Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Több képernyõ használata


kovacs.robert

Recommended Posts

kovacs.robert

Üdv!

Win Xp-rõl Win 7-re váltottam. Az XP-n tudtam használni a több képernyõs módot, azaz be tudtam állítani, hogy a TV-n és a monitoron is ugyanazt a képet lássam egyszerre.

A Win7-nél viszont csak úgy tudom beállítani a megjelenítést, ha vagy csak a TV-n vagy csak a monitoron nézem a képet.

TV OUT-os videokártyám van Gigabyte GV-R485ZL-512H.

Tud valaki segíteni a beállításban? Már több napja próbálkozok sikertelenül. Köszi!

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ilyet alapból az XP sem tud, a VGA driverénél keresgélj.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Próbáltad már a Win + P kombinációt?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Jé tényleg, itt van másolás is. Akkor így mennie kéne.

Link to comment
Share on other sites

kovacs.robert

Erre a képernyõre eljutottam.

A "csak számítógép" és "csak kivetítõ" mód mûködik. A "másolás" nem mûködik, elvileg itt kellene a monitoron és a TV-n egyszerre létni a képet!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Hogy nem mûködik? Csak az egyik, csak a másik, vagy egyik sem megy? Bár igazából mindegy, akkor a grafikus driver beállítópaneljén kellene szétnézni.

Link to comment
Share on other sites

kovacs.robert

Vagy csak a TV-n vagy csak a monitoron van kép. A kettõn egyszerre nincs. Nekem pedig ez lenne a lényeg, mivel ha a TV-n akarok nézni egy filmet, akkor a monitoron is láthassam a beállításokat.

Az új gépen az asztalon jobbklikk után a "képernyõfelbontás" menüben a "speciális beállítások"-nál feljövõ ablakban most nincs "megjelenítõ eszközök" fül, a régi gépen itt tudtam beállítani, hogy a monitoron és a TV-n is egyszerre legyen kép.

Szerintem az "e képernyõ tartalmának másolása" menüpont lenne a megoldás, de ez nem mûködik. Az alkalmaz gombra kattintás után azt írja ki, hogy "nem menthetõk a képernyõ-beállítások"

Link to comment
Share on other sites

KGigi

De ez még mindig a Win saját megoldása. A driver paneljén keresd.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
kovacs.robert

Még mindig sikertelenség!Valaki tud megoldást?Köszi

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Indítsd el a Catalyst Control Centert, ezt valószínûleg felraktad a VGA driverével együtt. Graphics -> Desktops and Displays. Így már megy? :)

Link to comment
Share on other sites

kovacs.robert

Ezt már próbáltam, idáig eljutottam, de sajna nem jöttem rá, hogyan lehet a monitoron és a TV-n egyszerre ugyanazt látni. Amikor a TV ikonja fölé viszem az egeret, azt írja ki, hogy "TV,S-video letiltás" A kettõzés-re kattintva villanik egyet a képernyõ, de továbbra is le van tiltva, és a TV-n nem jelenik meg semmi.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Próbáld meg azonosra állítani a két képernyõ felbontását, hátha.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
zschni87

Üdv!

Segítséget kérek abban, hogy meg lehet-e oldani azt, hogy a számítógépen futó film (mondjuk VLCn vagy youtube-on) menjen teljes képernyőn egy HDtv-n (nem fullhd), miközben egy másik családtag mondjuk böngészhessen vagy szöveget szerkeszzthessen ugyanazon a gépen?

Videokártya egy asus 4350 1GB (nem tudok pontosabbat csak annyit hogy 1hdmi van rajta)

Monitor egy BENQ GL2250HM

Televízió Orion T32 D LED televízió

Eddig csak annyit sikerült elérni, hogy ugyanaz a kép legyen a két megjelenítőn, meg valamilyen passzív hdmi elosztóval próbálkozott az illetékes.

Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Kiterjesztett monitor (vagy képernyő) a neve a funkciónak. Passzív elosztó erre nem alkalmas, két kimenet kell, akkor be lehet így állítani. Szerintem.

Link to comment
Share on other sites

zschni87

Köszönöm a választ, úgy tudom van rajta d-sub meg dvi is (vagy valamelyik biztosan), így is megoldható passzív elosztó használata nélkül az általad említett módszerrel, vagy kellhet még valami más is hozzá?

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Ha jó képet láttam erről a kártyáról, akkor pl. a VGA-ra kötöd a monitort egy megfelelő kábellel, a DVI-re a tévét egy másik kábellel (nem tudom, a tv-nek milyen bemenetei vannak, ha VGA, akkor egy DVI-VGA adapter <1000.- Ft), aztán a megjelenítési beállításoknál meg kell találnod ezeket a lehetőségeket, mint másolás (klónozás), kiterjesztés, csak ez a képernyő, csak az a képernyő. A W7 Vezérlőpultjában a Képernyőnél pl. a Kapcsolódás kivetítőhöz intézi ezt.

Link to comment
Share on other sites

zschni87

Üdv!

Sikerült megoldanom a javasolt módszerrel. Kiterjesztett asztalról van szó, igen. Monitorba megy a VGA (D-Sub), TV-be meg megy a HDMI.

Egyetlen egy kérdés maradt. Ha a TV-t bekapcsoljuk, akkor nem minden esetben ugrik át a hang (jelenik meg működő alapértelmezett hangeszközként a HDMI a vezérlőpultban) a televízióra, hanem marad a gép melletti pici hangfalakon, illetve a catalyst felajánl egy súgós lehetőséget, és közli, hogy hangátvitelre alkalmas eszköz (kábel, stb.) csatlakoztatása is szükséges. Ebben az esetben váltani kell a televízión bemeneti jel forrást, majd visszakapcsolni a HDMI-re, ekkor már a HDMI-n keresztül jön a hang, és a vezérlőpultban is átvált, a súgós ablak sem jön újra elő.

Ha kikapcsoljuk a TV-t, akkor egy pici időn belül azonnal visszavált a hang az integrált hangkártyákra kimenetekre.

A kérdés, hogy ez a váltogatás a rendszerben okozhat-e hosszú távon hardverkárosodást a PC bármelyik komponensében?

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Ezt én sajnos nem tudom, de valaki itt biztos megmondja.

(Eddig vagy projektor+monitor rendszert használtam, a PC hangkártyájáról nyerve a hangot, vagy laptop+monitort, a laptop saját hangszóróival.)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
anaemiankh

Sziasztok!

 

Lenovo G50-45 típusú lapotomon win8.1Pro(x64) lett telepítve.

Viszont driverezgetés után sem ismeri fel a video kártyát(AMD Radeon HD 5600).

Probáltam hivatlos oldaról supportot letölteni, de az illesztő program telepítése változatlanul sikertelen...

 

Valakinek ötlet?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ugye a Lenovo oldaláról a V13.352.10 verzióval próbálkoztál?

Link to comment
Share on other sites

anaemiankh

Ugye a Lenovo oldaláról a V13.352.10 verzióval próbálkoztál?

 

Szia! Még nem. Tudnál küldeni egy linket?..mert én sajnos nem találok :( Köszi előre is

Link to comment
Share on other sites

arpsoft
V14 (ez kifejezetten Win 8.1 x64-hez van) illetve V13
Link to comment
Share on other sites

anaemiankh

V14 (ez kifejezetten Win 8.1 x64-hez van) illetve V13

 

Ah..Tényleg csak ennyi hiányzott Nagyon szépen köszönöm!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
brutalhentes

Sziasztok!

 

Kérdésem az lenne hogy adott egy Lenovo G580as laptop! Sajnos a kijelző megsérült Így csak tvre vagy monitorra kötve tudom használni. A gond nem is ez lenne, hanem szeretném a windowst újra telepíteni mert eléggé lassú már meg tele van mindenfélével stb. A lényeg az hogy nem tudok a biosba belépni! Azért lehet ez mert nem a saját kijelzőjét használom mivel hogy nem működik? Van valakinek valami ötlete?

 

Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Igen, a BIOS-t csak a saját képernyőjével tudod használni. Ugyan ez vonatkozik a Windows telepítésére is.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...