Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows 8


payskin

Recommended Posts

payskin

A Windows Store-ban nyilván Modern UI alkalmazások lesznek, hiszen a cél az, hogy elõbb-utóbb csak Modern UI legyen, és ne legyen Desktop. E felé indulunk öles léptekkel, ezért nincs Start menü, stb. stb., lerágtuk ezt a csontot.

 

Fordítva is nyilvánvaló, hogy Modern UI-ra meg csak a Windows Store-ból lehet majd alkalmazást venni, hogy a Microsoftnak is legyen egy olyan fejõs tehene, mint az Apple-nek.

 

Jó kis zárt rendszerré tesszük a Windows világot, a napfény se jöhet be anélkül, hogy 2-3%-ot ne fizetne. :nyíl: Vakablak.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

8) Na ez tényleg jó.

Őszintén szólva én a Classic Shell 3.6.1 kizárólag csak start menüs telepítésével is egész elvoltam. Nem ugyanaz, de megtette.

Egyszerűen pl. a kikapcsolást nem tudom normálisan megoldani, mert akkor juszt se jön fel a Charm bar, amikor kéne. Máskor meg mindig. :P:lol: Az egeret meg nem szeretem hol eldobni, hol megfogni, hogy billentyűzet kombinációkat írjak.

Ennek a Start8-nak a Start menü része is jobbnak tűnik, bár ezen is csak 10 ikont látok függőlegesen, de írja, hogy a méret konfigurálható.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Akinek szüksége van a megszokott Win7 gadgetekre, az visszahozhatja.

Ebben a csomagban eleve van néhány a jobbak közül, de ha van ezeken kívül .gadget fájként korábban elmentett, akkor ennek a csomagnak a telepítése után az is telepíthetõ lesz.

Use gadgets in Windows 8

 

Már majdnem Win7. 8) Csak az a fránya Start menü maradt még mindig csak utánzat... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Felraktam a Start8 bétát, nekem tökéletesen megfelel. Biztos reszelni fognak még rajta, de gyakorlatilag használhatóvá vált tőle a Win8.

 

Illetve a My Digital Life-on van egy kezdeményezés, ami visszahozza a Win7-es explorer.exe-t, és vele a Start menüt, tálcát stb. De szerintem ez sokkal nagyobb gány, és sokkal veszélyesebb, mint egy jó pótlás.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Én a Start8-at gyorsan visszacseréltem a Classic Shellre. Egy kicsit katyvaszos volt az átlátszósággal és a félig angol, félig magyar szöveggel.

Talán majd ha nem lesz beta. :hááát: Pedig írtak egy csomó beállíthatóságot, de nem is kerestem.

 

A Win7 Explorer nekem amúgy sem kellene. :nem:

A Win8 szerintem jobb, sőt állandóra is kiraktam a szalagmenüjét. A monitoron van elég hely. Laptop esetén vagy kisebb kijelzőnél lehet inkább rejtve.

Link to comment
Share on other sites

SyncMaster

Sziasztok!

 

A mai nap felraktam ezt a Windows-t. Szerintem túl lett bonyolítva az egész rendszer. Nem tudom de ha a Metro UI-on elindítottam egy programot azt az Asztalon miért nem jelzi? Jó most mondom azt hogy Alt-Tab-al látom és tudok váltani de mégis jó lett volna egy értesítés. Magával a Metro UI-val nincs baj főleg ha nagyképernyős a monitorunk akkor jól jön és persze az tapizható is. De legalább telepítéskor ki lehetett volna választani hogy milyen beviteli eszközel rendelkezem. S akkor a megfelelő felület aktiválódik és ha valamikor lesz tapizható képernyőm akkor lett volna benne ilyen varázsló valami.

Amit leginkább tesztelni akartam a sebesség. Azt írta a M$ hogy amin a Windows 7 elfut azon elfut a Windows 8 is. Ez így nem igaz. AMD Athlon 2500+ (S462) fut a Windows 7 de a Windows 8 nem. Erről ennyit. Telepítési idő? A neten majdnem mindenhol 13 perc 15 perc a minimálistól nem sokkal nagyobb gépigénytől.

 

Tesztgép:

 

- AMD Sempron 2600+ x64 (1600)

- 3GB (400) DDR RAM

- ATI 9600 128MB

- 120GB HDD (IDE)

- LG DVD író (IDE)

- Windows 8 Pro (x64)

 

Erre a konfigra felment 37 perc alatt. A boot idő ezen a konfigon ugyanannyi mint a Windows 7-nél. Memória elfogyasztásról csak annyit hogy vírusírtó és tűzfal nélkül megett 650MB-ot ennyit csak példaképpen a sokat fikázott Vista is megeszik vagy az Istenített Windows 7.

Viszont egy valamit megértek az M$ részéről ha egy platformot akarnak alkalmazni mindenhol csak ez az út van. Itt csupán egy kalap alá akarnak hozni két külön platformot ha jól látom semmi egyébről nincs szó hogy a programozóknak könnyebb dolga legyen.

 

Remélem nem sértettem meg senkit.

További szép estét!

Link to comment
Share on other sites

payskin

Drága ember, remélem én sem sértelek meg téged, de ugye megérted, hogy amikor az interneten vagy bárhol arról beszélnek, hogy milyen gyorsan megy fel egy gépre a Windows 8, nem gépmatuzsálemekre gondolnak.

 

DDR RAM? Milyen merevlemez van abban a gépben, gyanítom, még bőven SATA előtti. Szegény, ő már nem mérvadó semmilyen idő- vagy teljesítményszempontból. Megértem, ha ez számodra fájdalmas, de te is értsd meg, hogy a világ úgy 8-10 évvel elszaladt a masinád mellett.

 

Azt, hogy miért nem lehet választani a Desktop és a Modern UI között, néhányszor megbeszéltük, de rövid összefoglalom: azért, mert a Microsoft hosszútávú terveiben csak az utóbbi szerepel, ahol kontroll alatt tudja tartani az arra elérhető alkalmazásokat, ezért kényszerrel próbál mindenkit átszoktatni a Modern UI-ra. Ennek a törekvésnek természetesen része az is, hogy a programozóknak minden segítséget megadjanak az új platformra fejlesztéshez.

Link to comment
Share on other sites

SyncMaster
DDR RAM? Milyen merevlemez van abban a gépben, gyanítom, még bőven SATA előtti. Szegény, ő már nem mérvadó semmilyen idő- vagy teljesítményszempontból. Megértem, ha ez számodra fájdalmas, de te is értsd meg, hogy a világ úgy 8-10 évvel elszaladt a masinád mellett.

 

Bőven SATA előtti egy PATA (IDE) Maxtor. De ezt fentebb írtam. Nem fájdalmas. Direkt a minimális gépigényhez hasonló konfigot raktam össze. Tesztgép volt Balázs. Amit napi szinten használok ettől erősebb sokkal de nem ez a lényeg. Én csak azt néztem hogy a minimális gépigényt nézve mennyire gyors mert sokan azt írták gyorsabb mint a Windows 7 UGYANAZON a hardveren.

 

De felmerült bennem egy kérdés amire hátha tudjátok a választ:

Miért eszik ennyi memóriát? Jó a 3GB-hoz képest nem sok de YouTube-os videokon meg azt hiszem itt a PC World-on valami 470MB körül láttam egy képet még a Release Preview-ből.

 

 

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Azt kell mondjam én sem értem a problémát. Telepítési idő? Az attól függ.

A Win7 is települ 10-11 perc alatt SSD-re, vinyóra meg mondjuk 20-25. És még az sem mindegy, hogy milyen az a vinyó. Egy őskövület 100 MB körüli vinyótól se várj olyat, mint egy WD Black Caviartól.

Windows 8 telepítési idő. 10-13 perc? :hmm: Talán akkor, ha USB merevlemezről vagy pendrive-ról telepíted. Akkor igen. Mert ez se mindegy.

DVD-ről inkább a 20 perc környékét vagy afölött célozd.

 

Memóriahasználat? Most mi a sok? 650 MB sok, 470 meg nem?

Őszintén szólva eddig nem nagyon figyeltem a memóriahasználatot. Feladatkezelőt nem bújtam eddig emiatt, a gadgetes megoldást, ami ugye folyton szem előtt van, azt meg pont egy másik partícióra tettem, de nekem most 900 MB-ot mutat a Win8.

A Win7 meg szokott lenni "alapon" 1,2-135 GB, igaz ott már külön vírusirtó is van, ide meg nem tettem még. Most akkor minek a gépbe 4 GB RAM? ;) Ha tök üres lenne.

 

Szerintem "felhasználói élményben'" is gyorsabb a Win8 a programok indításaor, futtatáskor. Nálam egészen egész SSD szerű érzésem volt, ahogy írtam már.

Hogy melyik tesztben pontosan mi jön ki, az egy más kérdés. Volt is ilyen teszt, ami címe szerint azt hozta ki, hogy nem gyorsabb a Win8 a Win7-nél.

:hááát::nemnem: Ahogy én azokra a diagramokra rápillantottam, ott gyakorlatilag egyértelműen gyorsabb volt a Win8, de drasztikusan lassabb semmiképpen.

Link to comment
Share on other sites

payskin
Windows 8 telepítési idõ. 10-13 perc? :hmm: Talán akkor, ha USB merevlemezrõl vagy pendrive-ról telepíted. Akkor igen. Mert ez se mindegy.

Simán felment egy SATA LG-s DVD-íróról a szintén SATA 640 gigás WD Blue merevlemezre. Semmi hókusz-pókusz. A Win7 ugyanerre körülbelül 18-20 perc alatt települ.

 

Most akkor minek a gépbe 4 GB RAM? ;) Ha tök üres lenne.

Igen, én is így gondolom, lényegtelen, hogy "mennyit eszik". Érzésre semmiképp nem lassabb, mint a Windows 7 volt, de nem is érzem gyorsabbnak -- nem ad okot, hogy elkezdjek nyomozni ilyen részletek iránt.

 

Anno, az XP idejében (10 évvel korábban) népszerû volt a Black Viper-féle lista arról, hogy milyen service-eket lehet kikapcsolni büntetlenül, hogy több memóriához jussunk. Szerintem ennek a hozzáállásnak ma már nincs értelme. Ha nagy ritkán ki is kapcsolok service-eket, azok általában valami zavaró dolgot szüntetnek meg (Otthoni csoport), vagy aggályosak biztonsági szempontból.

 

Ahogy én azokra a diagramokra rápillantottam, ott gyakorlatilag egyértelmûen gyorsabb volt a Win8, de drasztikusan lassabb semmiképpen.

Itt a TechSpot tesztje, érdemes megnézegetni. Az általános rendszer dolgokban általában fej-fej mellett a Win8 van picit elõrébb, a böngészõknél dettó, de pont az SSD-nél nem. A játékokban fej-fej mellett a Win7 van picivel elõrébb. Jelentõs különbség sehol nincs. Érdemes megnézni a belépõ szintû rendszer tesztjeit is, a különbség ott is hasonló arányú a Win8 javára.

 

Nincs gond a teljesítménnyel, a Win8 ebben a tekintetben abszolút nem Vista, nem kell ettõl tartani. Hasra esni sem kell tõle.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
Simán felment egy SATA LG-s DVD-íróról a szintén SATA 640 gigás WD Blue merevlemezre. Semmi hókusz-pókusz. A Win7 ugyanerre körülbelül 18-20 perc alatt települ.

Biztosan igazad van, ha nálad ennyi ideig tart.

Nálam hosszabb DVD-rõl, de valóban nem említettem néhány további lassító tényezõt.

Az LG DVD író is IDE, ha ez jelent valamit, a lemez pedig újraírható Fuji 4x DVD-RW+.

Ezzel hasonló hosszan 20 perc körül, fölött települ, mint a Win7.

Egy Pro-t rátettem már egy fölös 8 gigás micro SDHC kártyára. Ezzel gyorsabb lesz a telepítés remélhetõleg, de nem is stoppereltem annyira pontosan.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man
Nem tudom de ha a Metro UI-on elindítottam egy programot azt az Asztalon miért nem jelzi?
A Modern UI-nak külön tálcája van, és ott vannak az általad keresett programok. Vidd az egeret a képernyõ bal felsõ sarkába, majd húzd lefele az egeret, és megjelenik a Modern UI tálca.

 

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A mai nap megnyílt a fejlesztõk számára a Windows Áruház, lehet publikálni a programokat. A használatához egyszeri regisztrációs díj szükséges, ami jelenleg 9400 Ft. MSDN, BizSpark és DreamSpark elõfizetõknek viszont ingyenes.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Tudomásom van olyan "app"-ról, ami már jóváhagyásra vár.

 

Tegnapi hír, hogy megjelent Paul "Én tudok a legtöbbet a Microsoftról és a Windowsról" Thurrott könyve, a Windows 8 Secrets

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ma a gépindításkor megjelent a böngészõ választó. Maga az app Modern UI-ban van megírva, viszont az általa beállított alapértelmezett böngészõ csakis a desktop részre hat ki, Modern UI-n ilyen jellegû választás nincs. Viszont alapból törli az asztalról és a tálcáról is az IE10 ikont, úgy hogy rakhattam vissza.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

ModernUI-ra még nemigen van más böngészõ. De lehet, hogy ez változott azóta.

A Mozilla egyidõben panaszkodott, hogy nem kap meg ehhez minden szükséges támogatást az MS-tõl, illetve nem tudom a Google hogy áll a metrós Chrome-mal.

Az Unió megint rákeményített ezzel a böngészõválasztós marhasággal.

Nekem fenn van a Firefox is, a Win7 esetén ilyenkor már nem jelentkezett.

Hogyan élesítette ezt az MS, ha eddig nem volt? Automatkus frissítéssel érkezett, vagy a javásokra beharangozott központi szerveres belepiszkálás útján?

Végül is majdnem tökmindegy.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Frissítésben jött:

A Microsoft böngészõválasztó képernyõjének frissítése a Windows 8 for x64-based Systems rendszer EEA-beli felhasználói számára (KB976002)

 

Telepítés dátuma: ‎2012.‎09.‎14. 12:33

 

Telepítés állapota: Sikerült

 

Frissítés típusa: Fontos

 

A frissítés telepítésével egy olyan választóképernyõ birtokába juthat, amely lehetõvé teszi annak kiválasztását, hogy az Internet Explorer alkalmazáson kívül mely webböngészõ(ke)t kívánja telepíteni. A szoftver a telepítés után nem távolítható el.

 

További információk:

http://support.microsoft.com/kb/976002

 

Súgó és támogatás:

http://support.microsoft.com

 

A Mozillások meg olyanokra panaszkodnak, amik nincsenek is a rendszerben, ugyanis a Modern UI-nak elég szegényes a támogatása. A rendszerben lévõ libraryk nagy részéhez hozzá se fér. Érdemes megnézni a Modern UI-s IE-t. Még silverlight sincs hozzá, ráadásul most szenvednek is vele az MS-nél, mert nem biztos, hogy egyszerûen meg fogják tudni oldani a mûködését, ugyanis tiltva van Modern UI alatt ez a funkció. :P

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem tudom, hogy drága redmondi barátaink mókuskodtak-e bele valamit a rendszerbe, vagy átléptünk valamilyen határidõt, de tegnap óta megint óránként kéne aktiválni a rendszert. :S

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Szerintem még találsz mûködõ kulcsot. :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Találni találhatna, de gondolom Balázs nem akar így visszaélni. ;)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Milyen mûködõ kulcsot? Nem a kulccsal van baj (illetve azzal is baj van, de az kit érdekel), hanem az aktiválással. Az összes aktiválási módszer csak Profra meg Enterprise-ra mûködik, ki vagyok én hagyva ebbõl rútul. :D Esetleg adnék érte pénzt, de azt mg a Microsoft nem kéri október 25-ig.

 

Mindenki lecsúszhat a hátamon.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Van kint Core kulcs is a neten, amit lehet telefonon aktiválni. ;) Egyébként kiderült ezekről a kulcsokról, hogy az MS szivárogtatta ki, népszerűsítés céljából. Mondjuk azt nem írták, hogy a Windows 8-at vagy a warezt akarják ezzel népszerűsíteni. :D

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
Az összes aktiválási módszer csak Profra meg Enterprise-ra mûködik, ki vagyok én hagyva ebbõl rútul. :D

;) Már bocs, de te ragaszkodtál annyira a Core változathoz. (Nem akarom újranyitni ezirányú vitánkat, csak jelzem, ismét ide lyukadtunk ki.) :lol:

Egyebekben pedig ahogyan [OP]Destroy-man is írta, végül már a Core-hoz is jelentek meg telefonon aktiválható kulcsok.

De utaltam rá, hogy nálad az illegál az kizárt. :)

 

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Csak félig illegal, mert az MS végül is elfogadja legálisnak. :lol:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem hülye a Stardock, tudják, hogy ott az "aranytojást tojó tyúk" a kezükben, ehhez képest csak 5 dollárra árazták be a Start8-at. :)

 

Még ma befizetem, minden fillért megér.

 

---

 

És máris "belenyomták az orrukat" egy év eleji interjúba, ahol Brad azt mondta, hogy ingyenes lesz mindenki számára. Indul a magyarázkodás, hogy de azóta ez meg az... :hááát:

 

---

 

Mondjuk ez sem néz ki rosszul, csak... egyrészt gányolás, másrészt nyelvi támogatás, harmadrészt végtelen harc a Windows Update-tel szemben...

 

IPB kép

 

---

 

Idióta fejlesztő nem frissíti az első hozzászólást, a későbbi fórumhozzászólásokból kell összevadászni, hogy a projekt ott tart, hogy nem nyúl és ír át semmilyen fájl, még a registryt sem a Win8-ban! Van nyelvi támogatás benne (jó, mondjuk ez hiszem ha látom kategória), és mindössze a explorer.exe.mui, shell32.dll.mui és explorer.exe fájlokra van szüksége a Win7-ből, ha tehát tartunk egy virtuális Win7-et mellette, ami folyamatosan frissülhet a Windows Update-ekkel, akkor ez a probléma is meg van oldva.

 

Leteszem a hajam... :istenvagy:

 

---

 

Nyelvi támogatásról jut eszembe, a Start8 jelenlegi változata (az új béta előtt) nem találja sem notepadet, sem Jegyzettömböt a Start menü keresőben... Remélem, ezen is reszeltek.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...