Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Dropbox és társai


Garono

Recommended Posts

SkyBird
Kár, hogy a SkyDrive-hoz nincs androidos kliens. :( És valószínűleg hivatalos soha nem is lesz.

Valami mégis csak van már. :)Browser for SkyDrive

 

Itt is kint a linkje, csak nem tudom, mióta: https://apps.live.com/skydrive

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Garono

Majdnem beírtam ide, hogy igyekezzetek a Box.com-ra regisztrálni, mert most 25 GB-ot adnak ingyen. Aztán olvastam, hogy nekik nincs desktop kliensük, csak mobilos. Nem is értem, miért használja így bárki is. :huh:

 

---

 

Na, egye fene, regisztráltam, mert ha nem regisztrálok, akkor két hét múlva kijönnek egy PC-s klienssel, és addigra már vége az akciónak. :D Itt ti is megtehetitek: https://www.box.com/signup/o/hellosign_25

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Garono

A múltkori Dropquest akció vége óta nekem 6,73 GB tárhelyem van. Ha összeszámolom a Dropquest 2012 részeredményeit, akkor kijön az 1 GB. Hogy a fenébe lehetséges, hogy nem kerek szám a tárhelyem? x,73 nem jöhet ki sehogy, mert az összes többi plusz tárhelyem is 250 MB, 500 MB, vagy 1 GB. Ezt lehetetlen úgy kombinálni hogy x,73 GB jöjjön ki. WTF? :huh:

 

Viszont most élesben tesztelem a Google Drive-ot, a kezdetek óta sok minden nem változott, de stabilabbnak, és kiforrottabbnak tûnik. Eddig nincs gondom vele. Lehetséges, hogy végleg át fogok rá költözni*. :hmm: Mondjuk az óra melletti szinkronizálás-indikátor nem elég feltûnõen mutatja, ha aktivitás van.

 

Apropó: ha angolul akarjátok használni, akkor ez a procedúra (még angol Windows alatt is magyar):

Open your control panel, go to System and Security, click on System, open Advanced system settings (in the left panel), click on Environment Variables... and click either the top (user) or bottom (system) New... button. For Variable name input LANG and for Variable value enter en_US.

After reboot the LANG variable will be automatically set and when Google Drive starts it will be in English.

 

*Mondhatnám így is: http://cdn.memegenerator.net/instances/400x/25960000.jpg :lol:

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man
Tabról nem mûködik? :-)
Most teszteltem P1000-en, és megkaptam a +48 GB-ot. :) Ha viszont törölnék ezt, akkor a pluszban lefoglalt fájlokat törlik? Vagy ha letelik a 2 év?

 

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:hmm: Ez jó kérdés, hogy mi van a fájlokkal, ha lejár a 2 év, és nem fizetsz. Hogy hogyan szelektálódnak.

De nyilván nem azon az egy helyen kell meglennie a fájloknak. E-mailt is biztosan küldenek elõtte.

Nekem nem gond, ha bukom majd a +48 GB-omat, mert még a 4 GB körüli megelõzõ sincs megtöltve.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
payskin

Olvassátok a kommenteket, és inkább felejtsétek el. :(

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Én olvastam, hogy nem adják a plusz 5 gigát, csak nem akartam ünneprontó lenni. ;)

Link to comment
Share on other sites

Garono
:(
Link to comment
Share on other sites

payskin

Én is lelkes voltam a cikk címét látva, de aztán leszkrolloztam a valóságba... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
payskin

Kijött az 1.6.0. az alábbi "szuper" újdonságokkal:

 

  • Translations for Italian and Iberian Spanish
  • New icons! (Retina support!)
  • New Mac installer (just double click!)
  • Faster startup time for Mac users with lots of files
  • Improved web login from client
  • Improved performance through use of Python 2.7

 

Erősen kacsintgatok Cubby irányba...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
RedBoy

Sziasztok!Google Drive-ban akartam rendezni és törölgetni a régi fájljaimat, de a kukát egyszerűen képtelen vagyok üríteni egy gombnyomással. Normálisan úgy kellene (szerintem) működnie, hogy kipipálom az összes elemet, majd "Végleges törlés" gombbal törlök mindent. Nem? Ezzel szemben a mappákat egyesével át kell nyálaznom, hogy nem maradt e benne mappa vagy file, és egyesével kell mindent kigyomlálnom. Baromi idegesítő...Én csinálok valamit rosszul, vagy ez egy "fícsör" a felhasználó bosszantására?Köszi előre is a segítséget!

 

És ismét a user (mármint én vagyok) a hülye... :upsz: Nem kéne pipálgatnom... kuka ürítése és kész... :facepalm:

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Rövid kérdés, Samu telefonokhoz megint dropbox tárhely jár? Most jött egy levél hogy két évre kaptam + 48 Gb tárhelyet... :pislog:

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:igen: Igen, a Jelly Bean frissítéssel jár +48 GB Dropbox 2 évig, és nemcsak az S3-hoz.

Ezt már a kiszivárgott és elég szuper Samsung JB is tartalmazza, a végleges az már inkább csak jövőre várható.

Nekem már megvolt korábban a +48 GB hasonlóképpen, és azt mondják mégegyszer ugyanahhoz a fiókhoz nem adódik hozzá.

Így nem is próbálkoztam még vele. Viszont egy másik Dropbox fiókot létrehozva rendben lenne a dolog. :)

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

"Ezt már a kiszivárgott és elég szuper Samsung JB is tartalmazza, a végleges az már inkább csak jövőre várható."

Az érdekes mert ezen már most JB(4.1.2 az az ha jól tudom...) van :huh: .

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Igen, a 4.1.2-vel jön a +48 GB pl. az S2-re.

Neked akkor most mi van, vagy mióta, ha ezek szerint nem vetted még észre? :) Vagy így vetted?

Ahogy rátolod a ROM-ot, a kezdeti beállításoknál mindjárt említi is a Dropboxot.

Az S3-ra eleve volt +48 GB, így annál nincs újabb bővülés, ott nem duplázódik a JB-vel, ahogy leszűrtem az írásokból.

Nekem az S3-ból kioperált rutin, egy főzött ROM adta hozzá korábban.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Így vettem(meg gari miatt nem is néztem, most egy évig semmi főzött rom :D , ennyiből jobb volt az SE mert ott nincs binary counter), és biztos hogy nem mókolt mert a csomagolás teljesen ép volt...

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Oké, de pontosan milyen típus? ;)

Egyébként ha szervizbe kerülne, előtte vissza lehet állítani az eredeti állapotot, és a számlálót is lehet törölni. (TriangleAway a Playről.)

Sokan nemhogy egy évet nem bírnak ki, de egy hetet sem.

Elég csak azt venni, hogy ugyan van élet rootolás nélkül is, de elég sanyarú. :lol:

Ha meg root, már hozzápiszkáltál. Egy bármilyen ROM felrakása se sokkal több ennél.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Galaxy S3, ami meg a root-ot illeti egyelőre nem hiányzik... :D

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ha S3, akkor ahhoz megjelenéstől kezdve jár a Dropbox tárterület.

Előbb mintha általában a Samsungokat említetted volna. Azoknak csak a Jelly Bean frissítéssel lesz hivatalos a +48 GB, de ugye ezt is meg lehetett kerülni. ;)

Végül sejtettem, hogy S3 lesz az, mert pl. S2-nél furcsa lett volna a gyári dobozból kivett 4.1.2, még nálatok is, mert olyan csak leak van egyelőre Samsung stock ROM-ból.

Ezért kérdeztem rá pontosításul. :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Garono

Érdekesség a Google Drive-hoz: amikor a gépen törölsz egy fájlt, akkor a kliens ezt a trash mappába teszi, amit időnként érdemes üríteni. Egyik nap láttam, hogy az 5 GB-ból már 4,40 GB foglalt, gondoltam kitörlök pár nem annyira fontos fájlt, ami megvan máshol is. Vagy 600 MB-ot kitöröltem, de a szabad tárhely nem lett több. Gondoltam újra kell indítani a gépet, hogy a kliens frissüljön, de nem. El kell menni a webes felületre, és üríteni a szemetest.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...