Jump to content
GSForum - Segélyvonal

YouTube probléma


Ika-Bus

Recommended Posts

Ika-Bus

Üdv!

A napokban ugyebár megújult a YouTube kinézete. Ezzel nem lenne semmi gondom, de azt hiszem, hogy le is lassult. A helyzet a következõ: Mielõtt nem frissítették a kinézetet, a videókat még a legjobb (1080p) felbontásban is tökéletesen megjelenítette és betöltötte. Amióta ez az új dizájn van, azóta a videók 720p felbontásban kicsit, 1080p felbontásban nagyon szaggatnak. Még akkor is szaggatnak, ha megvárom, hogy végigérjen a betöltõcsík. Egyébként Firefox-ban és Internet Explorer-ben is ezt csinálja. Az egyik barátomat megkérdeztem errõl, de neki Operában és Explorerben is jól mennek a videók. Valaki segítsen! :(

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nekem is jó minden. Szerintem pucold le a Flash Playert (mind a két változatot), és tedd fel újra. Ha nem segít, akkor érdekelne egy konfig.

Link to comment
Share on other sites

Ika-Bus

Letöröltem a Flash Playert, visszatettem, de nem segített. A konfigom: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4200+ 2.21 GHz, 1 GB RAM, NVIDIA GeForce 8600GT 512 MB videókártya.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A gép biztosan elég. Próbáld ezzel.

Link to comment
Share on other sites

Ika-Bus

Lefuttattam, majd újra feltettem a Flash Playert, de még mindig ezt csinálja. :(

 

Szerk.: Most jut eszembe, hogy pont aznap frissítettem a Java-t is, amióta új YouTube van, vagyis amióta ezt csinálja. Lehet valami összefüggés a kettő között?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Lehet, játszd el ugyanezt a Java pluginnel is.

Link to comment
Share on other sites

Ika-Bus

Sajnos ez sem segített. :(

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A gépen levõ videók lejátszásakor mi a helyzet?

Link to comment
Share on other sites

Ika-Bus

Azokat rendesen lejátssza, a Windows Media Player és a VLC Player is.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Sajnos kifogytam az ötletekbõl. :(

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Majdnem biztos vagyok benne, hogy a Java kavar be. Meg kéne nézni, hogy ha teljesen eltávolítod, akkor mi a helyzet. Megnézném egy másik böngészõvel is (Opera, esetleg Chrome, Safari stb.). Azt sem tartom kizártnak, hogy a memória bizonyul kevésnek; az 1 GB sajnos ma már nagyon szerény (ezt tapasztalatból mondom).

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Írta, hogy több böngészővel sem megy neki. A memória miatt szaggathat nagy felbontásnál, de egy alap videónál nem kéne. Ezért, és egy esetleges driverhiba miatt kérdeztem rá a gépen levő videókra. A teljes Java törlés viszont jó ötlet.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Csak a Firefoxot és az IE-t említette. Érdemes megpróbálkozni a Chrome-mal, a YouTube-ot úgyis arra fejlesztik. (Az utóbbi idõben jártam én is úgy, hogy pár funkció egyáltalán nem akart mûködni a YouTube-on Firefox alatt, Chrome-ban viszont nem volt gond. Bár, ahogy elnézem, most ezzel az újítással végre orvosolták ezeket a bugokat.)

Link to comment
Share on other sites

Ika-Bus

A memóriával nem lehet gond, hiszen pár napja tökéletesen lejátszotta, azóta semmilyen hardveres változás nem volt a gépemben, most meg rossz. :(

A Java-val megpróbálkozok még egyszer, ha nem megy akkor megnézem a Chrome-ot, de nem szeretném csak ezért elhagyni a bevált Firefoxot.

 

Szerk.: Mindenféle Java-t eltávolítottam, amit csak tudtam, majd újratelepítettem, de nem segített. Leszedtem a Google Chrome-ot is, de ott is rossz volt. :(

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Aha. Akkor nézz meg egy bármilyen másik flash alapú videómegosztó oldalt. Ott mi a helyzet?

Link to comment
Share on other sites

Ika-Bus

Más honlapokon jó a HD.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Hmm. Próbáld meg teljesen kipucolni a böngészõ gyorsítótárát, törölni a sütiket stb.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Szerk.: Mindenféle Java-t eltávolítottam, amit csak tudtam, majd újratelepítettem, de nem segített.

Itt kimaradt egy lépés! Úgy is nézd meg, hogy nincs feltéve semmiféle Java! Azt gondoltam, hogy a memóriával nincs gond, de nem lehet, hogy túl sok folyamat megy egyszerre? Mert ugye a Java is foglal, meg ki tudja még, mi van feltéve; az az 1 GB hamar megtelik.

Mivel a leírás alapján ez nagyon YouTube-specifikus problémának tûnik, megnézném, nincs-e valamilyen kártevõ a gépen. Annál is inkább, mivel olyanról még nem hallottam, hogy Chrome alatt probléma lenne a YouTube-bal. Mindenesetre igen fura ez az eset. :huh: Azért egy videót vagy valamit megnéznék errõl, hogy hogy kell ezt a szaggatást elképzelni.

Link to comment
Share on other sites

Ika-Bus

Leszedtem a Java-t és kitöröltem a Firefoxból minden előzményt, sütit, és a többit, de még mindig rossz. :(

Lefuttatok egy víruskeresést és megpróbálok pár felesleges dolgot törölni a gépről, hátha...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Denibaby

Az enyémnél "gyengébb gépen" simán előrefut a piros csík a lejátszáskor akár a youtube-n, vagy a videa-n. Nekem várni kell, míg feltöltődik, vagy szaggatottan megállásokkal nézem. VISTA HOME SP2 legális. Intel® G33/G31 Express Chipset Family; Intel 320 MB 2GBájt memória; 2,50 GHz. CPU.

 

"A 3D gyorsítás nem engedélyezett, de nem probléma, megoldja szoftveresen". Néha kiírja, de nem a lejátszáskor...csak hátha köze van a dologhoz.

 

A Secunia PSI-t használom, így biztos, hogy böngészővel (Firefox) kompatibilis a flashplayer. Évek óta nem oldódik meg, itt sem találom a megoldást. Kösz....hátha mégis!

Link to comment
Share on other sites

mizsi

A YouTube-nál megőrültek? A videók fele nem játszható le, mert a Sony Entertainment Music letiltotta azt. Ezek után mit tölthetünk fel?

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Tudom, hogy nem a végleges megoldás, de nézd a YouTube-ot web proxyn. Én legalábbis így használom. :ötlet:

 

Klikk

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Nálam nem megy, mire eljutok a videóig, akkor kiderül, hogy nem jeleníti meg a vezérlőgombokat.

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Linkelj be egy videót ami nem megy.

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Már lényegtelen, köszi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...