag a vipera jobb célhardver) meg mindenkinek a személyes nyomora is. (Kár, hogy nincs audiofórum, nagy ötlet lenne, ha egyszer valaki megcsinálná. A Drágsz Bánni is audioblogolni szokott gépelgetés helyett, és milyen igaza van. A reggeli aerob közben szívesen elhallgatnám mindenkinek az érvelését, még válaszolnék is, csak hülyén néznének a járókelők. :D )

 

Annak mindenesetre örülök, hogy a világméretű cionista összeesküvésig nem jutottatok el – ez tehát egy egészen kulturált fórum, ami jó jel.

 

Sok mindennel egyetértek, amit írtatok. Van, amivel nem, de nem fogok tételesen reagálni, mert akkor holnap estig írhatnám a hozzászólást. Csak arra az apróságra reagálnék, hogy egy pár tucat hozzászólás kitért erre a "nem akarok kilógni a sorból, ezért futtatni kell a Mukákó 23-at" meg a "nekem csak Galaxy S48 jutott az Ájfón 71 helyett, ej, de pofoz az élet" kérdéskörre.

 

Van pár dolog, ami az én gondolkodásomban vakfolt – értsd: nem valószínű, hogy mostanában megértem. Az egyik ilyen ez a sorból kilógás. Régen rossz, ha valaki a külsőségekben keresi a lényeget, és a külsőségek tekintetében akar feltétlenül igazodni a többiekhez. Akkor ott valami a nevelésben van súlyosan elcseszve. Engem soha nem zavart, ha kilógok a sorból, sőt. Én valamilyen szempontból mindig kilógtam szinte minden sorból, és nekem ez volt a természetes. Eszembe nem jutott volna arra vágyakozni, hogy nekem is ugyanolyan méjnsztrím szarom legyen, mint ami 10-ből 9 osztálytársamnak, és még amim volt, azt is letagadtam, egy kiskoromban belém nevelt bölcsességtől vezérelve. (Meg még behordani a suliba, ezt az állatságot... Már az óvodában is mereven elzárkóztam, mikor a barátaim arra akartak rávenni, hogy vigyem be én is néhány játékomat, mint ők. Persze lehet, hogy csak irigy és önző voltam.) És ma sem jutna eszembe kérkedni azzal, hogy mim van, mert ez nem értékmérő.

 

Szóval nem értem, miért nem lehet megtanítani a gyereknek azt, hogy ne a külsőségekben akarjon hasonlítani a többiekre. Sőt, egyáltalán ne akarjon hasonlítani a többiekre, legyen egyéniség, és csak a legkiválóbbakra akarjon hasonlítani. (És a kiválóságot mondjuk mérjük tanulmányi átlagban, ne a fuksz átmérőjében.) És akkor soha nem fog azzal jönni, hogy neki miért nincs olyan, mint az XY-nak. Legalábbis nálunk ilyen soha fel sem merült, és nem csak nálam nem.

 

A másik, amit nem értek, hogy miért gondolják sokan úgy, hogy nekik szinte létszükséglet az, amire vágynak. A túlvállalásos devizahitelek egy részének a melegágya is pont ez a gondolkodásmód volt. Amikor az ember ott tart, hogy egy Ájfón a vágya tárgya mérges madarakkal, akkor valójában k jó dolga van, mert ki tudja fizetni a rezsit, van hol laknia, van mit ennie, be tud járni a munkahelyére/iskolába... Meg kell tanulni elfogadni (és ezt meg kell tanítani a gyerekeknek is), hogy a vágyak jelentős része bizony beteljesületlen marad, és meg kell tanulni lemondani sok mindenről. És talán nem is feltétlenül baj ez. Pl. lehet, hogy minden vágyad egy éjszaka Natalie Portmannel, de aztán mikor oda kerülsz, akkor látod, hogy valójában egy kiélt fejű, szétbotoxolt múmia, és elmegy a kedved az egésztől. (Ez persze csak egy példa, azt se tudom, hány éves az a bige, meg hogy néz ki.) Néha jobb az illúzió. :)

 

És a gyerek is azt fogja a legtöbbre értékelni, amiért ő maga dolgozott meg. Ha elmegy dolgozni, spórol, gyűjtöget, akkor érezni fogja, hogy mi mennyibe kerül. Lesznek tervei, életcélja, nem fogja szórni a pénzt minden hülyeségre, és belátja majd, mi az, amire vágyakozhat ugyan, de nem elérhető a számára. Egy pillanatra se gondoljátok, hogy a gazdag gyereknek hosszú távon jobb: aki beleszületik a készbe, a jóba, abba, hogy neki mindene megvan, semmit se fog tudni igazán értékelni. Az ilyenek között sokkal nagyobb arányban vannak önértékelési zavarokkal küzdő, unatkozó, drogokhoz és más szarhoz nyúló, életcél és tervek nélküli, problémás egyedek.

 

Pont ez az, amiért a gazdag, de értelmes szülők is nagyon vigyáznak, hogy el ne kényeztessék a gyereket, mert abból hosszú távon igen nagy valószínűséggel k nagy baj lesz.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Win7 alaposan felkészített: 3 napig tulajdonképpen semmi mást nem csináltam, mint frissítettem és újraindítottam. :P

 

Ja igen ezt el is felejtettem mondani: a frissítés. Ubuntunál ez cirka fél óra volt. Ellenben win7 meg napokig szöszöl és ahelyett, hogy egyben egyszerre leszedné a frissítését folyamatosan lekap párat, töpreng. Telepít, újraindul, futkározik, ne kapcsolja ki, futkározik ilyen-olyan cucc mielőtt bejönne az asztal. Ezt megcsinálja friss telepítésnél, kb. 20-szor. És még hol vannak az általános programok telepítése, amit valljunk be őszintén ilyenkor még telepíteni is nehéz a folytonos frissítések-újraindulások végett.

 

Ubuntu pedig csak egyszer végigfut és csak egyszer frissít. Nem cikázik hogy ne kapcsolja ki meg mi a szösz.

 

E téren Ubuntu 12.04 LTS - Win7 1:0 (Erre még az elvetemült szaki se tud mást mondani.)

Link to comment
Share on other sites

KGigi
Pl. lehet, hogy minden vágyad egy éjszaka Natalie Portmannel, de aztán mikor oda kerülsz, akkor látod, hogy valójában egy kiélt fejű, szétbotoxolt múmia, és elmegy a kedved az egésztől. (Ez persze csak egy példa, azt se tudom, hány éves az a bige, meg hogy néz ki.) Néha jobb az illúzió. :)

Pont rossz példa :) Nem csak mert gyönyörű, hanem mert azon kevés hírességek egyike, akire a legtöbben azt mondanák, hogy normális. Amúgy teljesen egyetértek veled, de ez azért nem ennyire egyszerű. Öcsémmel mindkettőnket úgy neveltek, ahogyan írtad, de míg nálam ez működött, addig öcsém pont ez a nekem is kell Mukákó 23 típusú kretén lett. Annyira, hogy meglopott. A saját öcsém.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Ezek szerint hiába az otthoni jó nevelés, sokkal, de sokkal nagyobb hatással van a gyerekekre az iskolai környezet, mint azt az ember gondolná? Ez kissé rémisztő.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Sokkal inkább, hogy milyen társaságba keveredik. Ugyanabba az iskolába jártunk, ráadásul édesanyám az adott intézményben tanított, a tanáraink egy része is közös volt.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

De mégis Ő más lett, mert az ő osztálya sokkal vadabb lehetett. Így lett "Mukákó 23" típusú egyén. Sajnos sokan követik a falkát, és ha a falka rossz irányba megy, hát megy a többi is utána.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...