Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Tablet vásárlás


Garono

Recommended Posts

Garono

Ja, olyan Windows tablet-dömping lesz, mint tavaly... :D Akkor is ezzel kábítottak mindenkit.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Már bemutatták a működő gépeket, úgyhogy jönni fognak azok. :)

Win 8.1-ből van RT, és lesz is ilyen gép, de nem nagy számban. A gyártók ráébredtek, hogy nincs értelme az ARM-es Windowsal szórakozni, mert a Windows hallatán senki nem asszociál az ARM architektúrára. Egy hozzá nem értőnek meg úgyse lehet elmagyarázni, hogy mi a különbség az ARM és az x86/x64 architektúra között.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Tavaly is bemutatták, tavaly is jöttek. Kutyának nem kellett. De lehet, hogy rosszul emlékszem.

Link to comment
Share on other sites

zschni87

Anyumnak most tervezzük Sony Xperia Tablet Z vásárlását T-Homenál 2 év hűséggel, android 4.1-gyel. Remélem nem csalódunk benne.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Az egy jó minőségű, megbízható készülék, ráadásul víz és porálló is, szóval még a vízben is tud vele netezni. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
kisskrisztina91

Mi a véleményetek erről a táblagépről? Overmax edutab 2 - Magyar nyelvű hozzá az Android 4.1? Egy barátnőm vásárolná a gyerekének...

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Az android 4.x óta mindegyik verzió gyárilag tartalmazza a magyar nyelvet. Maximum nem az az alapértelmezett, de első indításkor ez átállítható.

A gép árából kiindulva nem lehet valami nagy eresztés, bár kisgyereknek elég lesz. Egy cikk szerint is 7-12 éves korosztálynak készül a gép, ezt a hardver is alátámasztja. Ha ennyi idős a gyerek, akkor nyugodtan meg lehet venni, de idősebb gyereknek nem hinném, hogy jó választás lenne.

A fontosabb műszaki adatok "titkosak", ráadásul ellentmondásosak. 2010-ben még egy egész jó gépnek számított volna. A Galaxy Tab P1000-emnek vannak ilyen paraméterei, bár a proci típusa és a VGA ismeretlen.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Messor

Üdv mindenkinek!

Gondolkodtam Tablet beszerzésén, windows 8-as rendszerrel, és ha már itt tartok, akkor valamilyen dokkolóval, amivel a tabletet monitorhoz, billenytűzethez, egérhez, ethernet porton nethez tudom kötni. Azaz kiváltaná az asztali gépet. (Winchester külső lenne.)

Az Asus TF810-es gépe nagyon jól hangzik, bár iszonyat drága (még úgy is, hogy billentyűzetet adnak hozzá). Illetve nem tudom, hogy egy usb-n bekötött dokkoló mennyire képes a szükséges adatátviteli szávszélességet biztosítani ennyi perifériához (főleg, hogy az asus ezen gépe ha jól emlékszem, akkor csak usb2-t tud).

Találtam ezt a dokkolót: http://www.asus.com/Docks/USB30_HZ1_DOCKINGSTATION/

Ami tetszik, hogy nem írják, csak asus termékkel működik, tehát elvileg más tablet is jó hozzá. De vajon elegendő?

Cikkekben olvastam, hogy munkához is lehet hasonló állomást kiépíteni, tehát gondolom otthoni használatra elegendő lenne (Office, internet, filmnézés, régi játékok).

 

Van valakinek tapasztalata ilyesmivel? Vagy ötlete, hogy egyáltalán ilyesmiben érdemes-e gondolkodni a mostani piaci lehetőségek mellett?

 

Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A TF széria nem a legújabb modell. Van nála újabb is:

ASUS Transfomer Book T100 - Ez egy alaptudású gép, viszont nagyon jó áron van. Webböngészéshez, alap irodai célokra elég.

ASUS Transfomer Book T300 - Erős hardver, 13,3" FullHD kijelző. Márkás, jó minőségű laptop sem sokkal olcsóbb nála. Ide haza sajnos még nem kapni, de valószínűleg 1 hónapon belül behozzák.

Toshiba Encore - Ha kisméretű gép kellene. 8" kijelző, teljesítményre kb az ASUS T100 szintjén van, csak kevesebb rammal. Dokkoló nem jár hozzá, viszont van beépített GPS.

Microsoft Surface Pro 2 - 10.6" kijelző. Hardverileg kb. ASUS T300, az áruk is azonos. Ehhez jár ajándékba 200 GB SkyDrive előfizetés 2 évre, és 1 évre korlátlan Skype előfizetés, mellyel 60 ország bármely vonalára ingyen tudsz telefonálni, illetve ingyen használhatod a Skype HotSpotokat is.

 

Ezzel kb. be is határoltuk a piacot, a jelenlegi említésre méltó gépek kategóriájában. Elvileg tavasszal még jönni fog pár modell, pl. Samsung gép is.

Én az Asus T300 vagy az MS Surface Pro 2 választanám..

Link to comment
Share on other sites

Messor

Destroy-man,

Köszi az infókat a tabletekről. Megnéztem ezeket, és ámulatba ejtőek, ezek már tényleg tudnak. Még valamikor novemberben nézelődtem először ilyen ügyben, és akkor még ezt a TF810-est találtam, mint legközelebb az igényekhez (bár messze van a tárca vastagságától :)).

Mintha a Microsoft készüléke egy kicsit vastag lenne, és nem olyan "elegáns", mint a többi, bár tudásban felveszi a versenyt, ahogy látom. Bár a vastagság talán az usb port miatt lehet.

Egyébként úgy találtam, hogy a 10" még kényelmes, úgyhogy ebben a kategóriában gondolkodok. A 13" mintha kicsit sok lenne, de még nem volt a kezemben ekkora tablet.

 

Viszont a Microsoft, és az Asus termékekhez is van dokkoló, és ez jó.

Ezekről tudsz valamit?

Ahogy látom, a Microsoft megoldotta, hogy ne USB-n kapcsolódjon, de nem láttam eddig semmilyen adatot a sávszélességről. Igaz, még csak keveset jártam utána...

Ezek a csatlakozók elég "gyorsak" ahhoz, hogy lekezeljék a monitort, meg a többi perifériát?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Elvileg az ASUS se USB-n csatlakozik, hanem egyedi portot használ.

Az MS gépén van DisplayPort, így a külső monitort arra rá lehet kötni. Egyébként mind az ASUS, mind az MS féle gép USB 3-al rendelkezik, szóval elég gyors a külső csatlakozásuk.

Az általam linkelt gépek október végén, november közepén jelentek meg a piacon (idehaza ennél később), valószínűleg ezért nem találkoztál velük. Ráadásul ezek a gépek már árban is barátságosabbak, mint az elődjeik.

Link to comment
Share on other sites

Messor

Köszönöm a segítséget!

Még ismerkedek egy kicsit a készülékekkel, megpróbálom valahol kipróbálni őket, aztán meglátom.

De a koncepció elvileg működik akkor. :)

Link to comment
Share on other sites

feree80

Én a helyedben inkább Androidost választanám! Ez pl most elég jó áron van: http://www.mediamarkt.hu/mcs/product/LENOVO-IdeaPad-A10-10-1%22-touch-netbook-Android-%2859-399579%29,103952,480137,1057377.html?langId=-19&et_lid=74&et_cid=53&et_sub=1129172__januar_tablet

 

Értem én, hogy Windowsotst szeretnél, de csak a gond lesz vele hidd el :) Ez a Lenovo meg szerintem kielégítené az igényeidet!

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Semmi gond nincs a Windowsos rendszerrel. Ráadásul ezeken nem RT van, hanem x86. Laptop helyett tökéletes a Windowsos gép. Az android nem nyújtja azokat a szolgáltatásokat, amit a Windows tud. Pl. a jól megszokott szoftverek maradhatnak, a multitasking is sokkal kifinomultabb, mint android alatt. Arról nem is beszélve, ha külső hardvert akar rákötni, akkor Android esetében megáll a tudomány, míg Windowsos gép esetében működni fog.

Link to comment
Share on other sites

Messor

feree80

Igen, jó lenne az androidos verzió, de sokszor használok kizárólag windows platformos programokat, így maradnék a win8-nál.

Leginkább az árával van gondom, de egy kis idővel remélhetőleg ez is lejjebb megy.

Egyébként tetszetős, amit ajánlottál, köszönöm az alternatívát!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Adani

Sziasztok!

 

Amikro Tab 7 típusú tablettel van valakinek tapasztalata?

http://tablet-pc.arukereso.hu/amiko/tab7-p200027397/termek-leiras.html

 

A paraméterei jók, ár/érték aránya is jónak tűnik. Tabletet netezésre meg filmnézésre használnám csak ha úton vagyok, esetleg e-mailezés vagy ha lehetséges akkor VPN kapcsolat távoli hozzáféréssel távmunkára.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Amikro? :lol: Az érvényes, amit itt mondtam.

Link to comment
Share on other sites

Marton95

Sziasztok!

Azon vaciláltam, hogy a laptop vagy a tablet lenne jobb nekem, és láttam egy Media Marktos hirdetést egy Sony Vaio Tablet PC-ről, ami ha jól értem mindkettő egyszerre. Ismeri valaki ezt a terméket? Nekem az a fontos, hogy tudjak vele netezni, de írogatni is lehessen vele, ezért kell a billentyűzet. A Sony termékekben még nem csalódtam, de nem tudom megérie ezt venni?

Köszi előre is!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Garono

De.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Adani

Üdv!

 

Tabletnél mennyire javítható szerintetek az érintőképernyő? Adott egy tablet (nem az enyém), amit kispárnának használtak tévedésből vagy valami hasonló baleset történhetett vele, mert repedt az érintőképernyője és nem reagál a tapizásra. Kb. mennyiért lehetne ezt javítani?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Típus függő, de általában cserélhető. Olcsó, kínai márkák esetében viszont sanszos a komplett gépcsere.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Szétnézve a neten úgy 20-30 ezer körül saccolták a kijelzőcserét, de azóta úgy tudom már túladott rajta a gazdája 5 ezer körül, megvette valaki alkatrésznek.

Link to comment
Share on other sites

1933

Nagy elhatározás érlelődött meg bennem és vettem egy külső tápos HUB-ot. Egy Pestigio, 20e Ft körüli áru, 7"-os, Androidos tablettel próbálkoztam helyettesíteni egy asztali gépet. Az eladás helyén le akartak beszélni arról, hogy a drót nélküli billentyűvel és egérrel csatlakozzam a HUB-on keresztül a tablethez. Azt feltételeztem, hogy az infra, pendrájv szerű adapter mellett még a töltést is biztosítom a HUB hálózati tápjáról, s így a beépített akkumulátor tovább használható, mint egyébként. Láss csodát! Az egyetlen USB mikró csatlakozóra mindent rádugva (4 USB-s HUB, 5 V-os hálózati táp, infra adapter), külső, nagyméretű billentyűzet, egér tökéletesen működik és az akku is töltődik, a tablet meg működik rendesen. Így meg már többre is alkalmas, mint pusztán érintő képernyővel. Kartonpapírból még egy kis háttámaszt is kapott, hogy ne kelljen kézben tartani, hanem az asztalon éppen szembenézhessen velem.

 

No ekkor derült ki, hogy az Android 4.2-es Jelly Bean messze van attól, hogy pótolja az asztali gépet! Felraktam a Total Commander App-ot, benne van a 16 GB-os Mikró SD kártya is, nosza rajta szüntessük meg a gép által panaszolt kevés a tárhely című felszólítást. Egyes ritkán használt App át lett helyezve az SD kártyára a képekkel, e-könyvekkel együtt, de a probléma, a panasz még mindig fennállt. Nosza rajta, akkor az előzményeket irtottam ki a böngészőből. Semmi hatása sem volt. Sajnos arra semmi utalást sem találtam, hogy a rengeteg log fájl közül melyeket lehet büntetlenül kitörölni.

Persze egy normális, munkára fogható asztali gépet nem igen lehet pótolni, mert tartalomfogyasztáson kívül, mit lehet még csinálni? Van ugyan benne szövegszerkesztő, de többnyelvű szótár (fordításhoz), helyesírás ellenőrző, vagy egyéb kellék nem nagyon áll rendelkezésre és tárhelyszűke miatt (hiába van benne a 16 GB-os SD kártya) nem nagyon lehet rá a szükséges szoftvereket rápakolni.

Igen megköszönnék mindenféle hasznos ötletet ez irányban, hogy azt tovább tudjam adni, mert igen sokan kérdeznek ilyeneket tőlem, hisz magam is járatlan vagyok ezen a téren a felhasználói gépkönyvek szerzőinek fantáziátlan munkájának betudhatóan. Pl.: csak annyit írnak, hogy a felesleges fájlokat át kell másolni az SD kártyára, vagy törölni kell (mit lehet törölni? mi a felesleges? hogy lehet másolni?). A szerencsétlen laikus felhasználó nem tudja, de én, aki azért nem vagyok egészen laikus, én sem tudom minden esetben!

 

Ennyit erről.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A google translate offline szótára pl. az SD kártyára kerül letöltés után. iGo is megoldható, hogy SD-ről fusson. Ezen kívül a beállításokon belül, az alkalmazásoknál kell lennie olyannak, hogy áthelyezés SD kártyára. Ilyenkor átmásol mindent oda. Konkrét leírások nincsenek hozzá, hogy mit és hova kell másolni, mert az android is linuxos rendszer, tehát követi az őskáosz megoldást, vagyis mindent szanaszét pakol.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Sajnos arra semmi utalást sem találtam, hogy a rengeteg log fájl közül melyeket lehet büntetlenül kitörölni.

 

A log fájlokat általában ki lehet törölni, ezek nem okoznak működési problémát. Legfeljebb létrehozza őket a rendszer újra, vagy nem.

A 100 kB fölötti log fájlokra pláne nincs szükség, és pláne nem a rendszermemóriában. De pl. a /data/log mappában lévő log fájlok csak root joggal törölhetők. Gondolom itt nálad a belső SD kártyáról van csak szó, viszont ha nincs elég rendszermemória, akkor egyes nagyobb programok nem lesznek frissíthetők. Volt ilyen nálam S2-n, ilyenkor pucoltam. Minimum 250 MB üres rendszermemória általában kell.

 

Igen megköszönnék mindenféle hasznos ötletet ez irányban, hogy azt tovább tudjam adni, mert igen sokan kérdeznek ilyeneket tőlem, hisz magam is járatlan vagyok ezen a téren a felhasználói gépkönyvek szerzőinek fantáziátlan munkájának betudhatóan. Pl.: csak annyit írnak, hogy a felesleges fájlokat át kell másolni az SD kártyára, vagy törölni kell (mit lehet törölni? mi a felesleges? hogy lehet másolni?).

 

Javaslom a Clean Master programot a Playről. Ezzel törölhetsz is felesleges tartalmakat, cache-t, de csak ésszel. Hogy mit érdemes törölni, mit nem, ezt annyira egyszerűen nem lehet megmondani. Minden ilyen automatikusan felajánlott törlésben benne lehet egy kisebb bosszúság lehetősége, bár működésképtelenné itt nem tesz szerintem, de azért felül lehet bírálni.

Ezzel a programmal át lehet tetetni telepített appokat a külső SD kártyára is, de én nem raktam át ilyet soha, mert nem volt még rá szükségem.

Vannak erre más programok is, de még a gyári Alkalmazáskezelőben is lehet ilyen lehetőség, amennyiben nincs kiszürkítve a gomb az adott appnál. Ezt írta [OP]Destroy-man is.

Ahhoz, hogy a Clean Master a rendszerterületen is dolgozzon, ahhoz szintén root jog kell, különben csak az SD-t babrálja.

 

Destroy-man' timestamp='1403367114' post='463165']

iGo is megoldható, hogy SD-ről fusson.

 

Igen, megoldható, sőt általában onnan szokott futni. Illetve ez volt a JB 4.3 Android verzióig.

A 4.4.2 KitKat esetében a Google ökörsége miatt szándékosan nem kezehetik a 3rd party programok a korábbiaknak megfelelően teljes joggal a külső SD kártyát, így az iGO-nak is a belső SD-re kell kerülnie, hogy ne legyen probléma TMC használattal, vagy egyáltalán.

Még jó, hogy nem sok tableten fut 4.4.2. Az olcsóbbak közül biztosan nem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...