Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Linux helyett Windows 7


szabarabi

Recommended Posts

TheSaurida

(Érdekes, nálam csak azt a két hálózati egységet jelzi, ami tényleg az (Ethernet + Wifi).)

 

Viszont ha az alaplap pontos típusát megmondja, akkor ahhoz már tudsz LAN drivert keresni.

Link to comment
Share on other sites

Dilettans

Wow!!! a Windows sikeresen telepítette az illesztőprogramot! Látom a többi gépet a hálózaton :-)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Azt hogyan vagy honnan, ha nem volt hálózat?!

 

(Egyébként meg külön mondtam, hogy a LAN driver meg a SATA a legfontosabb telepítés előtt... Néha olyan egy kicsit, mintha a falnak beszélne az ember. :()

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Volt hálózat, csak nem látta. ;)

Link to comment
Share on other sites

payskin
:hááát: Mi van?
Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Ha arra gondolsz, hogy honnan telepítette az illesztőprogramot, valószínűleg egy másik gépen letöltötte és átvitte erre.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Lirokochan

Sziasztok szeretnék egy kis segitséget kérni , ubuntu van a gépen és hiába kerestem már mindent neten és néztem olvastam utána nem jöttem rá nem találtam semmit , nem vagyok egy nagy rendszergazda de kérem ha esetleg valaki tudna segiteni annak örülnék.

Problémám : nemtudom rá telepiteni a windows 7 et se mellé , se az ubuntut formázni , se partició semmi , mi ennek a menete vagy valami ? usb ről szeretném telepiteni , de eddig bármit probáltam nem ment .

Akinek esetleg van tanácsa annak örülnék , olyan tanácsokat várok amik tényleg be is vállnak , előre is köszönöm :

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

A BIOS-ban kellene beállítani, hogy az USB-ről induljon a gép, ha még nem tetted volna meg.

Link to comment
Share on other sites

Lirokochan

azt hogy kell megtudod nekem mondani ?

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Megpróbálom, nem tudván a gépedről gyakorlatilag semmit.

(Újra)indításkor kiírja rövid ideig, hogy hogy tudsz belépni a setup-ba vagy a boot menübe. Előbbi általában a Del vagy az F2, utóbbi talán F12 szokott lenni.

Ha a setupba lépsz be, akkor van jó néhány lap, amik között meg kell keresned a Boot Priority-t (vagy hogy hívják), ha ismersz angol szavakat, azért megérted. Itt kell beállítani, hogy az USB legyen az elsődleges eszköz.

A boot menüben egyszerűbb, kiírja, hogy miről tudna elindulni (USB legyen rádugva, of course), kiválasztod, és mehet.

A Win 7 telepítő pedig felajánlja a merevlemez partícióinak törlését, újak létrehozását, stb, elég nehéz benne eltévedni. Szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Lirokochan

Köszönöm szépen megprobálom akkor de ez ubuntura is ugyanugy érvényes ? és ha ez sem sikerülne ? már egésznap ezt csinálom :(

dell inspiron 530 a gépem amugy !

Edited by Lirokochan
Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Márminthogy hogy ubuntura? Azt nem tudom, hogy mellé fel fog-e települni, meg arra se emlékszem, hogy Win/Lin vegyespárosnál milyen telepítési sorrend ajánlott. Ha teljesen le akarod gyalulni az Ubuntut, és a helyére Win 7-et rakni, akkor ez a módszer biztos.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Windows üti az Ubuntut, úgyhogy onnantól az Ubuntu nem lesz használható. Az Ubuntu kevésbé agresszív, fel tud települni úgy a Windows mellé, hogy az is megmaradjon, ha minden igaz.

 

Amúgy a témához nem merek/akarok hozzászólni. Konstruktívan nem tudnék (szerintem nem kéne ezt erőltetni), destruktívan meg nem akarok, nehogy kikapjak. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Esetleg konstruktívan tedd át ezt a fejezetet a "Linux helyett Windows 7" topickba.

Edited by TheSaurida
Link to comment
Share on other sites

Lirokochan

probáltam bootolni , a biost be állitani de semmi , nemtudom be állitani se kiválasztani csak on és off , Így nemtudom be állitani hogy usbről legyen , Linux helyett szeretném a windows 7 et nem mellé :/ nemtudom mit tehetnénk még. minden lehetőséget megnéztem neten rengeteg videot , cikket olvastam ötletem sincs. nemis ugyan azok jelennek meg nálam mint a videoban .

Link to comment
Share on other sites

Lirokochan

Sziasztok szeretnék egy kis segitséget kérni , ubuntu van a gépen és hiába kerestem már mindent neten és néztem olvastam utána nem jöttem rá nem találtam semmit , nem vagyok egy nagy rendszergazda de kérem ha esetleg valaki tudna segiteni annak örülnék.

Problémám : nemtudom rá telepiteni a windows 7 et se mellé , se az ubuntut formázni , se partició semmi , mi ennek a menete vagy valami ? usb ről szeretném telepiteni , de eddig bármit probáltam nem ment .

Akinek esetleg van tanácsa annak örülnék , olyan tanácsokat várok amik tényleg be is vállnak , előre is köszönöm

Probáltam bootolni is , biost be állitani usb re de semmi , nemtudom be állitani se kiválasztani csak on és off , Így nemtudom be állitani hogy usbről legyen , Linux helyett szeretném a windows 7 et nem mellé :/ nemtudom mit tehetnénk még. minden lehetőséget megnéztem neten rengeteg videot , cikket olvastam ötletem sincs. nemis ugyan azok jelennek meg nálam mint a videoban .Előre is köszönöm

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Ma már nem érek rá, de ha mobillal csinálsz pár képernyőképet arról, hogy mit látsz, és elküldöd az emilcímemre, holnap megnézem, hátha meg tudjuk csinálni. De addig is próbálkozz, annyira nem ördöngősség.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Konstruktívan átlapátoltam ide mindent a Számítógéphibából. Az utolsó hozzászólásomat nem, mert okafogyottá vált.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Sajnos ettől nem oldódott meg a probléma. De majd ügyeskedünk.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Amit TheSaurida említett F12 billentyű, az nem a BIOS setupba belépés, hanem ennél a gépnél is egy 1 alkalomra szóló boot menüt hoz be. Így magát a boot sorrendet nem kell feltétlenül átállítani az USB-ről való bootoláshoz. Elég az F12 után kiválasztani, miről töltsön be.

Ha nem bootolna USB-ről, akkor kérdés a megfelelő meghajtót választottunk-e, látja-e a gép a pendrive-ot, avagy bootolható-e egyáltalán a pendrive.

 

Ami a Linux részt illeti, Balázs jól mondja, le kell törölni a partíciókat. A Windows a linuxos partíciókat nem olvassa, de látni látja, törölni tudja. Ez nem automatikus, nekünk kell kiválasztani a törlést, és hogy melyik partíciót.

Ha jól értem, eddig nem jutottunk el a telepítővel, mert utána lehetne telepíteni. A telepítő a maximális partícióméretre áll be, de a rendszernek nem kell annyi, érdemes kisebbre állítani, ha vinyóról van szó.

De lehetséges a partíciókat törölni más partíciókezelő programokkal is. van ingyenes is, a legjobb szerintem az Aomei Partition Assistant

Ez megoldható másik gépben is, azt már nem mondom, hogy vannak USB-ről vagy DVD-ről bootolható megoldások is. ;)

 

Még egy dolog van, bár mostanában nem telepítettem Linuxot, hogy mi dívik, de előfordult korábban, hogy előszeretettel az MBR-re telepítették a Grub indító részt, nem a boot partícióra. Ilyenkor még egy szabványos MBR-t is fel kell íratni a windowsos boothoz.

Ez a Windows telepítő helyreállító parancssoros felületéről a bootrec /fixmbr parancs kiadásával elvégezhető.

 

Most ha annyira nem bootol USB-ről, egy DVD-s telepítés nem jönne szóba? Vagy elérhetetlen egy optikai meghajtó?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Dilettans

Sziasztok! Előfordulhat az, hogy a Linux helyett feltelepített Windows 7 sokkal lassabb netezésre, neten futó alkalmazások lassabban működnek?

Link to comment
Share on other sites

Nuker

Ez csak természetes. ;)

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ha nincsenek felrakva a driverek, akkor igen, egyébként egyáltalán nem kéne lassabbnak lennie.

Link to comment
Share on other sites

Nuker

Saját tapasztalatból mondtam. Thinkpad R400as egy belakott, frissített Windows 7tel közel használhatatlan, Linux Minttel nagyon jó böngészős, filmnézős gép. Hogy úgy mondjam, ég és föld...

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Igen, bizonyos Linux-verziók elég jól optimáltak, simán lehetnek gyorsabbak, mint a Windows. Az ilyen lightweight verziókból pedig hiányzik egy csomó minden, ami persze lehet hátrány, de ha egy gyenge gépből szeretnél valami teljesítményt kifacsarni, és minimálisak az igényeid, akkor inkább előny.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...