Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Minecraft


payskin

Recommended Posts

payskin
A cím ffmh-y101 26656-os "kapu"

 

Khm. :lol:

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

B@sszus, ezt jól benéztem... :upsz:

 

/SZERK

Gondolom akkor te léptél fel, remélem nem a kaktuszokon másztál át... :D A fáklyás torony felőli oldalon van a bejárat.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
payskin

Holnap elmegy a 20 milliomodik licenc!

 

ehZD5y3.png

 

Mennyire durva már?

 

És szombaton MineCon!

 

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem lesz a hétvégén 1.9 (nem is vártam), de Dinnerbone megígérte, hogy hamarosan indulnak az 1.9 snapshotok. Ma írta le ezt a szót először Twitteren az 1.8 megjelenése óta. Lehetséges, hogy a Microsoft mégis hagyja Javán futni az egészet? Ha nem, mi lesz a Mac-licencekkel?

 

Megőrülök az bizonytalanságtól. :D

 

A Telltale viszont bejelenti a Minecraft kalandjátékát.

 

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

C# (már) fut Mac-en és Linuxon is. Van hozzá rendes 3D támogatás is, tehát ez sem akadály. Szóval nem biztos, hogy veszélyben lenne a Mac. :)

 

A C#-ot azért írtam, mert ez egy eléggé MS közeli nyelv a .NET miatt. Ezen kívül még az MS-nek fontos a C++, de az meg "platform független", pontosabban minden platformra van fordító program. ;)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Minecraft: Windows 10 Ediiton július 29-től.

 

Ez a jó hír. Rossz hírek:

 

1. Állítólag Xboxról portolták vissza, és azt a játékmenetet kapjuk, nem a PC-n megszokottat (ez még kérdéses).

 

2. Megmarad a régi PC/Max verzió is, és külön szálakon megy tovább a fejlesztés. (Jeb beszél erről holnap a Mineconon.)

 

:facepalm:

 

Ja, van még jó hír: az eddig PC-sek számára ingyenes lesz.

 

Ez pedig a Story Mode trailer:

 

 

Állat jól néz ki.

Link to comment
Share on other sites

payskin
1. Állítólag Xboxról portolták vissza,

 

Nem, a helyzet sokkal rosszabb, a Pocket Editionről portolták vissza. Mint kiderült egy mai előadásból, a Pocket Edition készítői C++-ban írják a Pocket Editiont Visual Studióban, egy Macen (WTF?!), és a demó, amit mutattak, a Windows 10 Edition alfából volt, és így nézett ki:

 

QlDnSGk.png

 

... és most gondolkodnak a redstone-megvalósításon. Na jó, akkor ez így felejtős.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
jagdtigger

Hát az...

 

Szerver meg nem nagyon van kihasználva a log-okat nézve, kb csak én járok fel(meg egyszer te néztél fel de azóta lenulláztam a szervert, ez egy teljesen új világ). Jelenleg így néz ki a "bázis":

minecraft-srv3.png

Link to comment
Share on other sites

payskin

Bocs, az elmúlt 3 hétben szinte semmi időm nem volt. Abban a piciben, ami volt, vagy videókat néztem, vagy az új 1.3-as Terrariát toltam.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Nem gond, amúgy sincs jelenleg jobb dolga a notimnak... :D (RPI2 sajnos mégse bírta így kapott egy i7-est a segge alá).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
pcmester

A Minecraft szerintem is jó, bár még kicsit óckodok, hogy elindítsam (de a hozzá való java-t már feltettem). Mit javasoltok, hogy egy teljesen kezdő milyen módban indítson új világot?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Attól függ, mit szeretnél csinálni.

 

Ha építeni akarsz a rendelkezésre álló összes anyagból, a kreatívban.

 

Ha ismered a játék alapjait (megnéztél 2-3 videót, olvastál róla valahol), és kalandozni akarsz, akkor túlélőt. Hardcore-t semmi esetre sem.

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Építgetve szeretnék próbálgatni, de nem az üres sivatagi pályán, ha lehet...

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ebben nem tudok segíteni, sosem érdekelt a kreatív mód.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
jagdtigger

Nah szerver újra üzemel. Néha sajnos nem lesz elérhető mert kézzel frissítem az IP-t a ddns-nél... Új tűzfal csak a dyndns-t ismeri :( .

Link to comment
Share on other sites

payskin

Mostanában lejöttem róla, inkább Terrariázom. :)

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Nem baj, laptopomnak úgysincs "jobb dolga"... :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
jagdtigger

Nah most hogy 24/7 fut a szerver föltűnt egy furcsaság. Beteszem pl a tűzhelybe a csirkét sülni és kilépek, másnak amikor belépek ugyanott tart a dologgal mint mikor kiléptem. Nem úgy volt hogy a spawn chunk-okat betöltve tartja mindig? :bizonytalan:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Hm, ez jó kérdés. És biztos belül van?

Link to comment
Share on other sites

Dani991
A Spawn Chunk is a chunk within the area surrounding the world spawn point. These chunks are special in that they will not be unloaded from memory, regardless of how far away a player moves, so long as there is at least one player in the Overworld.

 

Ezt a Gamepedián írták.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Hm, ez jó kérdés. És biztos belül van?

Tuti, az egész "bázisom" a spawn pont köré van építve.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Daninál a megfejtés. Ezek szerint úgy van megírva a szerver, hogy ha nincs belépett játékos, akkor nem játszik tovább magában. :)

Link to comment
Share on other sites

trialboj

Üdv,

 

Lenne pár kérdésem a játékkal kapcsolatban. Sok mindenre van válasz neten, de rengeteg videó/írás van, és néhány kérdésre nem találtam kielégítő magyarázatot.

 

Túlélő módban játszom, mert a kreatívban szerintem nincs kihívás, és az építgetős hajlamaim, már kiéltem 3ds maxban. Néhány videót megnézve elég egyszerűvé vált a bányászás, és már mondhatni minden lényeges anyagból van elég... szóval kicsit elveszett a játékkedv. A fegyverzetem is csilivili varázsgyémántos, tehát már nem jelent gondot elkolbászolni éjjel odakinn. Ezt csak azért írom, mert valami tippeket szeretnék kérni, hogy milyen egyéb érdekességeket lehet csinálni, bányászkodáson kívül ami kissé kitolná a játékidőt.

 

Néhány napja játszom csak, de nem igazán találkoztam még faluval, vagy falusi emberrel. Nem tudom milyen koordinátáknál kezdődött a játék, jelenleg kb 1500 ig sétáltam el, és ott járkáltam nagyobb kört, de semmilyen jelét nem láttam egyéb háznak. Kb ez a 3. pálya amit generáltam(az előzőn elvesződtem :))) ), tehát, fogalmam sincs milyen beállításokat használtam, igen nagy hegyek vannak benne...

 

Mondták hogy van valami végsárkány, azt hogy tudnám felkutatni? Erre mondjuk még nem kerestem rá, de ha már itt vagyok gondoltam megkérdem.

 

Egyéb tippeket is szívesen fogadnék, többnyire olyasmit ami nem feltétlen időpocséklás... hanem valami haszna is van a fejlődés szempontjából, v legalább érdekes.

 

Amúgy tényleg elég jó játék, sok éven át nem értettem mit esznek rajta, és más sem tudta elmesélni mi a jó benne, egész addig míg nagyon fáradtan belebotlottam egy gameplay-be, és láttam kb a felét...

 

 

/Nem tudom hogy mi a pontos oka, de az alap textúra csomag annyira gagyi, hogy kb 20 perc után rendkívül lefárasztja a szemem, 2015-ben lehetne egy hivatalos minőségi csomag is, amit nem neked kell összebányászni a netről. /

 

Köszönöm a segítséget

Link to comment
Share on other sites

payskin

Az a rossz hírem van, hogy ez a játék azért jelentős mértékben az építésről szól. Szóval az első feladat általában az otthon megteremtése, ahol biztonságban van az ember, ahova vissza lehet térni a kalandozások után, és ahol a kincseket tároljuk. Az otthon nagyon tág fogalom, lehet egy földből készült kunyhó is, de vannak elvetemültek, akik a középkori várkastélyoktól a modern kori komplett városokig minden megépítenek.

 

Után jöhet a kajaforrás megteremtése, a háztáji állatok befogása, szaporítása, növények termesztése. Aztán ugyanez nem alap szinten: "McDonald's projekt", azaz automata csirkefarm, ami egy dobozba gyűjti a sült csirkét, automatikusan, hozzá sem kell nyúlni. Vagy félautomata búza-, krumpli-, répafarm, ami gombnyomásra learatja magát, összegyűjti a terményt, és elpakolja egy ládába.

 

Aztán találtál-e dungeont? Aminek a közepén ül a spawnert és dobálja ki magából a szörnyeket? Ha igen, akkor feladat: biztosítani a folyamatos XP-bevételt: zombifarm, csontvázfarm, pókfarm (ezek kombinációja, ha mázlid van és két közeli spawnert találsz). Találkoztál-e slime-okkal? Megfigyelted, hol születnek? Slimefarm!

 

Aztán fel is kell használni azt az XP-t valamire: vannak-e már fejlett szerszámaid, amikkel nem félóráig tart egy követ kibányászni? Vannak-e fejlett fegyvereid, olyan íjad, ami sosem fogy ki és meggyújtja az ellenfelet, olyan kardod, amivel ha levágod a bocit, akkor rögtön hamburgerhúst kapsz? Olyan csákányod, amivel ha találsz egy gyémántot, jó eséllyel 2 vagy 3 gyémántot bányászhatsz ki? Olyan páncélod, amivel tovább maradsz életben, normálisan tudsz járni a vízben, és tovább is tudsz víz alatt maradni? Esetleg nem töröd ki a nyakad, ha 3-nál magasabb kockáról ugrasz le? Szóval, varázslóasztal, varázslatok, varázskönyvek.

 

Aztán kotyvasztottál-e már valami jó kis főzetet? Mondjuk olyat, amivel nem égsz meg a lávában, nem fulladsz meg a víz alatt, egy csapásra visszanyered az egészséged, láthatatlan leszel stb? Na, a főzőasztal összerakásához már olyan cucc kell, amit csak a pokolból tudsz hozni!

 

Voltál-e már a pokolban? Találkoztál-e Ghasttal, találtál-e erődöt, találtál-e blaze farmot, találtál-e Wither Skeletont az erődben? Összegyűjtöttél-e három koponyát (amihez általában építeni kell egy Wither farmot, mert nagyon ritkán dobja el a fejét), építettél-e a három Wither koponyából Withert, és legyőzted-e? Lehetőleg olyan helyen, ahol nem baj, ha a Wither mindent felrobbant körülötted?

 

Találtál-e elhagyott bányát, és feltártad-e?

 

Találtál-e sivatagi piramist, és feltártad-e?

 

Találtál-e dzsungeltemplomot, és feltártad-e?

 

Találtál-e lovat, megszelídítetted-e, építettél neki istállót, találtál-e neki páncélt pokolerődben vagy valamelyik föld alatti dungeonben?

 

Találtál-e falut? Nem találtál? Nem baj! Csinálj egyet! Ejtsd csapdába zombikat, gyógyítsd meg őket, építs nekik egy falut, ahol jól érzik magukat és elkezdenek szaporodni!

 

Találtál-e víz alatti palotát, és feltártad-e?

 

Ott van a teljes redstone és "barátai" fejezet: redstone működése, egyszerűbb szerkezetek építése (farmok), bonyolult szerkezetek építése (automatikusan nyíló, záródó ajtók, titkos ajtók/átjárók, liftek stb.)

 

Végül, van a világodban három Stronghold, valahol a föld alatt, ami egy méretes labirintus, és benne valahol az átjáró az Endbe. (Ahhoz, hogy ezt megtaláld, meg kell ölj egy rakás Endermant, meg egy rakás Blaze-t a pokolban.) És ha sikerül átjutnod az Endbe, akkor ott vár a sárkány, hogy lejátsszátok egymás között a végső csatát.

 

És ha ezen is túl vagy, még mindig nincs vége a játéknak, mert egy végtelen világ vár felfedezésre, rengeteg dolgot építhetsz, azt csinálsz, amit akarsz.

 

A Minecraft nem egy olyan játék, aminek van eleje, meg vége, meg egy célja. A Minecraft LEGO, mégpedig az a fajta, amikor egy rakás színes LEGO-elemet kiborítasz egy cipősdobozból és azt építesz, amit akarsz, a házikótól a versenyautón át az űrhajóig.

 

Itt a Plastik szerver interaktív térképe: http://m.clns.hu/map/ felülnézetből, de a jobb oldalról bekúszó menüben tudsz váltani axonometrikusra. Ez a map több mint egy éves, az 1.8 megjelenése körül indítottuk, és a sárkányt még az első héten elintéztük, és ezzel kezdetét vette a játék. Voltak építőversenyek (falu, hajó stb.), voltak nagy közös projektek (építettük egy baromi hatékony, nagyon nagy slime farmot), de mindenki tolja külön-külön is a saját kis területét és világát. Néha összejövünk Teamspeaken és jót beszélgetünk játék közben.

 

Ez mind a Minecraft. :)

 

---

 

És aztán ezt rohadtul meg is lehet unni. Öt éve játszom, most éppen abban a fázisban vagyok megint, hogy nincs kedvem, inkább Terráriázok. Van 8-10 olyan emberke, akiknek rendszeresen nézem a Youtube videót, és akiktől rendkívül sok inspirációt lehet szerezni -- ezektől szoktam feltöltődni, és megyek vissza játszani egy újabb évet, másfelet, attól függ. Régen, amikor 2-3 havonta jöttek az új verziók, az is sokat segített, hogy mindig kaptál valami újdonságot, amit kipróbálhattál. Sajnos ez már nincs így, de azért a játékban még mindig rengeteg dolog van, főleg egy újoncnak.

 

Persze, az is lehet, hogy nincs. Mint minden, ez is teljesen személyfüggő. Például itt a grafika. Öt éve játszom az eredeti textúrákkal, és egy pillanatra nem találtam rondának. Különböző modokkal és shaderekkel szénné lehet konfigurálni, hogy egészen másképp nézzen ki, de kit érdekel, ebben a játékban teljesen lényegtelen a grafika, úgy is mondhatnám, hogy játék közben nem a grafikát látom, hanem a játékot. Meg benne a lehetőségeket. Lehet, hogy csak túl fiatal vagy, lehet, hogy a COD-on meg az egyéb valósághű szarokon nőttél fel, és ezért van ez. Én meg 44 éves leszek idén, és olyan számítógépeken nőttem fel, aminek a képernyőjére ez a mondat nem fért volna ki. Másképp látjuk a világot. :)

 

Nem kell szeretni a Minecraftot, látod, a GS cikkek alatt is mindig egy csomóan fikázzák. Ha megtalálod benne a szórakozásod, az tök jó. Ha nem, nem. Van még ezen kívül több ezer másik játék. (Például a Terraria! ;))

Link to comment
Share on other sites

trialboj

Nagyon köszönöm a rendkívül részletes választ. Annyira sokfélét írtál hogy nem is tudom mire reagáljak :)) / A textúrák azért zavarnak meg grafikus vagyok, és láttam már sokkal szebben megoldott pixelgrafikát. Más játékot nem játszom, nem is hasonlítgatom hozzá, számomra simán csak fárasztó, de sikerült megoldani egy minőségibb textúra pack-el. /

 

Most hogy mondod, tényleg olyan mint egy nagy virtuális legó játék, lehet ezért tetszett meg. Mint mondtam nem creativeban játszom, szóval arra azért nem pazarolnék időt, hogy kastélyt vagy várost építsek. Megvannak az alap házak, és kilátók, szépen vasúttal összekötve, hogy gyors legyen a közlekedés.

 

Dungeont már találtam, habár akkor még nem tudtam hogy meg kellene őrizni azt a ládát amiből jönnek a szörnyek. + még nem is voltam olyan szinten hogy nyugodtan bányászgassak mellette. A felszínen sétálva merre érdemes ilyesmit keresni? nagy hegyek aljában? Vagy teljesen véletlenszerű?

 

Jelenleg X:1300 nál járok és itt elég havas minden :)) a sivatag pont az ellenkező irányba lenne?

 

Hogy érdemes nagyobb területet bejárni? Készítsek egy ágyat egy lovat, és estig lovagolok majd leteszem az ágyat és gyorsan alszom, majd fojtatom az utat?

 

Pokolról mondanál pár szót? Hogy jutok le oda?

 

Ha meghalok a cuccaim meddig maradnak meg?

 

Van értelme lvl30+ xp-t felhalmozni, vagy ezzel csak azt kockáztatom hogy ha meghalok kára megy? Érdemes 31-32 nél mindig elhasználni valami varázslatra?

 

 

És egy utolsó, ez nem annyira fontos, csak ha van időd:

A zombik meggyógyítása mennyire bonyolult dolog? Nappal hogy maradnak életben? Valami föld alatti lyukba kellene gyűjtenem őket, hogy túléljék?

 

szerK:

 

Ez a varázsasztal fura dolog, a videókban amik nem ma kerültek fel sajnos, és mind kreatívban van bemutatva, csak kiveszi ész beteszi, ha új varázserőt akar, én akárhányszor csinálom ez ugyan azt kapom (1.8.x verzió) csak úgy tudok változtatni ha fáklyákat rakok a könyvekre, de akkor meg valamivel gyengébb lesz... tényleg csak 30 a max amit ki lehet hozni?

 

Köszönet ismét.

Edited by trialboj
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...