Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Transmission


KGigi

Recommended Posts

KGigi

Üdv!

 

Most frissítettem a NAS-om Transmission torrentkliensét 2.10-rõl a legújabbra. A webes interface állapotsorában megjelent egy új ikon a fogaskerék (beállítások) és a teknõs (átmeneti sebességkorlátozás) mellett. Két egymás felé mutató háromszög. Nem tudja valaki, hogy mire jó? Semmit nem találtam róla.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Passz. De most nincs is elõttem, hogy hogyan néz ki.

A fogaskerék és a teknõsbéka oké.

Én is nemrég frissítettem 2.33-ról 2.42-2-re.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Errõl van szó:

IPB kép

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Mintha egy levél borítékjának nézne ki.

Talán még rá is klikkeltem, de nem emlékszem.

Nem valami visszajelzés a fejlesztõknek, vagy fórum? :hmm:

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Véget értek a fontos letöltéseim, úgyhogy kipróbáltam :) Annyit csinál, hogy összecsukja a listát, ilyenkor minden torrentnek csak a címe látszik, mellette a letöltés állásával.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

No igen, gondoltam, hogy van valami oka, hogy nem klikkelsz rá. ;) Ezért nem is javasoltam.

Nálam meg éppen le volt lõve az egész. Ráadásul a mobilról újabban nem jeleníti meg csak az oldal tetejét a sebességekkel, de alatta a torrentek helyett csak fehér háttér látszik Opera Miniben.

A többi böngészõ se jobb, azok be se töltik DynDNS-en keresztül. De lehet, hogy csak évtizedeket kellene várni rá. :P

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nem tudod megpróbálni proxyn keresztül helyi IP-n? Én is úgy használom. Amúgy miért Mini? Az már elég régi.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Androidon az Opera Mini jött be legjobban, bár vannak hiányosságai. De ha nincs 3G, csak GPRS vagy Edge, leggyorsabban ez hozza be az oldalakat. Lehetne még az Opera Mobile. Említettem, hogy a többi se jobb a Transmissionhöz. (stock böngészõ és az androidos Firefox)

Ha helyi hálón wifivel tudok csatlakozni, az szóba jöhetne, ha otthon vagyok.

Otthon persze a PC is bekapcsolható, ott meg van Transmission GUI is, no meg normális böngészõ.

De mondom, éppen le volt lõve az egésznek a tápja. Így a WOL is reménytelen.

Korábban mutatta rendesen DynDNS-en keresztül is, talán nem bírja a túl sok torrentet. :lol:

Kényelem otthon is, ha mondjuk ágyban fekve nem kell bekapcsolni a PC-t. :D

Majd még próbálkozom.

Link to comment
Share on other sites

Garono
Amúgy miért Mini?

Szerintem fogalmad nincs, mi is az Opera Mini. :)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Miért is? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Garono

Mert akkor nem írtad/kérdezted volna azt, amit. Mi az, hogy régi?!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Csak azt mondom, hogy az Opera Mini nem az Opera evolúció csúcsa jelenleg, és nem is az oldalak tökéletes megjelenítésére van kitalálva.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:hmm: Most pedig simán betöltötte a Transmission webes felületét az androidos Firefox is és a gyári böngészõ is DynDNS-en keresztül. Csak az Opera Minivel maradt fehér továbbra is az alsó rész.

A fene se érti, pedig korábban nem egyszer próbáltam mindegyiket. :hááát:

Ez a kompakt nézet még jobb is, különösen pici kijelzõn.

A "borítékot" benéztem, nem az. :lol:

Az Opera Mini tényleg nem mindent jelenít meg rendesen. Pl. Flasht nem tud, videót nem játszik le, de nekem nem volt baj. Helyenként a linkeket sem emeli ki, és az animált GIF-ek is kifognak rajta.

Lehet, hogy nem a fejlesztés csúcsa, de ez a legfrisebb verzió, és a szerverükön keresztüli tömörített letöltés mégis jó lassú netnél.

Nemrég olvastam, hogy a Mozilla is mintha tervezne ilyet.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A tömörítést az Opera Mobile is tudja, sõt már az asztaliban is benne van.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
Esetleg, ha a kollégák ránéznének a transmission oldalára, akkor kiderülne, mi a hiba oka. :hááát:

:lol: Ja, az túl egyszerű vagy kézenfekvő lenne.

Erre gondoltál? Web Client: Fix bug which broke Opera support

 

Nem kötözködni akarok, de ezt a 2.42 verzióhoz írták, mint javítás. Nekem a 2.42-2 van fenn, és pont ezzel jött elő az Opera mizéria.

Így utólag, mintha pont a 2.33 esetében még jó lett volna. :hááát:

 

:hmm: Már nem tudom, mit gondoljak. Reggel simán belépett DynDNS-en keresztül az androidos Firefox és a gyári böngésző is, most a usernév és jelszó után a Firefox csak homokórázik. Vagy csak a türelmem fogy el túl hamar?

VPN csatlakozással viszont a Firefox és a gyári böngésző is jó Androidon, az Opera Mini meg a bejelentkező ablakot se dobja fel, és DynDNS-en keresztül is maradt a felemás megjelenítése változatlanul.

Valószínűleg mégis böngészőt kellene váltanom, vagy csak az adott helyzethez változtatni.

 

Azért abból, hogy KGigi nem akart klikkelni egy ikonra, elég sokat elbeszélgettünk a semmiről, meg offtopic, hogy milyen problémái vannak az androidos böngészőknek. :lol:

De talán nem kellett volna beleavatkoznom, ha le volt állítva a rendszerem, és nem tudtam megnézni rajta akkor semmit.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...