Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Mi lehet a hiba?


czs1

Recommended Posts

Fujitsu

Igen, ez hardveres probléma, a Windowshoz semmi köze, de igazából még a BIOS-hoz se sok. Ha új az elem, első körben én is CMOS resettel próbálkoznék. Ha az sem segít, akkor sajnos gyanús, hogy az alaplapod befejezettnek akarja tekinteni a pályafutását.

Link to comment
Share on other sites

wrxsti29

Egyenlőre a probléma megoldódott.Köszönöm a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
RockFonok

Sziasztok van 1 kérdésem remélem tudok segíteni Van egy számítógépem néha le fagy és melegszik a táp és proci hűtés gyenge de már kicseréltem benne a vinyót a memóriát tápot és még mindig csinálja kiszedem belőle a memóriákat vinyót és a dvd írot anélkül kapcsolom be utána vissza rakok mindent darabig jó de elszokta tüntetni a dvd író meghajtóját amikkor le fagy de az új dvd írónál is azt csinálja. meg vannak még pár régi kábel és a floppy és alaplap is és a proci.Többi mind új a gépben.

 

MSI 865GM3-LS P4 alaplap (micro ATX, Socket 478 CPU foglalat, intel 865G chipset,2 db DDR400 memória foglalat dual channel, integrélt VGA + AGP slot,3 db PCI slot, integrált 5.1 hangkártya, integrált 100 megabites LAN kártya, ATA és SATA winchester csatlakozások) intel Celeron D 2,53 GHz processzor (Socket 478,256 KB cache,533 MHz FSB) 2 GB DDR400 RAM 1000 GB SATA HDD 300W P4 táp, kis méret.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

:tap:

 

Maga az alaplap jó 10 éves, úgyhogy lehet, hogy az adta meg magát. Simán kiszáradhattak a kondik, főleg hogy írod is, hogy melegszik a gép.

Link to comment
Share on other sites

RockFonok

Akkor szerinted nem érdemes megcsináltatni. Amugy észrevettem pár kondi görbe meg 4db kondi pupos

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Az alaplapnak annyi. De igazából ezzel a géppel már nem érdemes foglalkozni semmilyen szinten. Örülj, hogy eddig működött, már ez sem evidens.

 

Az viszont jó lenne, ha normálisan írnál, írásjeleket és az alapvető nyelvi eszközöket használva, mert nagyon nehéz értelmezni, mit akarsz.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
hackerpeti3

Sziasztok! Az alábbi lenne a kérdésem: Adott egy laptop Windows 7 Ultimate 64 bit-es oprendszerrel. Három hónapig gond nélkül ment. Egy hónapja viszont folyamatosan bezáródnak, majd jobb esetben újraindulnak alkalmazások. Az eseménynaplóban megnéztem, nagyrészt 3 programm érintett: wlmail.exe. siderbar.exe, utorrent. Firefox meg van nyita, de az sosem záródott még be. Memtest OK, egyéb ötletem nincs. Kérlek ha valami javaslatotok van, írjatok!

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

És az Eseménynaplóban mi a hiba leírása? Víruskeresés megvolt már? Érintett programok újratelepítésével próbálkoztál? Vissza tudsz emlékezni, mi történhetett egy hónapja? Feltelepült valami frissítés? Esetleg feltelepítettél valamit?

 

Ez most nem elsősorban rád vonatkozik; de jó lenne, ha felismernétek, hogy sokkal hamarabb kapnátok használható tanácsot, ha nem mindent harapófogóval kéne kihúzni belőletek.

Link to comment
Share on other sites

hackerpeti3

Eseménynaplóban csak annyi hiba címszó alatt hogy leállt az alkalmazás. Hibakód etc, de ez nem vezetett semmire. víruskeresés megvolt, semmi, újraraktam a programokat, semmi. Frissítéseket megnéztem aznap nem volt semmi, amikor először összeomlott. Ezeket a köröket megfutottam már mielőtt írtam ide, bocsánat hogy nem voltam elég pontos. (windowst is megpróbáltam a telepítőlemezével javítani...)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Hát ez így elég misztikus, de ebben az esetben én arra tudok gondolni, hogy valami megkattant a Windowsodban, illetve abban a futtatókörnyezetben, amiket használnak ezek a programok. Persze hogy konkrétan mi, meg mitől, meg hogyan, azt most már nem lenne egyszerű kinyomozni.

 

Én megpróbálkoznék a rendszer teljes újratelepítésével, nagyon más lehetőség nem maradt.

Link to comment
Share on other sites

hackerpeti3

Nekem is ez volt az utolsó ötletem, akkor nincs más hátra, mint előre.

Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
saspc

Hy Mindenki.Segitség kéne.config:asrock extreme3,i7 4770k,hd4600,16 gb ram.

Pinnacle PCTV 3010iX Dual Analog + DVB-Tv kártyánál win7 alatt van kép,win8.1 alatt nincs kép.a csatornák felismerve. miért? /a drivert a win maga rakta fel minkét oprendszeren.

tippet,segitséget köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

zschni87

Üdv! Megint! :)

Aláírásomban levő asztali gépem is haldoklik. Azzal kezdődött, hogy bekapcsolásnál hol lefutott a memtest, hol nem. Ha nem, akkor kifagyott azonnal, nem is ment tovább >> RESET.

Ha lefutott, akkor meg előferdült, hogy XP-ben fagyott ki, de úgy hogy a hangszóróból jött ilyen "brrrrr" hang folyamatosan, >> RESET. Ez a probléma egyre sűrűbben fordult elő.

Egy ideig kényszerpályán volt a gép, most ahogy újra elővettem, bekapcsoltam, és volt, hogy azonnal kifagyott, volt, hogy lefutott a memtest és BIOSban fagyott ki, még mielőtt bármilyen beállítást mentettem volna.

Memóriára gyanakodtam, ezért átpakolásztam őket (hátha a pakolászás tisztítja a fém érintkezőket). 4 DB Kingston modulról van szó, két darab 512-es, két darab 1 gigás, ez megy a 4 DIMM-be.

Most eljutott a Windowsban a rendszer, de csak az üdvözlésig, mert kaptam egy kékhalált ilyen szöveggel:

Fault_In_Non_Paged_Area, akkor tájékoztatás, hogy ha először látja ezt a képernyőt, akkor mit tegyen...

alul meg: Stop 0x00000050 és utána zárójelben hasonló betű és számkombinációk, gondolom hexadecimális számrendszerben, mintha memóriacímzési információk lennének.

Kérdésem, hogy melyik hardver lehet a ludas, és hogyan próbálkozzak és mivel? Az alkatrészcsere (és teszt) lehetőségeim korlátozottak.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A BSOD 50 hiba lehet:

  • Memória hiba (beleértve a DDR2-es ramot, a videokártya memóriáját és a proci L2 ramját is)
  • Windows szerviz szolgáltatási hiba
  • NTFS partíció hiba

Utóbbi kettő kizárható, mert memtest alól nem jön elő.

Nagy az esélye, hogy valamelyik DDR2 ram megadta magát. Teszteld őket egyesével, minimum 3szoros ellenőrzéssel. Ez egy ideig el fog tartani, de legalább meglesz a hibás ram. Ha ez se segít, akkor vagy VGA vagy proci, de inkább a sima ram a ludas. Az a gyakoribb hibaforrás.

Link to comment
Share on other sites

zschni87

Köszönöm szépen, én is erre gondoltam. VGA-t kizárnám, procit már nem annyira, mert korábban húzni próbáltam (ésszel), de nem szerette, így most alapbeállításon van minden. A BIOS-ban default memóriaidőzítések megfelelőek lehetnek, vagy nekem azokon állítgatni kell valamit majd későbbiekben?

Azt hogy érted, hogy, hogy memtest alól nem jön elő?

Amugy most kiszereltem a két 2008-ban vásárolt egyenként 1 gigás DDR2 modult és most megy, ha igaz. A Kingstonokra meg 99 hónap gari van, szóóval... :)

És még egy kérdés: memóriát hogyan tudok tesztelni? Mert már korábban itt láttam valahol leírást róla, de most nem találtam meg.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

http://www.memtest86.com/download.htm

Letöltöd, és kiírod CD-re, vagy pendrivera, majd arról indítod a gépet.

 

NTFS hiba és Windows szolgáltatás hiba nem jöhet elő memtest alól, mert nem használja a HDD-t, és a Windows sincs betöltve.

Link to comment
Share on other sites

zschni87

Program a pendriveon, bebootolt.

1. Ha nem nyomtam meg semmit és úgy indult el magától, akkor automatikusan a legérzékenyebb tesztet indítja el?

2. A teszt automatikusan végez? És akkor erre a periódusra gondoltál, hogy 3x kell ellenőriztetni, nem pedig arra, hogy hányszor írja ki, hogy PASS?

3. Iterations kifejezèssel kell foglalkoznom?

4. Mindent ellenőriz? Proci cache, vga is vagy csak alaplapi modulok?

Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Csak az alaplapba helyezett (jelenleg DDR2) ramokat teszteli, a procit és a VGA-t nem.

A program automatikusan elindul, nem kell csinálni vele semmit, csak hagyni, hadd fusson. A programban nincs olya, hogy legérzékenyebb teszt, mindent letesztel, ami egy memória életében előfordulhat. :)

 

memtest86.jpg

Itt a "táblázatban" azt kell nézni, hogy a Pass alatt 3 legyen, az Errorsnál meg 0.

A képernyő középső része a táblázatos rész, ha nem lenne egyértelmű. Ha ez alatt megjelenik bármiféle szöveg, akkor ott bizony memória hiba van.

Link to comment
Share on other sites

zschni87

Hát én a legújabb 5-ös verziót szedtem le, de 4.3.7-ként (azt hiszem) jelzi ki. Nem pontosan ilyen a felület, de értem mit kell nézni.

Középen annyi írás jelent meg nekem eddig, hogy "PASS complete, no errors, press ESC for exit".

A két darab 512-es DDR2-t hagytam benn, 2,4 DIMM-ekben, teszteltem 667-en (effektív) 4 passig, majd 800-on 3 passig. (ezután 800-on hagytam)

Most az 1,3 DIMM-ekben tesztelem őket 3 passig, ebből már 2 megvan.

Ezt követően egyesével nézem meg a két 1 gigás modult. Nagyon bízom benne, hogy ez a hiba, gond a tesztelés közben nem volt a géppel. 99 hónap gariba meg bőven beleférünk :D Nagyon köszönöm a segítséget, most már ezt is megtanultam használni :)

 

Ami viszont érdekes, hogy nekem a core2 L1-ét 28 ezerrel írja, és az L2-t csak írja 13 ezerrel.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Az L1 a leggyorsabb, a L2 közepes sebességű, az L3 (hogy ha van az adott prociban) pedig lassú sebességű memória. Azért azt vedd figyelembe, hogy az a proci már nem egy mai darab. Már a gyártásával is jó pár éve leálltak, csodát ne várj tőle.

Link to comment
Share on other sites

zschni87

Na remélhetőleg megvan a hiba. Betettem a negyedik modult (utolsó esély "feeling"), a második 1 gigásat.

1. próba: még a memtest sem tudott elindulni, komplett fagyás, a képernyő kimerevedett >> RESET (Jó mondom, ez előfordul)

2. próba: elindult a memtest, 1:51-nél, ami test #6 [block move] komplett fagyás, de olyan szinten, hogy még az ERROR-t sincs ideje kiírni...

3. próba: szintén elindult a memtest, de most 1:38-nál, test #6 [block move] komplett fagyás, ugyanaz...

Hát akkor irány edigital, garis javításra :)

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Próbáltad az alaplap másik moduljába tenni? Ott is csinálja? Csak hogy az alaplapi hibát ki lehessen zárni.

Link to comment
Share on other sites

zschni87

Hát látod pontosan ezt a kombinációt nem próbáltam, viszont próbáltam kiszűrni azt amire gondolsz, mert ugyanabban a DIMM-ben a 3 másik memóriát is teszteltem, valamint mindegyik DIMM-ben volt memória tesztelve minimum 3 PASS-ig. Ezen felül mikor jelentkezett a probléma, a hiba után visszatettem az egyik jónak minősített memóriát, hogy azt is kiszűrjem, nem éppen akkor ment-e tönkre az egyik foglalat.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Predator

Szép napot!

Én nem hibának írnám csak nem értem!

Egy samsung lcd 22 col monitort cseréltem le most egy benq 24 coll ledes monitora !

Amit nem értek hogy elméletileg csökkenni kéne egy adott játékban az fps-nek de itt nem csökkent hanem NŐT 8fps !? (wtf) :D

Tehát most hdmi módban használom nagyobb felbontásban mint az előző monitoromnál !

Hogyan lehetséges ez ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...