Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Notebook, netbook vásárlás


Pjotr

Recommended Posts

Pjotr

Notebook, netbook vásárlás

 

Megbízható notebook-ok (Szerző: spyduck | Dátum: 2010-01-23 12:39)

Tanácsok használt noti vásárlásához (Szerző: Tim82 | Dátum: 2009-07-29 08:51)

 

Irány: HP (Elitebook, Probook), Lenovo (Thinkpad), Dell (Latitude, Precision), Fujitsu (Lifebook), Toshiba (Tecra, Portege)

Nyilván van más jó is, de a fentiekben nem fogunk csalódni

Link to comment
Share on other sites

Charley
Temporary

Én a Dell-t. Van Bluetooth, lényegesen jobb webkamera, többféle kártya olvasás és persze hosszabb garancia. A többi lényegében ugyanaz, illetve könnyen bővíthető, abban az esetben, ha merevlemez és memória zabáló alkalmazásokat használnál.

Link to comment
Share on other sites

Charley

És a két márka gyártási minõségben, megbízhatóságban és magyarországi szervízháttért tekintve milyen?

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Igaz, régi a cikk, de az arányok valószínûleg nem nagyon változtak. A garancia idõbõl és a kérdésekre adott válaszokból lehet következtetni a fentiekre. http://www.origo.hu/techbazis/szamitogep/2...nak.html?pIdx=1

 

Számomra a garancia idõ kiterjeszthetõsége és annak költsége a legtöbbet mondó. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
sonykor

A T4500 processzoros laptopokat már 110.000 Ft-ért is adják, de a Core i5 450M-480M procis laptopok árai még mindig magasak. Nem értem miért. Legalább 160E környékére lemehetne az áruk. Plusz 1 db USB 3.0 és már vennék is egy új laptopot.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
bt024

Sziasztok!

 

Tudnátok nekem véleményt mondani az alábbi gépekrõl:

 

http://www.edigital.hu/Notebook/Fujitsu_Li...ook-p57955.html

 

http://www.edigital.hu/Notebook/Sony_Vaio_...zio-p63980.html

 

http://www.edigital.hu/Notebook/Samsung_NP...er-p237165.html

 

A három közül ki mire voksolna, illetve hasonló árkategóriában ha van jó tippetek azt is szívesen veszem.

 

Elõre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Nem írtad mire használnád, pedig ez lenne ilyenkor a legfontosabb. A Sony jó választás lehet, igaz csak 5400-as merevlemez van abban is, de a Fujitsu is meggyőző a 3 év garanciájával és a cseppálló billentyűzetével. Én ezeket is javasolnám: Link

 

Szerintem az egyik elsődleges szempont a minimum 2 év garancia és a legális operációs rendszer. Egy mai korszerű gépen a HDMI, Bluetooth, memóriakártya olvasó, webkamera és WLAN alapkövetelmények, de persze még szükséges a VGA kimenet is egyenlőre. 7200-as fordulatú merevlemezzel gyorsabbak a laptopok, kicsit hangosabbak és némileg kevesebb az üzemidejük is.

Ha a teljesítmény nem annyira fontos, vagyis játékra korlátozottan használnád gépet, az integrált videokártya -5400-as HDD a legjobb párosítás . Érezhetően halkabb lesz a működése és hosszabb az üzemideje.

Jó kompromisszum egy Dell N5010 az 5650 dedikált VGA-val, 5400-as HDDvel és a kiváló megbízhatóságával.

Link to comment
Share on other sites

Greene

A Sony Vaio-val személyes tapasztalataim vannak. Szinte ugyanezzel a modellel amit linkeltél, csak nem a 370-es hanem a 350-es i3-as processzorral.

Az összeszerelési minősége elég jó, igazából nem találtam kivetnivalót rajta. Nem recseg, nem ropog. A felhasznált anyagok minősége nem prémium kategóriás, de a hasonló árú notebookoknál kicsit jobb. 2 év jótállás van rá, amit úgy tudsz érvényesíteni, hogy felhívsz egy számot, eljönnek a notebookért, és elviszik javítani, aztán pedig visszahozzák.

A 4G ram mellé fontos, hogy 64 bites Windowst adjanak. Egyes Samsungoknál és más típusoknál is láttam olyat, hogy csak 32 bites Windows 7 járt hozzá. A Sony 64 bites Win7-et ad.

A billentyűzet kicsit az Apple-ére hajaz, csak más az elrendezése. Amúgy elég ergonómikus, és a tapintása is kellemes.

A kijelzőjének szép a képe. Nagyon jó a beépített SD kártyaolvasó, és a Bluetooth/WiFi kapcsoló a gép elején. Kellő mennyiségű USB portja van, plusz ha kéne, az eSata is használható. A beépített webkamera és mikrofon minősége teljesen rendben van.

 

Negatívumok:

- Az a modell amit a szüleim használnak nem bírja igazán sokáig akksiról (szerintem két órát már nem bír el). Lehet, hogy csak 4 cellás az akkumlátora. Mondjuk desktopként van használva a gép, így ez nem volt fő szempont.

- A kijelző háttérvilágítása még nem LED-es. Az újabbak, mint amit te is linkeltél valószínűleg már LEDesek, de azért nem árt utánanézni. A LED-es energiafogyasztása szerintem alacsonyabb.

 

Amiről nincs tapasztalatom: 3D képességek.

 

Én úgy vettem meg a Sony-t tavaly ősszel, hogy elötte egy egész napot rohangáltam notebookokat nézni. Ár/értékben a VAIO volt a legjobb.

Link to comment
Share on other sites

sonykor

Erről a Dell laptopról mi a véleményetek: Link?

 

Jó proci, USB 3.0 is van.

Link to comment
Share on other sites

sonykor

Ezt a laptopot mennyiért lehetne eladni?

 

ASUS F5Z-009 laptop + OEM Vista Home Basic SP1: kép

- tartozék: asus USB-s egér.

- vásárlás ideje 2008 november 29., garancia 2 év volt, pont most járt le.

- Akku nem volt használva, vezetékes áramról működött.

- Hibátlan, halk üzemelés.

 

Felszerelés: Link

* AMD Athlon 64 X2 QL-60 1.9 GHz

* 250 GB SATA (5400 rpm)

* 2 GB + 1 GB DDR2 RAM (667 MHz)

* DVD Super Multi író

* 15.4'' WXGA (1280 x 800) LCD

* ATi Radeon HD3200 (256 MB)

* 6 cellás, 4400 mAh, Li-ion aksi

* Kártyaolvasó: 4 az 1-ben (SD/MMC/MS/MS PRO)

* 4 x USB 2.0

* Gigabit LAN

* Bluetooth

* WLAN

* Webkamera 1,3 Mp

plusz operácios rendszer: Express Gate: Link

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Az akku bent volt a gépbe, vagy be se volt rakva? Mert az akkunak jót tesz, hogyha néha "megmozgatják". Az akkuk egyébként állásukban is tudnak merülni, tehát kel nekik a töltés. De tételezzük fel, hogy semmi baja sincs az aksinak.

A kép alapján szép állapotban van a gép, nincs semmi sem megkopva rajta.

Összességében ez egy elég jó laptop.

A reális értéke olyan 100 körül van, viszont ha biztosra akarsz menni az eladását illetõen, akkor 80-ért tuti elviszik, ugyanis 100-ért már új gépet is kapsz, igaz ennél sokkal gyengébbet, de az emberek többségét ez nem érdekli.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Szerintem is maximum 100, ha az akksi tényleg jó állapotban van.

Link to comment
Share on other sites

sonykor

Ma a Media Markt-ban megnéztem élõben egy Dell N5010-es laptopot. GYÖNYÖRÛÛÛÛÛ!!!! Remélem ugyan ilyen szép az n5110-es is. Még nem láttam élõben. Én ilyet akarok venni.

 

Hihetetlen akció. Esztergomi boltban 8GB A-Data USB 3.0-ás pendrivet adnak ehhez a szuper Dell Inspiron n5110 laptophoz: Link.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Netkaloz

Üdv Mindenkinek!

 

Most láttam egy nagyáruház katalógusában (egy kígyófajta nevébõl elveszünk egy karaktert), egy HP 625 XN829EA Notebook-ot, 80000 Ft-ért.

Szerintetek megéri? Adnak hozzá táskát is.

 

A Gépbolt-on ezeket találtam, az újságban LS írót hirdetnek.

 

Nekem fõként prezentációk tartására kellene, nem biztos, hogy win 7-et kellene erõltetni rá.

 

Egy év garancia van hozzá.

 

 

 

 

Már tárgytalan, elfogyott....

 

De találtam máshol...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest

Sziasztok!

Netbookot szeretnék venni, és e kettõ modellt találtam:

 

http://www.usanotebook.hu/asus-eeepc-1011p...e-hatlap/P24574

http://www.usanotebook.hu/asus-eee-pc-1015...k-hatlap/P24272

 

Az lenne a kérdésem, hogy az nvidia ion mennyivel jobb kártya? Játszani nem akarok, ami szempont, hogy a full hd filmeket vigye. Megbirkózik azokkal a sima alaplapi is?

 

Illetve mi a további különbség a kettõ között?

Csak a HDMI és az USB 3?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ha akarsz vele HD filmeket nézni, akkor az ION-kártyás kell.

Link to comment
Share on other sites

Guest

Nem elég a kétmagos proci?

Link to comment
Share on other sites

KGigi
:nem:
Link to comment
Share on other sites

Guest

OK, köszi a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

Zsepii

Sziasztok!

 

Szerintetek a kettõ közül melyiket éri meg jobban megvenni:

- http://www.laptop.hu/termek/hp-compaq-pres...-xh171ea-w7-4gb

- http://www.laptop.hu/termek/packard-bell-e...k85-ju-535hg-w7

 

A notesz alapvetõen általános felhasználásra kellene, levelezés, net, online flash-játékok, youtube (és társai) stb.

Nekem személy szerint a Packard Bell jobban bejön felszereltségre a kártyaolvasó és a HDMI miatt, csak minõségben és megbízhatóságban nem tudom milyen. - Tudtok róla valamit?

 

Válaszokat elõre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

Garono

Packard Bell.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ööö ez a Packard Bell milyen márka? Találkoztam már vele, de nekem elég ismeretlen.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Nálam a Packard Bell a "bottal se" kategóriába esik, pont mint az Acer.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...