Jump to content
GSForum - Segélyvonal

D-Link DNS-323 és DNS-313 hackelése fun_plug-gal


KGigi

Recommended Posts

KGigi

Azt írd be, amit írtam. Nem tudok lépésről lépésre segíteni, mert soha nem csináltam ilyet. Mindenesetre ajánlok egy linux tutorialt, mert ez így nem fog menni.

Link to comment
Share on other sites

harcicsiga

Webian 2011-nél a process manager-be a két szélső ledet ki tudtam kapcsolni de a középsőt azt nem sikerült. A középső bekapcsoló gombnál a ledet hogy lehet kikapcsolni ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ruganyka

Üdv!

Egy problémám lenne a DNS-313-mal. Régen (2-3 éve) teljesen jól működött most viszont megadta magát. Jelenleg fun_plug van rá telepítve és a transmission legújabb változata. A következőt teszi: Az eszköz minden hiba nélkül elindul és fut is altalában olyan 12 óráig de van hogy 1 napig is elmegy. Utána viszont mint akit elvágtak. A eszköz kifagy semmilyen módon nem tudom elérni a nyomógombra se reagál egyedüli módszer a tápkábal kihúzása. Utána viszakapcsolom ismét működik egy darabig és megint kifagy. Esetleg tud valaki valamit a probléma megoldására vagy lejért az élettartama és ipari hulladék? Válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nekem rögtön az első hét óta ezt csinálja, viszont csak pár hetente hal így meg. Nálam a gomb működését figyelő program (ubutton) szokta 100%-ra pörgetni a processzort. Ha azt kilövöd, akkor ugyan a gomb nem fog reagálni semmire a működés során, viszont megszűnik a probléma, ha nálad is ugyanez a gond. Kikapcsolni ssh-n is ki tudod a shutdown paranccsal. Én ezt még nem léptem meg, annyira nem zavaró.

Link to comment
Share on other sites

harcicsiga

DNS-313-ra miniDLNA telepítését valaki le tudná írni szájbarágósan.

Sajnos tök hülye vagyok hozzá és a fórumon található rövid leírás alapján nem tudom megcsinálni m2.gif

Egyáltalán hogy kezdjek neki???

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

SSH-n belépsz és konzolból telepíted.

 

Részletesebben:

Letöltöd a Putty-t, csatlakozol az eszközre (az ip címe megadásával).

Konzolon megadod a felhasználóneved, jelszavad.

Kérsz egy friss software listát: opkg update

Ezután telepíted a miniDLNA-t és a nano-t (szöveg szerkesztő): opkg install minidlna nano

Konfiguráld a miniDLNA-t: nano /etc/minidlna.conf

A media_dir sornál add meg azt a mappát, aminek a tartalmát szeretnéd streamelni. Pl. /mnt/hdd/media

Ezek után már csak engedélyezni kell, és elindítani:

/etc/init.d/minidlna enable

/etc/init.d/minidlna start

 

OpenWRT alatt így kell telepíteni, de ez minden más nyílt rendszer esetén így megy.

Link to comment
Share on other sites

harcicsiga

Köszönöm szépen a segítségedet !

Csak hogy tud miről is lenne szó.

http://bian.hu/smf/index.php?topic=87.0

Eddig sajna senki nem tudott segíteni e téren. Pedig nagyon jó dolog lenne ezt működésre bírni. Mert így a készülékkel tudnék egyszerre torrentezni és filmeket nézni a samsung tv DLNA segítségével.

Már az is felmerült bennem hogy egyáltalán ez lehetséges a DNS-313-al ???

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Lehetséges. Látom, itt egy kicsit másabb a rendszer, ráadásul gyárilag nincs is miniDLNA támogatás.

Első lépés, telepítsd fel a fun_plug-ot, ha még nem lenne (leírása az 1. oldalon). Arra figyelj, hogy már van frissebb verzió is (0.7 - http://www.inreto.de/dns323/fun-plug/0.7/).

Ha ezzel megvagy, akkor ezen menj végig, és lesz DLNA servered is:

http://forum.dsmg600.info/viewtopic.php?id=7275

Link to comment
Share on other sites

harcicsiga

Nem fogom tudni így fel telepíteni mert nem tudok angolul és már nem tudom onnét letölteni a hozzá tartozó csomagokat mert már nem él a link.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A link él, csak éppen el van cseszve a vége, mert belekavarodott egy space is. :)

 

Magyarra fordítva így néz ki.

1. Legyen feltelepítve a fun-Plug (1. oldalon itt megtalálod a leírást hozzá magyarul).

 

2. Csatlakozz telnettel az eszközhöz.

A telnet XP esetén (ha jól emlékszem), akkor már fel van telepítve a gépedre, ennél újabb OS esetén, a vezérlőpult, windows szolgáltatások hozzáadása / eltávolítása alatt megtalálod (használd a vezérlőpult keresőjét).

WIN + R

telnet dns-313_ip_címe

 

3. Töltsd le a miniDLNA-t az eszközre:

wget http://numsys.eu/divers/minidlna-cvs-fred-arm-dns-323-compil/minidlna-11-02-2012-cvs20120211.tgz

Telepítsd fel:

funpkg -i minidlna-11-02-2012-cvs20120211.tgz

Ha végeztél, töröld le a telepítőt (már nincs rá szükség):

rm minidlna-11-02-2012-cvs20120211.tgz

 

4. Konfiguráld a miniDLNA-t.

Adj neki írási jogot:

chmod 666 /ffp/etc/minidlna.conf

Nyisd meg szerkesztésre:

vi /ffp/etc/minidlna.conf

Állítsd be a hálózati interfészt (network interface):

Nyiss egy másik telnetet az eszkezre (ezt ne zárd be), majd írd be, hogy ifconfig. Ez megadja az eszköz csatoló nevét.

Cseréld ki ezt:

#network_interface=eth0

Erre:

network_interface=egiga0

Az egiga0 helyére a te általad használt hálózati interfész nevét add meg (amit az előbb lekérdeztél a 2. telnetből).

A 2. telnetet bezárhatod, már nem kell.

A media_dir=/opt írd át arra, ahol a média fájlok találhatók a HDD-n. Pl. ha a media mappában vannak, akkor media_dir=/media

Add meg a server nevét: #friendly_name=My DLNA Server, és töröld a komment jelet (#)

Cseréld ki ezt:

#db_dir=/var/cache/minidlna

Erre:

db_dir=/mnt/HD_a4/ffp/var/cache/minidlna

És ezt:

#log_dir=/var/log

Erre:

log_dir=/mnt/HD_a4/ffp/var/log

 

5. Telepítsd a codec-eket:

Webböngészőböl nyisd meg ezt az oldalt: http://numsys.eu/div...23-compil/with/

Itt látni fogsz 9 fájlt. Mindegyiken menj végíg. Példaként az első fájl:

wget http://numsys.eu/divers/minidlna-cvs-fred-arm-dns-323-compil/with/ffmpeg-SVN-r21842-1.tgz

funpkg -i ffmpeg-SVN-r21842-1.tgz

rm ffmpeg-SVN-r21842-1.tgz

Csináld végíg ugyan ezt a maradék 8 fájlon is.

 

6. Indítsd el a miniDLNA-t:

sh /ffp/start/minidlna.sh start

 

Szerk.: A fórummotor lerövidíti a linkeket, neked a teljeset kell mindig megadni.

Link to comment
Share on other sites

harcicsiga

Köszönöm szépen a leírást !

A szükséges csomagokat feltelepítettem ahogy írtad.

Amik nem mentek!

network_interface=???

friendly_name=???

 

Ifconfig : Snap27_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

 

minidlna.conf: Snap26_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

 

Amikor próbáltam elindítani sh /ffp/start/minidlna.sh start

Ezt kaptam: Snap29_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

 

Hol rontottam el ?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

network_interface=egiga0

friendly_name=bármi lehet (ez a név fog megjelenni a TV-n)

Link to comment
Share on other sites

harcicsiga

Sziasztok. Van itt valakinek DNS-313-ja aki már fel tudta tenni rá a minidlna. Vagy aki már próbálta és neki sem jött össze ?

Nekem egy samsung tv-m van azzal akartam volna össze hozni de nem jött össze a dolog.

Na most az köz tudott hogy a samsung tv nem működik együtt az ushare programmal csak ugye a minidlna-val ami nem jött össze nekem.

A DNS 313-hoz milyen medialejátszót vegyek ami támogatja a webianba lévő USHARE programot ?

Link to comment
Share on other sites

KGigi
Destroy-man' timestamp='1366817132' post='456903']Arra figyelj, hogy már van frissebb verzió is (0.7 - http://www.inreto.de...3/fun-plug/0.7/).

Szándékosan nem cseréltem ki, az újabbakra egy csomó program nem érhető el. Vagy visszafelé kompatibilis lehet?

Link to comment
Share on other sites

harcicsiga

Egy biztos hogy fun plug 0.5 vagy 0,7-es verzió is lehet mert egyikre sincs fordítva DNS 313 MINIDLNA :(

Link to comment
Share on other sites

Ruganyka

Kipróbáltam hogy leállítom az ubutton-t de az se sokat segített. Amit az előzőbe elfelejtettem írni hogy nem csak maga a NAS dobja el magát hanem az egész hálózatot elküldi. (3 Féle routerrel lett kipróbálva és 2 különböző interneten is) De ahogy lehúzom a DNS-313 at rögtön működik minden. Erre esetleg valami megoldás vagy már tényleg vége?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Én még nem temetném. Lehet, hogy egy komplett rendszer újratelepítés jót tenne neki. A D-LINK oldaláról le tudod tölteni az aktuális firmwaret, azt telepítsd fel rá. Utána kezdheted újra belakni a készüléket (torrent, fun_plug telepítés, stb). Döglődő server OS sok mindenre képes. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ruganyka

4x raktam újra 2 féle firmware 3 féle transmission, próbáltam webiannal és anélkül.. ugyan az a probléma...

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Akkor kuka, mert hardveres hiba lesz.

Link to comment
Share on other sites

Ruganyka

Jah sejtettem... hát ki nem dobom mert külső meghajtónak még jó.

Link to comment
Share on other sites

Mjani

Sziasztok.

Keresek Hibás DNS-323.

Elnézést, hogy beirtam simán.

Mjani

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
vogon1

Azt szeretném megoldani a DNS-323-al, hogy ha usb-n rádugok egy kártyaolvasóba rakott SD memóriakártyát, akkor mountolja fel, a rajta található képeket automatikusan mentse le egy megadott könyvtár/<aktuális dátum> alkönyvtárba, majd törölje a képeket a kártyáról. Esetleg a végén unmountolja a kártyát.

Tudom, nem egyszerű feladat, de nem találkoztatok már hasonló scripttel?

Jelenleg gyári firmware van fent funplug 0.7-el.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ezt szerintem neked kéne leprogramoznod. Egy sima bash scriptet kell írnod, aminek ezt kell tartalmaznia.

- USB Plug-n-Play észlelés, majd csatolás

- Képfájlok keresése USB-n

- Másolás / áthelyezés a megadott mappába

- USB lecsatolása

 

Ha jártas vagy Linux használatában, akkor ez nem jelenthet akadályt.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
bitboy

Sziasztok !

 

Kérek valakit aki jártas a témába, írja le részletesen lépésenként a

- fun_pug

- transmission,

- szükséges csomagok telepítését DNS-320-ra ???

 

Olvastam valahol, hogy ez lehetséges a DNS-320-ra dugott pendrive-ra is - (kimélendő a vinyó).

Nagyon megköszöném ha összejönne !

 

Köszi.

Edited by bitboy
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...