Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Nem olvashatóak az ékezetes karakterek a levelemben


gabriel081

Recommended Posts

gabriel081

Sziasztok!

 

Elsõsorban a nagyon hozzáértõk véleményét szeretném olvasni, mivel komoly dologról lenne szó. 17 évesek kötekedõ üzeneteinek olvasását mellõzném.

 

Már több hónapja állást keresek... részleteket nem írnék (egyenlõre :P )

 

Van egy Gmail-es címem, amin privát céllal eddig kb. 70-100 ismerõssel leveleztem, senki nem írta, hogy ne tudná elolvasni a leveleim és gond lenne velük. Mellékletek is rendben vannak.

 

Errõl a Gmail-es címrõl küldöm az önéletrajzom és a kísérõ levelet a cégeknek..

Eddig sajnos egy cég sem válaszolt, ami nagyon sajnálatos.

 

A héten azonban két cég is jelezte, hogy olvashatatlanok a levelek, mert az ékezetek helyett kóreai karakterek jelennek meg. A csatolt fájlt sem tudták letölteni, mert abban is szerepelt ékezetes karakter és elérhetetlennek minõsölt a doksi.

 

Miért nem mennek el a céges levelezésekre az emailjeim normálisan?!

Az eddigi hónapok akkor idõpocsékolásként teltek?

 

Ismétlem, hogy eddig 70-100 embernek jól küldte el a levelet. Bár nekik nem céges levelezésük volt.

 

Lehet, hogy az a baj, hogy Windows7-et használok? Bár tanulmányaim szerint ez nem befolyásolja a levelezõszerver mûködését. A gond a cég szerverén lévõ tûzfallal lehet, vagy azzal, hogy mondjuk külföldi a cég és a külföldi Support Team nem telepítette a magyar ékezetes karakter táblát a szerverre. Ezért a bekövõ leveleket a levelezõ szerver nem tudja értelmezni. A kimenõ levelekkel gondolom nincs semmi baj, mert a szóban forgó két cég levelében voltak ékezetes karakterek.

 

Nektek mi a véleményetek?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

37 éves vagyok... ;)(Tudom, a fotó alapján sokkal öregebbnek látszom)

 

A mellékleteket milyen formátumban küldöd? Célszerű lenne pdf-et használni, beágyazott betűtípussal, mert az mindenkinél jól jelenik meg, függetlenül attól, milyen betűkészlet van telepítve a túloldalon.

 

Egyébként a gmail saját felületét vagy egy klienst (OE, Outlook, Thunderbird, stb.) használsz küldésre?

Link to comment
Share on other sites

gabriel081

A Gmail saját felületét használom. Microsoft Word 2003-mas (DOC kiterjesztésû) formátumot használok. Én pont azt tapasztaltam, hogy a PDF-eket nem tudják több helyen megnyitni. :)

 

Nem a Word dokumentummal van a baj, hanem azzal, hogy mondjuk az a neve, hogy Kovács-Ernõ-önéletrajz.doc és nem az, hogy Kovacs-Erno-oneletrajz.doc. Nem tudják egyáltalán megnyitni sem, mert a levelezõ szerver blokkolja a csatolt fájlt az ékezetek miatt. (feltételezem)

 

Nem értem az egészet. Más hivatalos intézmények, egyéb cégek, akikkel hivatalosabb dolgom volt el tudják olvasni az adott leveleket. Egyedül a cégek nem. De az a baj, hogy ki sem derült számomra, hogy azért nem válaszoltak, mert nem tudták megnézni, vagy azért, mert épp már nem volt nyitott pozíció. Szerintem egy értelmes ember márcsak emberségbõl is figyelmeztetné a másikat, hogy "Bocsi, de valami nem ok..."

 

30 levélbõl ha 2 sikertelen, a többirõl nem tudunk semmit, akkor szerintem még nem igazán feltételezhetõ (esetleg kicsit), hogy rossz a levelezési technika.

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Én csak kis szaros vagyok, de azért van egy tippem: ócska, rosszul karbantartott Exchange szerver. Ha a karakterkódolást átállítod windows-1250-re, akkor minden jó lesz.

Link to comment
Share on other sites

gabriel081

Windows7-ben ezt hol is lehetne megnézni, hogy mi van beállítva?

 

Windows XP alatt régebben tudtam egy CMD parancsot erre, de már elfelejtettem. :upsz:

 

Alternatív megoldásnak szerinted az jó, ha NotePad++ alkalmazásával megírom a levelet, ott átrakom windows-1250-re és CTRL+C CTRL+V-vel beszúrom a Gmailre?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A levelezőben kell átállítani, meg abban a programban, amivel valamilyen szöveges fájlt állítasz elő. Aztán az is lehet, hogy UTF8 oldja meg, GMaiL mondja.

Link to comment
Share on other sites

gabriel081

Megpróbáltam UTF-8 karakterkészlettel elküldeni egy érdeklõdõ levelet a korábban említett 2 címre.

A G-mail beállításoknál tényleg van ilyen beállítási lehetõség.

 

Válasz után megírom tapasztalatom.

 

edit1: az elsõ személy válaszolt, hogy el tudta olvasni a levelet.

edit2: a második személy is válaszolt, hogy el tudta olvasni a levelet.

:)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ez esetben:

 

Én csak kis szaros vagyok, de azért van egy tippem: ócska, rosszul karbantartott Exchange szerver. Ha a karakterkódolást átállítod windows-1250-re, akkor minden jó lesz.

 

Bár én is csak kis szaros vagyok. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...