Jump to content
KGigi

D-Link DNS-323 és DNS-313 hackelése fun_plug-gal

Recommended Posts

[OP]Destroy-man

A HDD jobban bírja, mint egy pendrive, úgyhogy arra érdemes telepíteni.

A telepítés menete pedig megegyezik a társaival (első postban megtalálod), max a HDD elérési mappája lehet más, de azt meg az LS parancs használatával le tudod ellenőrizni konzolból.

De itt van egy leírás, hogy mi mindent lehet vele csinálni, ráadásul még magyar is:

http://hup.hu/cikkek/20110219/d-link_nas_linux_dns-320_squeezebox_fun_plug_ffp

mamma

Bocs, maybe i'm in the wrong places.....

végül is ez egy kérdés! A szenvedő fél oldaláról:) Ha meghekkelték a gépeimet mit tehetek hogy felderítsem a hálózatot, amivel össze vannak kötve, a hálókártyát hogy hány van a gépben? az ip címeket amik be lettek állítva? (természetesen minden el van rejtve, de adatokat találtam az egyik gépen a másikról) Hogy állíthathatom meg a windows csökkentett módjában betöltött programokat hogy megnézzem mit is tölt be. Vagy felderítés nélkül hogy tudnám megoldani hogy a gép ne összegezzen és küldjön adatokat minden fele, ha már a bios inditásakor be van állítva és nem tudom kitörölni. Megoldást jelenthet ha widows 7 home premiomomat win 8 ra cserélem új bios beállítással?

Az egyik gépen a win újra lett telepítve de nem sokáig működött jól az ineternetre való felcsatlakozás újra hozta a problémákat, avg antivírus van a gépen

SkyBird

Hogy aktuálisan milyen adapterek milyen IP és MAC címekkel vannak a helyi hálózatodon, azt felderítheted pl. a Colasoft MAC Scanner programmal.

A BIOS-t, meg az abból való küldözgetést felejtsük el, azzal nem lesz gond.

Gond abból van, ha újratelepítés után újrafertőződsz ugyanazzal vírusos program telepítésével, illetve volt olyan, ha a biztonsági javítások telepítése nélkül barangolsz a neten, már ettől megfertőzhet egy féreg.

Csökkentett módban több dolog nem indul el, és nem is azt kell vizslatni, hogy ilyenkor mi igen.

Az Autoruns programmal több infót kapsz az automatikusan elinduló programokról. Persze kell affinitás hozzá, hogy kiszűrd közülük a gyanúsat.

Ezen kívül nem árt ránézni valamilyen Process Explorerrel, hogy milyen folyamatok futnak. A gyanúsakat valmilyen valószínűséggel más színnel is jelzi, illetve ki lehet lőni.

Ha találsz valami gyanúsat, akkor rákeresel a Google barátunkkal, hogy tényleg az-e, vagy feltöltöd a VirusTotalra ellenőrzésképpen.

Ezek nem mindig egyértelműek, de segíthetnek.

Ezen kívül valamilyen Live CD vírusirtóval bootolva átvizsgáltathatod a rendszered. (Dr. Web, Kaspersky, stb.)

wartburg

Kedves KGigi,

a topicnyitó összefoglaló szerintem igen jóra sikerült, logikus, szabatos, nagyon gondos - gratulálok és köszönök(-jük).

Magam egy DNS-313 NAS-t szeretnék média szerverré formálni úgy, hogy a hálózatba kötött PS3-n lehessen nézni a NAS-on lévő (avi) filmeket.

A helyzet jelenleg a következő:

A DNS-313-on beállítottam ugyan az UPnP illetve az iTune üzemmódokat, a PS3-nak és a DNS-313-nak egyaránt fix IP-címet adtam, a routeren beállítottam az 5001/500 port forwarding-ot, ennek ellenére a PS3 ugyan látja a DNS-313-at, de nem látja a rajta lévő filmeket (No titles) és folyamatosan a következő hibaüzenetet adja: "Media server error. A DLNA protocol error (2114) occured."

Utánanézve az derült ki, hogy a DNS-313 sajnos alapállapotban nem tudja a DNLA szerver funkciókat.

Megoldásnak én a következőket látom:

A DNS-313 meghackelése fun pluggal, az Általad leírtak szerint, s ezt követően a Twonky Media Server telepítése. Utóbbira jó leírásnak gondolom EZT.

Bennem három kérdés maradt még:

1. Jól gondolom, hogy kettőtök leírása lényegében egymás folytatása?
  2. A DNS-313-on jelenleg a gyári, 1.00-s firmware van. Már az elején szerettem volna ezt frissíteni, de az A1 verzióhoz talált 1.01, 1.03 illetve 1.04 firmware-ek egyike sem megy fel rá. (Az A1 jelölés a készülékben lévő NYÁK-on van rányomtatva, így azt elfogadom. Problémát jelenthet ez? Vagy az eredeti firmware-rel is nekivághatok a hackelésnek?
  3. Van-e esetleg más, alternatív módja az eredeti cél elérésének, a PS3-mal működő média szerver megalkotásának?

Előre is köszönöm a segítséged,

üdv:

Péter

KGigi

Szia!

Nem hiszem, hogy tudunk egymásról. :) Én a megvétele óta nem frissítettem rajta firmware-t, elvileg nem kéne problémát okoznia. Sajnos nem ismerem a PS3-at, így fogalmam sincs, hogy pontosan milyen médiaszervereket támogat.

00coolman

Sziasztok

Vásároltam a minap egy D-link DNS-313-készüléket

A tervem az hogy készítsek belőle egy web szervert

Pontosítom..:vásároltam egy domain nevet www.példa.com

és szeretném hogy az én kis masinám legyen maga a szerver,ehhez ugye szükségem van hogy legyen...

-nameservers

-IP Address

-Username

-Password

-FTP Hostname

-FTP Username

-FTP Passsword

-MySQL database

Melyek azok a szoftverek amelyek létrehozzák ezeket a szerveren?

Az igénybevétel nem lesz nagy,mert wordpresst telepítek-rá és regisztrációs felület nem lesz!

Válaszotokat és segítségeteket előre is köszönöm

[OP]Destroy-man

Első körben egy fix IP-t kell kérned a szolgáltatódtól. Ez plusz pénzbe kerül a havidíj mellé.

Ha ez megvan, akkor már van értelme rá webservert telepíteni. Annak a menete itt van leírva:

http://bernaerts.dyn...-ffp5-webserver

FTP-re nincs szükséged, mert fizikailag hozzáférsz az adattárhoz.

Névszervert általában tudnak biztosítani a domain szolgáltatók is (ez szinte mindig ingyen van).

Felhasználónév / jelszó? Mit akarsz lekódolni?

A domain nevet a fix ip címedre kell irányítani ott, ahol vetted a domaint.

okynoa

Sziasztok!

Hátha tud valaki segíteni.

DNS-323 NAS-ra sikeresen feltettem a transmissiont. Használtam is pár hónapig gond nélkül, az Instant mappát nagyon szeretem.

Pár napja megállt a transmission.

...not running

Hiába indítom el, azt írja, a statusra, hogy fut, de egy pillanat múlva meg is áll.

Nem tudom, mi lehet a probléma, miért áll le.

Tud valaki segíteni?