Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2011. decemberi számról


payskin

Recommended Posts

payskin

Idén már novemberben beköszön(t) a december...

 

:nyalóka: --> IPB

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Bizony itt van a magazin a kezemben, lapozgatom. Balázs dicsérem a kitartó munkádat, mint ex Pcworld író. Kár hogy te nem kerültél fõszerkesztõi posztba.... :) Mindig pontos vagy, és precíz. :ole:

Link to comment
Share on other sites

Greene

Átnyálaztam az újságot. Folytatódott a Hackintosh építés, és amit gyanítottam a tonymacx86.com-ról volt összeollózva a cikk. Jó és pontos volt a leírás (még a memóriára is kitért, le a kalappal), de picit felesleges, mert:

- Aki hackintosht akar, és nem tud angolul az ebből az útmutatóból nem fogja tudni megcsinálni, mert utána kell olvasni. Ez természetesen nem a cikk hiányossága. A telepítés nem bonyolult, ha az ember tudja mit kell utána felraknia.

- A tonymacx86 tényleg a legjobb angol nyelvű oldal, de akkor minek a cikk? :P (Tudom, gondolatébresztőnek)

Amúgy már nem lehet Snow Leopard gyári DVD-t kapni, tehát max ebayről rendelve lehetne legálisan telepíteni. Erre még rájön a Lion ára. Az egész együtt nincs 15 ezer forint.

 

Épp PC/hackintosh építésben vagyok és utánaszámoltam a dolgoknak: Ha kicsi gép kell akkor jó a core i3, persze sokkal gagyibban fog kinézni a gép mint az igazi mini, de gyorsabb lesz, mivel az Apple mobil processzorokat használ még az iMacekben is. Aki már használt Mac-et annak a Snow Leopard 10.6.8-nál érdemes megállni, és próbálgatni. A Lion (per pillanat 10.7.2) erőforrásigényesebb és sok minden máshogy van megoldva. Friss OSX felhasználóknak jó a Lion, de azért a 4G memória legyen meg.

Aki komolyabb konfigot akar, az is Gigabyte alaplapot vegyen (és nézzen utána a processzornak, mert csak a HD3000-res integrált GPU van támogatva), mert arra van a legtöbb hackintosh telepítést segítő szoftver. Ha igényesen megépített gépet raksz össze, erősebb lesz ugyan a Macnél de nem sokkal olcsóbb. Nézzünk meg egy 350 ezres iMac-et, és egy olyan konfigot amiben csak a ház meg a táp mondjuk 100 ezer forint. Plusz nézzünk hozzá 21"-os IPS monitort.

 

A Mac-es részben az iPhone appok ajánlgatása baromi jó placeholder, csak semmi értelme. Meg a kiegészítők egy része is tök feleslegesen van benne sajnos.

 

Azt nem értem, hogy ott van az "építsünk hackintosh"-t cikk, ami egy relatíve bonyolult feladat. És akkor a Mac rovatba bekerül a sopánkodós Apple TV2 cikk. Miért nem jailbreakelték meg? Egy jailbreak útmutató jóval egyszerűbb mint a hackintosh telepítés...

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Hm ez tartalmas volt. Ez igen!

Link to comment
Share on other sites

payskin
(petzolkri @ 2011. november 29. 18:36) 443594[/snapback]

Mindig pontos vagy, és precíz.

 

Fõleg, ha látom a novemberi témában, hogy "egyébként megjött a decemberi"... :pislog: Sok minden vagyok, de pontos és precíz biztos nem.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Most jutott eszembe! Ha lehet tájékoztatni egyszerű olvasáséhes PC felhasználókat, hogy például Balázs hol szoktál publikálni, melyik magazinban, szívesen vennék egy olyan újságot is. Mert azért változás ide-vagy oda, én speciel szerettem olvasni a cikkeidet! Az viszont fura számomra, hogy a mostani újságírók közül egy se olvassa-írja a fórumot, vagy lehet tévedek és itt vannak áll Nick néven!

 

Szóval hiányoznak a Spányik B. -féle cikkek. Nem azt mondom , hogy a mostani gárda rossz, csak azért hiányoznak a régi szép idők stílusa, irányelvei.

 

Lehetne nosztalgiázni.

 

Greene-nek pedig válaszolva: tényleg bejön nekem az Ubuntu stílusa, bár ettől függetlenül a win7-et legálisan szereztem be és használom másik gépen. Bár megtehetném másképp is. Lehet kellene egy próbát tennem Leon téren is, de ott úgy érzem elvesznék az ismeretlen terepen, Mac gépre meg nem kívánok pénzt áldozni, akkor inkább mást vennék.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem írok. Újságírói pályafutásom bizonytalan ideig szünetel. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Értem. Remélem azért még megy az élet. :)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Hajjaj!

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Azért valamibõl meg kell élni. Már gondolom Pesten sem olyan egyszerû a megélhetés mint egykor. Épp elfigyelem sorra zárnak be az újságárus pavilonok is. Gondolom ez betudható az internetnek. Én azért még mindig jobban szeretek puha kanapén egy újságot olvasni, mint interneten keresgélni a megannyi sok hírt.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Aki hackintoshozik, vagy SSD-t rak bármilyen OSX-es gépbe, az egy külön letölthetõ -nem hivatalos, trim enabler névre hallgató- programmal tudja a TRIM funkciót bekapcsolni.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Így olvasva a magazint nem is olyan rossz. Bár még sokallom a Mac rovat terjedelmét, ha ennyire népszerű ám legyen nem állok az útjába :) . A little Linux annyira jó kis cikk, hogy egyszer ha lesz időm kipróbálom a jól bevált Ubuntu mellett. Websuli is jó. Elsőre nem találtam szokásos rovatokat, még szoknom kell, hogy nincs mesterfogás rovat. Kiváltképp tetszenek a rövid terjedelemben a kis hardverek bemutatása, pl éjjel is használható fényképezőgép, stb.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Kovlvi35

Nem jelezte még senki, hogy gondok vannak az Agnitum kódokkal? (az Antivirus és a Security regisztrálásakor felcserélt kódokat kaptam..) :S

Az ESET Smart Sec. 5 kódját (szintén, amit regisztrálás után kaptam) nem fogadta el a szoftver.

Nem tudom, hogy az általatok adott havi kódok a rosszak-e, vagy csak a szoftver szolgáltatóknál van a hiba; a lényeg, az ígért szolgáltatás nem mûködik. Bár jeleztem már a support-nál (sicontact), lehet, hogy másnak is gondot okoz. Ha gondoljátok, nézzetek utána..

Üdv

Kovlvi35

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Nálam az Eset kód tökéletes. A másikat nem használom.

Link to comment
Share on other sites

Kovlvi35

Ma a második próbálkozás (kézi frissítés) már nálam is sikeres volt. Hogy eddig miért nem, az rejtély maradt. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

svejk

Hali! Nem tûnt fel még senkinek, hogy a Cyberlink Power Directort nem lehet telepíteni, mert egy dll fájlt hiányol? Lehet, hogy csak az én DVD-m rossz?

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Nekem azért nem tûnt fel, mert nem telepítettem.

Link to comment
Share on other sites

Denibaby

A Cyberlink Power Directort telepítettem. Hiba: "Microsoft Visual C++ Library: Runtime error! (PDR8.exe) Abnormal program termination."

 

A kompatibilitás varázsló XP SP2-t választja. Win7-t választva sem mûködik. :-(

 

Az újságról: volt már jóval színvonalasabb is. Úgy tûnik, gond lehetett, mi is kerüljön bele.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Lehet, de már furcsállom , hogy hamar kiolvasom, sok van amit már csak átlapozom.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

BÚÉK 2012

 

Úgy hallom vége az Ms támogatásának, így majd jöhet a szemléletváltás a nyílt cuccok felé.

Link to comment
Share on other sites

payskin
Lehet előretör a Linux?, lehet több cikket fog írni a pcworld a Linuxról? Nesze MS!

 

Amennyiben a tisztaszoftveres MS-támogatásról van szó, annak hogy volt/van köze ahhoz, hogy miről ír a PC World? hmm.gif Tudomásom szerint az MS sosem támogatta közvetlenül a cikkírásért a lapot anyagilag, a tartalmi szerkesztésbe pláne nem szólt bele.

 

A Tisztaszoftver leállása sem azt jelenti, hogy előretör a Linux, hanem azt, hogy növekedni fog az illegálisan használt MS-szoftverek aránya az országban. Meredeken. Ahogy megbeszéltük a Cikkajánlóban, azok, akik eddig MS Office-on szocializálódtak, nem fognak mától Linux és a LibreOffice-t használni. Főleg, ha valamilyen fejlesztésük volt Office-alapon, ami nem kompatibilis az alternatívával.

 

De még egyszer mondom: ennek a világon semmi köze nincs ahhoz, hogy miről ír a PC World.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Persze, ezt így gondolom én is Balázs, viszont reménykedem. Én jómagam is Ms Office-n szocializálódtam, de ennek ellenére mellette már jó ideje nyúzom a open Office-t. Én csak abban reménykedtem, hogy többen választják majd a Linuxot, nő az érdeklődés ergo több cikk lesz majd a magazinban róla. De ha illegálisba winbe csap át dolog, akkor sajnos semmi sem változik. Pedig az M S-nek is mennyi baklövése volt már (WinME, Vista stb.), és mégis úgy szeretik, mint a cukrot.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr
Aki a Vista-t baklövésnek tekinti, az mindent elárul arról, mennyire is van képben Microsoft-téren.
Link to comment
Share on other sites

payskin

Én sem tartom sikertörténetnek. :P

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Sikernek nem nevezhetõ, ma már használni sem érdemes.

De hogy miért lett olyan amilyen, annak is van pár árnyaltabb oka.

Ha úgy vesszük, hogy a Win7-hez vezetõ elsõ lépcsõfok, nem annyira rossz.

Vagy az, hogy az így is késedelmes megjelenés miatt kénytelenek voltak egész jóra összekalapálni az XP-t az SP2 és SP3 csomagokkal, talán ez is egyfajta hasznos következmény.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...