Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Frissíted a Windows-t?


Ötvös Tomi

Recommended Posts

Jay
Mint az elején kifejtettem, ha hardveres vagy anyagi oka van az érthetõ, de megrögzöttségbõl már ne használjunk közel 10 éves op rendszert!

A telepített operációs rendszerek 62.43%-a Windows XP (még mindig). Szerintem ez azért van, mert sokaknak nincs igényük, vagy nincs szükségük másra.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Respect.

Link to comment
Share on other sites

zorzy

Köszönöm hogy kielégítetted a kíváncsiságomat, tényleg érdekel. Nálunk otthon nincs rendszergazda egy felhasználó van, nincsenek jelszavak fiókok stb. És nem kell szórakozni a jogosultsággal. Ja és nem kötözködni akartam csak rávenni mindenkit akit lehet, hogy használják a win7tet, ha módjukban van, mert szerintem sokkal jobb.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A felhasználók 90%-ának a számítógépezés egyenlő az internettel. Ahhoz pedig egy böngésző, illetve esetleg torrent és FTP kliens kell. Emögött felhasználói szemmel nézve édes mindegy, hogy milyen operációs rendszer van. Lehetne ez akár Linux is, szerintem a legtöbbeket a megszokás tartja vissza, valamint az, hogy valószínűleg nincsenek tisztában az operációs rendszer fogalmával, így azzal sem, hogy van más, mint a Windows. A biztonsági kockázatoktól pedig csak az fél, aki tudja, hogy van mitől félni.

Link to comment
Share on other sites

Jay
A biztonsági kockázatoktól pedig csak az fél, aki tudja, hogy van mitõl félni.

Ezt kifejtenéd bõvebben? Lehet, hogy csak én nem értem. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

die nadel
A telepített operációs rendszerek 62.43%-a Windows XP (még mindig). Szerintem ez azért van, mert sokaknak nincs igényük, vagy nincs szükségük másra.

Szerintem meg azért, mert a nagy többségnek (kivétel az anyagi okok) fogalma nincs róla, hogy mi a különbség régi operációs rendszer és új operációs rendszer között. Rend szerint csak a kinézetben érzékelik a különbséget és nem kell nekik a csili-vili asztal, ezért nem is váltanak. A biztonság meg abban ki is merül, hogy feldob egy vírusirtót, ettõl halál nyugodt is lesz és irány bármilyen oldal (ennek eredményét sokszor olvassuk különbözõ fórumok biztonság topicjaiban). Rend szerint ezek az emberek vannak teljesen kiakadva, amikor egy új fejlesztés nem mûködik a régi rendszeren (lásd: házilag tákolt direktX 10 XP-re).

 

A biztonsági kockázatoktól pedig csak az fél, aki tudja, hogy van mitõl félni.

Ezt kifejtenéd bõvebben? Lehet, hogy csak én nem értem. :upsz:

Ha nem tudsz róla, nem fáj! ;)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

@Jay

 

Marika néni, aki naponta megnézi a leveleit a 2001 óta nem frissített Windows XP-jén a jól megszokott Internet Explorer 6-os böngészővel, valószínűleg nem tudja, hogy mi az a vírus, bug, biztonsági rés stb. Ha pedig nem tudja, hogy félni kellene, akkor mitől félne? :)

Link to comment
Share on other sites

zorzy

Aztán mehetsz át Marika nénihez újrahúzni a gépet. Nekem pont ez a problémám. A társaságomban én vagyok a számítógépguru (persze a fenéket vagyok az). Akik annak idején hagyták magukat rábeszélni a vistára, azok vígan használják ma is, az xpseknek meg rendszeresen megyek rendbe rakni, telepíteni. De hogy új op rendszert tegyek fel azt nem mert "lassítja a gépen stb" (elég új gépek).

Link to comment
Share on other sites

zorzy

Hát igen nálunk is ez a gond a munkahelyen. Az egy szem gépünk nem alkalmas a win7 futtatására. És a fõnökünk egy napi bevételt 60-80 ezer forintot nem fog kiadni egy tisztességes gépre. Így marad 3.2 p4 512nb ram és az xp. :(

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Naná, hogy frissítem a Windowst. A frissítések az esetek többségében sérülékenységet foltoznak be; csak magunkkal szúrunk ki, ha nem frissítünk. Lásd: a Conficker terjedése. Ott is magával szúrt ki a sok barom, akik a vírus terjesztőivé váltak, mert nem raktak fel egy frissítést.

A frissítés hátránya, hogy lehet sikertelen (bár én legális rendszeren még nem éltem meg ilyet, pedig nem kevés rendszert felügyelek); illetve csökkenti az operációs rendszer stabilitását, ezért időnként újra kell telepíteni a rendszert. Hát ez sem újdonság, a Windows 95 óta tudjuk, hogy a Windows egy rendkívül érzékeny operációs rendszer, és időnkénti újratelepítést igényel. Különben is, évente-másfél évente jobb is újratelepíteni, addigra már amúgy is kellően "elhasználódik", "elkopik" a rendszerünk.

Szóval igazából egy olyan jelentős ellenérv sincs, ami indokolttá tenné a frissítések kikapcsolását. Az illegális operációs rendszert nem tekintem indoknak (aki ilyet használ, magára vessen), és a lustaságot sem (a rest kétszer fárad, mint tudjuk).

 

Csak azt nem értem, mit lehet erről 3 oldalon keresztül értekezni, ráadásul külön topikban... :facepalm:

Link to comment
Share on other sites

WeghA2

Sziasztok!

Frissen rakott XpSP3 rendszeremen nem tudom a microsoft update oldalról frissíteni. Az explorer is azt írja ki, hogy Az Internet Explorer nem tudja megjeleníteni a weblapot pedig ez nem igaz, mert más oldal meg bejön.

A legelején bejött rá is mentem az update-ra és azóta semmi. Lehet valamit letöltött ami nem engedi frissíteni?

Segítsetek!

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Miért nem a szolgáltatás bekapcsolásával frissítesz?

(Start--> Vezérlõpult-->Automatikus frissítések)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Conflicker? :fetreng:

Link to comment
Share on other sites

Greene

Én nem frissítem, frissíti az magát. ;) Szerencsére a Windows7-ben elég jól megoldották. (Persze XP alatt is jó volt, a szüleimnek a mai napig az van)

Link to comment
Share on other sites

WeghA2

Nem volt még felrakva vírusirtó! Feltettem futtattam és talált vírust – törölte és azóta jó. Frissítés is megy meg a microsoft oldala is.

Sziasztok!

Link to comment
Share on other sites

Jay
A kritikus sérülékenység meglehetõsen veszedelmes, hiszen kihasználásával a támadók átvehetik a felhasználó gépe felett az uralmat, annak tudta és beleegyezése nélkül, amennyiben az áldozatok rákattintanak a csali e-mailben, vagy az erre a célra létrehozott rosszindulatú weboldalon elhelyezett speciális hivatkozásra.

:hááát:

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

És akkor mi van? :huh:

Link to comment
Share on other sites

Jay
:lol:
Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
:?:
Link to comment
Share on other sites

WeghA2

Mondjuk annyi megmaradt hogy minden újraindulásnál a c: program files mappa megnyílik.

Ez miért van? :nem:

Link to comment
Share on other sites

die nadel
Csak azt nem értem, mit lehet errõl 3 oldalon keresztül értekezni, ráadásul külön topikban... :facepalm:

Nekünk egyértelmû, de vannak olyanok akiknek nem. El nem hinnéd, hogy például a munkahelyemen milyen ordító baromságokat hallottam már érvként azért, hogy miért nem frissíti a Windows-t a delikvens.

"Azért mert a Microsoft ellopja vele az adataimat" :facepalm:

És ez csak az egyik legkirívóbb azok közül amivel egy "okos haver" tudja traktálni a kezdõ számítógépest, aki természetesen komolyan is veszi, hiszen nem ért hozzá, a haver meg "igen". Sõt, sokan azt sem tudják, hogy frissítés szempontjából szinte mindegy, hogy az a rendszer legális vagy nem (gyári rendszerrõl beszélek, nem az ilyen-olyan edition-nek nevezett f.sról).

Az ilyen tévhitekben élõ embereknek hasznos lehet egy ilyen topic, ahol nem csak az van, hogy igen, hanem az is, hogy miért igen.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Ez mind így van, de akkor sem értem, hogy mi értelme erről még itt külön diskurálni. Egyrészt a fórumon n+1 helyen van utalás a frissítés szükségességére (szerintem már önmagában ezt a témát is megtárgyaltuk pár helyen, legfeljebb nem nyitottunk neki külön topikot), másrészt a három (most már négy) oldal bőven sok ahhoz, hogy az ilyen "havertól" okosodó csókák ne olvassák végig a topikot.

Ráadásul – a témát végigböngészve – nekem, mint mondjuk 0 tudású, a témához nem konyító felhasználónak nem teljesen egyértelmű, hogy most akkor kell-e a frissítés vagy sem, hiszen ment itt a vita (ahol ugye minimum két álláspont van), jó kis indoklásokkal. Aki hajlik afelé, hogy ne frissítsen, az elolvas egy-két jól megfogalmazott indoklást, hozzászólást, ami az ő álláspontját támasztja alá (van ilyen ebben a topikban is), és máris abban a tudatban éli tovább az életét, hogy a lehető leghelyesebben jár el (mint Kirby és Walsh annak idején).

Szóval még ha valamelyik hozzászólásban tényleg le lenne írva az is, hogy miért kell a frissítés, az se jelentene sokat, hiszen a többség valószínűleg úgysem találna rá, vagy az ellenvéleményt olvasva rá se legyintene. ;)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Négy oldal? :pislog: Nekem kettõ.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...