Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Minecraft


payskin

Recommended Posts

pcmester

Valamiért még mindig nem merem kipróbálni. Tudtok hozzá esetleg magyar nyelvi csomagot? (Angol, amit letöltöttem.)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nincs hozzá magyar nyelvű csomag, benne van a játékban. Át kell állítani az Optionsben. (De magyar nyelvű Windowson szerintem magyarul indul el, legalább is rémlik, hogy vissza kellett állítanom angolra.)

 

Persze, jó kérdés, hogy mit töltöttél le és honnan? A Minecraft csak vásárlás után tölthető le a http://minecraft.net oldalról. Semmilyen más, tákolt szar verziókkal nem foglalkozunk.

 

A MesterMC említéséért is repül a kitiltás! :!: :kitiltva:

 

trialboj: este, otthonról válaszolok majd minden kérdésedre...

Link to comment
Share on other sites

trialboj

Annyira nem sürgős, eléggé belefáradt a szemem, ami fura mert kb 3x2 órát játszottam vele naponta, ami jóval kevesebb mint amit munka miatt a gép előtt kell töltenem. Nem igazán értem mi miatt ennyire fárasztó, de eléggé bevérzett tőle a szemem, ami kicsit ijesztő volt a tükörben, mivel fel sem tűnt hogy fáradt lennék.

 

A pokolba lejutást már sikerült megfejteni, mondhatni mindent kipipáltam. (az elején azt hittem bugos, mert shiftet lenyomva nem akar rendesen mozogni, aztán rájöttem hogy ez egy okos segítség hogy ne zuhanj bele a lávába)

 

A többi kérdés még áll, főleg a felfedezés érdekelne, jó lenne találni 1 várost vagy falvat.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Na, kezdjük a térképpel. Nincs olyan, hogy jelenleg 1300-nál járok és itt havas minden, mert gyakorlatilag végtelen számú különböző világ van, tehát amiben te játszol, az véletlenül sem ugyanaz, amiben én. De, még ha ugyanaz is volna, bizonyos dolgok, mint például a spawnerek elhelyezkedése azon belül is véletlenszerű volna, tehát, abban semmiképpen nem tudok tanácsot adni, hogy a te világodban hol találsz falut, spawnert, vagy merre van a sivatag. Algoritmikus, de teljesen véletlenszerű. :)

 

Ha többet akarsz tudni a világodról, állítsd be Single Playerben a LAN-megosztást (Open to LAN), és ugyanazon a képernyőn engedélyezd a csalásokat (Allow Cheats) is. Így már tudsz parancsokat begépelni (akár átválthatod a játékmódot is, ha repkedni akarsz). A /seed paranccsal ki tudod íratni a világodnak az úgynevezett seed-jét, ez az a kiinduló szám, amit a világot felépítő generátor használ. Ezt írd le egy papírra. Aztán töltsd le innen az Amidst programot, aminek meg tudod adni a seedet, és legenerálja neked a világot egy egyszerű, sematikus felülnézeti nézetben (ugyanaz a világgeneráló kód van benne, mint a játékban). Ezzel meg tudod nézni, hogy hol van falu, hol van sivatagi templom stb.

 

Minden kaland más. Ha elég biztos vagyok abban, hogy nem fogok meghalni (azért az 1.8-ban egy sivatag közepén éjszakázni még gyémántpáncélban sem életbiztosítás), akkor nem viszek magammal ágyat. Ha nagyobb projektekre megyek, például feltárni egy Ocean Monumentet, akkor a vízparton leparkolok, építek valami kalyibát, ahol biztonságban lehetek, és rakok le benne ágyat.

 

Közlekedni a poklon keresztül érdemes, mert 1:8 az arány az overworldhöz képest (tehát 1 kockát mész a pokolban, az 8 kocka odafent). Ha tehát találtam valami jó kis helyet, ahova gyakrabban akarok visszajönni, lerakok ott egy portált, aztán a pokolban építek egy biztonságos alagutat (néha vonattal) az otthoni portálomhoz.

 

Ha meghalsz, akkor amennyiben be van töltődve az a chunk (chunk fogalma megvan?), ahol meghaltál, akkor azt hiszem, öt perc. Ha nincs betöltődve, nem tűnik el, majd csak akkor, ha legközelebb arra jársz, és újra betöltődik.

 

Általában nem szoktam nézni, mennyi XP-m van, csak akkor foglalkozom vele, ha be kell váltani. Az 1.8 megjelenésekor lehetett építeni nagyon durva XP-farmot a pokolban, olyan 100 körüli XP-kkel szaladgáltunk, öröm volt nézni. Sajnos az 1.8.4 óta nem lehet áttörni a pokol tetejét a régi tölgyfás trükkel, úgyhogy a mostanában indult játékokban lőttek a zombimalacfarmnak. Én szeretek bányászni, illetve különös hóbortom a 7-11-es szint közötti lávatavakat körbeüvegezve feltárni -- egyrészt marha jól néz ki, másrészt elég sok gyémántot lehet így találni, úgyhogy van mibe befektetni az összeszedett XP-t.

 

Zombit úgy kell meggyógyítani, hogy csinálni kell gyengeség főzetet (erjesztett pókszemből), át kell alakítani eldobhatóvá (puskaporral), illetve egy aranyalmát (kisütött aranyat fel kell törni 9 kis darabra, + alma = aranyalma. Ezután csapdába kell csapni egy zombit valahol, fedett helyen, és megdobni a főzettel, és a "kezébe nyomni" az aranyalmát. Na ettől begőzöl teljesen, és idő múlva, pukk, visszaváltozik falusivá. :)

 

A varázslóasztal nem tud elvarázsolni olyan tárgyat, amin már van varázslat. Ez úgy működik, hogy csinálsz mondjuk egy gyémánt csákányt, ráküldesz 30 XP-t, és leggyakrabban kapsz egy Törhetetlenség3-at meg egy Hatékonyság4-et. Ritkábban csak az egyiket. (Ilyenkor káromkodunk.) Ezzel még nincs veszve a dolog, mert lehet könyvet is varázsolni! Csinálsz könyvet, gyűjtesz jó sok XP-t, és elkezded varázsolgatni a könyveket. Ha sikerül kikutyulni két Hatékonyság1-es könyvet, azt feldobod az üllőre, és máris lesz egy Hatékonyság2-es könyved (némi XP-ért cserébe). És így tovább, amíg lesz Hatékonyság 4-es könyved, amit az üllőn rá tudsz tenni a csákányra.

 

Az 1.8 óta Móka Miki lett a varázslás; régen teljesen véletlenszerű volt, nem mutatta meg, hogy mit fogsz kapni, és elvitte mind a 30 XP-det 0-ra. Az 1.8 óta, igaz, kell hozzá Lapis, de látod, hogy mennyiért mit kapsz, és nem viszi el mind a 30 XP-det. Az üllőn a könyvekkel vagy két külön-külön elvarázsolt dologból lehet olyan eszközöket, fegyvereket, páncélokat összerakni, amik mindent visznek, mint az autóskártyában a Lola-T. ;) Mondjuk, egy XP-farm is sokat segít. Most 30 XP az egyszerre felhasználható maximum, Youtube-on láthatsz még olyan videókat, amikor 50 volt. Az megvan, hogy ez exponenciális? Tehát az a zöldbogyó mennyiség, ami 29-ből 30 XP-t csinál, az 0-ról 7-et csinálna (ha jól emlékszem). Már csak ezért sem nagyon érdemes gyűjtögetni 30 fölött...

 

Ja, a fáklyák. Ahhoz, hogy a varázslóasztal a 30-as legerősebb varázslatot tolja, 15 könyvespolc kell köré vagy 1 szinttel fölé, és nem kerülhet semmi a könyvespolc és az asztal közé. Ha elkezdesz közéjük fáklyákat pakolni, azzal csökkented a varázslatok XP-igényét, de a kapható varázslatokat is. De ha éppen 1 XP-s varázslatra van szükséged, és már megvan a 15 könyvespolc, akkor szoktak fáklyázni, ellenkező esetben a belépő varázslat olyan 3-5-8 XP-s szokott lenni.

 

Azt hiszem, mindent megválaszoltam. :)

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Én torrentről töltöttem le ingyen... :fütyül:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem baj, csak ne legyél büszke rá, és ne kérj hozzá segítséget.

Link to comment
Share on other sites

trialboj

Ha többet akarsz tudni a világodról, állítsd be Single Playerben a LAN-megosztást (Open to LAN), és ugyanazon a képernyőn engedélyezd a csalásokat (Allow Cheats) is. Így már tudsz parancsokat begépelni (akár átválthatod a játékmódot is, ha repkedni akarsz). A /seed paranccsal ki tudod íratni a világodnak az úgynevezett seed-jét, ez az a kiinduló szám, amit a világot felépítő generátor használ. Ezt írd le egy papírra. Aztán töltsd le innen az Amidst programot, aminek meg tudod adni a seedet, és legenerálja neked a világot egy egyszerű, sematikus felülnézeti nézetben (ugyanaz a világgeneráló kód van benne, mint a játékban). Ezzel meg tudod nézni, hogy hol van falu, hol van sivatagi templom stb.

 

 

Azt nem írtad hogy miként lehet begépelni parancsokat?! Nem igazán jön elő ilyen felület akármit nyomok. Mondjuk lehet rosszul pipálgattam.... Amúgy az elején mikor a mapet generálta kért valami számot, és én megadtam egy 7-est :))) Nem ez a map Seed? Lekaptam a linkelt programot, és megnéztem mit dob erre a számra. A map hasonlónak tűnt, pont ott építkeztem ahol mutatta hogy kezdtem, viszont nem találtam falvat a térkép által mutatott koordinátákon. Pedig be van/volt pipálva az építmények generálása. Nem jobb fent kell nézni a 2 értéket, és azt megkeresni a játékban?

 

szerk:

 

Illetve reagálnék még a poklon át való közlekedéses tippre.

 

A portál amit építettem a pokolba, az nem véletlenül került oda? Ha most építek még egyet 100 egységgel arrébb a fenti világban, az a pokolban lévő portáltól is annyira lesz (persze átszámolás után ez 12 egység...). A kérdés lényege, hogy nem random helyeken kötök ki? Ez amúgy érdekes, és tényleg hasznos tipp, de a pokolban rengeteg a láva, és sokkal nehezebb közlekedni, mint fent.

Edited by trialboj
Link to comment
Share on other sites

Nuker

Terveztem, hogy megveszem, de csak kapkodom a fejem... Nagyon sok idő és nagyon sok energia. Elismerésem annak, aki képes ezt napi szinten játszani! Jobb, ha megmaradok a passziánsznál. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Nem muszáj napi szinten, ha kilépsz akkor "megáll a világ" és legközelebb onnét folytathatod ahol abbahagytad(legalábbis egyjátékos módban) :D . Egy szerver az megint más tészta. Én most pl egy rejtett ajtón dolgoztam, sajnos kicsit csalnom kellett mert elakadtam a dologgal...(kicsit túl méretes volt, a prototípus még áll egyelőre a szerveren) Na ki mondja meg hol az ajtó? 8)door.png

Link to comment
Share on other sites

Dani991
Közlekedni a poklon keresztül érdemes, mert 1:8 az arány az overworldhöz képest (tehát 1 kockát mész a pokolban, az 8 kocka odafent).

 

Tegnap ezzel jól megszívtam. :D Gondolom, mindkét portált az Overworldben kellett volna megépítenem, mielőtt átléptem volna a pokolba. Mert tegnap úgy jártam, hogy megépítettem az első portált, átmentem a pokolba, ott elindultam valamerre nem túl messze, majd építettem mégegy portált, hogy megnézzem, hol bukkanok fel. Jó messze voltam a bázisomtól, de volt nálam iránytű, úgyhogy elindultam körülnézni. Sajnos a második portálom helyét nem jegyeztem meg, így az iránytű segítségével próbáltam volna hazatalálni. Mikor elértem az iránytű által mutatott helyre, akkor döbbentem rá, hogy egy alternatív Overworldbe kerültem vissza, ugyanis a bázisom nem volt sehol.

 

Ott követtem el a hibát, hogy nem jegyeztem meg a második portál koordinátáit.

Link to comment
Share on other sites

trialboj

Az első világot amit generáltam én is buktam, mert minél nagyobb távra mentem portyázni, annál nehezebben találtam vissza, egész addig amíg nagyon eltájoltam magam, és mivel amúgy sem tetszett a map, töröltem az egészet. Iránytűt nem használok, csak F3-as koordinátákat, nem hiszem hogy ez csalás lenne, de így bármikor bárhova vissza tudok találni.

 

Amúgy arra van valakinek válasza, hogy miért nem fogadja el a zombi az aranyalmát? Eleve nem tudok aranyröggel aranyalmát készíteni, csak rendes aranyrúddal.... Nem minden zombit lehet átváltoztatni? Ha átváltozott hogy védjem meg hogy este ne falják fel a zombik?

 

Kösz előre is.

Link to comment
Share on other sites

payskin
Eleve nem tudok aranyröggel aranyalmát készíteni, csak rendes aranyrúddal...

 

Áááá, igazad van, az aranyalma régen volt 8 rög, most 8 arany. Bocs. :facepalm:

 

...miért nem fogadja el a zombi az aranyalmát

 

Csak azután fogadja el az almát, hogy fejbe dobtad gyengeséggel.

 

Ha átváltozott hogy védjem meg hogy este ne falják fel a zombik?

 

Nem is tudom, gondolkodj egy picit. :D

 

Azt nem írtad hogy miként lehet begépelni parancsokat?!

 

T betű.

 

A portál amit építettem a pokolba, az nem véletlenül került oda? Ha most építek még egyet 100 egységgel arrébb a fenti világban, az a pokolban lévő portáltól is annyira lesz (persze átszámolás után ez 12 egység...). A kérdés lényege, hogy nem random helyeken kötök ki? Ez amúgy érdekes, és tényleg hasznos tipp, de a pokolban rengeteg a láva, és sokkal nehezebb közlekedni, mint fent.

 

Ez nem ennyire egyszerű, mert nem 1:1-ben rakja át a 8-cal osztva a pokolba a portálokat, hanem azt is figyeli, hogy nincs-e már a közelben egy, ahol a közelben azt hiszem 128 kocka. Tehát úgy nem fogsz tudni két portált csinálni a felvilágban, hogy csinálsz egyet valahol, arrébb mész 100 kockát és csinálsz még egyet, mert a másodiknak nem fog külön portált csinálni a pokolban, és bármelyiken mész át, ugyanabból az 1 portálból fogsz kilépni. Az, hogy a poklon belül hova kerül, az átszámolt koordinátákon és egy kis szerencsén is múlik, nem rakja pl. láva közepébe, hanem keres neki helyet.

 

DE! Ha viszel magaddal obszidiánt, elmész a második portál 8-cal osztott koordinátájára, és te építesz oda egy portált, akkor az működni fog. A családi szerverünkön viszonylag közel volt egymáshoz az én domboldali kuckóm és az öcsém vára, a pokolban a két portál 8 kockára volt egymástól. Építeni kellett, de remekül működött.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Nuker

Fiam megvette a Minecraft játékot. Ma sikerült leültetnie elé. Segített egy kicsit, s valahogy sikerült készíteni egy csónakot. Érdekes játék volt, amíg ki nem vettem volna a csónakból a figurám. Elsötétedett minden, elfogytak a szívek és a játék kiírta, hogy beragadt a falba és meghalt a figurám. Azt hiszem, nem kezdem el újra. Elnézést a lehangoló véleményért.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ez melyik verzió? A sima PC-sben (amihez kell a Java) nem annyira fordul elő ilyen: ha a csónakkal kimész a partra, összetörik a csónak, ha a vízben szállsz ki, a vízbe esel, nem a falba. Gondolom, a Win10 változat volt, nem? De azt meg nem kell megvenni. Érdekes. Remélem, nem valami kamu hülyeséget vett. :huh:

 

Link to comment
Share on other sites

Nuker

Elindítom, megjelenik egy ablak, a tetején Minecraft Launcher 1.6.48. Update Notes, Launcher Log, Profile Editor fülek. Alattuk az, hogy Minecraft News. Gondolom az 1.8.8 az aktuális számot jelzi. Úgy tudom, a játék oldalán vette.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Igen, ez a rendes PC-s (javás). Hát, óriási peched volt. Így jártál.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
payskin

Ma jelent volna meg, de hétfőre halasztották az 1.9-et. Helyette kijött az 1.9pre3 olyan alaphibák javításával, hogy komolyan megijed az ember, hogy ha ilyenek maradhattak benne, miket fogunk még találni később.

 

Aztán az a gondolat, hogy egyáltalán, jó lesz-e ez az 1.9, kellett-e az egész harcrendszer újragondolása? Nekem speciel a minden fellelhető nyersanyagból a félkő és a lépcső jobban hiányzik. :(

Link to comment
Share on other sites

payskin

1.9

 

:hááát: De legalább a csónakokat kijavították átvették az MC:PE-ből

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Nuker

Fiam kérdezi, hogy LAN játékhoz két fiók kell-e? Szerintem úgy érti, meg kell-e vennie még egyszer a játékot? Az egyik laptop Windowsos, a másik Linuxos.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Minden játékos egy-egy megvett példány, igen.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
jagdtigger

Ez de ráér... :laughing1:

 

Gondolom sokakat nem fog érdekelni de azért leírom, 2017-be megyek ki külföldre úgyhogy le kellett állítanom a szervert...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
jagdtigger

Újra van házi szerverem, meguntam a cipekedést 2 gép között :D . Ugyanaz a cím és port, viszont ezúttal elég gizda alatta a vas:

https://dl.dropboxus...0501_204038.jpg

(Jelenleg 1,2 GHz-en ketyeg, ezért kell a borda meg a venti.)

Edited by jagdtigger
Link to comment
Share on other sites

payskin
:D
Link to comment
Share on other sites

payskin

Meglátogattalak. Fent éjszakáztam a teraszon. :)

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Meglátogattalak. Fent éjszakáztam a teraszon. :)

Egy kisebb farm lesz ott miután megnagyobbítom egy kicsit, a rendes lent lesz a "bányában" :D (kevesebb gond lesz a mobokkal így). Egyetem miatt kevesebb időm van rá ezért is csináltam megint egy szervert. Így nem kell folyamatosan egy pendrive-ot cipelgetnem mert most még ráadásnak megint külföldön vagyok. Bár lehet hogy még egy kicsit emelnem kéne a frekin, néha csinál érdekes dolgokat...

Edited by jagdtigger
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...