Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2010. októberi számról


payskin

Recommended Posts

petzolkri

Megjött a postával az elsõ PcWord, mint elõfizetéses rendszerben. Így már nem kell újságárusnál vennem. :)

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

88. oldal, monitorok, Végszó: a múlt havi került be.

 

A kérdőívet most kezdem el, kíváncsi vagyok. :)

 

Update: Dekára annyi pontot szedtem össze, amennyit az első kérdés előtt tippeltem: 34.

 

Akár 35 is lehetett volna, ha a 12. pontnál ugyanúgy értelmezem az "összeomlik" szót, mint a kérdések összeállítója.

 

Elégett vagyok, a profi kérdések is jól mentek, a történelmen és az MSOffice-on viszont többször elhasaltam. Az 1977 azért ment! :D

Link to comment
Share on other sites

SzoZo

Nekem tetszett az "IQ teszt", de sajnos egyoldalú.

 

Bekerülhettek volna ilyen - szigorúan 3 pontos - kérdések, mint:

 

1. Mi a dpkg, apt, rpm, pacman, epkg?
a) Régi játékok
b) Csomagkezelõk
c) MS-DOS parancsok
d) Hálózati protokollok

2. Mi Linus Torvalds középsõ neve?
a) Eric
b) "God"
c) Benedict
d) Nils

3. A MINIX OS-nek milyen kernel architektúrája van?
a) Hibrid mikrokernel
b) Monolitikus kernel
c) Exokernel
d) Mikrokernel

4. Ki építette az Apple I. computert?
a) Steve Wozniak
b) Steve Jobs
c) Steve Ballmer
d) Steve Riley

 

 

A Hardver rovat jó, a Biztonság rovat szintén elgondolkodtató, egyszóval: jól sikerült lap az októberi. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
petzolkri

Szerintem a Pc studio-ban nagyon zavaró a folyamatos zene, alig érthetőek a beszélgetések, beszámolók. Átkötő hang effektusok ok, de így folyamatosan nagyon rossz (pl. a híradót se néznék sokan ha zavaró háttérhang menne közben) Vagy, ha már ragaszkodtok hozzá, akkor legyen sokkal halkabb a zene, mintha nem is szólna. Sajnos a közepén a vágó levágta a technológia részt, pedig az érdekes lett volna... (1010.avi) állományról beszlélek.

Link to comment
Share on other sites

rocco73

Igen, a legutóbbi PC Stúdióban vagy nagyon hangosra lett keverve a zene, vagy a mikrofon volt gyenge. A beszédet néhol alig lehetett hallani, miközben a zene hagosan kiabált. Ez általában nem szokott így lenni, bár volt párszor, de a mostaniban nagyon zavaró volt. A vágási hibáról nem is beszélve.

 

Az IQ tesztnél csak két kérdésnél bizonytalanodtam el. Az egyik a legelsõ feljegyzett spam volt, a másik pedig az a kérdés, ami arról szólt, hogy melyik eseményen nem volt kékhalál. Mondjuk ez olyan kérdés, amit nem feltétlenül kell tudni.

 

De azért nálam még mindig a PC World az elsõ számítástechnikai magazin.

 

Link to comment
Share on other sites

rocco73

Most vettem észre egy kis hibát a lap októberi számában.

A lap 88. oldalán, a Vásárlási tanácsadó rovatban, a TFT monitorok ajánló részében, felülrõl a harmadik sorban a Fujitsu SL3200T monitor neve van feltüntetve, de a jobb oldalon a megszokott Dell minõségrõl írnak, melyben az U2711-es modell szerepel.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
petzolkri

Lassan jöhetne a novemberi szám, már nincs mit olvasni. Nézem - nézem a ládikót, de még nem érkezett meg. 4.-én hivatalosan is megvehetõ az újságárusoknál.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Csináltam neki témát, hátha csak azért nem jön, mert nem volt "hova". :P

Link to comment
Share on other sites

Michael76

Sajnos én manapság nem tudtam megvenni, anyagi okok miatt, de majd ha lesz újra munkahelyem akkor csatlakozok ismét a vásárlókhoz, addig csak a fórum :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...