Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Elsötétülõ monitor


Ika-Bus

Recommended Posts

Ika-Bus

Üdvözletem!

A problémám a következõ: Néha teljesen véletlenszerûen elsötétül a monitorom, majd kb. 1 másodperc múlva visszajön a kép, mintha mi sem történt volna. Megfigyelésem szerint nem igazán függ attól, hogy mit csinálok, ugyanis van, hogy játék közben csinálja, de van hogy egyszerûen netezés közben is. Azért írom ki ide a kérdést, mert nem vagyok benne biztos, hogy a monitor, vagy a videokártya hibája-e. A monitorom egy viszonylag régi (kb. 6-7 éves) Xerox 780-as, a videokártyám pedig egy viszonylag új (kb. 1 éves) nVidia GTS 450. A monitor DVI kábellel csatlakozik a géphez.

Segítségeteket elõre is köszönöm! :)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Jól van csatlakoztatva a kábel? Ha igen, érdemes lenne megnézni egy másikkal.

Link to comment
Share on other sites

Ika-Bus

Úgy tûnik, a kábellel nincs probléma.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Milyen üzemmódban megy a monitor? Nem nagyon meleg a hátulja?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Alsó kategóriás nVidia kártyáknál ez megszokott jelenség. Nekem alaplapi kártyám van, ugyan ezt csinálta, ha tuningolva volt. Simán túlmelegszik a kártya, és ezt csinálja (nyáron tuning se kellett hozzá, sima böngészéstõl is túlmelegedett). Az nVidia is elismerte ezt a hibát, igaz, csak azután, hogy 2 évig írogattak nekik, hogy akkor mégis mi okozz a problémát. Én vettem a chipre egy komolyabb hûtést, azóta nincs vele gond. Állítólag driver frissítés is tud segíteni valamit, a jobb hardverkezeléssel.

Link to comment
Share on other sites

Ika-Bus

Esélyes, hogy a túlmelegedõ kártya az oka, mert most nyáron kezdte ezt csinálni. Megnéztem Everestben, általános használat mellett 40-50 fokos a GPU, játék közben viszont 60 fok fölé is simán felmegy.

Van még egy érdekes probléma, ami gyanúm szerint szintén ezzel áll kapcsolatban. Meglepõ módon fõleg Google Maps használata közben szoktam észrevenni, de ritkán máskor is elõfordul, hogy úgy tûnik, mintha néhány sornyi pixel "vibrálna", nem tudom jobban leírni ezt a jelenséget.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Akkor ez túlmelegedés lesz. Sajnos az nVidia az utóbbi idõkben kazánokat gyárt VGA helyett. Ezzel nem is lenne gond, ha bírná az eszköz, de nem. Kevésbé bírja, mint az AMD-s vetélytársai. Nálam is elég volt a stabil 60 fok, a kép széteséshez, VGA jel megszûnéshez, stb.

Link to comment
Share on other sites

Ika-Bus

Ha nem teszek ellene, akkor ez késõbb vezethet károsodáshoz, vagy megrövidült élettartamhoz?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Elméletileg csökken a kártya élettartama, gyakorlatban pedig ez a túlmelegedés mértékétõl is nagyon függ. Ha pont a csúcson van, vagy 1-2 celsiusszal lépi túl a max hõmérsékletet, akkor az élettartam nem biztos, hogy csökken, vagy ha mégis, akkor is nagyon minimális idõvel. De ez függ a gyártási minõségtõl is, ami kártyánként más és más (hogy sikerült).

Link to comment
Share on other sites

Ika-Bus

Eddig nVidia párti voltam, de ezek után ha legközelebb VGA cserére kerül sor, komolyan el fogok gondolkodni egy AMD kártyán...

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba
Talán fél éve, hogy a HD5670-esem ventilátorának lapátjai közé valahogy becsúszott egy szabadon fityegő kábel. Szégyen, de nem vettem észre, s így ment hetekig. Egyszer aztán valamiért elindítottam a SIW programot és ott néztem, hogy a VGA-m hőmérséklete alapjáraton 60-70°C környéke. Mondtam is magamnak, ez nem létezik, itt valami nem kerek! Megfogtam a gép oldalát, meleg. Leszedtem az oldallapot, benyúltam a kártyához, hogy ellenőrizzem, pörög-e a ventilátor. Ekkor löktem arrébb azt a vezetéket. Később, mikor szétszedtem a gépet, láthattam, hogy egy IEEE1394 kábelt sikerült kihagynom a kötözésből. A VGA-m viszont azóta is teszi a dolgát, nem produkált hibát.
Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man
Na igen, ez az AMD. Az nVidia ennyi idõ alatt szarrá ment volna. :P
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...