Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Developer Preview


payskin

Recommended Posts

[OP]Destroy-man

Akkor ott valami nagyon nem kóser.

 

Találtam egy meglepő újdonságot a rendszerben: a fizikai optikai meghajtót képes virtuális meghajtóként is kezelni, azaz fel tudja rá csatolni az ISO fájlt. Kérdés, hogy a másolásvédelmek mit szolnak ehez, ugyanis egy része csak azt nézi, hogy valós hardverről van-e szó, vagy nem. Saját virtuális meghajtója van a rendszernek. Elsőre viszont úgy tünt, hogy a fizikaihoz csatolja, de nem.

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Sziasztok!

Letöltöttem, telepítettem virtuális gépre, újraindult, majd a "Getting devices ready" elmegy 87%-ig. És már ott áll egy órája, nem mozdul, de látszólag tölt, mert a kis körök pörögnek. Mi lehet a gond? (Kétszer is nekifutottam a telepítésnek, ugyanúgy 87%-ig jut el mindig).

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A gond? Leginkább a virtuális gép. Még nincsenek erre tökéletesen felkészülve. Driver.

Egyikkel megy, másikkal nem. Még az sem volt mindegy, hogy hány bites a guest vagy a host, ahogy korábban írták.

Te melyik virtuális gépen próbáltad?

Jelenleg vinyóra kellene tenni vagy VHD-ra, de persze lehet a virtuális géppel is próbálkozni.

Link to comment
Share on other sites

mizsi

VirtualBox-ra próbálom felhúzni, VHD-ra, de mindig csak addig a 87%-ig jutok el.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

SkyBird nem erre gondolt, hanem arra, hogy csinálsz egy üres VHD fájlt a windows lemezkezelõjével, újraindítod a géped a telepítõrõl bootolva, majd ott konzolbol felcsatolod a VHD-t, és arra telepíted. Így tökéletessen fog mûködni.

Link to comment
Share on other sites

BlueGold

@mizsi fogad meg az @[OP]Destroy-man tanácsát! így telepitettem én is a leirás szerint . Mükõdik a rendszer, VHD fájlról fut a Windows de "valódi gépen". Az alaplapi és a hálókártya drivert felrakta egybõl, a TV kártya és a VGA drivert letöltötte a Windows Update-ról. A nyomtató és a hangkártya drivert kézzel kellett frissíteni.

 

Egy pár kérdésem azért lenne:

- A Metro felületrõl inditott alkalmazásokat, hogyan lehet bezárni? Én a Feladatkezelõvel "rugtam ki õket" a memoriából, de ez nem igazán elegáns megoldás :D

- A "klasszikus Startmenût" be lehet kapcsolni más módszerrel is? Amit találtam "Metro UI Tweaker.exe"-vel a váltás utáni újainditás után reklamál a Windows és nem lehet elõhozni a Metro felületet.

IPB kép

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Elvileg nem kell bezárni azokat az appokat, mivel ha 5 percig nem nyulsz hozzá az adott programhoz, akkor idle-re teszi az állapotát, így ~0%-os procihasználatot idéz elõ a programnál. Viszont a memóriát továbbra is foglalja. Egyébként én sem találtam bezárást rá. Ezzel a Win8-al csak egy gondom van, hogy 3D-s alkalmazások nem nagyon akarnak menni rajta. Vagy a telepítõnél akad meg, vagy programhibával elszáll az adott program. Gondolok itt most játékokra, illetve a 3DSMaxra is.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Majd ha kigyullad valamelyik megállóban, akkor kikapcsolják, ne félj. :P Jó, tudom, elcsépelt már a poén, de még mindig nem fér a fejembe, hogy tudtak ilyen nevet adni ennek a felületnek.

 

Az meg szerintem vérgáz, ha egy normális asztali PC-s környezetben egy táblagépekre és mobilokra optimalizált felülettel kell szarakodni. Eltérõ platform, eltérõ felület; ezt kéne felfogni. Kizárt dolognak tartom, hogy ugyanaz, ami jó egy 800 x négyszázakárhányas táblakijelzõn, az jó lesz a Full HD-s monitoron is. Nem egy súlycsoport a kettõ.

 

De jó, nem bánom, legyen benne mint opció, aztán aki az asztaliján is ezt akarja viszontlátni, hát lelke rajta. De hogy ez legyen az alapértelmezett, meg hogy még kérdéses legyen, hogy egyáltalán ki lehet-e majd kapcsolni... Persze lehet, hogy csak én érzem ezt problémásnak.

 

Na nem mintha különösebben érdekelne, én jól elvagyok a Windows 7-tel is. ;)

Link to comment
Share on other sites

Garono
800 x négyszázakárhányas táblakijelzõn

Az egy elég gyenge tabletkijelzõ lehet, az androidos (pontosabban a honeycomb-os) tabletek mind 1280x800-as felbontással rendelkeznek (ami egy átlagos, 15"-os laptop kijelzõ).

 

Ami a Metrót illeti: én még mindig nem értem, hogy mi is akar ez lenni. Egy újragondolt Start menü, semmi más.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A csempe kinézet a Windows Phone 7-ről, meg ehhez hasonló kezelés ujjal vagy egérrel. Szerintem itt ez a Metro, és nem igazán érdemes ezen tovább rugózni.

Ott a Windows gomb a váltogatáshoz, de tényleg szokni kell több mindent.

Hogy mennyire lesz nyerő a nagyközönségnek, meg hosszabb távon, majd elválik. Az Office szalag megoldása is elterjedt, bármennyire is nem kedvelték sokan.

Újszülött effektus. Aki ezt kapja először, ezt szokja meg, de a régiről átállni még akkor is nehéz, az ember berzenkedik tőle, ha amúgy jó vagy jobb lenne.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Idáig nem tűnik rossznak, csak ne lenne az az elvetemült feltételezése hogy én neten keresztül akarok szinkronizálni. Még mit nem... IPB kép

 

SZERK

Na ez érdekes, a w8 nem látja a w7 által létrehozott Home Group-ot, a w7 bezzeg rögtön kiszúrta hogy a w8 létrehozott egyet magának :lol: .

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

@ SkyBird: De alapvetően a koncepció az, ami nem stimmel. Egy érintőképernyős eszközön pl. nagyobb gombokra van szükség, mert az ujjunkkal különben nem vagy csak nagyon nehezen tudjuk megnyomni. Viszont kérdem én: miért kellene az asztali PC monitorján is ezeket a bazi nagy "csempéket" kerülgetni? Még az Apple-nek is volt annyi esze, hogy ezt felismerje, hiszen az iOS és a Mac OS felhasználói felülete sem ugyanaz. :hááát:

 

Ha ugyanazt a felületet akarják legyártani minden platformra, csak éppen optimalizálva az egyes megjelenítőkhöz, az már egy fokkal jobb; de még mindig kevéssé érthető. Bármennyire is terjednek az érintőképernyők, a Windows 8 megjelenéséig nem veszik át az uralmat sehol, ez garantált. A többség még hagyományos PC-n, illetve laptopon akarja/fogja használni. Nekik ez szerintem nem lesz annyira nyerő. Arra meg kár hivatkozni, hogy majd egyszer (talán mire a Windows 8 vagy 9 széles körben elterjed) már mindenhol lenyomják az érintőképernyők a hagyományos beviteli eszközöket, mert ez még egyelőre csak egy feltételezés, semmi több.

 

Azt hiszem, ebben a helyzetben az lenne a minimum, hogy megadják a felhasználóknak a lehetőséget a Windows 7-es kinézet teljes visszaállítására. Most meg még ugye ez sem biztos...

 

Viszont arra a kérdésre, hogy miért ez lett a neve, azt hiszem, megadtad a választ. Mivel a mobilos felhasználók nagy része reggel a munkába/iskolába menet a metrón akarja csekkolni a fészbúk-fiókját a mocskos-zsíros-baktériumos ujjaival, ezért valószínűleg innen ered a név. ;)

 

@ Garono: Az csak egy példa volt, írhattam volna okostelefont is. De azt hiszem, az 1280 x 800 és a Full HD sem ugyanaz, ráadásul előbbi felbontás egy ilyen kicsi kijelzőben eleve sokkal rosszabb láthatóságot jelent, mintha egy asztali PC monitorjáról lenne szó, ergo másképp kell optimalizálni a felhasználói felületet. Meg hát ugye az egyik érintőképernyő, a másik egeres... Nem fér a fejembe, hogy lehetne hatékony ugyanaz a felület a két esetben.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Eddig még nem nagyon foglalkoztam vele a valóságban, csak írogattam.

Most is annyit csináltam jószerivel, hogy összehoztam a bootot a Win7 boot menüvel.

Egy külön vinyóra raktam, és az EasyBCD-vel beszúrtam a partícióját. Persze nem működött, prüszkölt valamit, hogy ez nem lesz jó.

Utána a Win8 bootmgr fájllal kicseréltem a Win7 boot partíción az eredeti bootmgr-t, és most minden bootol. :oké:

Még a VHD-t megcsinálom, de ez ugye csak Win7 Ultimate/Business verzióknál van, ha jól tudom. Meg Enterprise.

 

Most tényleg ilyen nehéz előcsalni a kikapcsolást, hogy csak Ctrl + Alt + Del mellett jön elő, vagy én vagyok béna?

Még olvasgatnom kell, nem keveset.

 

@Fujitsu

Sok igazság van abban, amit írtál. Volt egy olyan hír is, hogy Ballmer milyen kockázatosnak tarja ezt a lépést.

Meglátjuk, mit hoz a jövő. A "mobilizmus" irányába el kellett indulniuk valahogy.

Nekem nagyon nem tetszett az okostelefonokon ez a csempe megoldás. Igaz, azt csak képen láttam, de nem. Itt még valahogy inkább elmegy, mert nagy és van egyéb ötvözött funkciója a megjelenített infókkal.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

"Most tényleg ilyen nehéz elõcsalni a kikapcsolást, hogy csak Ctrl + Alt + Del mellett jön elõ, vagy én vagyok béna?"

Én is szenvedtem vele, bal alsó sarokban tartsd ott az egeret és az elõjövõ kis menüben katty a settings-re.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Azt azért ne felejtsük el, hogy ez a metro nem csak egy új start menü, hanem egy "új" programozási nyelv is egyben. Az újt azért írtam idézõ jelbe, mert valójában nem egésszen új, mivel a grafikus felület xaml alapû, a programnyelv pedig lehet c#, c++, vagy vb.net. Ide olyan hasznos kis alkalmazásokat lehet írni, mint a jelnleg is bent lévõ idõjárás elõrejelzõ. Lehet benne egyedi RSS olvasókat készíteni, kedvenc e-mail szolgáltatódhoz egy e-mail olvasót készíteni. Kb. úgy kéne ezt felfogni, hogy a startmenüt összegyurták a widgettel. Viszont ezzel a fejlesztéssel megölik a win7-es tálcás gyorsmenüs megoldást, ami az IE9-el tökéletesítve lett a webes alkalmazásokhoz is. Itt újra kell majd írni ezeket az menüket egy komplett alkalmazássá.

Link to comment
Share on other sites

KGigi
nem csak egy új start menü, hanem egy "új" programozási nyelv is egyben

a programnyelv pedig lehet c#, c++, vagy vb.net

??? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

BlueGold
Hali!

 

Aki meg akar szabadulni a Metro interfésztõl, az olvassa el ezt: http://www.techrepublic.com/blog/window-on...077?tag=nl.e064

 

A trükk koránt sem hivatalosan bejelentett információn alapul, azaz a végleges Windows 8-ban lehet, hogy nem lehet majd kikapcsolni a Metrót.

 

Ugyan ezt tudja az általam emlitett "Metro UI Tweaker" program is. Csak a Metro kikapcsolása után a Windows Dev. Prev. vissza kapcsol Windows 7 módra és "reklamál", hogy meg van hackelve :D:(

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Oda akartam kilyukadni, hogy nem értem, a metro mitől nyelv. De nem is az.

Link to comment
Share on other sites

payskin
a programnyelv pedig lehet c#, c++, vagy vb.net

És JavaScript!!! :!:

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Éééééés sikerült feltelepíteni VirtualBox-ba! Leírom, hogyan kell, másnak is jól jöhet (esetleg mehet valami tippek/trükkök rovatba):

1. Nekünk megfelelő ISO letöltése a Microsoft honlapjáról.

2. VirtualBox-ban új operációs rendszer létrehozása, a redszer legyen Other Windows.

3. Az alaplapi beállításoknál adjunk a gépnek legalább 1024 MByte memóriát, valamint kapcsoljuk be az IO APIC lehetőséget!

4. Processzor beállításainál a lapkészletet legyen ICH9, valamint kapcsoljuk be a PAE/NX képességet.

5. A virtuális gép rendszer beállításainál állítsd be a hardver virtualizációt: VT-x/AMD valamint a Memóriavirtualizáció engedélyezése

6. A képernyő beállításainál a 3D és a 2D gyorsítás legyen bekapcsolva

7. Tárolónál adjuk hozzá: IDE ICH6, gazda I/O cache használata

8. A hálózati kártya haladó beállításainál válasszunk egy Intel-kártyát.

9. A letöltött ISO fájlt csatoljuk az IDE vezérlőhöz.

10. Telepítsünk

11. Örüljünk.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:igen: Igen, fel lehet telepíteni VirtualBoxra, csak a GuestAdditions nem megy egyelőre. :( És ez elég baj, ezért jobb vinyóra vagy VHD-ra tenni még.

Én VirtualBoxban a Windows 7-et választottam, nem Other Windowst, de a többi pontod szerint minden egyebet is nagyjából ugyanígy telepítek, legfeljebb a memória méret több, XP-nél kevesebb, és a 3D-t nem mindig szoktam bekapcsolni, és a gazda I/O cache-t sem.

 

A vinyó, amire telepítettem a Win8-at, tartalmazott egy ócska Vista partíciót. Na gondoltam rátelepítek a Vista helyére egy Win7-et, mi történik.

Nem csinált boot menüt, csak a Win7 indult. Hogy egyszerűbb legyen, EasyBCD-vel akartam beszúrni a Dev Preview indítását, de előtte megnéztem a bootmgr-t. A Win7 telepítő nem cserélte le, maradt a Win8 bootmgr. Ezért ezt nem kellett felülírnom. Korábbi tapasztalatom volt, hogy a Win7 bootmgr indításával a boot menüből nem lehetett indítani a Win8-at hibajelzés mellett, de lecserélve a boot managert már igen.

Itt tehát ez nem kellett, EasyBCD után menüből indíthattam a Win7-et és a Dev Preview-t is.

Viszont érdekes jelenséget tapasztaltam, ami időnként előfordult. Még sok időm erre nem volt, a logikájára nem jöttem rá, de úgy néz ki, hogy újraindítva néha nem valamelyik vinyó boot menüje jelenik meg, hanem egyből a Dev Preview indul. :hmm::pislog:

Először azt hittem talán azért, ha Metro-ként állítom le, de nem. Illetve még az van, hogy visszadugdostam közben újabb vinyókat is, és amíg a boot sorrendet a BIOS-ban nem fixáltam újra, addig a Dev Preview indult. De akkor se így kellene lennie egy boot menüs rendszernél, hanem jöjjön be valamelyik boot menü.

Link to comment
Share on other sites

payskin

1. A 64 bites Win8 + DevTools változatot raktam fel.

 

2. VirtualBox-ban új operációs rendszer létrehozása, a redszer legyen Other Windows.

Nálam: Windows 7 64 bit.

 

3. Az alaplapi beállításoknál adjunk a gépnek legalább 1024 MByte memóriát, valamint kapcsoljuk be az IO APIC lehetőséget!

1537 MB memória, a Boot sorrendből kiszedtem a floppyt, egyébként a további beállítások alapértelmezettek voltak: PIIX3 lapkakészlet, IO APIC és abszolút mutatóeszköz BE, EFI és hardveres óra KI -- ezekhez egyáltalán nem nyúltam. Ezek a beállítások nyilván függnek attól is, hogy milyen hardverre van felrakva a VirtualBox, nálam AMD architektúra van.

 

4. Processzor beállításainál a lapkészletet legyen ICH9, valamint kapcsoljuk be a PAE/NX képességet.

Nálam PAE/NX nincs bekapcsolva, nem piszkáltam.

 

5. A virtuális gép rendszer beállításainál állítsd be a hardver virtualizációt: VT-x/AMD valamint a Memóriavirtualizáció engedélyezése

Szintén alapértelmezetten be volt kapcsolva mindkettő.

 

6. A képernyő beállításainál a 3D és a 2D gyorsítás legyen bekapcsolva

Így van, ezt kézzel kellett bekapcsolni nálam is, illetve maxra húzzuk fel a videómemóriát (nálam: 256MB).

 

7. Tárolónál adjuk hozzá: IDE ICH6, gazda I/O cache használata

Nálam alapértelmezetten: PIIX4, I/O cache BE.

 

7.5 Auido: Windows DirectSound / Intel HD Audió (megint csak alapértelmezés volt, és függ a hardvertől: nekem HD-s alaplapi hangbindzsim van).

 

8. A hálózati kártya haladó beállításainál válasszunk egy Intel-kártyát.

Nálam NAT. Azt hiszem, eredetileg Bridge volt, és én állítottam át.

 

Nekem ezekkel a beállításokkal "pöcre" felment.

Link to comment
Share on other sites

mizsi
Nekem ezekkel a beállításokkal "pöcre" felment.

Nálam nem, ezért kutattam a megoldás után, és lőn.

(De ha kötekedni akarsz, akkor zapuld Zimit a népszámlálás ügyében. ;):fetreng:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...