Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Batch (.cmd, .bat)


Dinter0000

Recommended Posts

Dinter0000

Sziasztok!Azt akarom megcsinálni,hogy ne kelljen folyton beírni CMD-be aazt amit elakarok indítani,hanem csak csinálok egy *.CMD fájlt és indul.

 

Amit CMD-be írok:

cd C:\Program Files\DDMT2_HU

metin2client.bin

 

 

na ezt kéne egy fájlba belerakni,hogy így induljon.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Csinálj egy text típusú fájlt és kiterjesztésnek add neki, hogy .bat. Ebbe írd bele sorról-sorra, amit a parancssorban kiadsz. Ez indítható fájl és sorról-sorra végrehajtja a beírtakat, mintha a parancssorba begépelnéd.

Link to comment
Share on other sites

Dinter0000

Közbe sikerült. Olyan másik programozási nyelv nincs, ami elindítja a programot, de nem jön be semmi CMD-s ablakot, meg semmilyet?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nem, ahhoz daemonként kéne írni egy alkalmazást rendszerhívásokkal. Bár egy alkalmazás elindítása egy másikból nem nagy ügy, de ahhoz sem ártanak programozási ismeretek. C#-ban mindenesetre 5 perc alatt összeüthető, ha tudod mit kell csinálni.

Link to comment
Share on other sites

Dinter0000

Hát az jó mert fogalmam sincs róla :D

Link to comment
Share on other sites

payskin

Mindannyian így kezdtük. Innen még olyan 1-2-3 év amíg lesz róla fogalmad. Sok sikert, türelmet és kitartást kívánok. :igen:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr
Közbe sikerült. Olyan másik programozási nyelv nincs, ami elindítja a programot, de nem jön be semmi CMD-s ablakot, meg semmilyet?

cmdow

 

Ez egy kis alkalmazás, amit meghívva a .cmd vagy .bat fájlokban elrejti a parancssor ablakát. Egy próbát megér, csak vedd fel az antivírusod kivételei közé. :)

Link to comment
Share on other sites

payskin

??!?!? Akkor nem látja az eredményt.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A .cmd-vel csak el akar indítani valamit, nem?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Nyilván ízlés kérdése, hogyan legyen. Én pl. szeretem, ha megmarad az ablak, látom, hogy közben mit csinál, hol tart. Igaz ez fõképp a hotfix telepítõs cuccoknál van így. Még teszek is utoljára egy pause parancsot.

De ha csak egy programindításról van szó, akkor talán az a rövid idõre felvillanó ablak nem olyan nagy gond. ;)

Szerintem a kérdezõ is megbarátkozhat elsõként az egyszerû batch fájlokkal.

Link to comment
Share on other sites

payskin
A .cmd-vel csak el akar indítani valamit, nem?

Akkor nekem: ??!??! Azt hittem, olyan programot írt, ami parancssorban fut és nem ilyet akar. Minden visszavonva.

 

Eh, fáradt vagyok, álmos vagyok, éhes vagyok, senki sem segít Vuknak a kis rókának... :Sír:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Dinter0000

Sziasztok!Olyan batch kód kéne,amivel kitudok törölni egy mappát.Az útvonal ez:

C:\Users\Dinter\AppData\Roaming\GameRanger\GameRanger Prefs

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Dinter0000

Sziasztok!

Valaki megtudja ezt csinálni exe fájlban?A szöveg nem fontos.Köszönöm.

 

@echo off

@echo STARTING COD4

iw3sp.exe +set logfile 1 +set fs_game mods\hun_sp

@echo COMPLETE

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ezt nem hiszem el. Könyörgöm, használd a Google-t... Reméltem, hogy a múltkori után menni fog. Link.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Van egy régi DOS-os program még középsuliban használtam, a bat fájlokból csinált com-ot, batch fájlban írtam dolgokat és így el lehetett rejteni a forrást egyszerûen meg be tudtam mesélni pár embernek ,hogy micsoda zseniális dolgot írtam. Pl. egy idõben szórakoztak sokan azzal, hogy net send üzeneteket dobáltak egymásnak a hálón. Csináltam egy floodoló bat fájlt, ami végtelen ciklusban lövi egy bizonyos gépre a net sendeket bat-ban, nem túl bonyolult egy label az elejére majd net send gépnév üzenet, egy goto-val visszaugrik a net sendhez és kész. Valahogy sikerült megoldani azt is ,hogy változóba olvassa be a gépet, amire küldeni kell. futtatható progit meg mutogattam, hogy lehet ilyet írni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...