Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2013. januári számról


hmolnarj

Recommended Posts

payskin
Én igazából egy az egyben nem értem a vita tárgyát. Miért lenne gond, hogy kismillió kütyükategória van? Minél több van, annál könnyebb olyat találni, ami a célnak megfelel.

 

Nem vita van, én vagyok hülye, hogy már megint nem bírtam megállni, hogy ne válaszoljak. Majdnem sikerült, aztán jött ez a szegény gyerek, akinek a szegény szülei rá lesznek kényszerítve, hogy lopjanak, mert nem tudnak tabletet és okostelefont venni... :nem:

 

Az utóbbi időben egész jól kerülgettem a "csalijait", nem "haraptam" rájuk, hát pénteken csúnyán horogra akadtam. :( Mintegy 3 órán keresztül írtam a választ -- ha a fejemet a falba verem, annak is több értelme lett volna.

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

.. aztán jött ez a szegény gyerek, akinek a szegény szülei rá lesznek kényszerítve, hogy lopjanak, mert nem tudnak tabletet és okostelefont venni... :nem:...

Reakciód érthető, de azért nem szabad elmenni az mellett, hogy van ilyen is és sajnos nem kevés. (nem, nem szeretnék három órás hozzászólást írni.. :D)

 

1933 elkövette azt a hibát, hogy általánosított a postjában, de szerintem senkit nem akart megbántani, belelépni a lelkivilágába. Ha ettől a hibától eltekintek, bizony sok mindenben egyetértek vele.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

110 e Ft körül már inkább egy középkategóriás laptopot vennék, (talán még egy-két tíz ezerrel megtoldva), nem pedig táblát. Nemtudom hogy van ez, de én 1,5 éve cirka 50ezer forintért vettem a netbookot, (a hdd drágulása miatt lehet mostanság 65e ft-ot is elkérnek érte.) Persze arra is emlékszem, hogy két éve úgy 80eFT-is volt egy netbook, igaz én kivártam míg csökken az ára, és jókor vettem egyet, amit a mai napig sem bánok és főként nem cserélném le egy táblára.

 

És, király ez a Sunde kliens, amit a PCWorld is tesztelt... érdemes elgondolkodni rajta, ha többen dolgoznánk egy asztali gépen a családban. Rég hallottam ilyen kis kütyüről.

 

de egy valamirevaló tablet jelenleg megfizethetetlen (a semmirevaló meg nem kell).

 

Ez így igaz, én sem védem a netbookot, csak egészségesen használom, mikor az kell, hogy hordozzam és kivetítsek, és nem kell aggóni mert, összhang van a win7-en futó Libre office és az ubuntus változat között. Nem kell Ms officcal bibelődni.... az ubuntu meg szépen elfutkározik rajta, és ua. konfigon a z ubuntu 3s alatt kikapcsol, a win7 meg percekig szöszmötöl a kikapcsolással.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Nem vita van, én vagyok hülye, hogy már megint nem bírtam megállni, hogy ne válaszoljak.

Háááát igen. ;) Most hogy így már magad is kimondod, tudok csatlakozni.

Azért figyelembe kellene venni, hogy az 1933 nem csak egy nicknév, hanem valószínűleg születési idő is. Az meg mégiscsak egy 79 éves embert jelent.

Ha így van, akkor csoda és talán valamelyest tiszteletreméltó, hogy így és ennyire foglakozik még a számtech világgal.

Annak ellenére, hogy kétségtelen van számos nekünk furcsa a vélerményében. És nem csak ez a lopás dolog.

Valahogy a szinte kizárólag Linuxon alapuló gondolkodás is más talán. Bár ezt mondhatják visszafelé is.

 

Az utóbbi időben egész jól kerülgettem a "csalijait", nem "haraptam" rájuk, hát pénteken csúnyán horogra akadtam. :( Mintegy 3 órán keresztül írtam a választ -- ha a fejemet a falba verem, annak is több értelme lett volna.

Igen, így jártál. Nekem pl. annyira hosszúnak tűnt az egész, hogy inkább csak pár pillanat alatt átlapoztam az egérgörgővel, de a bármilyen reagálást elkerülttem.

A még hosszabb reakciód tett egy kicsit kíváncsivá, hogy mi lesz ebből. :hááát::)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Örülök annak, hogy ti (meg)értitek, mit akart mondani, nekem fogalmam nincs. Nem mesélné el valaki?

 

A kort tisztelem, a... számomra... izé... szóval, azzal amit mond, nem tudok mit kezdeni. A 24 óráig nem használható laptopokkal, a család minden tagjának kell minden eszköz, és a ki mit visz hova kérdéskörrel, majd ez szembeállítva azzal, hogy jaj, de sokan szegényednek el Magyarországon, és ők nem tudnak 200 ezerért iPhone-t venni, és táblát és netbookot és asztali gépet és laptopot, ezért nem visz senki sehova semmit, és ettől hátrányban lesznek, és ezért lopniuk kell, és hogy ő már látott ilyet. Meg ezek szerint Godzi is. Én egész másokat látok. Én embereket látok koldulni, meg kaját lopni a piacon és ilyenek. Az már életszínvonal, ha azért lopok, hogy a fiamnak táblagépe legyen.

 

És akkor hova lyukadunk ki végül? Ne írjon róla az újság? Vagy miért árulják a boltok, ha úgysem lehet eladni, amiről már olyan sokszor megbeszéltük, hogy butaság. Vagy nincs konklúzió, csak bús magyar kesergő?

 

Van egy jó állásom és egy elég jó fizetésem, de olyan messze vagyok attól, hogy akár iPhone-t, akár egy táblát, akár középkategóriás notebookot vegyek, hogy ahhoz képest Makó Jeruzsálem külsőn volt már. Sőt, fel tudtam nőni színes tévé meg videó nélkül, 11 éves voltam, amikor az egész rokonság össze tudott dobni annyi pénzt, hogy vehettünk belőle egy használt Trabantot. Na, szóval egyszerűen újra és újra megáll az eszem a sajnálni való, modern technológiáktól elzárt, "hátrányos helyzetű" gyerekeken.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

@SkyBird

Jól van, akkor nem csak nekem nincs türelmem több ezer szavas hozzászólásokat olvasni :D

 

@Balázs

Én sem igazán értem, hogy mit akar mondani. Én is hallottam már egyébként ilyen történeteket, de hogy ez hogy jön ide, az rejtély.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Sokan szegények, és ez egyre rosszabb. Azért fura, hogy a mobiltelefon szinte minden szegényes családban van.. Ez valami modern kori fertőzés, anno meg volt mindenki nélküle, és elég volt a vezetékes telefon, vagy még az se.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Igen, de ez 20 éve így van, maximum a rosszabbodás mértékének változásáról lehetne vitát nyitni -- HA! -- ha, a politika nem volna kitiltva a fórumról. Úgyhogy már csak ezért se menjünk bele.

Link to comment
Share on other sites

Dreaman

Azzal én sem értek egyet, hogy ilyen luxuscikkek miatt (mert ezek a luxust képviselik) bárkinek lopnia kellene. De azt megértem, hogy sokan elgondolkodnak a dolgon.., mert azért vannak rá könnyebben megérthető indokok. Nem is olyan régi élményem volt, amikor egy jóravaló fiatal pár a gyermekükkel betértek egy számtech. boltba, felmérni mennyibe kerülne a meglévő PC-t Battlefield3 futtatásra alkalmasra tenni. Átlagos több műszakban dolgozó becsületes emberek egy 9 éves fiúval, akinek minden osztálytársa ezzel játszik, és ő sem szeretne kilógni. Gép oldala levesz, első sokk: Geforce 5200FX, Celeron 1700Mhz, (..) Hümmögés. "Hát ezzel nem lehet mit kezdeni, esélytelen >úgy< felbővíteni." Matekozás, hogy ha beszámíttatnak mindent a maximum ár +1 Ft-ért, akkor mennyiből jönne ki egy új gép. Sóhaj: " X Ft". A szülők ledermednek, lakáshitel, rezsi, gázfűtés, karácsonyfa is kellene, új cipő a gyereknek: "ez nem fog menni". A gyerek csendben hullatta a könnyeit, majd az édesanyjával elhagyták a boltot, csak a férfi maradt. Suttogva: "nem lehetne még olcsóbban?" Nem, sajnos nem lehet, így sem tettem rá a szokásos hasznot. És ekkor a férfi szemében is megcsillant a könnycsepp. Komoran elpanaszolta, hogy mindketten éjjeles műszakban dolgoznak, és egyszerűen szeretné megadni a fiának legalább egyszer azt, ami az osztálytársainak "nem téma". De nem tudja, pedig egy belépőszintű új gép lett volna, más ennyiért vesz magának egy pár cipőt. És akkor elhangzik: "most menjek el lopni? Komolyan? Úgy nőttem fel, hogy sosem kaptam meg, amire vágytam, és a fiamnak ennél jobbat szeretnék. Ez olyan nagy bűn? " És itt még jött egy jó fél órás beszélgetés, ami már inkább politika/társadalomkritika, off topik.

 

Szép dolog az, hogy valaki képes volt úgy kinőni a szegénységből, hogy most egészséges felnőttként mindene megvan, de ne felejtsük el, hogy akkor mennyit írtunk, és most mennyit. Egy mai gyereknek százszor nehezebb felnőnie a mai óriási különbségek miatt, mint mondjuk az én koromban. Tudom, mert nap, mint nap látom. A technika megbabonázta az embereket, a döntő többség olyan céleszközökkel rendelkezik, amelyre nincs is szüksége. Éljen a fogyasztói társadalom.. és mint minden, ennek a PCW is része. Lehet ellenkező irányba is haladni, és "szép" eszméket éltetni, de az informatika nem erről szól. Újabb, jobb, gyorsabb, vedd meg, telepítsd, használd, javítsd, gyorsítsd, add el, dobd ki, újabb, jobb, gyorsabb,... én azt mondom (írom), kell egy útmutató (pl. PCW) ebbe a gyors világba. :)

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Teljesen egyetértek veled. :)

 

A hozzászólásod első részében egy példán keresztül bemutattad, hogy (szerintem) mire gondolhatott 1933, amikor a vihart kavaró gondolatát leírta.

A második részéhez annyit tennék hozzá, hogy nem egyszerű dolog ma szülőnek lenni (és itt ugye nem azokra gondolok, akik stabil, jól fizető munkahellyel rendelkeznek. nekik is lehetnek gondjaik, de az más tészta..), megfelelni a kihívásoknak és a gyermeknek sem egyszerű feldolgozni a tényt, ha nem kaphatja meg azt, amire a legjobban vágyik.

 

@Balázs

 

20 éve még nem is volt mobil, talán akkoriban indultak a mobil szolgáltatók. Elterjedve biztosan nem volt. :headset:

 

:D

 

Szétoffoljuk szegény januári magazint.. :bizonytalan:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem arra írtam, hanem a szegényedésre.

 

Szétoffoljuk szegény januári magazint

 

Véletlenül erre talál járni valaki az újságtól, és... ja... MUHAHAHAHAHA! :fetreng:

 

Egy mai gyereknek százszor nehezebb felnőnie a mai óriási különbségek miatt, mint mondjuk az én koromban.

 

Szerintem meg nem, maximum több mindenre vágyhat, mert tele van az életünk színesen csillogó-villogó, hívogató bindzsikkel. Durva társadalmi különbségek mindig is voltak, a jó módú szülők gyerekének mindig több volt, mint a szegénynek, és a szegény szülő gyereke mindig könnyes szemmel vágyott arra, amit nem kaphatott meg. Sajnálom őket, de itt jön a szülő felelőssége, intelligenciája. Azon túl, hogy nyilván nem viszem el a gyereket a boltba magammal, meg lehet ezt normálisan is beszélni, lehet más módon is örömet szerezni egy gyereknek, minthogy megveszünk mindent, amit akar. A "menjek el lopni?" meg különösen viccesen hangzik egy 15 ezer forintos játék esetében -- gondolom, fel sem merült, hogy azt is meg kéne venni; szoftvert a legnagyobb lelki nyugalommal lehet lopni, az nem érdekes, lemásolja a szomszéd. Talán nem is tudtak volna róla, hogy az is lopás. Na mindegy, 100 szónak is egy a vége, az a kiskölyök, reméljük, normálisan fel fog nőni attól még, hogy gyerekkorában nem tudott Battlefieldezni. Ez elsősorban a szülein múlik, de nem azok anyagi helyzetén.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Most akkor meséljem el, hogy én meg azért nem GTA-azhattam, illetve játszhattam bármilyen más lövöldözős játékot, mert szüleim szerint káros lett volna a lelki fejlődésemre? :lol: Valahogy kibírtam nélküle.

Link to comment
Share on other sites

kisszabo

Ha már ennyire off a topic akkor ez is beleférhet, ha már "kevesebb kütyü is elég lenne" téma felvetődött :)

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Ha már szabad picit offolni... :D

 

Kisiskolás voltam (1987 környéke), mikor egy játékboltban megláttam egy transformers szerű robotféleséget. Nagyon halvány emlékeim vannak a külsejéről, de szép színes volt, (nekem) nagy(nak tűnt) és azt hiszem a csomagban orrszarvúnak látszott. Ha nem csal a memóriám, cikra 500 forintos árcédula szereplet rajta. Akkoriban ez nekünk, de talán másnak is, sok pénz volt. Heteken át nyaltam a kirakat üvegét, akármikor arra mentünk, csak hogy lássam. Soha nem mentünk be, akkor még nem tudtam miért, ma már persze világos... Vártam a karácsonyt, hogy hátha, hiszen csak erre vágytam. Pár nappal előtte is ott voltam a kirakatra cuppanva, mikor egy nő bement, rámutatott a robotra, becsomagoltatta, kifizette és elment. És én ezt végignéztem a kirakat előtt állva. Akkor nem tudtam megfogalmazni, mert csak bőgtem, de ha ma kérdeznének, azt mondanám, valahogy úgy éreztem magam, mint akit megloptak. Hogy szüleim hogyan reagáltak rá, nem tudom, nem emlékszem.

 

Ettől függetlenül mindig arra neveltek, hogy legyek becsületes, a lopás bűn! Tisztes szegénységben nőttem fel (akárcsak a feleségem). Autónk sosem volt, nekünk lett utoljára színes TV-nk az osztályban, s volt olyan is, hogy édesapám cipőjében mentem iskolába, mert az enyém kilyukadt és nem volt miből újat venni, vagy a szüleim elkérték az összegyűjtött locsolópénzemet. Talán ez az oka annak, hogy a párommal képesek vagyunk viszonylagos egyensúlyt tartani. Amire kell, arra félreteszünk, amire van, azt megvesszük, ami nem kell, vagy amire nincs, azt gondolatban jegeljük. Gondolom másnál is így van. Néha elbeszélgetünk róla, hogy ez vagy az jó lenne, aztán megmosolyogjuk, hogy milyen ostoba az ember, rengeteg olyan dolgot halmoz(na) fel maga köré, amire igazából nincs szüksége, csak a szíve, szeme vágyik rá, aztán ha megvan, félrerakja és keres magának valami új vágyat.

 

Bevallom férfiasan, egyszer-egyszer mi is beleesünk abba a hibába, hogy megveszünk valamit a gyerekeknek, mert csoporttársnál, osztálytársnál látta és milyen jó és szeretné... stb. De hamar rájöttünk, hogy nagyon szelektálni kell, s nem csak a mostani játékok borzalmas minősége miatt, hanem mert egy hét múlva már úgyis valaki másnak egy másik játéka, holmija tetszik meg a gyerekeknek, s akkor az egész kezdődik elölről. Mostanában sűrűbben ültem le a nagyobbik fiammal és beszélgettünk arról, hogy az ember nem birka, nem kell a kolomp után mennie csak azért, mert azt valaki zörgeti.

 

Szóval, megértem, milyen az, mikor a gyerek nagyon vágyik valamire. Sőt, látom a nagyobbik fiamon is, mikor megtetszik neki valami és mosolyogva mutatja a kinézett holmit. De mi már a kezdetektől fogva úgy neveltük őt is, illetve a kisebbik fiúnkat is, hogy vannak dolgok, amik kellenek és vannak, amiket szeretnénk, s ez a két dolog sokszor nem egyezik meg. Először mindig azt kell megvenni, ami kell, utána következik az, amit szeretnénk, ha marad rá pénz. A nagyobbik érti, 8 évesen már felfogja az árcédulák jelentését is. (A kicsinek egyelőre bármi jó, mindennek örül.) Nem kellemes nemet mondani, s szívem szerint mi is megadnánk mindent, amit csak szeretnének, de egyrészt, nem vagyunk rá képesek, másrészt semmi jó nem sülne ki belőle. Most is azzal álltunk a nagyobbik elé, hogy döntse el, mit szeretne: legot, vagy biciklit?! Az előbbit választotta, biciklit majd nyáron. De szeretett volna már érintőképernyős telefont, táblagépet, laptopot, cicát, kutyát, agámát... stb. Ezek egyikét sem kapta meg. Nem csak a pénz, az életkora miatt sem. Feltételezem, ettől még normális gyerek marad.

 

S itt térnék ki arra, hogy bár megértem (mind exgyerekként, mint szülőként), milyen rossz érzés, ha valamit nem tudunk megvenni, de talán egy 9 éves srác szabadidejét nem egy háborús akciójátéknak kéne kitöltenie. Vagy csak én vagyok eszméletlenül elmaradva?

 

Az, hogy 1933 fórumtársunk kissé általánosított, szerintem belefért. Gyakran beszélgetek apósommal a régi időkről, s látom, mennyire más mentalitásban éli ő a mai világot, mint én, s ez a kettő mily nagyon különbözik a szomszéd gyerekétől. Végül is, semmi más nem dől ránk, akármerre is járunk, mint hogy fogyassz, fogyassz (nem a Norbi Update-re gondolok), ne törődj a holnappal, ma légy boldog, megérdemled! Vannak olyan emberek, akik ezt annyira magukávé teszik, hogy lopni is képesek. Sajnos.

 

A többi már politika...

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ez az elsőtől az utolsó betűig pont az, amiről beszélek, csak sokkal jobban megfogalmazva. :igen:

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Véletlenül erre talál járni valaki az újságtól, és... ja... MUHAHAHAHAHA! :fetreng:

 

 

 

Ha erre jár megmondjuk neki, hogy ez egy jó kis közösség és szeretünk nemcsak a Pc-s cuccokról véleményezni, hanem az élet nagy dolgairól is írni. Végül is emberek vagyunk. Nehogy kitörölje valaki az újságtól a fenti cikkeket. Jó olvasni a fenti sorokat is.

A januári magazinról pedig röviden: nem tudom letenni, annyira jó cikkek vannak benne. Csak így tovább.

 

Én meg azért nem játszhattam C64-es géppel, mert a bátyám 1 hétvégén elkérte egyik osztálytársától, igaz akkor szétjátszottuk a szombat-vasárnapot- de utána fel sem merült az igény, hogy C64-est vegyünk. Középsuliban már sóvárogtam igaz, de megkérdeztem mindig magamtól azért legyen, hogy beírjam DOS-ban md muhahahaha? A játékok meg nem csigáztak fel. No fősulin már volt értelme, szakdoga gépelés, később már láttam, jobb mintegy írógép..... Ez idáig 3 celeron gépet koptattam (és bosszantott a soha véget nem érő lassúsága) aztán jött 6 éve Core 2 Dou (anyagi csőd volt mire meglett), azóta szépen megvan win7 és Ubuntu társaságában.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Igazságtalanok vagyunk, mert hmolnarj igen is jár erre, és sosem szokott semmit kitörölni. Igaz, hmolnarj? :)

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

hmolnarj egy rendes újságíró, szeretem a cikkeit. Persze néhányan kiűzték a Pc tévéből, de nekem azok is tetszettek és ha volt is egy kis baki, vagy nem profi módon volt elmondva, akkor is jó volt nézni. Anno még a bakiparádét is berakták a végére Balázsék, hej de nagyot kacagtam rajta.

 

A többi újságíró nem tudom jár-e ide, lehet titkos nick neven. Sunyin mosolyog rajtunk.

Link to comment
Share on other sites

payskin
:D
Link to comment
Share on other sites

hmolnarj

Igazságtalanok vagyunk, mert hmolnarj igen is jár erre, és sosem szokott semmit kitörölni. Igaz, hmolnarj? :)

 

Elnézést kérek mindenkitől, de jelenleg nem tudom végigolvasni ezt az érdekes beszélgetést (a CES-en próbálok minden érdekességet felkutatni a következő lapszámhoz és a online felületünkhöz), de mindenképpen átfogom, mert élvezetesnek tűnik :) törölni valóban nem törlünk, az a szólásszabadság ellen hatna. Persze ha törvénybe ütköző sorok kerülnek a fórumba, azt a közös jó érdekében moderáljuk.

 

Egyébként köszönöm a hozzászólásokat, dagad a májam :)

Link to comment
Share on other sites

Athos

Sziasztok!

 

Digitális változat az tartalmazza a dvd mellékletet? Ha nem, akkor lesz dvd mellékletes belőle?

 

{szerkesztve}

Sajnos a kedvenc magazinom nékül maradtam. Adtam egy esélyt a Digitalstandnak, de finoman is szólva katasztrófa. Táblagépről böngészőben nem is tudok olvasni, mert csak annyit közül, hogy töltsem le az alkalmazást Androidra. Letöltöttem... dög lassú. Letöltöttem volna a lapot, akkor elszáll. Amikor sikerült letölteni, akkor meg az olvasása nehézkes. Álló helyzetben nem tudom olvasni, pedig 4:3 aránynál ez lenne a jobb. Köztes nagyításoknál olvashatatlan, ha meg teljesen belenagyítok akkor sokat kell tologatni a lapot. Ha nagy nehezen olvashatóvá válik, akkor meg a sok nagyítás-kicsinyítás miatt volt, hogy vibrált az oldal, csak a fele jelent meg. Nagyításnál nem tudok lapozni, tehát mindig kicsinyíteni kell és utána lehet lapozni, így az előző villogós probléma sokszor előfordul. Duplakoppintásos nagyítás-kicsinyítés nem működik. Tehát jelenleg csak PC-n tudom olvasni. Vagy visszatérhetek a papírra, de ezt pont nem szerettem volna. A táblagép vásárláskor azt is figyelembe vettem, hogy mennyit spórolok havonta az újságon és ez is döntő szempont volt. Még azt esetleg megfontoltam volna, hogy visszatérek a papírra és évvégi előfizetési akcióban előfizetek, de mivel nem tudtam a tervezett digitális platformváltásról, ezért ezt nem tudtam megfontolni. Így erről is lemaradtam.

 

{szerkesztve}

Na neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee! Közben meg ránézek a Dimagra és elérhető a januári szám!!! De már megvettem a Digitalstandon. Hogyan kaphatom vissza a pénzem a Digitalstandnál, mert a Dimagon nem venném meg mégegyszer?

Edited by Athos
Link to comment
Share on other sites

payskin

Athos, a szerkesztőség egyetlen embere, aki fórumozni szokott, épp Las Vegasban alszik, részben mert kint van a CES-en, részben mert ott hajnali fél négy van. Úgyhogy a türelemrózsa a legjobb, amit ígérni tudok. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Athos
:) Rendben! Egyébként írtam a Digitalstandnak, kíváncsi vagyok mit válaszolnak. Én szívesen maradnék a Dimagnál jelenleg. A Digitalstand PC-n kiváló, de Androidon nem. Ha ezen változtatnának, az is jó lenne, de most, hogy úgy néz ki lesz Dimagon is, így ezt jobbnak tartom. Csak ne vettem volna meg a Digitalstandon. :( Pedig még egy bugot is megírtam Nektek, amivel ingyen lehetett olvasni a januári számot. :D
Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Szerintem minőségben másabb papír alapon olvasni a magazint. Így is eleget vagyunk a monitor előtt, ami tudniillik rontja a szemet.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ehhez van valamilyen forrásod? A CRT képernyőknél ez világos volt, de a TFT-knél egyáltalán nem evidens.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...