Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Microsoft Exchange Server 2010


[OP]Destroy-man

Recommended Posts

[OP]Destroy-man

Feltelepítettem a server gépemre az MS Exchange 2010 servert, mondván ez jó lesz levezés kiszolgálására. A kérdésem az, hogy a már telepített programot hogyan tudom konfigurálni, azaz hogyan tudok e-mail fiokokat nyitni benne? Ilyenre gondoltam: valami@domaincimem.hu, valami@masikdomaincimem.hu, stb... Erre nem jöttem rá hogyan kell, és a google se volt most a barátom (lehet, hogy rosszul kerestem).

Link to comment
Share on other sites

payskin

Az ilyen kérdésekre olyan 500-800 oldalas üzemeltetési kézikönyvek formájában szoktak válaszolni a Microsoft szakkönyvírói.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Google: howto exchange 2010

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Köszi, így már van egykét használható találat. Majd még kísérletezem vele, hogy még működjön is. :)

 

@Balázs: MSDN-es telepítőm van, ahhoz meg nem jár kézikönyv. :(

Link to comment
Share on other sites

payskin

Szerintem egyáltalán nem jár hozzá, nemcsak az MSDN-hez nem adják. A szerver termékekhez nem adnak kézikönyvet, azok üzemeltetését sok ezer dolláros tanfolyásokon tanulják meg a népek vagy besétálnak valamelyik könyvesboltba, és válogatnak az 500-800 oldalas könyvek között.

 

Küldtem pü-t.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
[OP]Destroy-man

Akadt egy kis problémám ezzel az Exchangel.

Vannak olyan szolgáltatók (ilyen pl. a t-email, a t-online, és a freemail is), ahova nem tud üzenetet küldeni az Exchange server. Gmailre, Hotmailre kiküldi a leveleket, az egyedi domainesek között pedig vannak jók, és rosszak is.

 

Csináltam MXTools-on tesztet, az látja az mx-es címeket az adott domainekhez, tiltólistán egyik spam server szerint sem vagyunk.

 

A hiba üzenet, amit kapok kiküldéskor:

#550 4.4.7 QUEUE.Expired; message expired ##
Ezen kívül visszaküldi az email fejlécét, és közli velem hogy nem tudta kiküldeni az üzenetet.

 

Csináltam telnetes tesztet is a mail.t-online.hu-s címre.

Kapcsolatot létesít a serverrel, megadom a küldő címét, ezt még elfogadja, utána viszont címzettkor ezt a hibát adja:

554 5.7.1 Access Relay Denied
Mit kellene beállítanom, vagy megnéznem, hogy ezekre a domainekre is küldjön e-mailt az exchange, és ne csak a nagy szolgáltatók címére?

 

Szerk.:

Lehet, hogy sikerült megoldani a problémát. Kiderült, hogy az egyik aldomainhez nem tartozott IP. :P Most már van.

Ezen kívül nem volt beállítva Reverse DNS, most már ez is pótolva van.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
sugarbabylove

Adott egy Exchange server 2010 Windows server 2008R2 SP1-en. Tagja vagyok egy csoportnak, amiben rajtam kívül 3 tag van még. Akadt egy olyan probléma, hogy egy adott e-mail címről (egy everest küldi a riport maileket a csoport e-mail címre, ami ugye szétszórja közöttünk) én soha nem kapom meg ezeket az everest report e-maileket, a csoport többi tagjával ellentétben. Viszont ami érdekes, hogy ha bárki más küld a csoport e-mailre valamit, azt egyből megkapom. Szerintetek mi lehet a gond? Köszi előre is

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Első tippem az lenne, hogy nálad a kivételek között szerepel a cím, így nem kapod meg. De lehet spam probléma is. Mindenesetre a saját címed beállításaiban néznék körül, nagy valószínűséggel ott lesz a hiba.

Link to comment
Share on other sites

sugarbabylove

Már körbenéztem a szerveren is, összehasonlítottam más fiókok beállításaival(akik szintén megkapják ezt az e-mailt) de semmi különbség nincs. Outlook-ban sincs semmi a kivételekhez rakva. Nagyon furcsának találom, mert teljesen alapbeállításon van a fiókom.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Az OWA-n sincsenek meg a levelek?

Link to comment
Share on other sites

sugarbabylove

Nincs. Emellett telefonra is jönnek a levelek, ott sincs meg. Itt valami fiók probléma lehet, de semmi ötletem nincs, hogy mi lehet. Már arra is gondoltam, hogy letörlöm a fiókomat és csinálok újat. Bár ezzel azért nem próbálkoznék, ha egy mód van rá.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...