Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Videokártya problémák


Belzeboss

Recommended Posts

nagyjani

Nincs mit. ha házat nézel, alsótápost vegyél mindenképpen. Nekem a sok varia közül egy Ilyen vált be a Coolermastertõl. 3 éve szolgál.

Ez az

Link to comment
Share on other sites

Lekro

Még annyit hozzátennék, hogy csavarjaira szedtem a gépet összekötegeltem a kábeleket szépen elvezettem, hogy semmi se álljon a légáramlás útjába és most 50 fokos az alaplap zárt házzal... 40ről ugrott 50re ezzel a szétszedéssel. Semmit se módosítottam.

 

Asus PC Probe II warningot is adott..

 

Nem pörgött az első ventillátor, már lement 40 fokra.

 

A piros szín a moderátoroké! <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

Lekro

Egy kis érdekesség. Ma vásárolok új házat és vissza is viszem ezt a VGA-t. Csak hogy addig mit csinálok :D

 

Elõvettem a régi legelõször elromlott VGA-t, levettem róla minden hûtõt, alufóliára ráraktam és 195 fokon 13 percig a sütõbe hagytam. Kivettem hagytam lehûlni negyed órát majd beraktam a gépbe és tökéletesen megy még terhelés alatt is :D Habár szerintem max 1 hetet fog bírni...

Link to comment
Share on other sites

Dreaman

Ezt inkább moderálni kellene, mert így terjednek a butaságok villám sebességgel, aztán meg érkeznek a pampogó felhasználók, hogy a "*** boltos nem akarta gariztatni az átsütött VGA-m"..

 

NEM teszünk hardvert sem sütõbe, sem mikróba, nem grafitozzuk az áramköröket tuning gyanánt, mert

- nagy valószínûséggel tönkre is tesszük azt

- akár az így tönkrevágott alkatrész éles helyzetben jobb esetben tönkrevág mást is, rosszabb esetben életveszélyt okoz (mondjuk ott is vezetni fog, ahol eddig nem; vagy épp felgyújtja a gépünket; zárlatot okoz, stb.)

- garanciába visszaküldve maximum egy szmájlit kapunk vissza..

 

Aki ért hozzá, az elviszi reballozni a kártyáját (több ezer/tízezer forintért), amit egy több százezres géppel, jó esetben szakszerûen végeznek. Aki keni-vágja a tuningot, az kiméri magának a megfelelõ pontokat, és tudja mit kell "grafitozni". Aki nem esik a fenti két kategóriában, felejtse el a YouTube-on látott õrültségeket, mert még felgyújtja a házát, aztán nézhet nagyot.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Azért ilyen sütős dologgal már én is találkoztam. A 13 perc sok a panelnek, a 195 fok meg arra elég, hogy vetemedjen egyet a nyáklap mivel nincs alátámasztva, megrögzítve. Ezért kezdett el működni újra.

Az ólommentes forrasztóanyag 217 fokon olvad meg,és még 30-40 fokot rá kell nyomni ( úgy hogy a bga 250-255 fokot bír max)megfelelő ideig, megfelelő hőfok/sec emeléssel, megfelelő előmelegítési idővel, figyelembe véve az alkatrészek sűrüségét, meg sok minden mást stb. Tehát visszaforrasztva biztosan nem lett, nem azért lett jó.

Szóval inkább ne!!!

Link to comment
Share on other sites

Lekro

Mivel mint már írtam, vizsgáim lesznek pár napon belül és nagyon szükséges a gép ezért mint utolsó remény megpróbáltam. Ez egy olyan kártya volt ami már gyakorlatilag semmire nem volt jó mert a BIOS-t se tudta rendesen megjeleníteni ezért csináltam ezen. És ne haragudj de nincs nekem erre csak így kapásból több tíz ezer forintom miután gyakorlatilag 35öt költöttem és a probléma még mindig fenn áll. És azt se írtam oda, hogy akinek elromlott a VGA-ja csinálja ezt. Érdekességképpen írtam, hogy csodák csodájára mûködik, de nyugodtan legyen moderálva ha valakit nagyon zavar. Én örülök, hogy most mûködik és tudom használni.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Nem lesz moderálva szerintem, menjen csak amíg megy. Asztali gépbe való videóra amúgy sem gazdaságos költeni másképp, ha csak nem valami nagytudású kártya.

Link to comment
Share on other sites

ormester

Üdv!

 

Nekem van egy HD3650 GDDR4 512-es Sapphire márkájú videokártyám. A baj vele az, hogy játék (de csak játéknál) közben megáll a játék, kikockásodik a kép, majd a VPU Recover fél perc múlva helyreállítja és utána ismét jó. A legújabb driver van rajta és a tápegység is Cheiftec 400 W-os, pontos típusát most nem tudom.

 

Neten találtam hozzá BIOS-t (techpowerup oldalon), csak nem tudom, hogy azzal segítek-e rajta. Gyógyítható valahogy?

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Esetleg melegedés? A tápcsatlakozásokat mozgasd meg pl. vedd ki a kártyát és ismét rakd vissza.

Link to comment
Share on other sites

ormester
Esetleg melegedés? A tápcsatlakozásokat mozgasd meg pl. vedd ki a kártyát és ismét rakd vissza.

 

Kipróbáltam a ki-berakást, a jelenség továbbra is fennáll. A hõmérséklete 40-55 °C közötti

Link to comment
Share on other sites

Lekro

Ahogy olvasom nem csak én jártam így, olvasgasd végig az én tapasztalataimat ha gondolod. Kiderül sok minden. Szerintem próbálj először egy tápot kölcsönkérni amiről biztosan tudni, hogy jól működik. Ha úgysem megy, akkor szerintem eltávozott a VGA. Ez a kockásodás ahogy Nagyjani is írta nekem, hardver hibára utal. A bios frissítéssel vigyázz, akár ronthatsz is a dolgon. Esetleg megpróbálhatod még a RAM-okat kiszűrni(1-et bent hagysz, 2-t benthagysz stb.). Ezeket tudom ajánlani.

 

 

UI: A VGA-m azóta is működik. :)

Link to comment
Share on other sites

ormester

Hát ez a kártya születése óta csinálja ezt, amikor rájön az öt perc. A jelenség továbbra is annyi, hogy az full hd-n játszva kipepitázódik a kép, elmegy a kép, majd a windows tálcára kiírja, hogy A VGA nem válaszolj, majd újraindult. Elõzõ kártya nem volt az alaplapban.

A táp továbbra is egy Chieftech GPS 400AA-101 A. A kártya nem túlságosan melegszik, 60°C alatt marad terheléskor is. A jelenség csak játékoknál fordul elõ, normál használat mellett soha. Nekem nem pöttyözõdik, nincs olyan, hogy nincs kép, olyan sincs, hogy nem ismeri fel a gép. Mindig mûködik, csak játékoknál random idõközönként bekockásodik. A számítógép bekapcsolt idõtartama alatt csak egyszer csinálja ezt meg, többször nem. Extra wattot zabáló kütyü nincs a géphez csatlakoztatva.

Link to comment
Share on other sites

Charley

Sziasztok!

 

Olyan problémám van a gépemmel, hogy kb. 1 hónapja teljesen véletlenszerûen amikor bekapcsolom zavaros a kép. Ilyenkor van amikor segít az újraindítás, de van amikor többszöri ki-be kapcsolás sem, csak ha késõbb beindítom már jó a kép. A kép már rögtön a beindításnál zavaros. Egyszer megvártam hogy a windows is betöltsön, akkor úgy hozta be mintha a legminimálabb felbontásra lenne állítva, már ami kivehetõ volt a képbõl.

Most már az a helyzet, hogy 2 napja nem tudom mûködésre bírni, bármit csinálok zavaros a képem.

 

Ez azt jelenti, hogy a videokártyát cserélni kell, vagy más is okozhatja a bajt?

(A gépet szétszedtem, a csatlakozások jól vannak illesztve.)

http://ipon.hu/webshop/product/evga_01g_p3...dr5_pcie/184191

 

Csere esetére már kinéztem egy kártyát. Egy Gigabyte GA-P35-DS3 alaplapom van. Jó lenne hozzá?

 

 

Köszönöm a segítséget!

 

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Zavaros képet okozhat még a VGA kábel is. Én elõbb azt ellenõrizném, nem-e sérült. Ha az jó, akkor VGA. Azért egy kábelcsere mégis olcsóbb, mint egy VGA csere.

Link to comment
Share on other sites

Charley

A táp nem okozhat ilyen gondot? Most megint szétszedtem a gépet, és most csak a tápból jövő kábellel babráltam, és most beindult rendesen.

 

Megnézem van-e itthon másik VGA kábelem, és kipróbálom amit mondtál.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ha a táp okozta, akkor a VGA is sérül (meg nagy eséllyel más is).

:tap:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
bugyiistvan

Hello.

 

A gondom a következõ:

 

Adott egy hibrid VGA-s laptop. (CORE I3 és NVidia 310m) A NVidiás chippel van a gond inkább ugyanis az játszik magyar népmesét.... Hol látja a rendszer, hol nem... :S

 

Asus k52jc

Win 7 proffesional van rajta, meg egy ubuntu. Ubi is a NVidiásat használja alapból(integráltat nem is látja BIOS tiltás miatt), a Win7 meg a integráltat. Csak akkor kellene a NVidia a win7 alatt ha mondjuk egy AutoCad vagy Solidworks indul, vagy valami játék. :) A driver a legfrissebb 2 napja már újraraktam.

 

Elõre is köszi :)

 

Üdv:

Pista

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
eremit

Nem gond - remélem -, amit írok, csak egy kérdés.

55°C-os GPU Core nagyon magas? A SIW által mérve.

Link to comment
Share on other sites

L.Gyuri

Szia!

 

Üresjárati vagy terhelés alatti érték ez? Nekem most, üresjáratban 45 fokos a VGA. Szerintem ha nem terhelted a gépet, az 55 fok már kicsit magas.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani
Hello.

 

A gondom a következõ:

 

Adott egy hibrid VGA-s laptop. (CORE I3 és NVidia 310m) A NVidiás chippel van a gond inkább ugyanis az játszik magyar népmesét.... Hol látja a rendszer, hol nem... :S

 

Asus k52jc

Win 7 proffesional van rajta, meg egy ubuntu. Ubi is a NVidiásat használja alapból(integráltat nem is látja BIOS tiltás miatt), a Win7 meg a integráltat. Csak akkor kellene a NVidia a win7 alatt ha mondjuk egy AutoCad vagy Solidworks indul, vagy valami játék. :) A driver a legfrissebb 2 napja már újraraktam.

 

Elõre is köszi :)

 

Üdv:

Pista

 

Menj az nvidia driver oldalára, válszd elõször a chipset autómata, majd a grafika autómata keresést azzal a laptoppal amire kell, utána jónak kell lennie. Csak a grafikus driver kevés, és asussal már jártam úgy hogy a hibridhez az oldalukon nincs semmi, csak az erõs grafikához.

Nem gond - remélem -, amit írok, csak egy kérdés.

55°C-os GPU Core nagyon magas? A SIW által mérve.

 

Asztali gépnél sok, laptopnál éppen a határon van terhelés nélkül alaphelyzetben.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Crocket

Sziasztok!

Kaptam egy hibaüzenetet: " nvlddmkm képernyõillesztõ szoftver nem válaszol, majd a hiba helyreállt" azóta a gép hol betölt, hol nem. Csökkentett módban hibátlanul mûködik, most valamiért rendesen is... :D Szerintetek csak az illesztõprogram, vagy maga a videókártya a bûnös? Acer aspire 5720G laptopról van szó, NVIDIA GeForce 8400M Gs TurboCache Videokártyával. Egy újratelepítés megoldaná a gondot? Annyit még hozzátennék, hogy a gép sokszor kikapcsolt filmnézés közben, szerintem a videokártya túlmelegedése miatt. Oprendszerem Vista.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Hardverhiba!

Azt nem értem hogy lehet elnézni, hogy sokszor kikapcsoljon túlmelegedés miatt. Ezt a típust évente tisztítani kell, és a gyári pasztát lecserélni, mert ráég és hézagos lesz. Játszani filmet nézni pedig 25 fokos hõmérséklet felett max negyed óráig bírja, nem csak ez hanem az összes laptop hiába "gamer", nem tudja visszzahûteni magát. Ilyenkor nyári kánikulában pusztulnak a laptopok rendesen, kb 10-szeres a "túljelentkezés" mint máskor.

Ha szerencséd van a chip nem sérült a tartós melegtõl (ez a 7-es szériánál szinte biztos) nálad talán megúszta.

Link to comment
Share on other sites

Temporary
....sokszor kikapcsolt filmnézés közben, szerintem a videokártya túlmelegedése miatt......
Ha egy laptop terhelés közben egyszer-kétszer a leáll-újraindul jelenséget mutatja, akkor csak egy ventilátor társaságában ajánlott kísérletezni a tovább működtetetésével. :)
...Csökkentett módban hibátlanul működik, most valamiért rendesen is...
Gondolom mióta nincs akkora meleg :) Először biztosítsd a jó szellőzését (kezdetben az is megteszi, ha négy sarka alá teszel valamit ami megemeli, de egy takarítás is erősen ajánlott), pucold le a driver-t és tedd fel a legújabbat, hátha szerencséd lesz.
Link to comment
Share on other sites

Crocket

@nagyjani

Nem néztem el, még garanciálisan visszaküldtem javítani, de azon kívül, hogy kitisztították, nem tudtak vele semmit sem csinálni. Idõnként én is kipucoltam, így mûködött. A melegtõl most nem lehet, mert 1900 méter magasan vagyok, és az utóbbi héten nem volt 18 fok felett a hõmérséklet. :)

Ezt a képernyõillesztõ drivert pontosan hol találom meg?

IPB kép A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu]kép[/url]

A videokártya drivere naprakész. Talán ha újratelepítem az egész rendszert megoldódik a gond. Egy utolsó kérdés. Szerintetek érdemes kicseréltetni a videokártyát, vagy gondolkozzak el egy új laptopon? :S

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Ebben cserélhető videókártya van, ha már nem garanciális akkor az új elég drága bele, inkább add el így a gépet.

Újratelepíthetsz, de szerintem videóhibás már az előző terhelések következtében, az már mindegy hogy most hidegebb a környezet ha a hőtágulás megtette a magáét.

Bár ha emiatt gariban volt szervizelve, akkor talán még szerencséd lehet velük. A "nem tudtak mit kezdeni" jellemző sajnos!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...