Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Minecraft


payskin

Recommended Posts

payskin

Kreatívban?! Hardesten! Abban van kihívás! ;)

Link to comment
Share on other sites

szikidani

Na meg is van a szerver, 8 slot, több is mint ami kell. Balázs érdekel?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Persze! :) De semmi kreatív "művészkedés"... :P

Link to comment
Share on other sites

payskin

 

A zombik bosszúja

Unatkoztam hétvégén; mivel nincs rendesen feltelepítve a gép, így nincs visszaállítva az a Minecraft világom, amit már jó féléve tolok. Úgyhogy kezdtem egy újat, hardcore* fokozaton! :)

 

Egy dzsungelben kezdtem, felmásztam egy fára, hogy merre van a kijárat, láttam egy közeli kicsi sivatagot. A sivatagban találtam egy piramis jellegű homokdűnét, aminek a tiszta homok oldalában két kő állt egymásra rakva, mintha ajtó lenne. Ezt jelnek tekintettem, és beköltöztem éjszakára. Másnap felsétáltam a szomszéd hegy tetejére, hogy jobban szemügyre vegyem a sivatagot, és a közepén láttam is furcsa bemélyedést. Na, mondom, csak nem chunck error van single playerben, akkor viszont az mob spawner. Az is volt, egy zombi spawner!

 

Hozzá is láttam egy XP farm kiépítésének: kiástam a spawnert, építettem köré "házat", raktam bele vizet, építettem tornyot vízlifttel, és egy ejtőtornyot. Még a netherbe is átmentem, hogy legyen redstone lámpánk szabályozható világításnak. Szóval, beleöltem úgy 5-6 órát a dologba, remekül működött, haltak a zombik halomra, de egy emelettel magasabb torony lett volna az igazi. Felmásztam a tetejére, lebontottam az üvegfalakat (mindkét torony üvegből volt, hogy lehessen látni a felfelé liftező, és lefelé hulló zombikat), rátoltam az emeletet és éppen építettem a két torony közötti átjárót, gondoltam, tegyük bele az utolsó vizet. Beletettem, abban a pillanatban megjelent benne egy zombi, kiugrot a liftből, én meg ijedtemben leestem a toronyból... A teljes fém páncél sem segített...

 

Szomorúan kattintottam a Delete World gombra.

 

*Hardcore módban egy élete van a játékosnak, és ha azt elvesztette, törlődik a világ, amiben játszott.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Én a netherben szoktam rendszeresen meghalni a nagy repülõ izék miatt.

Link to comment
Share on other sites

payskin
Estimated time for 1.3 is 15:00 CEST (that's about 5.5 hours from now)

 

KINT VAN: 1.3.1! :bolond::bezsong:

:dudál:

:olé:

 

Jeb összebarmolta a gépét... :hááát: "Vársz!" állapot van...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
payskin

Plastik szerveren tolom, de nem mondanám felemelõ élménynek, részben a folyamatos lag, részben az üzleti beállítódás miatt (mindenfelé boltok, mindent csak valamiért cserébe adunk, van pénz is, ez valami mod), arról nem is beszélve, hogy nincs normális Nether, ami meg van, azt lerabolták...

 

Szóval, ha tud valaki egy jó hazai szervert, szóljon.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Garono

Ez most jött szembe:

IPB kép

 

:D

 

Egyébként kipróbáltam én is ezt a Minecraftot, de "nem jön át". Kezdtem valami dzsungelben, volt a közelben egy barlang, bementem, jött egy csontvázember, és jól lenyilazott. Újraéledtem, kerültem a barlangokat, találkoztam állatokkal, meg gombákkal, majd elkezdtem állati hússal bányászni (wtf?). Aztán felmásztam egy hegyre, közben este lett, jöttek a zombik, meg az óriáspókok, ezeket sikerült legyőzni is (csirkehússal harcoltam, de gondolom mindegy, hogy épp mi van a kezedben, itt mindennel lehet bányászni), aztán bolyongtam tovább a térképen, leütöttem pár polipot is, meg elkezdtem "folyószabályozni" (érdekesen hat a gravitáció a vízre!). De ennyi volt, hamar meguntam, nem jött be. :(

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem baj. :)

 

Aki kíváncsi, mi minden épül a Plastik szerveren, a http://map.plastik.hu címen böngészheti a világunkat Google Maps módjára. :)

Link to comment
Share on other sites

Greene

Én megnézem a Minecraftot még régebben, és nagyon tetszett az ötlet. Csak idõm nincs rá... :upsz:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nekem sincs, meg pont kezdem megint unni egy picit...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
payskin

Közben 1.4.2 lett.

---

Aztán 1.4.4...

---

Majd 1.4.5...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
payskin

Időközben 1.5, de mindjárt 1.5.1.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
payskin

A készülő 1.8-as verzió e heti buildjében megjöttek a nyulak, köztük, természetesen ő:

 

D2fcDrb.png

 

Caerbannog VÉRNYÚLA is! :fetreng: Négyet sebez (páncél nélkül), három harapás, és kampó. :?

 

Arról egyelőre nincs hír, hogy Maynard Atya vagy a Szent Kézigránát bekerült-e a játékba, mindenesetre elkezdhetünk gyakorolni 3-ig számolni.

 

- Egy, kettő... ÖT!

- Három, uram.

- Három!

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

"számolj el háromig... három legyen ameddig számolsz, s ameddig számolsz, az háromig tartson..

négyig ne számolj hát ezért, sem pedig kettőig.. hacsak nem folytatod a te számolásod háromig.

az ötöst szádra ne vedd...

midőn a hármashoz érsz, mely sorrendben a harmadik leszen..."

 

Imádom ezt a filmet. :D

Link to comment
Share on other sites

payskin

...eldobandod te a kézigránátot ellened felé, ki -- mivel nem kedves nékem -- megdöglend. :igen:

 

http://www.youtube.com/watch?v=TpvY2STNAJ0

 

Hogy kell youtube-ot berakni? Régen mintha ment volna.

 

Ó uram, add áldásodat a te kézigránátodra, amellyel ellenségeidet miszlikké tépheted - nagy kegyelmedben.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

A radír bal oldalán van egy ikon a spéci BB kódoknak, a listában ott lesz a media kód:

[media][/media]

 

SZERK

Na ez érdekes, szerkesztőbe megjelent... :pislog:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Köszi! Próbálgattam már délelőtt is, de nem akart menni. A https:// zavarja a cím elején.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Érdekes, én ezt használom PHPBB-n:

BB Code:

[youtube]{TEXT}watch?v={TEXT1}[/youtube]

 

HTML Csere:

<div align="center">
<object width="720" height="480"><param name="movie" value="{TEXT}v/{TEXT1}&rel=en&fs=1&color1=0x234900&color2=0xd4d4d4"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="{TEXT}v/{TEXT1}&rel=en&fs=1&color1=0x234900&color2=0xd4d4d4" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="720" height="480"></embed></object>
</div>

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
wsad

nekem valami OpenGL hiba van

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Akkor valószínűleg nincsen feltelepítve az OpenGL a gépedre (gyári videokártya driver tartalmazza), vagy inteles VGA-d van.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nekem is inteles VGA-m van, az még önmagában nem akadály. Van hozzá driver. ;)

Link to comment
Share on other sites

wsad

nekem INVIDIA GeForce FX 5500 videokártyám van akkor mit kell kezdeni?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem INVIDIA, hanem NVIDIA, és az FX 5500 nagyon öreg szegény (2003-as!), bár van OpenGL támogatása, szerintem nem fog rajta futni a Minecraft.

 

A Nerós és a másik játékproblémás kérdésedet kitöröltem, szeretnéd, hogy megindokoljam?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Kijött az 1.8!

 

:ole:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...