Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows 7 telepítõkészlet módosítása, frissítése


Pjotr

Recommended Posts

TothTibor

Nekem is sikerült az IE9 integrálása. Azt szeretném, kérdezni, hogy 32bites rendszer alatt lehet-e megcsinálni ezt az integrálást 64bites rendszerhez, mert ha lehetséges volna, akkor elõre elkészíteném, a jövõ havi számítógép felújítása után már 64bites rendszert szeretnék használni.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Nem. Ahogy tudom ez nem megy.

64 bitesen tudsz 32 bitest, de fordítva nem.

Link to comment
Share on other sites

TothTibor

És csak simám a ie9 integrálása a te általad leírtak szerint?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Nem lesz jó, de tõlem kipróbálhatod.

Egy megoldás volna, virtuális gépre telepített 64 bites Win7 alól megcsinálni. Ennek meg valószínûleg lesznek erõforrás problémái, de ha türelmes vagy és ér ennyit, próbáld ki.

Szerintem önmaga az IE 9 integrálás az smafu. Az SP1 és a hotfix integrálás az, ami a lényeg.

IE 9-et meg lehet telepíteni még elõször.

Link to comment
Share on other sites

TothTibor

Köszi. Értem.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
jagdtigger

Most lesz egy elég hülye kérdésem de mégis milyen takarítót kéne lefuttatni SP1 integrálás után? :upsz:

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A Kellékek alatti lemeztakarítót.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
SyncMaster

Sziasztok!

 

A Windows 7 telepítõészletével lenne néhány kérdésem.

A helyzet:

 

Van a tulajdonomban egy Windows 7 Ultimate (x86) és egy Windows 7 Ultimate (x64) -es példány. A neten azaz a torrent oldalakon több helyen láttam hogy egy lemezen van az (x86) és az (x64) -es telepítõ is. A kérdés a következõ?

1. Van erre valakinek érthetõ magyar leírása?

 

Másik kérdés ezzel kapcsolatos. Tegyük fel sikerült megcsinálnom akkor késõbb pl: RT7 Lite -al akarok frissítéseket hozzá adni ehhez a telepítõhöz akkor nem fog gondot okozni az RT7 Lite-nak a kétfajta telepítõkészlet?

2. Nem lesz ebbõl nagy kavarodás?

 

Utolsó kérdés: Érdemes -e ez így egy lemezes módra áttervezni? Vagy inkább a bonyodalmak elkerülése végett hadjuk inkább külön lemezen a különbözõ telepítõket?

 

Remélem érthetõen leírtam :)

További szép napot!

 

SyncMaster

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Minek csinálnád meg mindkét telepítőt, ha csak az egyikre van szükséged? Egyébként DVD sem kell, három kattintással ki tudod tenni a telepítőkészletet egy pendrive-ra, így nem használsz el egy lemezt, és a telepítés is gyorsabb lesz.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

KGigi hozzászólásával egyetértek, csak kiegészíteném annyival, hogy minek is az az x86 telepítő manapság.

Nem mondom, lehet 2-3 mega RAM-mal valami régi laptop vagy PC, és esetleg elfuthat rajta az x86-os rendszer is, de manapság jobb lenne megbarátkozni a 64 bitesekkel. Hacsak nincs valami nagyon olyan célprogram, aminek betesz az x64.

 

Itt egy leírás egyébként. Elég egyértelmű, képekkel illusztrált. Szerintem nem nagyon kell fordítani sem.

How to Create a Universal Windows 7 Disc (AIO) with both 32 and 64-bit versions.

 

:hmm: Az a helyzet, hogy ilyen integrált x86-x64 DVD telepítő eddig nekem nem hiányzott, így nem is gondolkodtam rajta.

Viszont ahogy nézem a végén a kiválasztó képernyő mentését.... :hááát: Ilyen katyvaszos telepítő nem is kellene, hogy nézegessem éppen melyik bites verziót telepítem. ;)

 

Hozzátenném még, hogy USB-ről tényleg gyorsabb a telepítés, és az eddig elmondottak ellenére nekem is van olyan külső vinyóm, amelyikről boot menüből lehet választani, hogy mit töltsön. Közte az x64 és az x86 Win7 telepítőt is.

Erről ha jól emlékszem az x86-ost még sohasem telepítettem, csak van. :démonikacaj: Nem most csináltam, nem is annyira azért, hogy szükségem volt rá, inkább csak a megoldás miatt.

Egyik partíción az x64 van, egy másikon az x86. Így van megoldva és átnevezett bootmgr fájllal az x86-hoz.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
Pjotr
imagex /compress maximum /flags "Professional" /capture z: e:\install.wim "Windows 7 Professional"

 

/compress kapcsolónál már talán érdemesebb használni a "fast" opciót "maximum" helyett; nem sokkal lesz nagyobb az image (4-8 GiB között lesz úgyis már), cserében gyorsabban elkészül & települ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...