Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Bootolási gond, 0x490 hibakód


nightwica

Recommended Posts

nightwica

Sziasztok!

 

Elõszónak: Volt már pár megoldott számítógépes gondom, egy pirinyót járatos vagyok a dolgokban, de ez azért igencsak meghaladta a tudásom.

 

 

A Windows(7, eredeti) pár napja nem hajlandó bebootolni, helyette kapok egy Startup Repairt, ami pár perc tökölõdés után közli velem, hogy:

 

Root cause found: boot configuration is corrupt

Repair action: partition table repair

Result: failed, error code = 0x490

 

 

Na most féligmeddig értem, mi a gond, elvégre egy általam beszélt nyelven van, de .. de mégsem értem, hiszen semmi változást nem eszközöltem szoftverileg, hardverileg meg pláne!

 

Egy merevlemezem van, 2 partícióval (ami úgy tûnik, hogy igazából 4, 2 eddig rejtettel)...

 

Feltelepítettem egy újabb OPrendszert (yarr harros Win7) a HD formázása nélkül az elõzõ mellé, ami mûködött 2 óráig, így lementhettem a legfontosabb adataimat, majd az is bedobta a törölközõt.

 

Mennyi annak az esélye, hogy hardveres gondom van, és vége a HD-nek?

Mit tudnék tenni?

 

Interneten már sok fórumon utánaolvastam ennek a hibának, ahol mindenféle paranccsoros bûvészkedéseket ajánlanak, amihez én gyáva tapasztalatlan vagyok...

 

Chkdsk lefuttatva, nem talált hibát, memóriateszt is OK.

 

Amúgy van egy Live Ubuntu CD-m, meg egy ilyen NTFS partíciómentõ boot CD-m, de ez a második nagyon úgy tûnt, hogy csak a partíciók böngészésére és backupolására jó az összes benne lévõ program.

 

 

Remélem érthetõ és világos voltam, köszi, aki veszi a fáradtságot és elolvassa, netán ír is.. :)))

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Pedig valószínûleg az a parancssoros bûvészkedés megoldaná a dolgot. Ha az adataid lementetted, vesztenivalód nincs, nem? :)

Link to comment
Share on other sites

nightwica

Neeem, mert akkor lehet kiszáll egy szörny a számítógépbõl és agyonver az alaplappal, vagy ilyenek :/

 

http://support.microsoft.com/kb/927392

 

Ilyesmiket találtam, de bootrec.exe beírása után a /FixBoot parancs nem is mûködik, pedig olyan jól hangzik...

 

 

 

bcdedit /export C:\BCD_Backup

c:

cd boot

attrib bcd -s -h -r

ren c:\boot\bcd bcd.old

bootrec /RebuildBcd

 

Ezt már el sem mertem olvasni kb, olyan ijesztõ... Meg azt hiszem, kicsit átvariálódtak a partícióim.. õõ... betûjelei (hoppá, szakkifejezés 404).. szóval lehet nekem ide nem is C: -t kéne írnom, nem? :huh:

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ahhoz nem kell partíció. Az alábbi két parancsot add ki:

bootrec.exe /fixboot
bootrec.exe /fixmbr

Link to comment
Share on other sites

nightwica

Kipróbáltam azt, hogy minden partíciót leformázok (win installerben tettem meg ezt), és úgy feltelepítek egy új Win7-et... Kíváncsi vagyok, ez most mennyi ideig fogja bírni...

 

Ami érdekesség, hogy egy 29 gigás partíciómat úgy elrejtett a rendszer, mint a fene, így kénytelen voltam a 14 gigásra telepíteni a rendszert...

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Kicsi az esélye, hogy segíteni fog, ha tényleg a partíciós tábla ment szét.

Link to comment
Share on other sites

nightwica

Egyelõre mûködik, kíváncsi vagyok, holnap be tudom-e majd kapcsolni...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...