Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2011. májusi számról


payskin

Recommended Posts

Dávid Csaba

Biztosan lesznek, akik szerint én látom rosszul, s ez nem is baj, de szerénységemnek ez a véleménye:

 

- Játék okostelefon tulajdonosoknak (a lapban tesztelt legolcsóbb ~100k) 10db 4GB-os pendrive-ért (~4k/db)

- Friss: Startmobil 2011

- Mobilplatformok harca

- Hardverteszt: iPad2 (235k), Fényképezõgépek, Nokia E7 (150k), HTC (130k) és Sony (96k) telefonok

- Mobilos böngészõk

 

Mindez 14 oldalon.

 

Emellett kapunk 1 videokártyát (83k), 1 vízhûtést, 1 digitalizálót, 1 netbookot, 1 notebookot, 1 monitort, 1 fejhallgatót (vásárlási tanácsadó rulez!), 1 luxus alaplapot (129k), 1 TV-vevõt, 1 e-book olvasó(nak csúfolt butított táblagépe)t, 1 billentyûzet+egér párost és egy bónusz tesztet: GeForce vs. Radeon két GPU-sok, melyek drágák és keveset gyártanak belõlük...

 

Mindezt 10 oldalon, plusz a fejhallgatók 20k felett (tesztgyõztes: 66k) 6 oldalon.

 

A szoftvertesztek jórészt kép- és videoszerkesztõkrõl szólnak, de még a mesterfogásokban is visszaköszön egy képb*zer(g)áló 2 oldalnyi terjedelemben.

 

Idõutazás tavaly júniusra.

 

A Linuxos és a FAR Manager-es cikket, valamint az ESET kódot kiemelten köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Burgonya

Mondd valamit a fiú. Én is lassan már csak átlapozom a cikkeket, mert nem látom értelmét pl, hogy egy 59. féle videó szerkesztõrõl, amit úgyse veszek meg, hogy készül egy bemutató. Azt, hogy bemutatják a csúcskategóriás gépeket, alkatrészeket (lásd 6990 vs gtx590) támogatom, hadd folyjon a nyálam, meg szeretek képben lenni más árkategóriában is, de több figyelmet kéne fordítani az alsó- és közép-középkategóriára (meg esetleg a felsõ-középre). A böngészõ teszt mondjuk tetszett, bár annak sem látom túl sok értelmét, hogy havonta újabb és újabb vádakat és leírásokat olvassak, mert én legalábbis (és szerintem sokan mások is[tisztelet a kivételnek]) egy böngészõt használok (firefox) és azt is fogok szerintem még jó darabig.

Nem akarom lehordani az újságot, mert minden hónap elején szívesen túrom fel a postaládát, és tépem szét a csomagolást, hogy lássam a menüt, és nyilván nehéz mindenkinek a kedvében járni, de Csaba tényleg rátapintott a lényegre.

Link to comment
Share on other sites

mykee

Akkor pár szót a szoftveres dolgokhoz, mert évekig ezt a vonalat vittem, hardverhez nem sokat konyítok.

Az XP megjelenése óta szerencsére egyre jobb és kiforrottabb szoftverek jelennek meg a piacon, tehát az elmúlt 10 évben igazából már én is azon csodálkoztam, hogy ezek után mi újat tudnak egy programba belepréselni és mi újat találhatunk még. Az elmúlt pár évben már nem igazán tudtak villantani a szoftverfejlesztők. Ez kábé olyan, mint a mozifilmek manapság: ahelyett, hogy valami eredetit látnál (mint pl. az Avatar volt), inkább kijön a film x-edik része, ami esetleg látványban jobb, de semmi több.

A szoftvereknél ugyanez: a grafikai és videófeldolgozók kínjukban már csak a csúcskategóriás modellekkel való kompatibilitást adták és lépést tartottak a hardverfejlődéssel (vagy az Adobe kissé túlszárnyalta a kizárólagos 64-bittel).

Tehát ha körbenézel a szoftverpiacon, több éve elég nagy a pangás, plusz ha találsz valami tényleg eredetit, az egy két kattintásos cucc. Minden eltolódott a web és az okostelefonok irányába. Igazán kutatni kell egy-egy mazsolaszemért a kilós kalácsban. Lehet, hogy első látásra gagyinak tűnhet a múlt havi mesterfogásban a menő manós cikkem, viszont a szoftver abszolút egyedi, ingyenes és modellezésre is fel lehet használni. Az, hogy sokaknak nincs benne fantázia, az egy dolog, kreatívnak kell lenni, a lehetőséget feldobtam.

Vagy a másik, két hónappal ezelőtti cikk, aminek semmi visszhangja nem volt, hogy ingyen egy tuti webszerkesztőt kaphat bárki a Microsofttól, ami tényleg nagyon profi. Oké, HTML5 és CSS3 támogatás nincs benne, de tanulásnak még sok is, és egy alap-közép webszerkesztőnek kényelmes munkaeszköz.

Még sorolhatnám, hogy mikkel próbáltam kitörni a grafikus-videoszerkesztő körből, de tényleg nehéz, ha nem készítenek olyan programokat, amik valóban sokakat érdekelhet, vagy olyan egyedik lennének.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

A cikkeidért köszönet! :taps:

 

 

A szoftvereknél ugyanez: a grafikai és videófeldolgozók kínjukban már csak a csúcskategóriás modellekkel való kompatibilitást adták és lépést tartottak a hardverfejlődéssel. ... Minden eltolódott a web és az okostelefonok irányába.

 

Ahogy elnézem, nem csak a grafikai- és videofeldolgozók, hanem a PCWorld is... mármint kínjában... mármint a csúcskategóriás (értsd: nem bérből és fizetésből élők számára könnyedén megvásárolható) modellekkel... meg az okostelefonokkal... :hááát:

 

Nem is értem, hogy csúszhatott be az Alcor Poet nevű valami a listába... csak égne az arcom, ha ezt venném elő, miközben kedvenc dalomat hallgatnám az utcán a 66ezres fejhallgatómban. :fal:

 

Nah, nem bántok én senkit se, csak berzenkedek. :kocc: A 695,-Ft nagyon jó ár a havi ESET kódért, emiatt biztosan megveszem lapot, legfeljebb nem olvasom, az meg rajtam kívül senkinek se fáj, nem igaz?! ;) Persze az se lenne baj, ha befognám a po...

Link to comment
Share on other sites

Greene
(mykee @ 2011. május 5. 16:17) 436031[/snapback]

 

ahelyett, hogy valami eredetit látnál (mint pl. az Avatar volt), inkább kijön a film x-edik része, ami esetleg látványban jobb, de semmi több.

 

Az Avatarban semmi eredeti nem volt. Az egész a látványra épített, egy B kategóriás (már rég ismert) sztorival. Átültetve szoftverre: A flash sem lett jobb attól, hogy nem Macromedia hanem Adobe... De amúgy értem mire céloztál, és természetesen igazad van. ;)

 

Hardverügyileg azt látom, hogy a PC piaca beszûkül, átalakul. Ma már jóval kevesebben építenek gépet mint mondjuk 5-10 éve. A legtöbben kész megoldásokat keresnek. Vesznek egy notebookot, tabletet, stb. A PC Worldnek ezzel kell lépést tartania.

Link to comment
Share on other sites

Burgonya

Ezzel kapcsolatban azt gondolom, hogy akkor lehetne több cikk kezdõ vagy középhaladó felhasználóknak különféle szoftverekrõl (weboldalkészítõ suli, linux kezdõknek és hasonlók). Például lehetne flashrõl vagy hasonló hülyeségrõl egy ismertetõ, bár ez nem a legjobb példa, de a lényegét kb lehet érteni (remélem).

Link to comment
Share on other sites

petzolkri
(Greene @ 2011. május 5. 21:59) 436049[/snapback]
(mykee @ 2011. május 5. 16:17) 436031[/snapback]

ahelyett, hogy valami eredetit látnál (mint pl. az Avatar volt), inkább kijön a film x-edik része, ami esetleg látványban jobb, de semmi több.

Az Avatarban semmi eredeti nem volt. Az egész a látványra épített, egy B kategóriás (már rég ismert) sztorival. Átültetve szoftverre: A flash sem lett jobb attól, hogy nem Macromedia hanem Adobe... De amúgy értem mire céloztál, és természetesen igazad van. ;)

 

Hardverügyileg azt látom, hogy a PC piaca beszûkül, átalakul. Ma már jóval kevesebben építenek gépet mint mondjuk 5-10 éve. A legtöbben kész megoldásokat keresnek. Vesznek egy notebookot, tabletet, stb. A PC Worldnek ezzel kell lépést tartania.

 

 

De akkor lenne sok-sok cikk netbook témában, stb. ilyen témákban. Tesztek, melyiket érdemes venni, hol tart a az informatika. Az tuti, hogy a legtöbb csóró olvasó mit sem ér a 120 eFt-os programcsomagokkal amikor még a windows-t se tudja megvenni, inkább ubuntut használ, vagy illegális cuccokat.

Link to comment
Share on other sites

1933

Kedves Mindenki!

 

Tegnap, mikor megvettem a PCWorld májusi számát, azt hitem, hogy káprázik a szemem. Valószínüleg enyhe szinvakságom lehet az egyik szememen, mert furcsának tűnt a magazin előlapja.

 

Hazatérve előkaptam a piros-kék színű szemüveget és láss csodát, a májusi szám fedőlapja háromdimenzióssá változott!!!

A betűk kiálltak a felületből, a fakalapács meg pláné. Amúgy nem lehetett látni a 3D képeknél szokásos kétszínű kontúrokat!

 

Nem semmi!

 

No, csak azért szóltam, mert ilyet még nem láttam.

 

Van új a nap alatt!

 

Vagy csak félrehord a szemem?

 

Közben megnéztem a fedlapot igen nagy nagyításban is és elolvastam a 20 oldalon lévő instrukciókat is, s ezekután rájöttem a reklámfogásra, hogy hol a 3D fölgömb!

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Veszek már én is egy olyan szemüveget!

Link to comment
Share on other sites

1933

Tisztelt Spányik úr!

 

Amint olvasgattam az általam nagyra becsült Horváth László irományát a májusi számban, felötlött bennem az a gondolat, hogy nem ártana valami olyan rovatot indítani, hogy "Ötletparádé", vagy "Az olvasók írják" (no nem a beírt problémákról és észrevételekrõl van szó), ahol az olvasók által írt rövidebb "cikkecskék" jelenhetnének meg (azoktól, akik nem pályáznak sem szerkesztõi, sem rovatvezetõi "babérokra") olyan témákról, amelyek közérdeklõdésre tarthatnak számot. Talán valamelyik szerkesztõ kolléga a beküldõ olvasóra hivatkozva (ha hozzájárul) és esetleg kivonatolva megírhatná az ötleteket. Az apropót a linuxos adatmentésrõl szóló cikk váltotta ki.

 

Például ilyesmire gondoltam:

 

Több külsõ merevlemezem van, adatok tárolására és mindegyiknek van egy bootolható particiója, s azon egy-egy Ubuntu operációs rendszer (a kiterjesztett particióban tematikusan elosztott logikai particiókkal, ha kell). Természetesen ez az USB-re dugva el is indul, bármelyik gépemnél (asztali, netbook, stb.), vagy valamelyik ismerõs által hozott gép esetén is. Tapasztalatom szerint, a Linux annyira intelligens, hogy ha egy másik hardverre teszem, mint amire feltelepítettem, azt is felismeri és korrigálja a drájvereket, majd az eredeti gépre téve, már a régi drájvereket használja. Persze ez nem az eredeti cél, hanem a saját gépnél már jól bevált. A vadonatúj merevlemezeket a Linux Gparted programjával (Live CD/DVD esetén is) az USB porton keresztül is lehet particionálni és formattálni is (Ext2-4, Fat32, NTFS). Már is adódik a lehetõség az adatmentésre, vagy vizsgálatra, ha probléma adódik a gépnél. Persze itt is lehet Live CD///DVD-t használni.

 

Ezért van nekem 4 GB RAM a gépben, mert a Live CD/DVD esetén van még kb. 1,7 GB szabad memória még akkor is, ha a gépben nem volna merevlemez és 1,5 GB méretig még le is tudok tölteni bármilyen fájlt az internetrõl. Az asztali gépeimben a merevlemezek fiókos rendszerben dugaszolhatók és kivehetõk. Megjegyzem, hogy az Ubuntu 9.04 (Kiwi, Magyarubi, magyarul beszél!) változatától felfelé az ntfs fájlrendszer még root jogok nélkül is olvasható és esetleg írható is!

 

Ebbõl adódik az ötlet, hogy kb. 40-50 ezer forintért lehet egy korszerû irodai gépet venni, amiben nincs merevlemez, csak esetleg 4 GB RAM és máris adott, egy vírusfertõzést kizáró, biztonságos rendszer, amivel ki is lehet menni az internetre, majd az ingyenes és frissen letöltött adatbázisú, clamav vírusirtóval leellenõrizve a letöltött fájlt, nyugodtan alhatunk. Itt jöhet jól a linuxos bootolható külsõ merevlemez. Ha valakinek több jogtiszta Windows telepítõ lemeze van, akkor azt is a külsõ HDD-re telepítve az USB portról szintén be lehet vele bootolni. Nem?

 

Mindezt azért itt írtam meg, mert az elsõ bekezdés miatt, -- gondolom -- ide való.

 

 

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Hûha ez aztán a rendszer építés. Ilyet nem is hallottam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
koroknaybela

A májusi számot azért vettem meg, mert érdekelt, mit fognak írni az Alcor-poet nevű kütyüről.

Nos azt hiszem kár volt a helyért, amit a lapból erre szántak. Ha valaki úgymond tesztel vagy legalábbis ismertetni próbál egy készüléket, nem hátrány ha nem csak szemrevételezéssel teszi. Én elkértem egy ilyen gépet az eladótol egy üzletben, és kb 5 perc alatt ott a pultnál több információhoz jutottam, mint ami ebben a cikkben szerepel. Ráadásul olyasmiket állítanak benne ami finoman szólva nem igaz, vagy nagyon felületes vizsgálódásra utal.

pl. nem igaz, hogy nem tördeli a pdf fileokat. (PDF rearrange switch menűpont alatt állítható)

Persze az olyan PDF-et amben a könyv oldalai képként jelennek meg nem is várható el, hogy tördelje, de a tisztességesen elkészített pdf könyvet tökéletesen tördeli!!!

Az sem igaz, hogy DOc file-ot nem olvas, de ezt betudom annak, hogy a tesztpéldány régebbi tipus lehetett. (Firmware frissitéssel ez is olvasná, az újakban már ez a firmware van)

Ezekután nem is csodálkozom, hogy egy csomó lényeges információt nem kaptunk meg a cikkből, ami esetleg tényleg érdekelné azt, aki ilyen készülékben gondolkodik. ( mekkora memóriát kezel, stb.)

:mérges:

Edited by Godzillamessage
Link to comment
Share on other sites

payskin

Kedves Béla!

 

Továbbítottam az illetések felé. Ha nem itt, akkor talán az újságban fognak rá reagálni. Épp ezért érdemesebb az ilyen kivont kardos kritikákat rögtön valamelyik belsõ e-mail címre írni, mert akkor közvetlenül az illetékesek kapják.

 

(És ezek szerint mûködik a fórumregisztráció. Örömhír. :oké:)

Link to comment
Share on other sites

koroknaybela

Elnézést, hogy rossz helyre írtam, és azért is, ha "kivont kardos"-nak éreztétek a hozzászólásomat. Az mindenesetre biztos, sok a pontatlanság az említett cikkben, pedig csak 1 oldal.

Csak néhány példa: Az adatlapon azt írják, max. 2 Gb memóriával bővíthető. Ennyi a saját memóriája, de nem ennyivel bővíthető.

A forgalmazó honlapján azt írják, hogy a gyártó nem tüntette fel, hogy mekkora memóriát kezel, de Ők egy 32 Gb-os PQI kártyával próbálták, és tökéletesen látta mind a 32Gb adatot. (állításuk szerint legalábbis) Találtam a Neten különböző fórumokon olyan hozzászólásokat, hogy 4-8-16 Gb os kártyákkal használják, és működik nekik. Az sem egészen pontos megállapítás, hogy töltés közben egész éjszaka világít a készülék, mert bár kikapcsolni tényleg nem lehet töltés közben, de a kijelzőt be lehet állítani, hogy x idő után kapcsoljon ki. Mégegyszer elnézést, hogy ezeket szóvátettem, nem kardoskodás volt a célom, de épp azért vártam ezt a cikket, hogy talán megkönnyíti a döntésemet, mivel gondolkodom egy ilyen készülék vásárlásán, de sajnos a cikk, kevés és pontatlan információkat tartalmazott szerintem.

Edited by koroknaybela
Link to comment
Share on other sites

koroknaybela
(Spányik Balázs @ 2011. május 18. 14:49) 436444[/snapback]

Kedves Béla!

 

(És ezek szerint mûködik a fórumregisztráció. Örömhír. :oké:)

 

Igen mûködik, semmi gond nem volt vele!

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem írtad rossz helyre, és nem is kell érte elnézést kérni, pontosan erre van ez a téma. Pusztán a praktikusság révén mondtam, hogy érdemes valamelyik szerkesztőségi e-mail címre írni a kritikát, mert a szerkesztőség nincs jelen a fórumban. Én közvetítek.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
mrmatyi

Üdv!

 

A májusi számban volt egy olyan, hogy google naptár, azon belül sms értesítés a napi teendõkrõl ha beállítom jelez a mobilomra, nehogy elfelejtsem a megjelölt idõpontot.

No ez a beállítás érdekellne merre van, mert nem találom :(

Köszi elõre is!

Link to comment
Share on other sites

mrmatyi

Oké köszi már megvan, a "fogaskerék" alatt volt...

 

Az ellenörzõ kód, hogyan mûködik?

Hibát ír ki

Link to comment
Share on other sites

Garono

Amikor megadod a telefonszámodat (+36-os formában), nyomnod kell egy "Hitelesítõ kód küldése" gombot, ekkor jön egy SMS egy ellenõrzõ kóddal a telefonodra, ezt a kódot a gomb alatti mezõbe be kell írnod, majd megnyomni mellette a "Beállítások befejezése" gombot.

Link to comment
Share on other sites

mrmatyi

Oké köszi, így már világos! :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...