Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2012. augusztusi számról


payskin

Recommended Posts

Giraffe1

A böngészõk (többsége?) nem foglalkozik azzal az EXIF-adattal, hogy a kép álló formátumú, vagyis a megjelenítõ programnak melyik irányban kell elforgatnia 90 fokkal. Próbáld meg esetleg valamilyen normális képnézegetõvel, abban biztosan helyes lesz a képek orientációja.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Greene Küldve: 2012. augusztus 5. 10:56

 

Felmerült bennem, hogy vajon van-e értelme eröltetni a DVD mellékletes dolgot, vagy inkább kóddal letölthetővé (a videók és képek esetén online nézhetővé) kéne tenni a tartalmakat? Régen, amikor nem volt szélessávú internetem, nekem is jól jött a CD melléklet a friss Winamppal, és a többi újdonsággal. De ma már bármilyen kipróbálható programot leszedek percek alatt. Amúgy gondolom sokan a DVD-t mint plusz extrát könyvelik el, és éppen ezért veszik a magazint.

 

Igen például régen sokáig ragaszkodott a magazin a CD-s kiadáshoz is, aztán egyszer megszüntették. Ha lemondana a DVD-ről a magazin, akkor olcsóbb is lehetne az ára. Nemde? Vajon jelentős mértékben csökkenteni lehetne a lap árát? Ha igen, én mellette vagyok. A videókat, megy egyéb programokat meg a neten le lehet tölteni.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Én sem értem, hogy mi a DVD lemez funkciója. Évek óta nem bontottam fel. Õszintén szólva idejét sem tudom, hogy mikor használtam utoljára a gépem DVD-olvasóját, mert még az operációs rendszert sem lemezrõl telepítettem.

Link to comment
Share on other sites

1933

Én is kedvet kaptam az odafigyelésre és máris, mint minden nap elõvettem az aktuális lapot és már is elmerültem benne. Mert ugye, nem szabad csak úgy átfutni minden oldalt, meg kell csócsálni minden szót.

 

Elõször is a PCTV, amit még nem láttam, kedvet kaptam az elõzõekben olvasottakból. Az mp4 (1. szám) bizony kissé darabos volt mozgásában, majd átmásolva a HDD-re és VLC-vel nézve már hangja is akadt, de várakozásaimat nem akarta meghaladni. A felszerelés csuda szép volt mûszaki szemmel, a zeneszámot (bocsánatot kérek a megszállottaktól) és a kezelõ attrakcióját ugyan nem értem, de képileg nagyon jó, csak lehet, hogy gyenge hozzá a felszerelésem. Mi is akart ez lenni? Ja igen, kíváncsiskodás!

"Aztn vlt mg egyb bemtato is," továbbá Egri Imre bemutatóját élveztem (elmehetne TV/Rádió bemondónak is szép, artikulált beszéde miatt), mind az egérrõl, mind pedig a kis tabletrõl. Persze a videó sokat segített a laptop banyatank megismerésében, mondtam is a nejemnek, hogy ilyet vennünk kell, mert a laptop mellett még bevásárláskor is hasznos, kivéve, ha esik az esõ, akkor a teleszkópot be kell csukni és akkor nem lesz koszos, vizes a táska. Jaj, bocsánat, a másik nagyobb tabletszerûség is tetszett!

 

Klasz volt Egri Imre Linuxos megemlékezése is, de azt ajánlanám, hogy amikor az Ubuntu tulajdonságait (felhasználó barátság) részletezi, akkor ne felejtse el a múltidõt használni és mondja ki egyértelmûen, hogy az nem vonatkozik a Unity felületû 12.04 LTS-re és a továbbiakra. Lásd: kattintások -> Dash-board, valami apró, három kis függõleges vonalka a kis házszerûség mellett, majd valami szûrõ felirat jobbra fenn és csak akkor Alkalmazások, majd a kisbetûs szöveg, ami az elrejtett többi ikonra vonatkozik és ezután szkrollllll, amíg meg nem találod a kívánt alkalmazás ikonját!!!!!! Persze múltidõben ez: felsõ panel, baloldalon Alkalmazások, s a kívánt kategóriában már rendelkezésre állt a kívánt alkalmazás. Ugye milyen jó a múltidõ. Javasolom egyben, hogy mielõtt az Ubuntut méltatja, legalább két Ubuntu Live CD-t (10.04 és 12.04) tegyen be a gépébe (nem kell telepíteni), bootoljon be róluk és tegyen velük egy próbát. Ezek után már másképp fog nyilatkozni az Ubunturól, használva a múltidõt. A Kubuntu és a Xubuntu is a múltidõhöz kötõdik (mint minden, ami jó volt és amibe az üzleti meggondolások sajnos beleszóltak).

 

Egyéb sirámaim megtalálhatók korábbi megjegyzéseimben (itt és a Linux rovatban).

 

Tovább olvasom kedvenc újságomat. PARDON! A havi Magazint!

 

U.i.: A CD és a DVD miatt vettem meg elõször a lapot, mert azt könnyebb volt tárolni, mint az egész lapot, no meg tárcsázós hozzáférés miatt is. Szoftver letöltés miatt igen ritkán fordultam az Internethez, legfeljebb az újabb Linuxos ISO fájlok miatt. Ami kellett, azt a CD/DVD mellékleten megtaláltam, nem kellett ismeretlen, gyanús weblapokról lehívni!

Ma már csak Linixot használok. (Van még windowsom is.)

 

 

Link to comment
Share on other sites

petzolkri
(1933 @ 2012. augusztus 6. 14:59) 449818[/snapback]

 

Ma már csak Linixot használok. (Van még windowsom is.)

 

Ennek igazán örülünk. Ubuntu 12.04 felületének egyik hátránya, hogy erõforrás igényesebb. Régi felület rendezettebb volt, és bizton állítom, hogy Egri Imre ismeri a régebbi Ubuntukat is.

Link to comment
Share on other sites

1933

Kedves petzolkri !

üzenet 2012. augusztus 6. 22:00

 

Azt hiszem, hogy nem jól fogalmaztál! Nem hogy erõforrás igényesebb az Ubuntu 12.04 de türelem igényesebb (szépen kifejezve) is, mert úgy megkomplikálták, hogy "egyetemi végzettség" nem elég a használatához és nem árt némi "röntgenszem", hogy megtaláld azt amit keresel. Persze akkor, ha valaki FIZET a Canonicalnak, hogy segítsen eltájékozódni, akkor már kezelhetõ! Erre utaltam, amikor azt írtam, hogy "az üzleti meggondolások sajnos beleszóltak".

 

Ezt itt nem kívánom tovább ragozni, mert az már egy másik témacsoportba tartozik.

 

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Kezelhetőség: bal oldalt a fontos ikonok, és ha tudod a program nevét, akkor a Dash kezdőoldal és a keresőbe írva a program nevét meg lehet találni, vagy a kategóriákban keresgélni. Szokni kell a felületet.

Link to comment
Share on other sites

1933

Azt hiszem, hogy félreértettél! Nagyon jól ismerem a Unity felületet és azért ágálok ellene, mert amit műveltek korszerűsítés címén az borzasztó. Egy jó háttér ellátottságú operációs rendszert megfosztottak egy csomó előnyétől és új grafikus felületet csináltak neki, hogy érintőképernyőre alkalmas legyen, amellett olyan komplikálttá tették, amennyire nem szégyellték. Elég lett volna csak az érintő képernyős felületet megcsinálni és az eredetit meghagyni olyannak amilyen volt. Senki sem reklamált volna és azt mondták volna, hogy: "Ejha! Ez igen!"

 

Ha egy Windowshoz szokott valakit rá akarsz vezetni a Linux-ok használatára, akkor a legsiralmasabb a Unity felület! Akinek ellenérzései voltak, annak csak megerősödik az ellenérzése, ha a Unity-t kapja a kezéhez. Kezdő, laikus!

Link to comment
Share on other sites

petzolkri
(1933 @ 2012. augusztus 8. 15:39) 449867[/snapback]

 

Ha egy Windowshoz szokott valakit rá akarsz vezetni a Linux-ok használatára, akkor a legsiralmasabb a Unity felület! Akinek ellenérzései voltak, annak csak megerősödik az ellenérzése, ha a Unity-t kapja a kezéhez. Kezdő, laikus!

 

Nekem kifejezetten tetszik az Unity felület, jól látható a netbookon, persze asztali gépen már nem ennyire tetszetős a nagyobb képátló miatt. Ismerem a régi felületű Ubuntut is, ott rendszerezve voltak a programok és kisebb erőforrással is beérte, de ott az Ubuntu 10.04 netbook változat is bejött nekem.

 

Ha ragaszkodsz a régi felülethez, javaslom próbáld ki a z Ubuntu más kiadását, pl. Xubuntu (Egri Imre is irt róla a magazinban) Lubuntu is érdekes, Kubuntu is, de ott van a Mint is... csak egy próbát megér. A windowsra reagálva, hát a win8 is nagy változáson megy át és lehet ott is lesznek csalódott win. felhasználók, akiknek fájni fog az átalakítás....

Link to comment
Share on other sites

1933
(petzolkri @ 2012. augusztus 8. 21:28) 449875[/snapback]

Nekem kifejezetten tetszik az Unity felület, jól látható a netbookon, persze asztali gépen már nem ennyire tetszetős a nagyobb képátló miatt. Ismerem a régi felületű Ubuntut is, ott rendszerezve voltak a programok és kisebb erőforrással is beérte, de ott az Ubuntu 10.04 netbook változat is bejött nekem.

 

Nálam is a 10.04 megy, mind az asztali gépen, mind a netbookon, meg minden külső HDD-n is!!! (USB)

 

Azt hiszem, hogy nekem kevés olyan Linux verziót tudsz mondani, amit ki nem próbáltam volna és havonta, többhavonta megismétlem a próbákat, hogy lássam, mire jutottak!!!

 

Nekem nemcsak a Unity felülettel van bajom, hanem azzal, hogy tönkretették, kigyomlálták sok olyan tulajdonságát a réginek (10.04), ami miatt olyan felhasználó barát és jól használható volt.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Értem, de hátha finomítanak majd rajta és talán megbarátkozol vele. 10.04 LTS még 2013. áprilisig támogatott. Én már nem a 10.04-et használom, mert az nem ismert fel új hardvereket és kézzel kellett variálni. A 11.10 átálltam és most a 12.04- is mindent felismert. Szóval az Unity csak annyira bosszant, hogy erõforrás igényesebb, de megértem a te hozzáállásodat is. Valahogy másabb...

Link to comment
Share on other sites

1933
petzolkri üzenet 2012. augusztus 13. 18:22

Értem, de hátha finomítanak majd rajta és talán megbarátkozol vele.

 

 

Nem hiszem, hogy valaha visszaállítanák a régi tulajdonságokat (finomítanának rajta) a 12.04 LTS ben, ergo: azt várhatják, hogy a számomra előnytelen változattal megbarátkozzam! A számomra legfontosabb tulajdonságokat törölték belőle (többek között a felhasználó barátság, könnyű kezelhetőség, stb.)!

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Már-már kíváncsivá teszel. Mondj egy konkrét példát, ami a 12.04 bõl hiányzik. Azok a tulajdonságok biztos megvannak, csak máshogy kell keresned. Itt jut eszembe, hogy a windows-ban is annyi változás ment már végbe és a sok nép követte. Nem lehet annyira rossz ez az ubunutu Unity, annyira szidták, de én a kezdetektõl fogva megszerettem. már a 11.10ben is azt használtam.

Link to comment
Share on other sites

1933

petzolkri

üzenet 2012. augusztus 15. 12:00

 

1. nincs felsõ és alsó panel, aminek van ki-be kapcsolója a képernyõ négy sarkában.

2. A baloldali panel a sok nagyméretû ikonnal nem elég hosszú ahhoz, hogy amit az ember rendszeresen használ mindig rendelkezésre álljon és a felsõ, gyászos fekete csík (nem panel!) nem távolítható el, csökkenti a hasznos felületet! Szerepe miatt, a szokásos 3 eszköz (x, kocka, _) átkerült a baloldalra. Miért?

3. Az ablakoknál nincs menüsor, felkerült a felsõ fekete csíkra és ha több ablak van nyitva, akkor az éppen használt ablak menüsora jelenik meg ott fent. Ha valaki nem tudja, azt hiszi, hogy megszûnt a menüsor, mivel csak akkor látszik, ha az egér mutatója a felsõ csíkra van helyezve.

4. Felsõ panel híján, nincs Alkalmazások, Helyek, Rendszer menüsor, helyette a Dashboard megnyomására jön elõ egy olyan folyamat, ami ezeket "részben" teszi elérhetõvé, mivel rohadtul komplikált, ráadásul a Beállításokból sok minden beállítása kimaradt és nem is lehetséges az érintõ képernyõ miatt. Böngészés közben nincsenek kéznél olyan alkalmazások pkonjai, ami igen hasznos! Stb.

 

Tovább nem is folytatom, mert már sokszor leírtam, ha kiváncsi vagy rá, inkább hívjál meg a Skype-on (kvanccsi néven) és akkor ott bõven el tudom mondani és sok olyan trükköt is el tudok mondani, amit a Unity felület nem tesz lehetõvé!

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem látsz ellentmondást aközött, hogy

 

a felső, gyászos fekete csík (nem panel!) nem távolítható el, csökkenti a hasznos felületet

 

és

 

Az ablakoknál nincs menüsor, felkerült a felső fekete csíkra és ha több ablak van nyitva, akkor az éppen használt ablak menüsora jelenik meg ott fent.

 

Ez a funkciója a fekete csíknak: ő a menüsor. Ha 3 ablakod van nyitva, nem 3 menüsor foglalja a képernyőből a területet, hanem csak egy.

 

Ez egyébként nem Ubuntu-találmány, a Mac OSX-ből vették át, ahol pont ugyanígy működik.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri
(1933 @ 2012. augusztus 17. 10:16) 450062[/snapback]

petzolkri

üzenet 2012. augusztus 15. 12:00

 

1. nincs felsõ és alsó panel, aminek van ki-be kapcsolója a képernyõ négy sarkában.

2. A baloldali panel a sok nagyméretû ikonnal nem elég hosszú ahhoz, hogy amit az ember rendszeresen használ mindig rendelkezésre álljon és a felsõ, gyászos fekete csík (nem panel!) nem távolítható el, csökkenti a hasznos felületet! Szerepe miatt, a szokásos 3 eszköz (x, kocka, _) átkerült a baloldalra. Miért?

3. Az ablakoknál nincs menüsor, felkerült a felsõ fekete csíkra és ha több ablak van nyitva, akkor az éppen használt ablak menüsora jelenik meg ott fent. Ha valaki nem tudja, azt hiszi, hogy megszûnt a menüsor, mivel csak akkor látszik, ha az egér mutatója a felsõ csíkra van helyezve.

4. Felsõ panel híján, nincs Alkalmazások, Helyek, Rendszer menüsor, helyette a Dashboard megnyomására jön elõ egy olyan folyamat, ami ezeket "részben" teszi elérhetõvé, mivel rohadtul komplikált, ráadásul a Beállításokból sok minden beállítása kimaradt és nem is lehetséges az érintõ képernyõ miatt. Böngészés közben nincsenek kéznél olyan alkalmazások pkonjai, ami igen hasznos! Stb.

 

Megértem ezek valóban szokatlan dolgok, 3. pont is zavart engem is, de már azóta megszoktam. 2.pont is megszokható. Persze nem vagyunk egyformák, de nekem nagyon bejött a netbookon. Sok változást megszokik az ember. Remélem azért nem megy el az Unity felülettõl a kedved, a maga módján lehet azt szeretni.

Link to comment
Share on other sites

1933

Spányik Balázs

üzenet 2012. augusztus 17. 12:19

 

Kedves Balázs!

 

Nem akkor veszi el a hasznos felületet, amikor 3 ablak van nyitva, hanem akkor, ha egy .pps fájlt nézel és az még a 4:3 képernyőhöz készült, így a legalján lemarad az oda irt szöveg egy sora, de ha a felső fekete menüsort el lehetne távolítani, akkor teljes volna az élvezet!!!!! Nohát ezt már megszenvedtem igen sokszor és még ma sem tudom, hogy mi a fene volt odaírva, mert nálam egy 1440x900-as monitor van. Ezért viszont a monitort nem fogom kidobni, csak a rossz operációs rendszert nem teszem fel!!! Az Ubuntu Gnome 2 felülettel mindezt tudja! A baloldali függőleges panel, meg nem zavar bele, csak az a baja, hogy tele van dög nagy ikonokkal és például a wine-os indító ikonokat nem lehet feltenni, ahhoz meg én ragaszkodom és a Unity-t utálom is, többek között ezért.

 

 

petzolkri

üzenet 2012. augusztus 17. 19:11

 

Kedves "petzolkri"!

 

A Balázsnak írtak válaszolnak (3.) felvetésedre is.

A (2.)-re pedig az a válaszom, hogy azért került balra, mert a fekete menüsor jobb oldala "foglalt" az óra és a "Ó" kikapcsoló ikon megszokott helye miatt, de az (X, [ ], _) hármas helye ugyebár nem "megszokott"? Sőt, azok sorrendje (X, v, ʌ) sem "megszokott"? Minek kellett felcserélni? Csak azért, mert ne legyen olyan unalmas? A WC-k jelölését is lehetne megfordítani, mert az unalmas, vagyis a nők is hordanak nadrágot és a férfiak is shortot, ami úgy néz ki, mint a szoknya, meg a nők is szőkére festetik a hajukat, ha az barna, vagy fekete volt, mert csak azért is meg kell a "bőröket" cserélni, mint ahogy az a mobil telefonoknál és a munkaterület háttérképével és a programok kezelő felületével szokásos! Megjegyzem, hogy a háttérkép csak addig látható, amíg nem indítanak el egy alkalmazást, ami úgyis fedi a háttérképet és az nem látszik. Ha meg nem dolgozunk a géppel, minek kell bekapcsolva hagyni azt, mert az energiával egy normális ember spórol, kivéve a munkahelyet, ahol az a főnöktől függ. Nem? Utálom azt az embert, aki háttérképnek nem a gyerekét, sem az unokáját teszi a képernyőjére, ha van neki, hanem a kutyáját, macskáját. Milyen ember ez?

Ami pedig a Unity felülettel fémjelzett Ubuntu szoftver hátterét illeti, a beállításokban nem a megszokás miatt, hanem a célszerűségi okokból abban szereplő beállítások jó részét teljesen kihagyták, vagy csak programozói tudással rendelkezőknek fenntartva tették hozzáférhetővé, nem törődve a sokkal nagyobb számú laikus felhasználók igényével!!!! Azt nem lehetne megtenni, hogy a már kitalált jót is meghagyni és a felhasználóra bízni, hogy melyiket használja?

 

ÁÁÁÁÁHHHHH! Ezeket kéne felróják a Unity fejlesztőinek (a főnöküknek) a Magazin hozzáértő munkatársai az olvasók érdekében. Igaz ugyan, hogy ezért nem lesz több a szakújságírók fizetése, de a lap olvasói szívesebben olvassák az olvasók érdekei mellett kiálló újságot! Nem? Mondhatnák, hogy egy kissé elgaloppoztam magam. Nem tudom, de valahogy úgy érzem, rám úgyse hallgatnának, de egy szakújság azért valamivel többet nyom a latban. Nekem ez a véleményem.

 

"Petzol"?

Link to comment
Share on other sites

1933

Kedves Szerkesztőség!

 

Most figyeltem fel a PCWorld Weblapján megjelent Hirek között egy olyan tudósításra, ami ecseteli a Unity-vel fémjelzett Ubuntu változat sikerét!

 

Szerintem odakívánkozna egy megjegyzés, vagy hozzászólás rovat, ugyanis a statisztika készítői tisztességtelen módon támasztják alá azt, hogy a felhasználók többsége kezdi el használni az új, Unity felületű rendszert, szemben a klasszikus Ubuntu verziót használók számával szemben.

 

Dupla hiba, mert egyrészt aki a Unity verziót kezdi el használni, az azt hiszi, hogy a sokat dicsért Ubuntu további újdonságokkal kiegészített változatát kapja, holott a dicséreteket kiváltó tulajdonságok megcsonkításával és újabbak beiktatásával készült rendszert kapják. Ha már feltelepítették, már nincs kedvük a sok vesződséggel járó, újabb telepítést választani és mivel nem tudják, mert nem ismerik, a korábbi kényelmes, átlátható verzió előnyeit, fel sem tűnik, hogy mit is kaptak, legfeljebb elátkozzák, hogy milyen komplikált a kezelése és nem értik, hogy miért dicsérték annyira a felhasználók.

 

Másrészt, a Canonical bejelentette, hogy 2013-ban lejár az utolsó klasszikus Gnome, a 10.04 LTS támogatása, valamint megszüntetik a Kubuntu, a Lubuntu és a Xubuntu támogatását, ezért ki az, aki ezek egyikét fogja feltelepíteni és nem az újnak kikiáltott, "továbbfejlesztett" (megcsonkított) verziót? Továbbá, a letöltésre már csak a 12.04 LTS verziót kínálják fel automatikusan, amit a tudatlan felhasználó azonnal el is fogad.

 

Harmadrészt, nem beszél arról, hogy a megszüntetett támogatású, Kubuntu, Lubuntu, Xubuntu verziókat használók számát nem adják össze a klasszikus Gonome felületüt használók számával, s így persze a statisztika már a Unity javára mutat kedvezőbb képet.

 

Mindezen dolgok fényében a közölt statisztika szerintem hamis és a Canonical malmára hajtja a vizet.

 

Ez a statisztikai módszer olyan, hogy ha akarom, akkor vemhes, ha meg nem akarom, akkor nem vemhes!

 

Ez a megjegyzésem inkább a tudósítás végére kívánkozna, hogy aki olvassa, az láthassa ezt a hozzáfűzést is.

.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri
(1933 @ 2012. augusztus 19. 11:00) 450095[/snapback]

Másrészt, a Canonical bejelentette, hogy 2013-ban lejár az utolsó klasszikus Gnome, a 10.04 LTS támogatása, valamint megszüntetik a Kubuntu, a Lubuntu és a Xubuntu támogatását, ezért ki az, aki ezek egyikét fogja feltelepíteni és nem az újnak kikiáltott, "továbbfejlesztett" (megcsonkított) verziót? Továbbá, a letöltésre már csak a 12.04 LTS verziót kínálják fel automatikusan, amit a tudatlan felhasználó azonnal el is fogad.

 

Ezt nem is hallottam, hogy megszűnnek a ku- lu - xu- változatok. Ha igaz, akkor kár értük. Megkeresem már én is az Unity-s cikket, a honlapon. Kíváncsi lettem.

 

Közben: http://www.hwsw.hu/hirek/48085/ubuntu-kubu...rras-linux.html szerint, csak pénzbeni támogatás nem lesz, de nem hal ki és nem szűnik meg, csak el fog maradni a nagy fejlesztésekben.

Link to comment
Share on other sites

1933

petzolkri Küldve: 2012. augusztus 19. 11:07

 

Gondolom, már megnézted a 12.04 LTS sikerét:

PCWorld

Nem utálja már annyi ubuntus a Unity-t.

 

Most olvastam egy ennek ellenkezõ véleményt az Ubuntu kedvelõk

lapjában, az ingyenesen letölthetõ, Full Circle Magazine 59. magyar

számában, ami tegnap elõtt jelent meg.

 

Le lehet tölteni az 1. számtól kezdve (az utolsó a 63. angol nyelvû)

a magyarra fordított számokat is. Van néhány külön kiadás, pl. a

perl programozásról, a virtualizációról, rengeteg terminál parancs

leírása és különféle cikkek. Nem tudom, hogy ebbõl a szerkesztõség

tudna-e valamit hasznosítani. A lapnak semmi köze sincs a Canonicalhoz,

független orgánum.

.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Ismerem a Full circle magazint így utána olvasok majd. Minden száma megvan. Jó lenne, ha a szerkesztőségben lenne valaki aki érezne vágyat és írhatna komolyabb lélegzetű Ubuntu-s cikkeket, ezzel egyetértenék, sőt sokszor szorgalmaztam már. Viszont a pár különszám közvetlen linke érdekelne , mert elsőre nem találom a interneten.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Köszi , de ezeknek a különszámoknak van fordítása is? Itt angol.

Link to comment
Share on other sites

Dani991

Szerintem nincs.

Link to comment
Share on other sites

1933

petzolkri

üzenet 2012. augusztus 20. 19:23

 

A különszámok közül a Python programozás, a virtuális gépek és azt hiszem a Scribus szövege a különböző lapszámokban megjelent cikkek egybefoglalt változata. Ennek megfelelően, ha letöltöd a magyar nyelvű számokat, akkor elolvashatóak magyarul is!!!!

 

Én már minden megjelent példányt végigolvastam és az egyes kérdésekre adott válaszokból egy képlopóval kivágtam a válaszokat, amik engem érdekeltek. Egy TXT fájlba pedig csináltam egy saját érdeklődésre szánt jegyzéket, hogy hol mit lehet találni, ami megkönnyíti a visszakeresést (olvasás közben egy megnyitott gedit-be beírtam a témát és mellé a lapszámot).

 

Az egyik speciális kiadás pedig az Ubuntu 11.10 és a Unity komplett leírása. Szerencsére sok nyelven tudom elolvasni a szakcikkeket (Angol, Spanyol, Német, korlátozottan meg Portugál, Olasz, Francia Orosz, Román) a magyaron kívül.

 

Valóban jó lenne részletesebben írni a Linux-ról, például arról, hogy a már lejárt támogatású LTS-ekhez hol lehet találni további javításokat, mert nem kérek az Ubuntu hivatalos frissítéseiből, ugyanis az csak Unity formára alakítja át a jól működő rendszert a 10.04 esetében is, elrontva a jól működő rendszert, disztribúció frissítés címen. Ebből nem kérek és inkább nem frissítek. Megelőzendő, frissítés előtt remastersys-szel egy Live DVD Backup ISO-t készítek és ha elronja a rendszert a Backupot visszatöltöm. Speciális módszer a magam módján.

 

.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...