Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Release Preview


payskin

Recommended Posts

payskin
IPB kép
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
payskin

Állítólag készen van:

 

IPB kép

 

Windows 8 Release Preview reportedly ready, build 8400

 

[...] The post also claims that the SKUs that will be launched for the Release Preview include Windows 8 (Core), Windows 8 Release Preview (Pro), Windows 8 Release Preview with Media Center (ProWMC) and Windows 8 Enterprise (VL).

:huh:

 

Microsoft has already announced that the Windows 8 Release Preview will be launched sometime in the first week of June. The company has yet to give a specific launch date. Two big tech oriented trade shows are happening that particular week; Computex in Taipei and E3 in Los Angeles. Microsoft could announce the official launch of the Release Preview at either one or both events.

 

Két hét.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Garono

Várjuk! :oké:

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Ne legyél ennyire negatív. Elõbb utóbb úgyis rájönnek hogy lehet visszahozni a régi kinézetet ;) . Mint ahogy idáig az összes rendszer másolásvédelmét "lefegyverezték" például...

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Soha nem értettem, hogy ez a hozzáállás miért jó. Tényleg olyan ez, mint a másolásvédelem. Aki akarja, úgyis meg tudja kerülni, viszont szivatja vele a becsületes/egyszerû felhasználókat.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Nem egészen olyan, hiszen ami nincs benne a kódban, azt lehetetlen "visszahozni". Az más kérdés, hogy 3rd party appok lesznek, amik csinálnak egy teljesen különálló Start menüt.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Tölthetõ! http://windows.microsoft.com/en-US/windows-8/iso

 

---

 

Nos, Aero egyelõre úgy tûnik, hogy van (bár tulajdonképpen mit is hívunk Aeronak?). Átlátszóság van, persze letörések vagy lekerekítések sehol nincsenek. Lecserélésre került a töltést jelzõ kurzor is, már nem átlátszó. Összességében nem sok változás van.

 

Mindenesetre asztali gépre ez még mindig elég vérszegény.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

ARM-es verziót most sem kaptunk, pedig nagyon kíváncsi lennék rá, hogy milyen élesben. :(

Link to comment
Share on other sites

pulipulver

Vár valaki valamit egy DEMO-tól ?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ez nem demo, hanem Release Preview, lánykori nevén Release Candidate (RC), azaz kiadás elõtti változat. Ez a verzió után már nem lesz benne érdemi változás, csak bugfix az RTM-ig.

Link to comment
Share on other sites

payskin

A Neowin jelenti, hogy működnek benne a Start menü pótlók. A ViStart, így a kép alapján, nem is néz ki rosszul.

 

Hétvégén tesztelünk.

Link to comment
Share on other sites

rocco73

Bár nem teljesen a Release Preview-hoz kötõdik, hanem az egész Windows 8-hoz, ami engem egy kicsit elgondolkodtat. Ez pedig az új csökkentett mód. A vezérlõpultos beállítás mindaddig jó, amíg a Windows el tud indulni. De mi van akkor, ha a Win annyira megzakkant, hogy már el sem indul? Akkor hogy lépek be a vezérlõpultba, hogy a következõ indításnál a csökkentett mód jöjjön be?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
A Neowin jelenti, hogy működnek benne a Start menü pótlók. A ViStart, így a kép alapján, nem is néz ki rosszul.

Én a kezdeti ViStart után a Classic Start Menu-re álltam be, ez jön be inkább.

Vannak, voltak már tweaker programok, amik a Metro felülethez engednek belepiszkálást.

Metro UI Tweaker for Windows 8

Ezzel a Metro felületre is ki lehet pl. rakni kikapcsolás és újraindítás csempéket, és programok indítását direktben, ha nem telepítettük azokat, mert csak futtathatók.

Mondjuk az újraindítás és kikapcsolás csempe ikonja elég csúnya, "szőrös".

Vagy itt van ez: Windows 8 Consumer Preview Start Screen Customizer

 

Nekem jogosultsági problémáim akadtak. Csak 1 vinyó volt a rendszerben, amire telepítettem, és később a mellédugott vinyókra nem hajlandó menteni, csak némelyik mappába. Pedig full joga van az everyone csoportnak.

A szokásos saját tulajdonba vétel és user jogosultság megadása sem igen segít, mert egy csomó hibát ír ki, amikor jogosultságot változtatnék.

:hmm: Vagy trustednek kellene minősítenem a Win8 rendszert előbb? :hááát: Amit eddig nem tettem meg, csak a Live fiókos bejelentkezést aktiváltam.

 

Még egy apró hibát találtam. Az APC Back UPS-nak sárga felkiáltójeles az Eszközkezelőben a HID UPS Battery. Hoppá, csak volt :!: Mostanra valahogy magától megjavult.

Pedig korábban nem tudott megfelelő drivert telepíteni az update-ről, és a PowerChute Personal sem települt driver probléma miatt, pedig még a szükséges .NET 2.0-at is engedélyeztem neki, hogy hátha ez helyrehozza.

Így most már települt a Powerchute is. :)

Csak azért volt furcsa, mert éppen emlegették az MS-nél, hogy jobban kezeli majd a szünetmentes tápokat. Az APC egyedüliként pedig már az XP alatt is ment valahogy.

 

Egyébként nem rossz, javult és gyors. Lesz ebből valami.

Külcsínben az egyszerűbb, de kontrasztosabb színek végül is elfogadhatók. Kérdés, milyen lesz totál Aero nélkül.

Én a csempés MetroUI-t egy plusznak tartom, amit lehet használni, ha akarjuk. Pedig az MS inkább csak ezt erőltetné asztali gépen is.

Az jó, hogy alapból mégsincs a szalag menü aktiválva az Intézőnél, hanem csak igény esetén előcsalható. Pesze az meg több kattintás.

Link to comment
Share on other sites

SyncMaster

Sziasztok!

 

Kiakadtam!

 

Processor: 1 gigahertz (GHz) or faster

RAM: 1 gigabyte (GB) (32-bit) or 2 GB (64-bit)

Hard disk space: 16 GB (32-bit) or 20 GB (64-bit)

Graphics card: Microsoft DirectX 9 graphics device with WDDM driver

 

Melyik az a 1GHz-es processzor ami támogatja a PAE, NX, és SSE2 -õt?

Azért ez szemétség hogy így kényszerítik rá a felhasználókat hogy dobnak egy kis falat infót és utánna ruházzak be egy próbáért?

Jó nem kötelezõ de azért ezt odaírhatták volna hogy

 

AMD 2400+ -os processzorral

2,2GB RAM-al

120GB-os HDD-vel

256MB-os DX9-es videokártyával

 

Ne is próbálkozz!

 

Csak ennyit szerettem volna. Gondolatmegosztás :-)

Link to comment
Share on other sites

rocco73

Nálam ez a Realese Preview föl sem települ, mert a telepítés elején drivert kér. Talán a vinyóhoz, vagy mit tudom én. De ha ez a helyzet, akkor IDE módban miért kéri? Ezt nem értem! A Consumer Preview simán fölment.

Vagy a proci nem támogatott? Intel Pentium D945 3.4 GHz (Presler)? A memória 2GB.

 

Most megnéztem ismét, egyértelmûen a vinyó driverét kéri.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

@SyncMaster: alacsony fogyasztású processzorok? Régi Core 2 Duo U7300 vagy melyik 1.2 GHz-en megy például.

Szerintem nem szemétség, ha nem indul el egy 2002-es (esetleg 2004-es processzoron), ami nem támogatja a fenti (egyébként fontos [PAE nem annyira]) dolgokat.

Link to comment
Share on other sites

rocco73

A sógorom Core i7-es procijára is azt írja, hogy nem támogatott. Ez meg mi a fr@nc?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Fura. Felraktam VirtualBox alá (legújabb verzió), és teljesen használhatatlan. Rákattintok a Desktop mezőre, nem történik semmi másodpercekig. Ha végre kijutok a Desktopra, és elindítom az IE-t, órási homokórázások. A 'Classic Shell' begépelése a BING-be 2 percet vett igénybe, letölteni már nem sikerült. Device Manager megnyitása szintén percekig tart. Nem értem. Van alatta 1 giga RAM, simán mennie kéne. Win7 ugyanebben a virtuális környezetben simán fut. Valami nem stimmel.

---

Hoppá, rájöttem, a Guest Additions telepítése vágja haza. Uninstall után elkezdett normálisan működni.

---

Felraktam a Classic Shellt: csicsa van, istentelen mennyiségű beállítás van, de a Win7 normális menüjét képtelenség reprodukálni benne. :(

---

Nézzük a ViStartot. Ez teljesen jól néz ki, csak hol lehet testre szabni? :) Nem kérek IE-t, pláne Outlook Expresst a tetejére.

Link to comment
Share on other sites

SyncMaster

Balázs: Ha XP-re raknám ezt a Virtuális ketyerét azzal lehetne emulálni a processzor utasításkészletét?

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Öööö.... nem teljesen értem a kérdést. Mit szeretnél emulálni? A virtuális gépek működésének elvileg nincs köze a host operációs rendszerhez. Macintoshon is lehet Windowst virtualizálni.

Link to comment
Share on other sites

SyncMaster

A PAE, NX, és SSE2-re gondoltam. Hogy lehet-e ezeket emulálni Virtual PC-ben vagy bármilyen más ilyen programban?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem tudom.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...