Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Mi lehet a hiba?


czs1

Recommended Posts

payskin
:oké::)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
zub.sandor

Üdvözlök mindenkit!

Lenne egy problémám, melyben a segítségeteket kérném.

A lányom Lenovo G500-as laptopjába a HDD helyére beraktam egy 120GB-os Kingston SSD-t. Az ODD helyére pedig egy beépítő kerettel a saját 1TB-os merevlemezét. Előtte a BIOS-t is frissítettem a legújabb verzióra. Újratelepítés és minden remekül működött kb. egy hónapig. Aztán időnként el-el kezdett tűnni használat közben a beépítőkeretes HDD, legalábbis az oprendszer számára, mintha benne sem lenne. Ezek csak átmeneti, viszonylag rövid ideig tartó események. Ilyenkor a BIOS sem látta. Gondolom nem a beépítőkerettel van a gond, mert azt is kicseréltem egy másik, más gyártó termékére, de azzal is ugyan ez a helyzet. Elképzelhető, hogy maga a winchester okozza ezeket a furcsaságokat?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv: Zub Sándor

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Eklépzelni sok mindent el lehet. Elsőre ez valamiféle táp / adat kontakthibának tűnik, ha hol igen, hol meg nem.Semmiképpen nem egészséges a vinyónak sem.

Meg kellene nézni a S.M.A.R.T. adatokat Crystal DiskInfo vagy inkább Hard Disk Sentinel programmal.

Link to comment
Share on other sites

zub.sandor

Köszönöm a választ!

A Lenovo saját teszt-és menedzser programja szerint (Lenovo Solution Center), minden rendben a HDD-vel.

Link to comment
Share on other sites

zub.sandor

Köszönöm, megpróbálom.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Tfpisti

Sziasztok!

 

Tanácstalan vagyok, ezért kérném a segítségeteket. Négy éve vettem ezt a gépet, ami hibátlanul működött mindaddig, amíg le nem járt az AVG Internet Security 2015 egy hónapos próbaverziója és vissza akartam lépni az ingyenesbe. Lehet ez nem volt a kiváltóok, de megemlítettem ezt is. Legális W7-es 64 bites verzió fut a gépemen, amit a Laptopra telepítve kaptam vételkor. A számlát és telepítőlemezt nem találom, de Micrsoft cimke ott van a gépem alján. Pár napja miután az említett programot át akartam telepíteni lefagyott a gépem és indulásnál javítást csinált, majd csak "Users"-ként léphettem be, nagyon lassan futott fel a rendszer és ez jelent meg egy felugró ablakban:

 

"A bejelentkezés egy ideiglenes profil használatával történt. Nem férhet hozzá fájljaihoz, és a profilban létrehozott fájlok kijelentkezéskor törlődnek. Ennek elkerüléséhez jelentkezzen ki, majd próbáljon meg később bejelentkezni. A részletekről tájékozódjon az eseménynaplóban, vagy forduljon a rendszergazdához."

 

Rendszervisszaállításnál csak a 4 évvel ezelőtti lehetőség van. A gépem rettenetesen lassan megy, bár futnak rajta a régi progik zöme, de a beállítások és regisztrációs jelszavak eltüntek pl. a firefoxból, ami a legnagyobb baj számomra. A számítógép-OS.c-ben ott található a régi felhasználónevem alatt szinte minden, doksik, rendszerfájlok, stb, nem vesztek el, meg is tudtam őket nyitni. Egy újabb érdekesség, hogy jobb oldalt alul azt írja : "Windows 7 Build 7601 A Windows ezen példánya nem eredeti"..... Ki érti ezt? Ez lehetetlen, négy évig használtam és frissítettem állandóan, hivatalosan vettem az ASUS laptopommal.

 

Mi történhetett, mi a baj? Hogyan tudnám visszaállítani a régi állapotot? A firefox jelszavak lennének szinte a legfontosabbak, mivel 4 éven keresztül ezekkel regisztráltam-vásároltam, stb.

 

Előre is köszönöm tanácsaitokat.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Rendszerdátum és idő stimmel? Ha nem, állítsd be.

 

Valami rémlik, hogy régen jártam hasonlóan egy rendszeren, de a következő indításnál megjavult.

Sérülhetett a registry vagy a fájlrendszer is. Elsőként még egy javítás nélküli chkdsk parancsot kellene futtani rendszergazda jogú parancssorból a C: rendszerpartícióra, hogy tapasztalható-e valami hiba.

 

Plusz nem ártana egy AVG Remover futtatása. http://www.avg.com/us-en/utilities

Link to comment
Share on other sites

Tfpisti

Az idő stimmel, az AVG removert lefuttattam kétszer, mivel újraindításkor ismét jelentkezett a remover ikonja. A chkdsk pedig felvillan egy másodpercre, de nem indul el.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ne futtatásból indítsd, hanem parancsorból, ahogy írtam. De emelt rendszergazda jogúból, amit szintén írtam. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
tornadorolo25

Sziasztok nekem egy olyan problémám lenne. Van egy fujitsu semens laptopom valamiért nem menti el a bootot az elemmel minden rendben mi lehet az ok?

 

Perszemaz időt dátumot is mindíg vissza kell állítanom

 

Szóval mit javasoltok? Mit ellenőrizzek ilyen esetben? Hozzátéve akkor is el vesznek a boot beállítások ha áram alatt hagyom.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Ha egy korábban korrektül működő alaplapon megzakkan a CMOS, és az elemcsere nem segít, az annak a jele szokott lenni, hogy az alaplapnak lefőtt a kávé. Valószínűleg alaplapcsere elé nézel.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
TArpi

Kaptam, illetékest kérem, hogy intézkedjen:

 

 

Légyszíves segíts abban, hogy szólj a PC World fórumon, hogy nézze meg egy moderátor, hogy miért nem tudok a fórumba belépni. A felhasználó nevemet, és jelszót elfogadja, de a fórum oldalra nem tudok írni, mert még mindig azt mutatja, hogy"Bejelentkezés", de a PC World és a többi oldalon azt mutatja, hogy már bevagyok jelentkezve.

Előre is köszönettel:

Tóth Tibor

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ricsii90

Sziasztok!

Segítséget, vagy ötletet szeretnék kérni egy problémával kapcsolatban. Nem rég vásároltam egy Acer Timline 5820 TG gépet, viszont érdekes problémára lettem figyelmes, ugyanis bekapcsolás után kicsivel több mint 5 percig teljesen normális 30-50 C°-os hőmérsékletű a proci (több mérőprogi szerint is), 5 perc elteltével viszont hirtelen ( kb 10 másodperc alatt) felugrik 90 C° környékére, és nem is hajlnadó többet 70-80C° alá menni, sőt van hogy a 105-6 fokot is sikeresen eléri... Sajnos természetesen akitől vásároltam nem lehet elérni, ezért megpróbálkoztam mindennel a hiba javítása érdekében, Tisztítás, venti csere, hőpasztázás, megvolt de semmi nem segített. Egyébként is nagyon fura számomra, hogy kiszámíthatóan 5 perc használat után ugrásszerű, és nem folyamatos a felmelegedés. ha bárkinek bármiféle ötlete lenne ezzel kapcsolatban, azt nagyon szépen megköszönném :)

Link to comment
Share on other sites

Nuker

BIOS-ban nézted? Az megbízható, nem a különféle programok.

Link to comment
Share on other sites

tornadorolo25

Hello ricsii90 egy javaslat a problémádra. Nézd meg a procidon megfelelő mennyiségű hütő paszta van e illetve hogy az nincse meg száradval vagy esetleg már itt ott nem e darabkás rajta a paszta. He igen azonnal ujra kell pasztázni. Átlagban ez szokott leni a probléma vagy a ventillátor haldoklik illetve kissebb teljesítményű mint ami kellene. Ezeket ellenörizd le.

 

Bocsi most láttam hogy már ezeken túl vagy

Link to comment
Share on other sites

tornadorolo25

Szerintem ricsii90 a ventilátort figyeld hogy nem e ál le 5 perc után mert akkor a probléma oka más

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...