Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Videokártya problémák


Belzeboss

Recommended Posts

Belzeboss

Sziasztok!

 

Az lenne a problémám, hogy van egy ATI Radeon 3650 (AGP) videokártyám és akad vele 2 féle probléma.

 

1.Fekete képernyõ

Általában játék közben fordul elõ.Egyszer csak megakad a játék, majd 5-10 msp múlva elsötétül a képernyõ, no signal és csak az újraindítás marad.Ez után a windows 16 bit-en indul.

 

2.Power cable

Mikor bekapcsolom a gépet, kiírja, hogy csatlakoztassam a kábelt a videokártyára, ám eddig is rajta volt..

 

Szóval ezekkel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.Hogyan tudom javítani?

Segítségeteket elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Szerintem tápegység. Ha az rendben, akkor bga hibás, nem nagyon éri meg javítani.

Link to comment
Share on other sites

Belzeboss
Szerintem tápegység. Ha az rendben, akkor bga hibás, nem nagyon éri meg javítani.

És a tápegységgel mit tudnék tenni?Mi lehet a hiba?(Köszönöm a gyors válaszod :) )

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man
:tap:
Link to comment
Share on other sites

Belzeboss
Destroy-man' date='2012. január 25. 0:07' post='445104']:tap:

Codegen 300xx (400W)

Link to comment
Share on other sites

Belzeboss

Mikor a gépet vettem, azt mondták, hogy ez a tápegység tökéletesen megfelel és ez a legjobb ami van.. :hááát: éppen ezért eszemben sem jutott, hogy azzal lehet a probléma.. Köszönöm mindenkinek a segítséget :)

Link to comment
Share on other sites

Dreaman

"ez a legjobb ami van"

Bele sem gondolok, hogy akkor milyen volt a többi. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
BMW540ia

Sziasztok!

A következõ gépben a következõ problémára keresem a megoldást!

i5 661 4,2Ghz

8Gb 1600Mhz Corsair RAM

Sapphirte 5750 1GB VaporX

Crosair SSD 120Gb

Kijelzõ: LG 32" LK43 felbontás: 1080P

 

Ezt a gépet szinte csak FS2004 nevû programhoz használom!

A gondom a következõ!

A szoftverben 1920X1080 felbontásra van állítva!

A megjelenítés mondhatni gyönyörû és hibátlan!

Az FPS 28-30 között! (30ra limitálva)

Hiba a következõ!

3D nézetben, föleg az oldal nézet akadozik! Nem nagyon, csak annyira , hogy a szemnek nagyon zavaró!

Már az összes Drivert végig próbáltam! Még a 11.8 a legjobb!

Igazából ott tartok most, hogy veszek egy másik VGA-t!

Szerintetek melyik értékét figyeljem, melyik legyen sokkal jobb mint a mostani?

 

Core Clock in MHz 710 MHz

Memory Clock in MHz 1160 MHz

Total Memory Bandwidth in GByte/s 74,2 GByte/s

 

Én a Asus ENGTX560 DCII OC/2DI/1GD5 1GB PCIe néztem ki!

Durván 50-55 eFt szánok a mutatványra!

Köszönöm elõre a segítséget!

 

 

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Totál ugyan ez a kártyám van egy c2d e8500+4gb kingston hyperx ddr2800. Fs 2004, de még az fsx sem okoz ilyen gondot full hd felbontásban, és majdnem teljes részletességgel (manuál beállítások).

A videókártya biztosan elég hozzá szerintem, de megpróbálhatod, hogy leveszed 800*600-ra a felbontást, hogy mi történik, bár itt a többi hardver is kevesebbet számol. Inkább valami kiegészítő lehet (felhők? vagy valami)

Link to comment
Share on other sites

BMW540ia
Totál ugyan ez a kártyám van egy c2d e8500+4gb kingston hyperx ddr2800. Fs 2004, de még az fsx sem okoz ilyen gondot full hd felbontásban, és majdnem teljes részletességgel (manuál beállítások).

A videókártya biztosan elég hozzá szerintem, de megpróbálhatod, hogy leveszed 800*600-ra a felbontást, hogy mi történik, bár itt a többi hardver is kevesebbet számol. Inkább valami kiegészítõ lehet (felhõk? vagy valami)

Szia! Próbáltam alapról felrakni újra mindent!

Kicsit talán a REX akasztja, de az FPS meg meg van!

Mikor iFLY737 cocpitba elfordítom a nézetet oldalra és nézek ki az ablakon, mintha tekernék a diavetítõt! Igaz gyorsan, de a szemnek baromi rossz!

Próbáltam 1366X768-on is! Itt már közel nem annyira! Azonban itt meg a felbontás már mondhatni hogy pocsék a az 1920X1080 hoz!

Már nagyon sokat kinlodok vel és baromira zavar!

Szinte csak este repülök, mert akkor nem látszik annyira!

Amit észre vettem, hogy a felhõzet is néha oda ver neki! Akkor elõfordul, hogy az FPS is 20-22 ig leesik! Aztán mikor elhagyom a helhõt minden helyre áll!

Pl scenery soha nem fogja meg, bár hol is vagyok... EDDf-t pl kiröhögi! De se London se LHBP se LHDC nem okoz gondot neki!

Mikor oldalra fordítod a nézetet és a pályán gurulsz, olyan érzés mintha gyorsan pislognál!

A szemem már tropa!:(

 

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

ha csak azzal a géppel csinálja, akkor ott van a gond. Nekem a pmdg van meg, semmi gondom vele, csak akkor ugrál, ha az fps is leesik, mondjuk a felhõzet miatt. Azt is a procival szimulálja a program. A 2004-nek túl jó a hardver. Az fs9 a legjobb ezidáig, simán siklik, és kiegekkel ugyan az mint az fsx majdnem.

Link to comment
Share on other sites

BMW540ia

Sajnos mindegyik géppel csinálja! Az FPS limiter 30 ra van állítva így 28-30 között fixálva van!

Az FSX is. Bár ott nincs meg sokszor még a 20 se, de az FPS féle akadás, az más!

Ez olyan mint amikor a képfrissítás nagyon alacsonyra van állítva! Régi CRT moncsiknál mikor 20 ra állítottad, akkor vibrált úgy a kép.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Bár már elég kicsi a kínálat, de én CF-be beraknék mellé egy HD5770-et:

http://forums.guru3d.com/showpost.php?p=36...amp;postcount=7

Ha ebben az arányban hoz javulást az FSX-nél, akkor ez a legolcsóbb, ámde mégis hatásos megoldás. ;)

 

A két kártya együttesen hozza a HD5870 szintjét, sőt még egy kicsivel többet is. ;)

Link to comment
Share on other sites

BMW540ia
Destroy-man' date='2012. február 7. 19:14' post='445403']Bár már elég kicsi a kínálat, de én CF-be beraknék mellé egy HD5770-et:

http://forums.guru3d.com/showpost.php?p=36...amp;postcount=7

Ha ebben az arányban hoz javulást az FSX-nél, akkor ez a legolcsóbb, ámde mégis hatásos megoldás. ;)

 

A két kártya együttesen hozza a HD5870 szintjét, sõt még egy kicsivel többet is. ;)

 

Szia!

próbáltam utána nézni ennek amit mondasz!

A lapomon elvileg van még egy PCIEX4 csati! Gondolom oda kell beszurni és + a kettõt a tetején össze kötni...

Igazából nem teljesen tiszta, bár a tesztek jónak írják...

Arrol nem is beszélve hogy az FS nem kezeli a crossfiret/slit?!

Vagy?

 

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Na errõl nem tudtam. Az érdekesség az, hogy (elvileg) a játéknak semmi köze ahhoz, hogy az most SLI vagy CF rendszert használ-e, mert azt a driver irányítja.

A PCIe X4 viszont biztos, hogy kevés lenne a HD5770-nek, de még az 5750-nek is.

Az érdekesség, hogy egymásnak ellentétes infók keringenek errõl az SLI/CF témáról a neten az FSX-el kapcsolatban. Valaki váltig állítja, hogy sehogy sem mûködik, valaki szerint trükkõzve ki lehet játszani, és így be lehet kapcsolni ezt a funkciót, más írások szerint viszont már az SP1-ben orvosolták a problémát. További gondot jelent, hogy az ezzel kapcsolatos témák is már lassan több, mint 2 évesek, azóta meg azért sok minden változott.

Ráadásul a HD5750 + HD5770 CF kötése is egy érdekes dolog, mert azon kívül, hogy CF-be van kötve, nem úgy mûködik, mintha simán CF-be kötné az ember, a sebesség különbségek miatt. Normál körülmények között (két egyforma VGA esetén) a kártyák szinkronban dolgoznak, de itt viszont asszinkron kommunikációról van szó, ami további kérdést vet fel a fórumokon terjedõ ellentmondásoknál.

Más források pedig azt írják, hogy HD5870/monitor az ajánlott hozzá, ha kiegészítõket is használ az ember.

Ez pedig az MS ajánlása hozzá:

http://www.flightsimulatorcenter.com/galle...-x-WEB-page.jpg

Sajnos a PC-k árát nem írják, maga a vezérlõ panel kerül nem egészen 30.000 Euroba. Erre elvileg 7 monitort lehet rákötni, azaz 1 PC -> 1 monitor.

Ezen kívül találtam még olyan leírást is, ami szerint minél többmagos, és gyorsabb proci + minimum 4GB RAM, illetve 1024 GB VRAM kell neki, de ezen kívül a VGA nem számít sokat. Ezzel viszont inkább értek egyet, ugyanis az alaplapi VGA-val rendelkezõ gépem (Gef8300), az alapjátékot ~60 FPS-el elvitte full grafikán, Phenom 9850BE, és 4GB RAM társaságában, igaz az a monitor csak 1280x1024-et tudott. De Ultimate Terrain + REX társaságában is tartotta a 30-35 FPS-t, úgyszintén fullon. Los Angeles 16GB-os térképe viszont már sok volt neki. Igaz, itt szinte minden épület le van modellezve 3D-ben.

Link to comment
Share on other sites

BMW540ia

Igen, valóban nagyon sok ellenmondás kering ez ügyben a hálón...:(

Nézegetek profi videókat és ott sokban le van írva a hardver tipusok!

Eszetlen méretekbõl áll egyik másik!

Én csak kisérlet terén próbálkoztam FSX-l, mert tudtam hogy reménytelen!

Ezeknél kifejezetten az addonok amik miatt érdemes idõt rá száni.

Sajnos én nem is állmodok arról, hogy használni tudjam, de az FS9 közel olyan szép!

Még esetleg arra gondoltam hogy most egy Nvidiát kipróbálok!

Konkrétan rá gondoltam: ASUS ENGTX560 DCII OC/2DI/1GD5

Ha itt is akadozni fog, akkor felhagyok a repüléssel, mert nem teszem tönkre a szemem...

Az éjszakai utakat meg már egy kicsit unom.

Vagy válaszak valami 2Gb vga-t?

A tesztek alapján azokról nem sok jót hallottam. Azt írták, hogy "parasztvakítás"!

Mi a véleményetek?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A 2GB VRam tényleg parasztbutítás kategóriájába esik ha játékról van szó. De jelen esetben az FSX-et nem sorolnám ide, mert minden ami a játékhardverről szól, az FSX úgy rúgja fel, ahogy csak lehet.

Viszont a GTX560-al nagyjából egy árban van a HD6950-es kártya is, ami viszont egy picivel jobb a GTX560-nál. De ha eladod a mostani kártyát, akkor talán egy HD6970-es is beleférne az árba.

 

Szerk.:

Még nem került szóba, de ugye nem XP alól játszol vele?

Link to comment
Share on other sites

BMW540ia

Nem, természetesen azt már rég a sutba dobtam!

W7 Prof X64.

Nézegetem ezeket a karikat amiket ajánlottál...

Valahol azt olvastam, hogy az Nvidia kicsit jobban alkalmazkodik az FS9 hez.

Pont ebbe kellett beleszerelmesednem...:(

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
BMW540ia
Destroy-man' date='2012. február 8. 15:18' post='445419']A 2GB VRam tényleg parasztbutítás kategóriájába esik ha játékról van szó. De jelen esetben az FSX-et nem sorolnám ide, mert minden ami a játékhardverrõl szól, az FSX úgy rúgja fel, ahogy csak lehet.

Viszont a GTX560-al nagyjából egy árban van a HD6950-es kártya is, ami viszont egy picivel jobb a GTX560-nál. De ha eladod a mostani kártyát, akkor talán egy HD6970-es is beleférne az árba.

 

Szerk.:

Még nem került szóba, de ugye nem XP alól játszol vele?

 

Na beszereztem egy HD6850 2Gb Sapphire karit.

Sok helyen sokat javult az FPS , meg az élsimítást is jobban rá lehetett csavarni, de a szaggatás a 3D oldalsó ablakán megmaradt!

Az elsõ szélvédõn annyira nem lehet észre venni, de az oldalsón...

Döcög!

A Limiter 30FPS re van állítva és az meg is van szinte mindenütt! Esetleg egy-egy nagyobb felhõbe rongyolásnál esik 24-26, de lejebb soha.

Szóval elvileg folyamatosnak kellene lennie, de nem az!:(

Esetleg mit lehetne még megnézni?

 

Link to comment
Share on other sites

BMW540ia

Köszi! Megpróbálom!

Link to comment
Share on other sites

BMW540ia

Sziasztok!

 

Az normális, ha a catalist ablakban a hardver fül alatt ez van:

Összes memória sávszélesség: 128GBájt/sec

 

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Igen normális, ha 256 bites kártyád van. 128 bitesnél azt hiszem 74-et ír.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Lekro

Sziasztok!

 

Következõ a problémám:

 

1 hete játék közben(MW2 illetve WoW) egyszer csak összeugrott a kép(színek szanaszét stb) lefagyott az egész majd kikapcsolt a monitor standby-ba. Ok, restart. Ezt még 2x eljátszotta már levettem az oldalát is a gépháznak és nagyteljesítményû ventillátort raktam elé azzal hûtöttem. Játék közben a GPU 65-70 fokos ami szerintem normális. Miután ezt sokszor csinálta már, odáig fajult a dolog, hogy a POST és a BIOS képernyõjén piros és más színû pöttyök jelentek meg illetve amikor volt grafikus logo a POST alatt ott is ilyen fekete pöttyökkel jelenítette meg. Ok, windows betölt, de 16 bites szín alatt és 640x480as felbontásban. Vettem új 500W-os tápot és új videokártyát. 1 napig mûködött majd ismét elkezdte csinálni de ilyen szép fokozatosan, elõször csak belassult, aztán lefagyott aztán kikapcsolt a monitor aztán újra elõjöttek a pöttyök és a 640x480as felbontás stb.

 

Tehát ez a kártya is tönkrement(video RAM hibára gondolok...)

 

Kérdésem az, hogy miután ez a 2. VGA amit megeszik a gép a héten és a táp ki lett cserélve(nem egy márkásabb darab de azért gondolom ennyit tudnia kéne, hogy mûködik..csak a HDD és egy DVD író van rákötve külön.)

 

A gép:

 

Asus P5K SE alaplap

Asus EN9800GT VGA

Intel Core 2 Duo 2,66Ghz CPU

500W táp(nem nagyon márkás mint említettem..de vadi új)

 

Létezik, hogy az alaplap rossz? Másra már tényleg nem tudok gondolni...:S

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...