Jump to content
GSForum - Segélyvonal

HV menü


kardosur

Recommended Posts

kardosur

Sziasztok!

Olyasmit kerestem, amivel meg tudom oldani, hogy a weblap menüje minden oldalon ugyan azokat az elemeket tartalmazza, és ha bõvíteni szeretném a menü elemeit, ne kelljen mind a 29 (Pillaantnyilag) oldalon átírni, hanem ha átírom , mindegyik oladalon módosuljon.

Az oldalt egyébként a Webpagemakerrel, meg nagyon minimális html-css ismeretemmel készítgetem. még koránt sem teljes.

A menüt próbaképpen még csak néhányra tettem fel.

 

Errõl lenne szó: http://teatasak.hu/Ahmad.html

 

Függõleges elrendezésût ezt találtam:

 

http://www.dynamicdrive.com/dynamicindex1/hvmenu/index.htm

 

Ezelet a Js-eket használja:

http://teatasak.hu/menu_com.js

http://teatasak.hu/exmplmenu_var.js

 

A fõ bajom vele, hogy ha nagyítom, vagy kicsinyítem az oldalt a böngészõbe, a menü elcsúszik, jobbra, vagy balra.

Szerintetek hol lehet ezt beállítani, hogy ne változzon a helyzete az oldal többi eleméhez képest?

A másik hogy az IE miért nem látja, bár ez nem annyira izgat.

 

Üdv: Z

 

Link to comment
Share on other sites

kléni

Az exmplmenu_var.js-ben írd át ezt:

TargetLoc = "container"

StartLeft = 50

Ha minden jól megy így jó helyre kerül.

Viszont szerintem jobban járnál, ha egy sajátot csinálnál, mivel ez eléggé belassította az oldal betöltését. A tárhelyen feltételezem van php futtatási lehetõség, így könnyen meg tudnád oldani, hogy ne kelljen minden oldalra berakni külön.

Link to comment
Share on other sites

kardosur

Köszönöm a segítséget, Mûûûködik.

Van php futtatási lehetõség, de ahhoz én egyáltalán nem értek.

Ez a Webpagemaker nekem valónak tûnt, készítettem már vele több komplett weblapot, de közben rájöttem, hogy eléggé korlátozottak a lehetõségei, és elkezdtem a HTML és CSS webszerkeszés stílusosan könyvet, most ebbõl gyakorolgatok. Tehát még csak itt tartok.

Most jönnek csak igazán a kérdések.

És elõre elkészített alkalmazásokat, scripteket már elég jól be tudok illeszetni a weblapra, :D

Minden segítséget szívesen fogadok! :hááát:

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Szerintem ezzel a menüvel kéne valamit kezdened, mert a felhasználók többsége IE-t használ. Ha meg nem jelenik meg a menü, az elég szívás tud lenni.

PHP-re viszont nincs szükség az állandó menü elhelyezésére. Használhatsz pl iFrameet. Mivel a háttér minden oldalon más, ezért az JS-bõl kell változtatnod ebben az esetben.

Ha nem akarsz sokat szórakozni a helyes oldalarány felosztással, akkor érdemes használni az <article> és <aside> HTML5 tageket. ;)

Link to comment
Share on other sites

kardosur

Sajnos az IE-vel nem tudok mit kezdeni. A Dynamic Drive szerint FF1, IE5, Op7-tõl mûködnie kellene. A Chrome is bír vele.

 

a http://teatasak.hu/menu_com.js ben látok IE-hez kapcsolódó bejegyzéseket, de ez nekem teljesen kínai.

Lehet, hogy más Doctype kellene?

 

A iframe-re gondoltam, ez lenne talán a legegyszerûbb. Egy sima listából készült menü is megfelelne.

De.

Mint említettem most kezdtem el tanulgatnia a html-css-t , és mindenhol azt írják, hogy kerüljük a frémeket weblap készítésnél, ha lehet.

A háttér valószínû, hogy egyforma lesz minden oldalon. Azzal nem lesz gond.

Link to comment
Share on other sites

kardosur

Bocs, lehet, hogy összekevertem a frame, és az iframe fogalmakat?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A frame és az iframe az két különböző dolog. Az iframere nagyjából úgy lehet gondolni, hogy a frame utódja. Működését tekintve ugyanazt a cél szolgálja mind a kettő, csak a megvalósításban másabb. A frameket egy úgynevezett framesetekbe kellett elhelyezni, az iframe pedig div szerűen viselkedik.

 

Megnéztem a DynamicDrive oldalán a HV menüt, de ott működik a demo oldalon, tehát az IE-vel nincsen problémája.

Bár szerintem egy jQuery-s megoldással jobban járnál:

http://www.onextrapixel.com/2011/06/03/how...css-and-jquery/

Link to comment
Share on other sites

kardosur

Köszönöm, próbálgatom a lehetõségeket.

 

Ezt a HV menüt azért választottam, mert ez lehet függõleges elrendezésû is.

És hát ha nem iframében használom, ezt elég egy helyen a js-ben módosítani.

Ha bevállik az iframe, akár egy egyszerû függõlegesre állított lista is megteszi, vagy egy egyszerû vertikális jqvery menü is, hogy szebb legyen.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Amit én linkeltem, az lehet vízszintes, vagy függõleges is, mivel sima lista elemekbõl épül fel, aminek az iránya megadható. ;) A jQuery igazándiból csak az animációhoz kell, tehát ezt a menüelrendezést szimpla html + css párossal meg lehet oldani, nincs szükség hozzá JS-re (csak ha animálni szeretnél).

Link to comment
Share on other sites

payskin

Warning: Something's Not Right Here!

 

www.onextrapixel.com contains malware. Your computer might catch a virus if you visit this site.

 

Google has found malicious software may be installed onto your computer if you proceed. If you've visited this site in the past or you trust this site, it's possible that it has just recently been compromised by a hacker. You should not proceed, and perhaps try again tomorrow or go somewhere else.

 

We have already notified www.onextrapixel.com that we found malware on the site. For more about the problems found on www.onextrapixel.com, visit the Google Safe Browsing diagnostic page.

 

Lehet, hogy máshol kéne inkább megoldásokat keresni... :S

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Nálam ezt nem írta ki. De a víruskergetõ sem talált itt vírust.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Chrome 17.0963.56, most megint megnéztem, kiírta.

 

Lehet, hogy már nem fertõzött vagy félreértés, de kismillió jQuery oldal van a világon, miért pont egy olyanra kellene mennie, amivel valami nem feltétlenül oké.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...