Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Lemezkezelõ nem fut


SyncMaster

Recommended Posts

SyncMaster

Sziasztok!

 

Olyan problémám van hogy a Számítógép-kezelést megnyitva a Tárolás opció alatt nem látom a merevlemezeket. Se a CD-ROM ill. DVD meghajtókat. Mi lehet a probléma forrása?

Itt egy kép a hibáról:

 

http://noob.hu/2012/01/04/lemezkezelo.jpg

 

Köszönöm a segítségeteket!

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Rendszergazda vagy a gépen?

Link to comment
Share on other sites

SyncMaster

Igen az vagyok.

Rajtam kívül más nem használja a gépet így szerintem igen. Telepítéskor beállítottam a Rendszergazdai jelszót de tudtommal eddig csak ez Csökkentett módban jelent meg hogy Rendszergazda-ként jelentkezzek be.

Valami szolgáltatás esetleg ettõl nem függ?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Nézz be a felhasználók közé, lehet, hogy sima felhasználó vagy csak.

Link to comment
Share on other sites

SyncMaster

Megnéztem. Rendszergazda vagyok.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A számítógép-kezelés nem így néz ki. Neked valami trágya Windows van fent.

Link to comment
Share on other sites

SyncMaster

Ezt azért vitatnám, mert a Windows XP-met gyári lemezrõl másoltam még le régen. S a hozzá adott kulcssal is használom. Nem összekókányolt Freedom meg mit tudom én milyen kiadás.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

@SyncMaster

 

Ezek szerint régebben láttad, hogy teljes volt és csak mostanában tûntek el belõle valamilyen okból egyes elemek?

 

:off_kacsint:

Megállapítható valamiképp egy XP ISO fájlról hogy eredeti-e, például a Windows 7 ISO Verifier-hoz hasonlóan?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:hmm: Tényleg nem így kellene kinéznie. Olyan, mintha az MMC konzolként lenne indítva, és még nincs hozzáadva a lemezkezelõ. Azt se tudom kapásból, defaultként benne van-e.

Sajátgép / jobb klikk / Kezelés / Lemezkezelõ mit mutat?

Link to comment
Share on other sites

SyncMaster

Szóval a helyzet az hogy ugyanazt. Még arra gondoltam hogy valamelyik Szolgáltatás nem fut. Mindet bekapcsoltam. Változás? Nincs.

Úgyhogy ez egy rejtélyes dolog marad. Az összes szolgáltatás meg minden fut de ez nem jelenik meg.

 

A téma zárható vagy törölhetõ.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A diskmgmt.msc fájl egyáltalán megtalálható a System32 mappában?

Mi van, ha a futtatásba ezt írod be?

Link to comment
Share on other sites

SyncMaster

Beírtam és bejött a lemezkezelõ. Na de amúgy megvan szerintem mitõl nem jelenik meg. Van egy program RegGenie a neve. Ha valaki ezt használja és bekapcsolja a Deep search (Mély keresés) funkciót akkor szerintem ezt kitörli. Mert azóta nincs mióta lefutattam. Megnézem hátha csinált róla biztonsági mentést és akkor közlöm veletek hogy mik azok a bejegyzések. Hátha ezzel is segítek másoknak.

Link to comment
Share on other sites

SyncMaster

Szóval találtam biztonsági mentést. Konkrétan sajnos nem tudom milyen bejegyzések köthetõek hozzá. De újra van Lemezkezelõm. :)

Tehát aki használja a RegGenie programot az ne kapcsolja be a Deep Search funkciót.

 

További szép napot!

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:yeah: Legalább kiderült, hogy mitől van. Ez oké.

Tanulságnak meg tényleg jó, hogy mennyire és hogy érdemes használni ezeket a registry buzerátor programokat. ;)

Én még a CCleaner nélkül is egész jól elvagyok. Volt, hogy használtam, átnéztem, hogy miket törölhet, és még így is okozott meglepetést, hogy olyat is kitörölt, amit nem akartam. Vagy átsiklottam rajta, hogy törölni fogja.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr
Tehát aki használja a RegGenie programot az ne kapcsolja be a Deep Search funkciót.

Talán nem kellene használni. :facepalm:

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
Talán nem kellene használni. :facepalm:

Az mégjobb :!: :muhaha:

Mellesleg most rákerestem az oldalára, hogy mi fán terem. NOD32 pajtás az egész oldalt tiltja ártó kódok miatt. :lol:

Link to comment
Share on other sites

mizsi
:muhaha::facepalm:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Temporary

Sziasztok !

 

Részben hasonló a problémám. Én az nLite-al csökkentettem az XP telepítõ méretét, de még így utólag átnézve sincs fogalmam róla, mit vehettem ki belõle, amitõl telepítés után nincs lemeztörezettség-mentesítõ.

Hogyan lehetne újra telepíteni?

 

Válaszaitok elõre is köszönöm

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ragaszkodsz a beépítetthez? Van legalább 3-4 ingyenes, amit letöltés után vidáman lehet használni...

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Jogos ;) , csak érdekelne, hogy van-e valami javítási lehetőség.

Illetve legfőképp az, hogy az nLite-ban mit állítottam el -ha jól feltétezem- amitől nem települt ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...