Jump to content
GSForum - Segélyvonal

DUAL audió sáv filmhez


Zoed

Recommended Posts

Zoed

Sziasztok!

Szeretném a sorozataimat kiírni DVD-re, és jó lenne ha angolul és magyarul is lenne hozzá hang.

Próbálkoztam már sokféle programmal (VirtualDub, VirtualDubMod, AviMUX).

A problémám az, hogy a magyar és az angol hangsávban van egy kis csúszás.

Tudtok ajánlani olyan progit, ahol könnyen lehet a két audió sávot összeilleszteni a képpel?

Elõre is kösz!

D

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Ez nem olyan egyszerű!

Sima eltolással csak akkor működik a dolog, ha ugyan az a kópia, és mindkét sáv azonos formátumú (PAL vagy NTSC) DVD-ről vagy akár Divx-ről való. Különben a szoftverben még lehet, hogy jó lesz az illesztés, de beletekerés után, vagy a kész lemezen, még jobban fog ingadozni mint előtte. Az eltolást a DVD készítő szoftvernek is tudnia kell, ha a több sávot kezeli.

Ha ez nem így van, akkor az egy komplett tananyag lenne, mert muszály egyformára indexelni a hang adatfolyamokat, majd a képhez, vagy a jó hangsávhoz igazítani.

Jómagam nagyon sok DVD-re készítettem így szinkronhangot, és bizony esetenként a lejátszási idő három négyszerese is lehet az idő, amit rá kell fordítani, a több szoftveren történő átdolgozás miatt.

Link to comment
Share on other sites

Zoed

Én elsõ körben a gépen szeretném duálra átírni õket, és ajd a késõbbiekben kiírni.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Ha nem ugyan az az indexelés, vagy a kópia, akkor a gépen sem lesz jó. Próbáld meg akár a movie makerbe betenni a filmet meg a hangot, aztán igazítsd utána, majd exportáld csak a hangot, hogy utána jól mûködnek e együtt. Jó eredményt csak a Premiere-hez hasonló alapokkal mûködõ szoftverrel fogsz elérni, ami importnál beindexeli a filmet, és a hangot is. Kivétel az mpg2-t, azon DVD-rõl leszedés után helyre kell rakni a kezdõ és befelyezõ framet, majd az egészet újraindexelni.

Link to comment
Share on other sites

sebastian1

Szerintem a Pinnacle-vel nem lehet!

A többit nem ismerem!

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Ezt azzal szerintem sem. Tudomásom szerint csak ahogy írtam úgy megy a dolog, szerintem nem cáfol meg senki, de legyen úgy.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...