Jump to content
GSForum - Segélyvonal

D-Link DNS-323 és DNS-313 hackelése fun_plug-gal


KGigi

Recommended Posts

golyo222

Van 1 ipcím amit a NAS-hoz adtak! Nekem a 192.168.0.32 név: admin jelszó az nincs! Ha az ip-t beírom a kliensbe akkor meg kellene jellenie egy hitelesítõ ablaknak... de ekkor nálam ezt adja: http://kepfeltoltes.sektor.hu/feltoltott_k.../1296916462.png Szerintem elvileg ennek is ugyanúgy kellene mûködnie mint a routernek, de csak szerintem. Ezért kérdeztem, hogy Neked milyen IP címet adtak.

Írtam, már hogy nem vagyok zseni ilyen téren!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Az IP-címet a beüzemeléskor kellett megadni (mint ahogy a jelszót is), nálam pl. 192.168.1.100, ami a DHCP szerver által osztott elsõ cím, természetesen a NAS-hoz hozzárendelve. Nem jó a link a képre.

Link to comment
Share on other sites

golyo222

Akkor feladom! :Sír:

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Újra kellene kezdened az egészet. A kézikönyvben le van írva, hogy kell alapállapotba állítani a NAS-t.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
gyorgypittmann

Szia!

 

Sikerült az egész mûvelet, csak az ftp felhasználók hozzáadása maradt ki (illetve most még kellene egy-két ftp felhasználó).

Írtad, hogy lehetséges konzolból, csak bonyolult. Azért útba tudnál igazítani, hogy hogy lehet mégis megtenni bash-ból?

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Szia!

 

Elõször próbáld meg a webes felületen, valamikor megy. Nem jöttem rá, hogy milyen körülmények esetén nem, azért írtam a fentit.

Link to comment
Share on other sites

gyorgypittmann

Azon már túl vagyok, az egyszerû dolgokat már próbáltam.

Esetleg az még jó ötlet lehet, hogy átmozgatom az ffd indító script-et egy másik könyvtárba, újraindítom a nas-t (elvileg az eredeti szoftver indul akkor rajta módosítások nélkül), ott létrehozom az ftp felhasználókat, majd visszamozgatom az ffd indítót, és újraindítom megint?

Ha ez nem járható megoldás, vagy valami adatvesztéssel jár, akkor jöhetnének a konzol parancsok.

 

Köszönöm ;)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Szerintem járható út. Mivel ilyenkor a funplug nem indul el, amikor visszamásolod, az neki olyan lesz, mintha elõször indulna.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
gabika1969

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni. Most vettem egy DNS-320-at. Az elsõ oldalon leírtak szerint megcsináltam minden. Nagyon jó a leírás, köszönet érte! Viszont amikor elérek a curl-7.18.1.tar telepítéséhez az addig ffp mappában szereplõ start mappa egyszerûen eltûnik. Ha csak a transmissiont telepítep akkor is. Ezután hiába akarom elindítani a start mappa sehol! Szerkeszteni az ffp-t nem lehet, így bele sem tudom tenni.

 

Elõre is köszönet!

 

Edited by gabika1969
Link to comment
Share on other sites

KGigi
Requires:

ffp-base-0.5-1 or openssl-0.9.8k-1

ffp-base-0.5-1 or uclibc-0.9.29-7

ffp-base-0.5-1 or zlib-1.2.3-3

Ezekre odafigyeltél?

Link to comment
Share on other sites

gabika1969

Köszönöm szépen a választ. Ezeket nem tudom, hogy kell értelmezni. Sajnos nem értek egyelőre a Linuxhoz annyira, mint a Windows-hoz. Most ismerkedem vele, már kezdem kapisgálni, illetve legalább a parancsokkal nagyjából tisztában vagyok és szeretném megérteni mit mikor teszek, de egyelőre türelmetlen vagyok. Addig eljutottam és hatalmas sikerélményt jelentett, hogy egyszer csak megjelent a webbes felületen a transmission. Már töltöttem is torrentet vele. Azonban a szokásos /ffp/start/transmission.sh start paranccsal nem tudom elindítani. Ehhez más parancsot a: su nobody -c "transmission-daemon -f -g /mnt/HD/HD_a2/.transmission-daemon -w /mnt/HD/HD_a2/Downloads -t -a 127.0.0.1,192.168.*.*" -ot találtam. Miután ezt beütöttem elindult a rootban valami, majd elérem a "....:9091"címen a transmissiont.

Mivel eltűnt a start mappa, sem a midnight commander, sem pedig a dlna.sh startokat sem tudom érvényesíteni.

Valamit rosszul csinálok? Többször megismételtem a telepítést és megfigyeltem, hogy a curl-7.18.1.tar után még megvan a start mappa, azonban ahogy felmegy a transmission már nincs sehol.

Tudnál segíteni abban is, hogy a midnight commandert és a minidlna-t helyesen fel tudjam telepíteni? A belső megosztóval jól működik csak sajnos a fejezetválasztás megszűnt és az mkv-fájlokat sem olvassa sem a tv, sem pedig a bluray lejátszó. A feliratokat sem viszi. Persze az mkv-kat átneveztem avi-ra, így mennek, semmi gond, de ez elég blőd megoldás. Úgy tudom a minidlna ezen segít. A midnight commander meg a fizetős ftp letöltő oldalhoz kellene. Ha tudnál egy, a transmission-hoz hasonló leírást mindkettőhöz, nem csak én, sokan örülnének neki és a három legfontosabb progi telepítése meglenne itt, egy helyen.

A midnight commander telepítését itt tanulmányoztam már, de egyelőre nem értem pontosan a parancsokat és abban sem vagyok biztos, hogy ezt a dns-320-ra tudom-e alkalmazni: http://forum.synology.com/wiki/index.php/I...night_Commander

Edited by gabika1969
Link to comment
Share on other sites

KGigi

Linuxon nem különálló programokat telepítesz, hanem csomagokat. A közös részeket használó programok nem telepítik fel ugyanazt n-szer, hanem egy közöset használnak. Ilyenkor az adott csomag mûködéséhez másik csomagokra is szükség van, ezek az elõfeltételek. Az általad írt csomag megfelelõ mûködéséhez az ffp-base-0.5-1 vagy a másik három csomag is szükséges.

 

Mi a hibaüzenet a nem mûködõ /ffp/start/transmission.sh start parancsra? Sokat segítenél vele. A start mappa azonnal eltûnik, vagy a következõ újraindítás után? Figyeltél arra, hogy hová kell HD_a2-t és HD_a4-et írni? A 320-as a 323-hoz áll közel. Lehet, hogy bizonyos dolgokat rossz helyre hozol létre, illetve rossz helyen keresel.

 

A linkelt leírás nem használható. A DNS-ek minden újraindítás után helyreállítják a rendszer eredeti állapotát, ugyanakkor lefuttatják a gyökérben lévõ utasításokat. Erre épül a funplug, ami egy trükk. Minden egyes indításkor újra és újra bemásolja magát a megfelelõ helyekre a beállításokkal együtt, mintha mindig ott lenne. De ez illúzió. Ha más programot hagyományos úton telepítesz, az a következõ újraindítás után el fog veszni. Ráadásul a D-Link elég rendesen kiherélte a telepített Ubuntu Servert, pl. nincs rajta csomagkezelõ sem, ezért csak pótmegoldásokkal lehet telepíteni. A funplugra átportolt programokat megtalálod itt. Ezen kívül tetszõleges programot lefordíthatsz hozzá, de ez rendkívül bonyolult. Leírás itt.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
sonicman

Üdv mindenkinek!

Van egy problémám a D-Link DNS-313-as szerveremmel. Csak torrentezésre használom, de hiába nyitottam portot, a NAS nem képes aktív módba kapcsolni. Megpróbáltam a Transmission helyett egy másik (ruTorrent) klienssel is, ugyanez a probléma. Valamelyik oldalnál még tölteni sem enged. Olyan, mintha szüneteltetném az egész letöltést. Valamelyik oldalnál mások torrentjein megy a fel és letöltés, de az általam feltöltött torrentemen nem.

Nyitottam portot, mindenhol bekapcsoltam az upnp-t (megjegyzem, addig egyáltalán semmit sem töltött, amíg nem kapcsoltam be a NAS-on az upnp-t)

Mi lehet a baj?

Köszönöm a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
KGigi

Azonos routeren lógó gépen aktív módba vált egy kliens ugyanazon a porton? Nem foglalja más azt a portot?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
zippy1945

Tisztelt KGigi!

 

 

A DNS-323-om, szeretnék rá fun_plugot tenni de már többször megpróbáltam nem sikerült. Windowshoz értek, linuxhoz egyáltalán nem és nincs is idõm foglalkozni vele és megtanulni. Ellenben tudom pontosan mit szeretnék így megkérdezném, hogy vállalsz telepítést?

 

Privát üzenetet küldenék neked de nem tudok. Küldj mailt légy szíves nekem (ippy kukac pro pont hu). Köszi! :pislog:

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Privátban a fórumszabályzat értelmében nem segíthetek. Írd le, hogy mit csináltál, hátha meglesz a hiba.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
csiszta

Sziasztok!

 

segítségre lenne szükségem. valamiért nem tudom elindítani a Transmissiont. Az alábbi hibaüzenetet kapom:

 

 

/mnt/HD_a2 # /ffp/start/transmission.sh start

Starting transmission-daemon

su: cannot run /bin/shsshd:x:33:33:sshd:/:/bin/false: No such file or directory

 

köszi

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Először is meg kellene nézni, hogy a transmission.sh ott van-e a helyén, bár az induló üzenetből ítélve igen. A curl és a bash fel vannak telepítve? Rootként vagy bejelentkezve?

Link to comment
Share on other sites

csiszta

igen, a curl és a bash telepítve van. Telneten léptem be, gondolom így root lehetek ?! Ha a bin könyvtárból elindítom a transmission-daemont, akkor az elindul, de ha leállítom, továbbra sem indul a fenti módon. Sőt ha így elindítom, akkor sem látom a transmissiont, mert 403 Forbidden hibára fut. Pedig régebben futott rendesen, csak frissítettem TM 2.74-re, és azóta nem megy, de most már a égivel sem sajnos...

Link to comment
Share on other sites

KGigi

SSH-n csináld, ne telneten.

Link to comment
Share on other sites

csiszta

most megpróbáltam puttyval belépni ssh-n, de nem engedett. teleneten beléptem root-ként, megnéztem, de nem fut a SSH szerver:

 

sh /ffp/start/sshd.sh status

sshd not running

 

és nem is tudom elindítani, ezt írja ki:

sh /ffp/start/sshd.sh start

Starting /ffp/sbin/sshd

/ffp/var/lib/sshd must be owned by root and not group or world-writable.

 

szerintem emiatt nem indul a transmission.sh sem

Link to comment
Share on other sites

csiszta

keresgettem a neten, és az alábbit jogosultsági hibajavítást találtam:

chown root:root /ffp/var/lib/sshd

chmod 0755 /ffp/var/lib/sshd

 

ezután elindult az SSH, de a transmission továbbra sem :-(

Link to comment
Share on other sites

KGigi

És most már SSH-val próbáltad? Ugyanaz a hibaüzenet?

Link to comment
Share on other sites

csiszta

igen, SSH-val, de most már más hibaüzenet van:

 

/ffp/start/transmission.sh start

Starting transmission-daemon

su: cannot run /mnt/HD_a2/.transmission-daemon/settings.json: Exec format error

 

közben bemásoltam ide egy elmentett settings.json fájlt, de nem sokat segített, most sem indul:

su: cannot run /mnt/HD_a2/.transmission-daemon/settings.json: Permission denied

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Nincs rá írási és olvasási jog. Adj neki, és mennie kell.

chmod a+x /mnt/HD_a2/.transmission-daemon/settings.json

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...