Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Androidos kérdések


Giraffe1

Recommended Posts

jagdtigger

Miért nem a telódra teszed fel a Skype-ot?

Link to comment
Share on other sites

Garono

Dropboxéknál elgurult a gyógyszer... :Sír: Eddig ugye az /sdcard/Dropbox mappába mentette a fájlokat, most az /sdcard/Android/data/com.dropbox.android/files/scratch mappába. :facepalm:

 

Továbbá megszûnt a fájlok kézzel történõ letöltése, helyette "favorizálni" lehet õket, és a favorizált fájlok mindig le lesznek mentve. Ez végül is nem annyira rossz húzás. De eddig ha megnyitottál egy fájlt, azt rögtön le is mentette, most viszont letölti valami temp mappába, megnyitja, majd törli, ha már nem kell. :nem:

Link to comment
Share on other sites

Alfonz64

Android játékot szeretnék(Frontline Commando) pc futtatni. Próbáltam vmware-ban de csak a gyengébb játékokat indítja el. De nem csak játékokat hanem programokat is ki szeretnék próbálni, mielõtt a telefonomra raknám. Köszi.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Androidhoz létezik pc-s emulator. A fejlesztő eszköz része, azaz azzal le tudod tölteni.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Nem tudja valaki hogy a Google navija mekkora sávszélesség mellett működik még rendesen? :bizonytalan: (sima mezei 2d-s térképnézet mellett) Csak mert majd lehet hogy kelleni fog de a mobilnet meg ugyebár elég drága... :(

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Errõl a funkcióról én is tudok de félõ hogy kifutnék a helybõl(van össz-vissz 35-40 MB szabad hely a belsõ memóriában...).

Link to comment
Share on other sites

Garono

Szerintem nem foglal sok helyet. Már nem képekből épül fel a térkép, hanem vektorokból. ;)

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Hát ha tényleg ilyen kicsi méretileg akk 4kb/sec elég neki? :D (ennyi a belassult net tempója, diákként nagyobbat nem enged meg a pénztárcám)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Alfonz64

Van egy 8 gb gyári micro sd hc szeretnék 4gb-nál nagyobb fájlt(videót) is rámásolni és telon megnyitni de ezen fat32-van, ntfs-t nem látja. A videót ha feldarabolom akkor lejátssza. Milyen linux partíciót lát ami kezeli a 4gb nagyobb fájlokat? Vagy mivel formázzam? Esetleg iso-ból dvd lejátszás menüvel ? :) Esetleg vennék 32GB-osat és wifis tárhelyként használnám a telót, wifis router-el számítógéprõl tudnék rá másolni (filmeket), és a routere még össze van kötve asus oplay ami a routerõl látja a telo upnp-n.( persze a telo dokkolon van mindig mert csak 1 napot bír ) a router mindig be van kapcsolva így a hangos számítógép nélkül megtudnám nézni a hd filmeket. Esetleg valami egyszerûbb megoldás, valaki? Fontos hogy hangtalan legyen, és ne keljen hurcolászni ( usb vinyó), nézegetem ftp tárhelyet de sok alapból nem engedi a nagy fájlokat, esetleg kiterjesztés szûrõ, stb.. Kár hogy nincs wifis vinyó :)

 

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Az ext2-őt mindenképp látja a telefon (lehet még próbálkozni ext3, ext4-el is, de ez rom függő), viszont ahhoz meg nem csinál adatkapcsolatot a telefon. Max WiFi-vel, rosszabb esetben Bluetooth-szal tudsz rá másolni. Az ext partíciókat SDext néven találod, és root jogra van szükséged, hogy meg tudd nyitni. Arra viszont figyelj, hogy alapértelmezésben a programokat viszont ide fogja telepíteni a telefon. Ezért nem kapsz hozzá USB támogatást.

Link to comment
Share on other sites

Alfonz64

Akkor majd még próbálkozom Láttam a youtubon http://youtu.be/1xAokQUcE5k USB STORAGE MANAGER ARC-hoz. Lehet hogy volna ilyen xperia playhez, van hozzá egy dokklom gondoltam egy kis forrasztással tudnék rá tápot is adni így közben nem merülne le a mobil, és lenne egy fix wifis tárhelyem :) Amúgy nem lényeges mert asus oplay hd-ban van merevlemez és onnan letudom játszani tv-n a filmet, mert lanon össze van kötve persze pc zúgás nélkül. Gondolkoztam még nas és wifis usb-s roteren is pl: Asus RT-N16 WLAN router ami bitorrentet is tud usb-ről 27 ezerért. De a nas-ok nagyon drágák. Gondolkoztam még ftp tárhelyen is de oda korlátozzák a kiterjesztést, meg nem engednek fel pl filmeket, meg fájlméret korlát stb...

 

Köszi a segítséget csak nézegetem mit lehet kihozni a mobilomból :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Pjotr

Hogyan tudok normális õ és û betût varázsolni a kütyümre? Most csak hullámos és kalapos van. :(

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Nem tudom milyen telefonod van de nekem úgy van ha az o betűt nyomva tartom akkor előjönnek az ékezetes variánsok is.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Igen, de a gyári billentyûzetben nincs sem Õ, sem Û. ;) Csak nyugati karaktereket tartalmaz.

 

Az AnySoft Keyboardhoz van magyar kiosztás, de sok helyet foglal. De nem is érdemes ilyesmiket használni, mert az SMS szabvány csak néhány nyugati karaktert támogat, és Õ-t csak több karakterben tud küldeni, így ékezetek használatával könnyen ki lehet futni a 144 karakterbõl, és ha csak 1 karakterrel is túlléped, akkor már csak 2 SMS-ben megy el az üzenet, ami nem olcsó mulatság. Én nem is szoktam telefonon ékezeteket írni, SMS-nél nem érdekel, emailt általában nem telefonon írok, a legtöbb keresõnél/programnál pedig nem számít az ékezet.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Én is egyértelműen az AnySoftKeyboardot ajánlom. Nekem ez jött be legjobban.

Nem csak az SMS íráshoz kell. Speciel én nem is írok SMS-t.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Feltettem az AnySoftKeyboardot, kis szerencsétlenkedés után nõtt õ és û betû a kütyün. :) Köszi!

 

144 karaktert még életemben nem írtam SMS-be. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Giraffe1

Nem tudja véletlenül valaki, hogy hogyan lehet a korábban beírt WEP/WPA kódokat kinyerni a telefonból?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ProFiler

Az android (4.0) átáll automatikusan nyári időszámításra? Időzítőt kéne beállítanom, de nem tudom, hogy megbízhatok-e benne...

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

2.3.x átállt, a 4.0.x-nek is át kell állnia. De azért nézd meg a beállítások között, hogy be van-e kapcsolva ez a funkció.

Link to comment
Share on other sites

Alfonz64

Van olyan program amivel a mobilról láthatom a pc-t hálózatban és videót is le tudok játszani és látom az összes partíció mappaszerkezetét?

FTP, és media servert próbáltam. A vnc fájlmegosztásra gondoltam tud az ilyet?

 

Az asus Oplay (media player) linux alapú tud olyat hogy windows7 jelszó és név segítségével lát minden meghajtót úgy hogy egyik sincs megosztva és minden fájlt lejátszik. Androidon van ilyesmi?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Nekem ez így egy kicsit necces.

A megosztásokat persze láthatod hálózaton, de hogy mindent, azt is ami nincs megosztva... :hááát:

Ez ellentmond minden biztonságnak.

Egyébként ugyanúgy vagy hasonlóként lehet mindent, mint PC-vel.

Az ingyenes ES File Explorert használom, amivel könnyen tudok váltani az Android fájlszerkezete és a PC megosztásai között. Utóbbi wifi csatlakozással.

Igaz ez a fájlokra vonatkozik, közvetlenül nem lejátszó.

Keresgélj a Marketen, illetve újabban Play, de mondom gyanús.

Nem tudom az O`Play mit és hogyan oldott meg, de más médialejátszónál se tapasztaltam ilyet. A PC megosztásait látja vagy a média szerverét UPnP/DLNA.

Azután lehet fordítva, amikor Sambát telepítesz az Androidra.

Link to comment
Share on other sites

Alfonz64

Nos a cél az lenne hogy van mobilon avi és azt tv-n lejátszani, mobilról elérni a pc-t és avi-t lejátszani mobilon.

 

"A megosztásokat persze láthatod hálózaton, de hogy mindent, azt is ami nincs megosztva"

Nos az összes meghajtót látja csak a Windows felhasználó és jelszó kell.

Amelyik mappát megosztom az betűjellel jelőli pl c amelyiket meg nem azt c$

Arra jutottam hogy media serverek a mobilról csak cam videókat hajlandó átküldeni avi-t nem, persze pcről (Windows media playerből) avi-t is átküld dlna keresztül.

 

Nos az androidos beta total comanderben

 

http://www.ghisler.com/androidplugins/

 

Van ott egy Lan (windows Network) Plugin Beta.

A Windows jelszó és név megadásával látszik az összes meghajtó,

Amelyik mappát megosztom az betűjellel jelöli pl c amelyiket meg nem azt c$

 

Az asus oplayben van ftp kliens meg egy hdd amit ftp címről el lehet érni, van egy VData Cabel ami wifin elérhetővé teszi ftp-n a mobilt, mobil tc meg 2 paneles egyik oldalt a mobil ftp, másikon meg a oplay hdd és lehet vele másolgatni.

 

Igaz lejátszani nem tud, de másolni lehet vele.

 

Van még egy WebDAV (network Folders) plugin is, nézegetem a samba-t, de ezek is inkább hálózat kezelők és nem fogják lejátszani az avi-t.

 

Köszönöm válaszod. Azért majd még nézelődöm hátha találok megoldást.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Az Air Playit pont erre való.

Egy kliens-server alkalmazásról van szó, tehát telepítened kell az alkalmazást az androidos készülékre és a PC-re is.

PC-n megadod, hogy hol találhatóak a filmek a gépen, majd ezeket Androidra tudod streamelni. Ha kis sávszélességgel rendelkezel (WiFi G), akkor a program képes átkonvertálni a videót gyengébb minõségre, és azt streamelni. Ehhez viszont egy elég komoly gépre van szükség.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...