Jump to content
GSForum - Segélyvonal

"Zörgés-morgás" a tápból


Dinter0000

Recommended Posts

Dinter0000

Sziasztok!Már régóta nagyon hangos a gép.Elõször nem tudtam h miért,de szétszedtem a gépet és a táp ventilátora olyan hangos.Most azért ilyen hangos,mert trágya a táp(a gép is trágya),vagy csak portalanítani kellene(csupa por a belseje)?

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Ha poros a táp belseje, mindenképpen ki kéne takarítani. Olyan tápot még nem láttam, amelyiknek jót tett volna a kosz. Ha végeztél, okosabb leszel.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ha megmondja, milyen tápja van, okosabb lesz.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Hiszen mondta: trágya... :fogatlan:

Link to comment
Share on other sites

Dinter0000

Amúgy egy CODEGEN 200X 300W-ról van szó.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Vegyél egy FSP APN-t, és probléma megoldva.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Burgonya

Sziasztok!

2 napja mixeltem egy kis zenét, amiben egy kb fél másodperces rész ismétlõdött elég sokszor. Azóta a gép berregõ hangot ad ki magából. Elõször azt hittem, hogy csak egyszeri hiba, beállt a rendszer, de még mindig ugyanaz a berregõ hang jön valószínûleg a tápból, vagy legalábbis hátulról. Megnéztem nem melegedett-e túl valami, de semmi extra nem volt. Van valakinek valami ötlete mi lehet a kiváltó ok?

A táp egy HKC USP 5550-es darab, tudom sokak elítélik, de eddig semmi probléma nem volt vele, és most is így egyik pillanatról a másikra jött a gond.

Üdv,

Burgonya

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Majd amikor "egyik pillanatról a másikra" leáll a tápventilátor, és/vagy az indiánok is jeleznek a gép belsejéből (értsd: füst is felszáll belőle), no akkor jön majd igazán a gond. Ha nincs pénzed normális tápra, legalább a morgó ventilátort cseréld ki.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Verdadero

Sziasztok én is hasonló gonddal küzdök ! Pár napja a táp ventilátora szép halkról átváltott, pörgök mint állat verzióba. Elõször csak fel felpörgött majd folyamatosan pörög maximumon. Egy Thermaltake 680wattos ha jól emlékszem w0049-es számú a tápom. Igazából minden megy hibátlanul csak zavaró a sugárhajtás. Ilyenkor mi a szitu ? Nézzem meg poros, vagy sem ? Vagy kezd neki helló lenni ?

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

A szabályzó áramkörében lehet a hiba, ha nem csak simán poros. Akkor viszont nagyon annak kell lennie, hogy ezt produkálja.

Én két hete jártam úgy, hogy büdöset éreztem. Azt hittem kintről jön, 2 óra múlva jöttem rá, hogy a gép. Olyan forró volt a táp, hogy meg sem lehetett fogni. Az történt, hogy a ragasztó szerű anyag amivel a nagyobb alkatrészek rögzítve vannak megolvadt, és lecsöpögött a ventire, az pedig szépen beékelődött. Letisztítottam, azóta is minden o.k. Nem sok táp bírta volna ki azt a meleget, gratulálok neki.

Link to comment
Share on other sites

Verdadero

Hát nem tudom mi a problémája, de ma is például elindult csendesen, majd pár perc múlva hopp elindul a pörgés. Szóval még azt sem mondhatom, hogy állandósult a probléma. Szét nem szereltem és sok kedvem nincs is, mert annyira nagy technikus nem vagyok, bár a gépet én raktam annó össze, de tápot még nem daraboltam :) Egyenlõre sûrített levegõvel próbálkoztam belefújni a tápba, de sokkal jobb nem lett.

Link to comment
Share on other sites

Verdadero

Egyébként mennyire kell meleg levegõt kifújnia a tápventinek ? Mert így, hogy pörög mint a sugárhajtású gép, így is olyan jó langyos nyári szellõt fúj kifelé. Ez normális ? Gondoltam ha ennyire viharzik odabent, akkor nem kéne melegnek lennie, de lehet rosszul gondolom :)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Nagyjani, ez milyen táp volt?

 

---

 

Verdadero, ha van kéznél kompresszor vagy csak egy kis pumpa, akkor akár szétszedés nélkül is kifújhatod, persze kinyitva eredményesebb lenne (nem tudod elrontani). Egyébként én inkább attól tartok, hogy valami megfõtt a tápban (nem a szabályzóáramkör).

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Xilence 480

Link to comment
Share on other sites

Verdadero

Szerintem ha megfõtt volna valami, akkor gondolom lenne más probléma is. De ilyen zúgással megy két hete, vagyis egy hete folyton zúg, elõtte meg néha felpörgött majd lelassult, újra fel és így tovább, mostanában inkább csak pörög, néha van ingadozás, de az egész gép hibátlanul indul megy és csak a zaj zavaró. Egyenlõre bizakodom és elviselem a zajt, mert nagyon nincs pénz tápcserére, ha meg egyszer szétszedném, akkor már mást is cserélnék :)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ha meghal a táp, jó eséllyel viszi a fél gépet is magával. Nem érdemes kockáztatni.

Link to comment
Share on other sites

Verdadero

Elviekben nem szabadna neki, mert rendelkezik valami védelemmel ilyen esetre és nem is egy olcsó, hanem egy elég drága táp volt anno. Persze lehet más, az amit írnak róla, meg a valóság.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Gagyi tápoknál majdnem mindig bekövetkezik, de minõségieknél is elõfordul.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Dinter0000

Sziasztok!Új gép lett,már három hónapja megvan.De még mindig zörög valami,csak nem tudom eldönteni,honnan jön.Az a helyzet,hogy amikor bekapcsolom a gépet nagyon hangos,és ahogy egyre jobban bemelegszik,úgy eltűnik az a zörgés.Nem tudom,hogy a tápból jön-e vagy a merevlemezből,de ha Valami feladatot kap a merevlemez(most pl egy rar fájl kibontása) elkezd zörögni.

 

A táp:Chieftec GPS 400A-400W(szerepel az ajánlott listán)

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Lehet hogy a ház gyenge, és nincs a merevlemeznek csillapítása. Ilyenkor sajnos átveheti az egész ház a rezgést, és rendesen zörög is.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Hasonló Cooler Master házam van nekem is. A merevlemezek gumibakokon vannak csavarozva, elvileg nem zöröghet. Viszont nézd meg a gyorszárókat a meghajtótartó oldalán, mert azok ha lazák, akkor zöröghetnek. A merevlemezeket tartó keretet is nézd meg hogy a helyén mozgatva nem zörög e.

Link to comment
Share on other sites

Dinter0000

Szia!Ellenőriztem,és a DVD író csak az egyik oldalon volt rögzítve.Rögzítettem a másik oldalon is,de még mindig zörög.Egyébként,ha jól hallom a dvd íróból jön ez a hang.Minden más csatolás rendben van.Az író belsejéből jön a hang.

Vagy hogy tudnám letesztelni,hogy onnan jön-e?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Kiszereled. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Így van, ez egyszerû. Az Asus íróm nekem is 5 percig kerregett induláskor mielõtt megváltam tõle.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...