Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Notebook, netbook vásárlás


Pjotr

Recommended Posts

SkyBird

Oké, de ez az ÁFA többlet egy most 200 eFt-os cikknél jövõre "csak" plusz 3200 Ft-ot jelent.

Kinek sok vagy kevés, meg az árfolyamok is változnak, szóval nagyságrendileg szerintem nem befolyásolja a döntést.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A múlt héten pl egyes ASUS gépek 20-25.000-el olcsóbbak voltak. De néztem még 1-2 HP és Dell gépet is, ott is 10-15.000 Ft-os emelkedés volt ezen a héten hétfőn, a múlt heti árakhoz képest. És ezek a gépek nem akciósak voltak. Ráadásul én több üzletben is néztem, de egyformán emelkedtek az árak. Az említett márkájú gépek mind a 150.000 Ft-os árkategóriában voltak.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Szerintem meg meg kell nézni, hogy melyik lett drágább, és melyik olcsóbb mielött elmegy az ember venni. Attól még, hogy itt a nyakunkon a karácsony lehet olcsón jó gépet venni, mert a nagyobb üzletek biztosan berendeltek egy csomót egyes modellekbõl.

Árgépen meg kell nézni az árdiagramot, és akkor van viszonyítási alap.

 

Én pl. nyomtatót akartam venni, bementem a Media Marktba, és majdnem megvettem a leakciózott Samsung lézernyomtatót. De elötte megnéztem mennyiért adja az Aqua. Kb. 15%-al olcsóbb volt az 50m-re levõ vizeseknél. Így ott vettem meg.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Valószínűleg kompromisszum lesz belőle. Céges gép lesz, leginkább számlázó programhoz kellene. Ezért különösen fontos a legális oprendszer, de Linuxra nem nagyon írnak ilyesmit és a leendő júzer is vindózon nőtt fel. Találtam N5110-t a g6-1202eh árában, így ha jó neki a Linux, akkor 140k, ha nem, akkor talán megér még 15k-t egy legális vin plussz még 1 év Dell garancia.

Link to comment
Share on other sites

Netkaloz

@[OP]Destroy-man

 

Köszönöm a választ.

Sajnos azóta hiába hívom az üzleteket, sehol nem tudom ünnepek elõtt megvenni, legkorábban 29-re ígértek.

 

Még nem tudom hogyan oldom ezt a helyzetet, de kitalálom.

 

Üdv.

Netkaloz

 

Link to comment
Share on other sites

Netkaloz

Találtam egy másik gépet, bár ez érzésem szerint merõben más, de mennyiben?

 

HP 630 A1E78EA 15, 6" / Intel Core i3-370 2, 4GHz / 4GB / 500GB / DVD író notebook

 

HP 630 i3

 

Elõre is köszönöm a választ!

 

 

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ebben a gépben kétmagos proci van, a másikban négymagos van. A videokártyája is gyengébb ennek a gépnek a másikhoz képest. Összességében az sem rossz, amit te linkeltél, de az 5.000 Ft-os árkülönbség miatt én mindenképp az APU-s gépet javasolnám továbbra is. Sokkal jobb az energiagazdálkodása a gépnek, azaz tovább bírja aksiról, ráadásul hardverileg is erõsebb.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Az i3 kétmagos ugyan, de HT-s, tehát egyszerre 4 szálon képes dolgozni. Amúgy erősebb mint az AMD A6.

A két videókártya teljesítményre nagyon hasonló, egy kicsit persze jobb a 6520.

 

Az i3-as nálam mindenképp nyerőbb vétel, üzemel már egy 350-es a családban, abszolút megfelelő. Mobil AMD-t, ha egy mód van rá nem vennék.

Link to comment
Share on other sites

mawarawa

Ha az árat és a márkát nézem nekem a legjobb ajánlat a néhány hete a kontaktmobil.hu-n lévő gépek valamelyike.

"Tessék itt a .... és Csak egy százas ... és majdnem magyar."

Edited by mawarawa
Link to comment
Share on other sites

Greene

Még szerencse, hogy te csak az ár és a márka alapján választasz notebookot. Így 5 éves, kukába való technológiával rendelkezõ gépet is el lehet neked adni "csak egy százasért" (lásd 115 ezres Acer Athlon X2-vel). Te vagy minden kereskedõ álma. :birka::bolond::yeah:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ha AMD processzoros gépet veszel, akkor azt fogod érezni, hogy jó, gyors, de valahogy nem az igazi. Én is jobban szeretem az AMD-t, de jelenleg i5-ös noteszem van, mert ez jóval gyorsabb (elõzõ gépemben Turion X2 volt, attól 3-4x sebesebb).

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Eszerint az A6-3400M gyorsabb az i3 2350M-el szemben.

http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

 

Mindkét CPU 2,3 GHz-en megy, tehát igazságos az összehasonlításuk. Egyébként én is az AMD felé éreztem a gyorsulást. Tesóm gépében az említett i3-as CPU van, de nekem lassabbnak tűnt valamival az ő gépe, a tegnap általam telepített két laptopéhoz képest, amiben A6-3400M-es proci volt. Ahol éreztem a különbséget az első sorban a gyorsabb boot idő volt, de a programok telepítése, indítása is gyorsabb volt az i3-hoz képest. De általánosságban viszont mindkét proci bőven elegendő teljesítményt nyújt.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Az AMD alapból 1400MHz-en megy, és azt képes 2300-ig felskálázni, de nem mind a 4 magnál egyszerre.

Az Intel alapból 2300MHz-en megy 2 maggal, 4 szállal, és azt feljebb nem tudja vinni, hiszen az az i5 és az i7 privilégiuma. Viszont ha nincs igény nagy teljesítményre, le tudja csökkenteni az órajelét köszönhetően a speedstepnek.

Ez két teljesen más megközelítés. Én az Intel mobil technológiáját jobbnak tartom. Az AMD régóta nem tud felzárkózni.

Az asztali gépeknél persze más a helyzet, ott az AMD ár/érték aránya én úgy látom, hogy jobb, és olcsóbb egy tuningolható változatot beszerezni mint intelből.

 

Az AMD mobil megoldásai szerintem a piac alsó szegmensében érik meg az árukat. De amint átlépsz egy összeghatárt, már kifejezetten csak az inteles notebookoknak van értelme.

Link to comment
Share on other sites

Netkaloz

Üdv Mindenkinek!

 

Megrendeltem az [OP] Destroy-man által javasolt AMD konfigurációt

 

Aztán megláttam ezt, de nyomban be is zártam a böngészõ ablakot, mert ahogy minden nõnél van szebb, úgy minden laptopnál is van jobb.

 

Bízom tapasztalt fórumtársam véleményében, a HP kétéves garanciájában és a minõségi alkatrészekben, no, meg nem is erõgépet gondoltam vásárolni.

 

Valószínû memóriát fogok még bele vásárolni (remélem lesz olcsón), aztán bízom benne, hogy nemsokára tudok fejleszteni és akkor a fiam vidáman fog rajta ismerkedni a világ digitális részével. Is.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
nemtudomaneved
Sziasztok!

 

Tudnátok nekem véleményt mondani az alábbi gépekről:

 

http://www.edigital.hu/Notebook/Fujitsu_Li...ook-p57955.html

 

http://www.edigital.hu/Notebook/Sony_Vaio_...zio-p63980.html

 

http://www.edigital.hu/Notebook/Samsung_NP...er-p237165.html

 

A három közül ki mire voksolna, illetve hasonló árkategóriában ha van jó tippetek azt is szívesen veszem.

 

Előre is köszi!

 

Ezt vedd! (de már késő tudom ;)http://www.edigital.hu/Notebook/Sony_Vaio_...zio-p63980.html

Edited by nemtudomaneved
Link to comment
Share on other sites

Greene

Talán még nem késõ, hiszen csak tavaly áprilisi a hozzászólás. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Yari2012

Sziasztok! Terveim közt szerepel egy "olcsóbb" notebook vásárlása, fõként munkára. Olyan tervem lenne viszont vele, hogy a noti HDD-jét kicserélném egy SSD-vel, majd pedig az SSD-hez járó házba (vagy a másik HDD házba) szerelném a "gyári" belsõ HDD-t. Így lenne egy szupergyors laptopom (munkára úgysem kell nagy háttértár), ha pedig épp a több száz Linux képfájljaimat szeretném nézegetni, bedugom az így gyártott külsõ HDD-m. ;-)

Ezt elõadtam több boltban is, de sajnos mindenhol gondolkozás nélkül rávágták, hogy amint kicsavartam a csavarokat az új notebook-ból, már ugrott is a garancia. Nem lehetne ezt valahogy megoldani? Az eleve SSD-vel szerelt gépek ára horribilis, én egy egyszerûbb max. 150 ezres masinára gondoltam, amire rájönne még egy 64GB-os SSD ára. (Otthon a közel 4 éves gépembe is vettem egy olcsó SSD-t, és imádom, végre "öröm dolgozni" a géppel.)

A segítségeket elõre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

De, meg lehet csinálni. Magam is ezen dolgozom. Jelenleg félkész állapot van, egy 64 GB-os SSD van kívül, a notebook eSATA portjára csatlakozik, de később cserélni akarom, és az SSD lesz belül, a notebookban lévő 2,5" vinyó meg kívül.

Még provizórikus a megoldásom, külön adok tápot az SSD-nek a PC-ből egy molex/SATA tápkábellel, a notebokra meg egy eSATA kábellel csatlakozik az SSD.

Rendeltem az eBayről egy ilyen kábelt, ami tápot is ad. Dual Power eSATA to SATA 22pin eSATAp to SATA 22 CABLE

Ezzel közvetlenül a notira lehet kötni 2,5"-os vinyót, mert eSATAp csatlakozó van rajta.

 

Az SSD-hez házat nem adnak, csak 3,5"-os beépítőkeretet általában. Ez is jó valamire, védi a vinyó alját, de jobb egy 2,5"-os külső ház.

Próbáltam keresni, olyat ami minél többféle csatlakozót tartalmaz. Általában ezek USB 2.0 és/vagy eSATA csatlakozósak.

Olyan nem nagyon van, ami USB 3.0 és eSATA egyszerre. Végül mégis találtam egy Delock 2.5" Nr. 42488 típust, ami igen megtetszett multifunkciós csatlakozásával, de még nem rendeltem meg, mert kicsit drága.

15 ezer Ft körül jönne ki az eBayen a mostani árfolyamoknál. Jelenleg Magyarországon nemigen elérhető.

Ezzel csak az a baj, hogy jobban megéri bele SSD-t pakolni, mint egy laptop vinyót. Utóbbira majdhogynem elég volna az USB 2.0 csatlakozás is, úgyis csak kiegészítő háttértárolónak kell, és elfér a laptop táskában.

Esetleg lehet még a notiban az adatoknak az SSD mellett SDHC kártya, ha van ebből felesleg, és egy rövidke kialakítású pendrive is szóba jöhet erre a célra.

 

Azt mondom, aki teheti, meg aki nem, az is, :lol::démonikacaj: a laptopokból dobják ki a vinyót, és mindenképpen SSD-t használjanak.

Eszméletlen különbség van. Drasztikusan nagyobb, mint egy jobb asztali gépnél egy jó vinyó mellett. (Pl. WD Caviar Black)

Nálam egy 7200 fordulatú 500 GB-os Momentus van a notebookban, igaz nem a hibrid solid state kialakítású, és mégis rettenetesen visszafogja a laptopot.

Én az Uptime gadgetet szoktam figyelni, van hogy 13 másodperc alatt bebootol a Win7 a laptopon SSD-ről, és 20 másodpercnél már netem is van. Igaz programokkal még nincs telezsúfolva.

Link to comment
Share on other sites

Garono
Az SSD-hez házat nem adnak, csak 3,5"-os beépítõkeretet általában.

Tudom, azt írtad általában, de pl. a Kingstonnál vannak notebook bundle kitek. :) Na, persze valamivel drágábbak is...

Link to comment
Share on other sites

Yari2012

Engem igazából az érdekelne,hogy létezik-e olyan megoldás, hogy vagy az adott árba (150 ezer körül) HDD helyett SSD-t kérek, vagy ha nem, akkor kicserélem én a kettõt, de a garancia maradjon meg..

(És igen, a Kingston-nak vannak notebook upgrade kit-jei, de ha épp más gyártótól választok, akkor meg veszek egy akármilyen 2.5" külsõ HDD házat pár ezerért.)

Szerk.: senki? :(

Edited by Yari2012
Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A HP gépekben garancia vesztés nélkül cserélheted azokat az alkatrészeket, amihez van szerelőnyílás. Ezek általában: HDD, ODD, winyo, WiFi, memória.

Link to comment
Share on other sites

Yari2012

Köszi a választ! Szerinted létezhet, hogy más gyártóknál is elõfordul ilyen kivétel? Elsõsorban egy Toshiba gépet nézegettem (L750), de csak 2-3 hónap múlva lesz esedékes, ha addig akad egy "jó" Lenovo, vagy Dell, akkor lehet ezek közül választok. Ezt a garanciális kitételt a gyártók határozzák meg, ugye? Tehát, ha XY vezetõ beosztású emberke az üzletben köti az ebet a karóhoz, hogy "már pedig ezt nem lehet", akkor sincs igaza, mert a gyártó vállalja így, jól mondom? (Ez esetben nem is kérdezõsködök tovább a boltokban..)

Edited by Yari2012
Link to comment
Share on other sites

KGigi

A legtöbb esetben a gép szerelése tényleg azonnali garanciavesztéssel jár. Az nem mûködik, hogy beadod a szervizbe, hogy õk cseréljék ki? Persze munkadíj ellenében.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Amíg garanciális, addig a szervizben ingyen cserélik az alkatrészeket (persze az anyagköltséget neked kell állnod). Viszont az olcsó gépeket gyártó cég (pl. Acer) el fogja kérni így is a munkadíjat, de pl. a Dell-nél nem fogják, HP-nél meg majd az egész gépet szerelheted otthon garancia vesztés nélkül. De ha úgy rendeled meg a gépet egy számtech boltba, hogy neked az adott modell kell, de SSD winyot szeretnél a sima HDD helyett, akkor azt ott is megcsinálják neked, szintén garancia vesztés nélkül.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...