Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hibakód : 10-es


yamakawa

Recommended Posts

yamakawa

Többször újratelepítettem a drivert, és a Windows XP alatt ezt a hibakódot adja vissza.

Lehet, hogy hardveres problémája van a kártyának ?

 

Köszönöm a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

yamakawa

Köszi, de sajnos nem segített.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ez hardverütközésre utal a leírás szerint. Az eszközkezelõbe nem rak felkiáltójelet a VGA-hoz?

Link to comment
Share on other sites

yamakawa

De igen.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Akkor kattints rá jobb egér gombbal, tulajdonságok.

Lapozz az Erőforrások oldalra, és ott állítsd át az IRQ-t olyanra, ami még nem foglalt (a gép jelezni fogja, hogy melyiket milyen eszköz használja). Win7 van nálam, tehát nem biztos, hogy pont itt lesz, de az biztos, hogy a tulajdonságok ablakban valahol megtalálod az IRQ beállítását. Ha szerencséd van, akkor találni fogsz olyant, ami üresen áll.

Ha nincs üres, de van olyan eszköz amit nem használsz, akkor azt vedd ki a gépből, vagy ha alaplapi integrált a cucc, akkor BIOS-ból kapcsold ki az eszközt, és felszabadul az adott IRQ.

Ilyen probléma általában akkor szokott előfordulni, ha sok cucc van a gépben (pl. natív hangkártya, videokártya, TV tuner hármas egy jól felszerelt alaplap mellett). Illetve ilyen jelenség csak a régi gépeknél fordul elő.

Link to comment
Share on other sites

yamakawa

Köszi a hozzászólást. Elõszöre letitltottam a BIOS-ban a modemet, mert ezt úgysem használjuk. Aztán megnéztem az erõforrás fülön, (a VGA kártyánál természetesen), de ott azt írta, hogy nem lehet állítani, mert az eszköz nem üzemel (?!). Tehát helyben toporgok. Ezen a videókártyán kívül egyébkénet nincs másik kártya, csak az integrált eszközök. Nem lehet, hogy mégiscsak valahol meghibásodott. Volt a napokban egy hirtelen áramszünet, és esetlegesen megfektethette ?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Nem hinném, mert akkor kép sem lenne. Az IRQ-val az a probléma, hogy nem minden eszközt lehet egy adott IRQ-ra tenni. Régebben nekem is volt ilyen gondom, jó pár óráig szórakoztam vele, mire sikerült megoldani a problémát. Igazándiból az összes eszköz IRQ-ját átírtam, utána mûködött minden. Viszont ez nem egy kis munka az ütközések, és a felhasználható területek miatt.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Én inkább Driver Sweeper-rel leszedném a drivert, és úgy tenném fel újra, hátha.

Link to comment
Share on other sites

yamakawa

A Win98-as idõkben borzolta az idegrendszeremet ar IRQ probléma, WinXp-én már annyira nem volt jellemzõ, de azért majd ismételten megpróbálom mind a kettõtök által javasolt eljárást.

Link to comment
Share on other sites

Dreaman

Ha a fentebb írtak egyike sem válna be, egyik kolléga sem írta az nvidia javaslatát, miszerint BIOS-ban be kell kapcsolni a "Assign IRQ to VGA" kapcsolót.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

De volt róla szó, csakhogy ilyen kapcsoló alig van 1-2 BIOSban. Kb. 2% az esély, hogy benne van.

Link to comment
Share on other sites

Dreaman
Én azért több gépben láttam, mint 2%. :P
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
csakkaroly

Sziasztok!Karesz vagyok.

Az én laptopom:lenovo g500

és ezt a hibakódot írja ki:0xc0000185

Tudna valaki segíteni mit tegyek?

Program helyreállító lemez nincs hozzá pedig újonnan vettem!

Válaszotokat előre is köszönöm!!

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Milyen oprendszer? Win8 vagy Win7?

 

Google barátod szerint elsősorban valami CD/DVD meghajtó probléma lehet, nem tud optikai lemezről bootolni.

Hibás lemezmeghajtó, lemez, csatlakozás, táp, IRQ ütközés, ilyesmi.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Nemrég egy havernál jött elő ugyanez Win7 telepítés közben, nála az segített ha nem CD-ről hanem pendrive-ról telepített, a meghajtó lehetett hibás és nem olvasta be a boot szektort. Érdemes lenne megpróbálni USB-s eszközről telepíteni, Windows 7 esetén elkészíteni is gyerekjáték van erre külön programja a Microsoftnak.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Martinka191

Sziasztok!

Nem tudna valaki segíteni? Ezzel a problémával küzdök már két hete. Egyszerűen egyik napról a másikra megadta magát a kártya. Illesztőprogram frissítést is csináltam, már mindent de semmi sem hozott előrelépést. Először Windows 8.1-nél jelentkezett a hiba, aztán telepítettem a Win7-et de ott is fenn áll a jelenség. Google nem volt a barátom, nem segített. Ha van valakinek ötlete, akkor azt szívesen veszem!

Szétszedtem a gépet, nem volt kimozdulva semmi de azért leszedtem az antennákat majd visszaraktam. Gépet bekapcsoltam és akkor volt wifi de újraindítottam és a probléma ismét előjött. Talán szoftveres gond lesz ez...

Remélem jó helyre írtam. Előre is köszi a segítséget.

16417_732897786788099_3878827069984623127_n.jpg?oh=81ca264f56e65b2ffdb3aa43a686656b&oe=54DBD948

Link to comment
Share on other sites

Martinka191

Ezeket már próbáltam de nem segített.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Próbáld ki Linux alatt.

Link to comment
Share on other sites

Martinka191

És ha ott esetleg menne akkor utána mi lenne a teendőm?

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Mi a gép pontos típusa?

Link to comment
Share on other sites

Martinka191

Packard Bell Easynote TM85

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Windows 7 telepítés után töltsd le az összes frissítést.

Tedd fel a géped drivereit, a wireless kivételével.

http://www.packardbe...ontent/download

Végül az eszközkezelőben tallózd be hozzá az alább található drivert.

http://www.mediafire...0.225_v1.28.exe

 

Ha ez sem működne, akkor akár hardver hibára is lehet, gyanakodni és a kártyát egy másik laptopban kellene kipróbálni.

http://tim.id.au/laptops/packardbell/easynote%20tm85%20tm86%20tm89.pdf

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...