Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Projektor Monitor páros fényerő hiba


rjy08

Recommended Posts

rjy08

Sziasztok!

 

Elnézést a furcsa téma meghatározásra, ezt jobb inkább kifejteni bővebben.

Mai nap szembesültem a hibával a munkahelyemen. Igazából nem is tudom, hibának mondjam-e, nekem nem jelentené azt, de a kollégámnak igen.

Szóval: Egy integrált atira d-sub elosztóval csatlakozik egy samsung monitor, illetve egy epson projektor.

Amikor rácsatlakoztatjuk a projektort az elosztóra, akkor a projektor, és a monitor fényereje is csökken kicsit. Nem mondanám zavarónak, de érdekelne, vajon találkozott-e már valaki hasonlóval, és egyáltalán miért csinálja most ezt.

Korábban nem csinált ilyet, én talán az elosztókábelra gyanakodnék. Az igazat megvallva, fogalmam sincs. Mindenesetre egy kábelcserét megnézek.

Vélemény?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Gondolom, sima passzív elosztóról van szó. Mivel a D-SUB-on analóg jel megy, ami osztás után egyértelműen csökken(het), így ez okozza a problémát. Analóg jelet érdemes megfelelő készülékkel szétosztani, nem sima kábellel. De ha ragaszkosz a kábelhez, akkor mindenképp érdemes minőségi kábelt keresni. Erenként földelt, 24 karátos aranyozott csatlakozóval. Ha a VGA elég jó minőségű jelet ad, akkor nem lesz gond vele.

Link to comment
Share on other sites

rjy08

Értem. Erre én is gondoltam egy kósza gondolat erejéig, de akkor korábban miért nem jelentkezett a probléma?

Mindenesetre megnézem. Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...