Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Google Anatytics


Lalolib

Recommended Posts

Lalolib

Van egy blopspot blog amit mérni szeretnénk a Google Anatytics használatával. Fiókunk van, maga a kód is megvan, de nem tudom pontosan hová is kell beilleszteni. Eleve "félek" amikor ilyen furcsa sorokat látok. Szétnéztem a neten, találtam is néhány tanácsot, de valahogy számomra egyik sem volt egyértelmû.

Nincs egy olyan program mely automatikus beteszi nekem oda ahová kell? Mennyivel egyszerûbb lenne az élet. :)

 

Program hiányában az is megtenné, ha pontosan látnám, hogy melyik sor után kell azt a kódsorozatot betennem. És természetesen nem szeretném szétbarmolni sem az oldalt.

Link to comment
Share on other sites

kléni

Amit én csinálok oldalt, ott a <body> után van a scriptet meghívó rész, ami beilleszti a google-analytics.com/ga.js-t. Elõtte a google_analytics_ cuccok, meg. Aztán ahol meg akarom jeleníteni, ott pár google_ad_, meg egy script, ami meghívja a googlesyndication.com/pagead/show_ads.js-t, és tökéletesen meg :)

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Köszi, de nem nagyon értem amit leírtál. Odáig már eljutottam, hogy meg van a kód és meg van a blogspot sablonom HTML kódrészlete.

Meg is találtam a </body> részt, mely pontosan így néz ki:

 

<script type='text/javascript'>

window.setTimeout(function() {

document.body.className = document.body.className.replace('loading', '');

}, 10);

</script>

</body>

 

Hová is illesszem be az Analytics HTML kódot?

Link to comment
Share on other sites

payskin

A elé. De elõbb másold be ide, hogy biztosan jó-e.

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Köszi Balázs a segítséget. Az Analytics kód ez lenne:

 

 

<script type="text/javascript">

 

var _gaq = _gaq || [];

_gaq.push(['_setAccount', 'UA-XXXXXXXX-1']);

_gaq.push(['_trackPageview']);

 

(function() {

var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true;

ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js';

var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s);

})();

 

</script>

 

 

A gondom az, hogy itt is van az elején meg a végén </script> utasítás. Gondolom, hogy csak a belsõ részt kell bemásolnom, de totál tájékozatlan vagyok ebben a témában.

Link to comment
Share on other sites

kléni

a <script type="text/javascript"> és </script> sorokat lehagyva mindent kimásolva illesz be a body előtt lévő </script> elé egy új sorba. Ez az első része, amit mondtam. a meghívás (nálam) így néz ki:

                <div class="ad">
                    <script type="text/javascript"><!--
                        google_ad_client = "ca-pub-6591027769610148";
                        google_ad_slot = "8615425611";
                        google_ad_width = 728;
                        google_ad_height = 90;
                        //--></script>
                    <script type="text/javascript" src="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js"></script>
                </div>

Egy hasonlót illesz be oda, ahol meg akarod jeleníteni a reklámot.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Most csak szerintem nem akar Lalo hirdetni? :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Lalo még véletlenül sem akar hirdetni (bár voltak megkeresések). :nem::)

 

Csak egy "normális" mérést akarok és kíváncsi vagyok számos összetételre.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ez van most az oldaladban:

 

...
<script type='text/javascript'>
window.setTimeout(function() {
    document.body.className = document.body.className.replace('loading', '');
}, 10);
</script>
</body>

Ez legyen:

 

...
<script type='text/javascript'>
window.setTimeout(function() {
    document.body.className = document.body.className.replace('loading', '');
}, 10);

var _gaq = _gaq || [];
_gaq.push(['_setAccount', 'UA-XXXXXXXX-1']);
_gaq.push(['_trackPageview']);

(function() {
    var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true;
    ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js';
    var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s);
})();
</script>
</body>

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Bocsi Balázs, hogy csak most reagálok, de volt egy kis esõáztató szabadságom. Nagyon köszönöm a kódot, beillesztettem, leellenõriztem és mûködik. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Lalolib

Újabb problémába futottam bele. Az eddigi blogger sablont átterveztem az Artisteer programmal. Fel is van töltve, mûködik is rendesen, de mivel sablont váltottam, "eltûnt" az Analytics kódom is.

Az új sablonban találtam néhány "<script type='text/javascript'>" kezdõdõ sort, de vajon hová illesszem be az Analytics kódot? Esetleg a sablon végére, mely így néz ki:

 

</div>

</div>

 

</body>

</html>

 

Köszönöm a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

</body> elé.

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Köszönöm a segítséget. Sikerült és nem is romboltam szét a sablont. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Taita001

Sziasztok.

Apró segítségre lenne szükségem.

Ingyenes tárhelyet használok, ezért reklámcsík van a fejlécnél. Eddig egy rétegbe illesztett képpel amit elõtérbe hoztam eltudtam takarni.

Frissítették a teljes rendszert és azóta ez a megoldás nem mûködik. Van valami kód amit beillesztve beállíthatom a megjelenéskor látható lap tetejét. Értem ez alatt, hogy a fejléc ne látszódjon tehát a csuszka rögtön le legyen húzva egy picit, mint a reklámcsík magassága.

Esetleg olyan kód ami lebegõ ablakként a fejlécet mindenképpen elõtérbe teszi , de a csúszka használatával nem mozdul el?

front page ill Dreamweavert használok.

köszönöm

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem örülök a kérdésnek. Ingyenes tárhelyet használsz, amit a tulajdonos reklámokkal próbál finanszírozni. Szerintem tahóság ezeket kitakarni, és nyilván ellenkezik is a tárhely szabályaival. Ha nem akarsz reklámot, keress egy reklám nélküli szolgáltatót, vagy fizess a tárhelyért...

Link to comment
Share on other sites

Taita001

Szia .

Köszönöm a gyors válaszod. (Teljesen jogos az észrevételed.) Kerestem tárhelyet, és találtam is.

Amikor a tárhelyszolgáltatóval felvettem a kapcsolatot és egyeztettünk rögtön felment a tárhely ára majdnem a duplájára.

Pedig egy saját nem üzletszerû oldal. Ezért inkább maradtam az ingyenesnél.

Link to comment
Share on other sites

Kiskalóz

Ezt nem értem? Hogyhogy felment az ára?

 

Weboldalon kint vannak az árak. Ami Neked jó, megrendeled -> kifizeted -> használod..

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Meg akkor miért nem az a megoldás, hogy a megfelelő témában ötleteket vársz ingyenes vagy olcsó tárhelyszolgáltatókkal kapcsolatban?

 

A 20 millió forintos kérdés pedig, hogy mi köze mindehhez a Google Analyticsnek? :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...