Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Bekockásodó képernyõ


madkiller

Recommended Posts

madkiller

Sziasztok!

Adott a következõ gép: MSI K9VGM (MS-7253) , AMD Athlon 64 X2, 2000 MHz (10 x 200) 3600+, 2 x 1Gb ddr2 egyik modul kingmax a másikat nem tudom,

Gigabyte Radeon HD 5450 512 Mb ddr2 64bit, WD 500gb 64mb cache, Windows 7 Starter SP 1, 420 w-os táp,

A gépet használtan vettem kivéve a vga card és a vinyó új.

 

http://kepfeltoltes.hu/view/121103/7419895...ltoltes.hu_.jpg

A képen látható hiba filmközbe jön elõ vlc media playerrel, de ha leteszem tálcára meg visszarakom akkor újra jó a kép, csak az a baj, hogy ezt pár-percenként csinálja.

Chrome-al is ez a helyzet, explorernél még csak 1x csinálta, de még a fekete macskánál is bekockásodott a kép.

Jó öreg COD2vel viszont remekül mûködik.

Legfrisseb drivert is felraktam a vga-hoz, de az sem segített.

Mi lehet a probléma? :(

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Próbáld ki egy Linux live CD-vel, hogy azzal mit csinál. Nem hiszem, hogy ez hardveres probléma lenne, mivel csak videókkal van gond, de elsõ körben zárjuk ki. Furcsa, hogy lejátszóval és Flash Player-rel is ezt csinálja.

Link to comment
Share on other sites

madkiller

Linux Live CD-vel egyenlõre nem tapasztaltam a problémát, furcsa, pupos kondikra gyanakodtam, de más lehet a gond, mert akkor ki is fagyna szerintem.

Egyéb ötlet esetleg?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Codec csomagot ugye nem raktál fel? Az okoz ilyen hibát. Igazándiból Win7-hez már semmilyen codec nem kell, mert a legelterjedtebbek úgyis benne vannak.

Link to comment
Share on other sites

madkiller

Nem raktam fel, a VlC-hez nem szükséges, szûz rendszerrõl van szó. driverek + néhány program van fent.

A fekete macsak alatt is ezt csinálja, de a COD 2-öt végig nyomtam rajt az jó volt.

 

Link to comment
Share on other sites

Temporary

A BIOS>"Integrated Peripherals" részben valószinűleg be lehet állitani az elsődleges videoforrást: Alaplapi/PCI-E/Auto

Próbáld ki "PCI"-E" állásban.

Csökkentett módban is jelentketik a hiba?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Az elvileg nem okozhat ilyen jellegű hibát.

Ilyen hibát a hibás VRAM szokott okozni, de a COD2 és a linux ezt kizárja.

Valamilyen szoftveres eredetű hibának kell lennie. Próbáld meg frissíteni a drivert a legújabbra, vagy ha az van már most is fent, akkor egy régebbi drivert is érdemes kipróbálni.

A kezdetektől jelentkezett ez a hiba, vagy csak később futottál ebbe bele? Ha később jött, akkor okozhatja egy hibás szoftver is ezt a hibát.

:tap:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...