Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Firefox


Jay

Recommended Posts

Jay
Érdekes, hogy XP alatt alapból be van kapcsolva a menü, W7 alatt pedig ki. 8)

Mindkét rendszeren teljesen friss telepítést végeztél? Nekem a régi eltávolításánál A Firefox alkalmazáshoz kapcsolódó személyes adatok és testreszabások eltávolítása nem volt bepipálva és így az új telepítése után elõször nekem sem volt Firefox gomb.

 

Ne felejtsd el, hogy pl. a debug kódok miatt a béta mindig lassabb, mint a végleges.

Értem. Mondjuk így is gyorsabb, mint a 3.6.6.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Jött mostanság frissítés a Firefox 4-hez? Nálam a 64 bites van üzemben, és nem tudom, hogy ezt ritkábban frissítik, vagy mi van, mert nem jött semmi sem napok óta, pedig van egy elég idegesítõ GUI bug.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

64 bites flash van hozzá?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Konkrétan nem létezik 64 bites Flash.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Csak reménykedtem, hátha csináltak a mozillások egy 64 bites flash plugint. De akkor nem adtak rá okot, hogy váltsak.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Flashplugint nem a Mozilla csinálja, hanem az Adobe,szóval nem csalódtunk bennük.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Azt tudom, hogy az adobe csinálja, de volt már rá példa, hogy külsõs, teljessen független cég készített plugint egy adott szolgáltatásra. ;) Igazándibol csak azt nem értem, hogy mi tartja vissza õket abban, hogy 64 bitre is lefordítsák a programjukat, miután a fizetõs CS5 termékekbõl már van olyan, amibõl csakis 64 bites létezik. Vagy elõbb meg akarják szedni magukat (még jobban) a többi 64 bites alkalmazásból?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Tekintve, hogy a Flash nem egy nyílt forráskódú cucc, ezért kizárt, hogy külsõsök csináljanak hozzá plugint (fõleg 64 biteset, amit még ki sem adtak). Annak pedig, hogy nincs még 64 bites Flash, sok oka lehet. Például az is, hogy még alig van 64 bites böngészõ. Egyébként szerintem semmi garancia nincs arra, hogy 64 bites verzióban gyorsabb lenne a Flash, úgyhogy lehet, hogy jól van ez így.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A flash lehet, hogy nem gyorsabb, de a böngészõ attol még lehet gyorsabb. Flash, meg majdnem minden 2. oldalon van, szóval anélkül csak egy "félkész" webböngészõt kapnánk, ami sokra nem használható. Egyébként már kettõ 64 bites böngészõ van: Az IE és most már az FF-bõl is van.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

b3pre, hát ezért nem jött semmi! Úgy látom, javítottak a GUI-n.

Link to comment
Share on other sites

Razak_255

Elmagyarázod nekem, hogy mi az a GUI? :$

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Graphical User Interface

Link to comment
Share on other sites

Razak_255

Nekem olyan hibám van, hogyha egy oldal van nyitva akkor a narancssárga firefox felirat (és most a minefield is) belelóg az ikonjaimba. Ha több fül van nyitva, akkor már jó

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Pjotr

A beta 4 pre-t egyelőre hanyagoljátok, alig működik. A beta 3 pre utolsó darabjaival is voltak gondok.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Lalolib

Én már a magyar bétát próbáltam ki, de meg is jártam Win7 alatt. Simán települt, ki is próbáltam, de másnap a gép indítása után eltûnt a netes kapcsolatom. Nem állítom 100%-ig, hogy a Firefox a hibás, de csak úgy állt helyre a kapcsolat, ha csináltam egy install elõtti rendszervisszaállítást.

Lehet, hogy csak véletlen, de tény, ezek után végleg maradok a Chrome-nál.

Link to comment
Share on other sites

stabipapi

Hát nekem sem jött össze egyik gépen sem.A fiamnál több megnyitott ablaknál állandóan egyik-egyik befeketedett.Nálam meg a Jawa alkalmazás telepítésével nem tudott megbirkózni.Pedig alóla telepítettem és mégis állandóan telepítési hibával leállt.Maradt mindkét gépen a jó öreg 3.6.8-as magyar verzió.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Most komolyan mondjátok, hogy nem vagytok tisztában a "béta" fogalmával?

Link to comment
Share on other sites

hgf

Nálam a Firefox 4 bétája (4.0b4) a Gmaillel hülyéskedik: nem tudok rendesen elküldni egy levelet sem. Fölül kiírja, hogy "Küldés...", és aztán úgy marad, ha bárhová vissza akarok menni (mondjuk a beérkezõ levelekhez), akkor kiírja, hogy biztosan el akarom-e vetni a piszkozatot, és ugyanúgy kiírja ezt, ha be akarom zárni az ablakot.

 

Viszont a levelet ennek ellenére elküldni: a címzettek megkapják. Csak lefagy közben a fent leírt módon. Van valakinek tippje, mit lehet ezzel kezdeni?

Link to comment
Share on other sites

Razak_255

Én végig használtam eddig az összes Beta verziót a 4-es Firefoxból. Eddig minden ment tökéletesen, de érdekes módon a Beta 4-es verzióban állandóan összeszokott omlani.

Ezt csak én tapasztaltam, vagy másoknál is elõfordult?

Csak azért érdekes, mert eddig egyik verzió sem csinálta egyszer sem, ez meg egy nap 5-ször összeomlik, ha nem többször

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Néha beragad 1-2 lap, amit csak a tálca betekintõablakában látok. Ha ezek közül egyet bezárok, bezárodik a komplett Firefox. Más nem jött elõ nálam.

Link to comment
Share on other sites

Razak_255

Megjelent a Beta 5. Remélem kevesebbet fog fagyni, mint a Beta 4.

Úgy vettem észre, hogy a plugin-container nem igazán tette a dolgát az elõzõ verzióban

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Hűha... Ezek tényleg meg akarják csinálni a világ legjobb böngészőjét. :P Ahogy elnézem, nagyon csúnyán állva fogja hagyni a konkurenciát, ha megjelenik a végleges verzió. A bemutató alapján a GPU-gyorsítás fantasztikusnak ígérkezik. :bezsong: Szerintem ezt momentán egy másik böngésző sem tudja.

Sebesség terén is számottevő különbséget ígérnek, amit mondjuk nem nehéz elképzelni, főleg GPU-gyorsítással karöltve. :)

 

Az azért remekül látszik, hogy mennyire elsődleges szempont a testreszabhatóság. :oké: Mert igaz ugyan, hogy alapból fent lesznek a tabok a címsor felett, és faék egyszerűségűvé csinálták a kezelőfelületet (hogy a legfeljebb 2-3 gombot kezelni tudó júzerek is elaléljanak tőle), de mindez egy-két kattintással megváltoztatható. Így például simán telepakolhatjuk gombokkal az eszköztárat, továbbiakat telepíthetünk (kiegészítők révén), visszakapcsolhatjuk a menüsort, és visszarakhatóak a tabok a címsor alá (mert azt, hogy hol legyenek, majd eldöntöm én). Ahogy elnézem, rengeteg funkció beépítésre került, így például a széles körben ismert és kedvelt FaviconizeTab is szériafelszereltség.

 

Az is tetszik, hogy szemlátomást nem mentek el a túlzott egyszerűsítés irányába. Így például megmaradt a keresősáv is, ami két dolog miatt rendkívül hasznos. Egyrészt rengeteg kereső szolgáltatását igénybe lehet venni vele. A "nekem elég a Google" filozófia nem annyira nyerő, mert mi van, ha például a YouTube-on, a Wikipédián, a SZTAKI valamelyik szótárában, a Google Mapsen, az IMDB adatbázisában vagy a Yahoo! Answers között akarunk keresni? Vagy mondjuk a Wolfram Alpha szolgáltatásait szeretnénk igénybe venni? Persze, ezek mind elérhetőek a Google-ön vagy egy könyvjelzőn keresztül; de mennyivel kényelmesebb és gyorsabb a keresősáv? A másik dolog, ami nagyon hasznos, az a keresési előzményekben való keresés. Elég valószínűtlen, hogy pusztán a meglátogatott oldalak előzményeiből rájövünk arra, hogy vajon mit is kerestünk korábban.

De a legjobb ebben is az, hogy ha valakinek mégsem kell, simán kikapcsolhatja. Nincs ráerőszakolva a felhasználóra a gyáriak által megálmodott megoldás, bármi simán átállítható, testreszabható, konfigurálható. Ami pedig mégsem, arra csinos kis kiegészítők garmadáját lehet telepíteni. 8) Számomra itt kezdődik egy normális böngésző.

Link to comment
Share on other sites

payskin
A bemutató alapján a GPU-gyorsítás fantasztikusnak ígérkezik. :bezsong: Szerintem ezt momentán egy másik böngészõ sem tudja.

Momentán tényleg nem, de az IE9-rõl már egy éve tudjuk, hogy lesz benne. És valószínûleg az sem véletlen, hogy épp most kapcsolták be, ugyanis az IE9 nyilvános béta is mostanában jelenik meg.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...