Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Újrarakás utáni problémák


zeneszjras

Recommended Posts

zeneszjras

Sziasztok!

 

Bocsánat, ha már létezik hasonló téma, de az "idegesség" miatt már azt se tudom, hogy keressem a megoldást.

 

A napoban belassult egy HP 625 típusu laptopom, elhatároztam, hogy újrarakom. Asztali gépet már sokszor tettem újra, notebook-ot most először. Szerencsére voltam olyan ügyes, hogy particionálásnál letöröltem a hp particióit is...

 

Feltettem egy 64-bites Win7 ultimate-t. Úgy döntöttem Driver Genius-sal felteszem a drivereket. Wifi és bluetooth kivételével minden működik. A driver kereső is leszedett hozzá drivereket, Broadcom drivereket. A wifi nem találja meg a vezeték nélküli hálózatokat.

 

Hp honlapjáról próbáltam drivereket leszedni, realtek, ralink, stb. Telepíteni egyiket se sikerült, mert kompatibilitási hibára hivatkozott, pedig win7 drivereket szedtem.

 

Letöröltem már a broadcom programjait, hátha úgy fel tudom tenni a többit. Akkor se sikerült és úgy hirtelen kifogytam az ötletekből, hogy is tudnám ezt a wifit megcsinálni.

 

Nagyon fontos lenne, hogy ne kellene kábelezni, remélem valaki tud valami hasznos tanáccsal szolgálni!

 

Szerk.:

Most néztem az adapterbeállításokat, a vezeték nélküli hálózati kapcsolat le van tiltva, de hiába engedélyezem, kiírja engedélyezés, de ugyanúgy letilva marad. Driver hiba lehet, de hogyan tudom a meglévő drivert eltávolítani, nem csak a hozzá tartozó programokat?

Edited by zeneszjras
Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Nincs hardveres kapcsolója a WiFi kártyádnak? Vagy esetleg a billentyûzetrõl, valamelyik Fn kombinációval bekapcsolható?

Link to comment
Share on other sites

zeneszjras

Billentyûzeten van gomb, az be is kapcsolva. Leszedtem, a hp wifi assistant, az is azt jelzi be van kapcsolva a wifi és a bluetooth is.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

A driver genius és hasonlókat felejtsd el. Van a hp-nek jó támogató oldala, onnen tökéletesen leszedhetõ minden. A wifi típusát meg lehet nézni everesttel vagy aidával és csak a megfelelõt leszedni. A többit már azon keresztül frissíteni fogja. Elsõ a chipset, utána a többi sorrendje mindegy, de mindent csak a saját gyártó oldaláról ha nem megy autómatikusan. Ha van powermanagement vagy hasonló, azt mindenképpen telepíteni, mert különben nem lesz jó többek közt a ventillátor vezérlés és melegedhet a gép, vagy a proci lesz visszafogva. Laptopnál azért oda kell figyelni sokmindenre. Felkiáltójeles hardver nem maradhat!

Szerintem kezdd el egy tiszta partíciótörlés utáni telepítéssel.

Link to comment
Share on other sites

Temporary
... Van a hp-nek""támogató oldala, onnen tökéletesen leszedhető minden....

Egységsugarú felhasználó rögtön azzal szembesül, hogy nincs Ultimate a listában, majd talál egy csomó vezeték nélküli drivert:

 

Realtek RTL8191SE 802.11b/g/n vezeték nélküli hálózati illesztőprogram Microsoft Windows operációs rendszerhez

Atheros 2011 Wireless LAN Driver

Atheros 2011 Wireless LAN illesztőprogram

Ralink 802.11 b/g/n WiFi adapter

Atheros vezeték nélküli hálózati illesztőprogram

Broadcom vezeték nélküli hálózati adapter illesztőprogram Microsoft Windows 7 operációs rendszerhez

 

Hát nincs egyszerű dolga. :) , ráadásul lehet köztük olyan, amit csak az Eszközkezelőn keresztül lehet.

 

Ti mit tennétek fel? ;)

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechS...vOID=4059#11395

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Én megnézném az eszközkezelőben az eszköz azonosítót, abban benne van a gyártó kódja (VEN_XXXX&DEV_YYYY), amire rá lehet keresni a neten.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Minden hp-nek rajta vannak az alján a kiegészítõ hardverek matricái, vagy mint írtam everest vagy aida megmondja mik vannak ismeretlenek. Nem okozhat gondot szerintem.

Link to comment
Share on other sites

zeneszjras

Sikerült! :)

 

Mai nap újra kezdtem a semmirõl megint. Úgy döntöttem inkább hagyom az ultimate-t "elõnyeit", így inkább a 32bit-es home premiumot tettem fel. A driver keresõket most hanyagoltam :) Gyártó honlapján nézelõdtem. Amit furcsáltam, hogy chipset-et nem találtam. Google-n is próbáltam keresni, de nem sikerült találnom.

Eszközkezelõben újrarakás után csak a hálózati dolog volt volt "sárga". Megkerestem az eszköz azonosítót, ebbõl a szempontból a driver keresõ se tévedett sokat, mert tényleg broadcom antenna van benne.

Gyártó honlapjáról megpróbáltam összeszedni minden fontosabb drivert. Egyenlõre minden szuperúl mûködik :)

 

Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat! :)

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

O.K. A chipsetet lekezeli a win7 azért nem találtál, így működni fog tökéletesen.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Ajven1985

Sziasztok!

Barátnőm laptopján (Toshiba Satellite C855-10M) raktam újra a rendszert(Win7 x64) és az eszközkezelőben két felkiáltójeles tétel szerepel. Az egyik "ismeretlen eszköz" a másik "PCI egyszerű kommunikációs vezérlő". Nem tudom mik ezek és mit kell feltennem ahhoz, hogy ezek eltűnjenek. Tudtok ebben segíteni? Köszönöm előre is! G.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Úgy lehet a legegyszerűbben rájönni, hogy végiggondolod, mi az, ami nem működik. Általában kártyaolvasó, Bluetooth, vagy valami ilyesmi szokott lenni. A két hiányzó eszközöd könnyen lehet, hogy kapcsolódik.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Ad némi támpontot, ha rákeresel a neten a Tulajdonságok >Részletek fülön az Eszközpédány vagy a Hardver azonosítóra

Link to comment
Share on other sites

Ajven1985

Köszönöm szépen, hasznos infó volt, meg is van oldva. Köszönöm még egyszer! G.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Másfél hete, csütörtökön telepítettem újra egy ugyanilyen noteszgépet; az egyik biztos a Bluetooth volt, a másik talán a Toshiba merevlemezvédelme? Egyik driverét sem telepítettem fel. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
davidehun1995

Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy van egy HP Pavilion G6-os laptopom ami még a multhéten újratelepítésre került Win7 Ultival és azóta nem működik a Bluetooth.

Már próbáltam a gyártó oldaláról felrakni hozzá az illesztőt de semmi megnéztem az ezközkezelőt is de nem is látja.

A rendszertelepítés elött még szépen működött.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Egy segédprogram van, amit telepíteni kell. Azzal lehet engedélyezni vagy tiltani a Bluetooth-t, illetve utána a WiFi funkciógombbal ki-be kapcsolni a beállítás szerint.

Majd megnézem a pontosabb nevét.

Link to comment
Share on other sites

davidehun1995

De ha kell segédprogram akkor az újratelepítés elött miért nem kellett hozzá?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A Windows 7-nek ez nem része. A laptop normális működéséhez szükségesek, ahogy a driverek. Nyilván előtte már telepítve voltak, netán gyárilag így kaptad.

A HP Supporton fenn van az adott típushoz minden, aminek jó részét telepíteni kell, vagy érdemes.

Mindenesetre legyen telepítve a HP Hotkey Support és a HP Wireless Assistant.

Link to comment
Share on other sites

davidehun1995

Már minden segédprogram és illesztő telepítve van de semmi mintha nem is létezne a bluetooth

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Mintha a BIOS-ban is lehetne állítani, legalábbis az én FuSi laptopomon volt egy ilyen probléma.

Link to comment
Share on other sites

davidehun1995

nem sajnos nálam a biosban szinte semmit nem lehet állítani ott biztos nincs hiba

én már gondoltam arra is hogy lehet a hálókártya halt meg benne mert ma megpróbáltam átrakni a másik laptopomba és ott se ment a bluetooth ami abba van kártya azt meg ez be se veszi így a cserét meg se tudom oldani

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...