Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Program fordítás


Kisnyunyu

Recommended Posts

Kisnyunyu

Sziasztok!

Hobbiként programokat szoktam fordítani szigorúan a magam részére. Eddig több programot sikeresen lefordítottam. A mostani fordításánál viszont megakadtam. Ez egy elektronikai tervezõ, és szimulációs program, amiben egy dll-t kell szerkeszteni. A program Exe-jében megvannak ugyanazok a területek mint maga az egész dll. Ha ezt a dll-t törlöm a program könyvtárából akkor is mûködik a program. A fordításokat a Restorator-ban, a PE Explorer-ben a Resource Hacker-ben és a Hex Editor-ban szoktam megcsináni. De ez most kifogott rajtam. A párbeszéd ablakok a képen (Párbeszéd ablak) látható módon jelennek meg a Restorator, szerkesztõ területén. Ha bármihez is hozzányúlok a párbeszédablakokban akkor az az ablak nem fog mûködni, vagy az egész program összeomlik. Így az ablakok csak a Hex Editorban szerkeszthetõek. Próbáltam azt is hogy a program Exe-jében is átírtam ugyan azt a részt mint a dll-ben de így sem volt jó. A Hex Editor-ban nagyon macerás a szerkesztés és a karakterszámra is vigyázni kell. Érdekes módon a menüket és 2db párbeszéd ablakot a Restoratorban át lehetett írni, semmi gond nem volt vele. A kérdésem az volna hogy mit tudnék csinálni hogy ne csak a Hex Editorban tudjam szerkeszteni a dll-t, mert bizonyos helyeken a magyar szöveghez több karakter kellene mint ami a rendelkezésemre áll. Vagy esetleg tudtok ajánlani olyan szerkesztõ programot amivel az ilyen ablakokat is szabadon át lehet szerkeszteni?

Üdv: Péter

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...