Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hálózatfigyelés


fazy000

Recommended Posts

fazy000

Helló

 

Segítséget szeretnék kérni. Olyan programot keresek, amivel figyelhetem, hogy a helyi hálózatomon lévõ gépek mennyi adatot forgalmaznak.

 

Köszönöm

 

 

Fazy

 

 

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ezt csak úgy tudod megoldani, ha

- olyan eszköz van a hálózaton, ami képes ezt gyűjteni (értsd minden forgalom áthalad rajta)

- minden gépre telepítesz egy kis programocskát.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Finci

Kedves Mindenki!

 

 

Olyan problémám van, hogy T-mobile-os mobilnetem van. Kijött egy akkora számlám, hogy le sem merem írni az összeget. Igazából az a durva, hogy 2010-ben még van pofájuk ennyit elkérni érte.

A netet KIZÁRÓLAG emailek olvasására és böngészésre használom, tekintettel arra, hogy 5 giga adatforgalom van a csomagban havonta. Nem vagyok egy nagy számítógép guru, de azt gondolom ilyen felhasználás mellett képtelenség 6,5 giga adatforgalmat csinálni.

Vagy?

Hogyan tudnám bebizonyítani, hogy valami nem stimmel?

Létezik olyan szolgáltatás, hogy a havi limitnél a szolgáltató küld egy emailt, vagy smsmt, vagy akár felhív, hogy kihasználtad a keretet?

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A T-Mobile elvileg 80 és 100%-nál is küld smst, de csak szétkapcsolás után ellenõrzi.

Link to comment
Share on other sites

Finci

És szerinted lehetséges ilyen felhasználás mellett ekkora adatforgalom?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Elég nehezen tudom elképzelni. Persze a Youtube vagy a Skype gyorsan leszívhatja keretet.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Sajnos elég valószínű, hogy valóban ennyi volt az adatforgalmad.

A túlforgalmazott 1,5GB optimális esetben nem egész 2 óra alatt lejöhet a mobilneten. Ennek okát a Te gépeden kell keresni. Ellenkezőjét maga a szolgáltató tudná csak bizonyítani :) Nem Te vagy az első akit ilyen meglepetés ért, itt a fórumon is volt már szó ilyesmiről. Egy ideje ezért vezették be szolgáltatók - a felügyeleti szervek és a több százezres számlától felháborodott ügyfelek nyomására- az ehhez hasonló korlátozást az ÚJ :) tarifacsomagoknál:

"A benne foglalt adatmennyiség felhasználása után túlforgalmazási díj nélkül legfeljebb 128 kbit/s letöltési/feltöltési sebességgel mobilinternetezhet tovább a fordulónapjáig."

Csakhogy nekik nem érdekük a régi ügyfeleket ilyen lehetőségekről tájékoztatni.

Ezen felháborodva és erre hivatkozva talán lehet alkudozni velük.

 

Forgalom mérésre: Dumeter, Bitmeter, NetLimiter itt a fórumon is van szó ezekről.

Jól tippelek, minimum 15.000 ft-al nagyobb a számlád?

Link to comment
Share on other sites

Finci

Köszi a segítséget!

Nekem csak azért fura ez az egész, mert korábban Vodafone-os mobilnetem volt, amit jóval többet használtam, akár youtube, msn, skypera, de ennek ellenére soha a 2 év alatt egyszer sem fordult elõ olyan, hogy az 5 gigát akár csak megközelítettem volna. Ezért állok most értetlenül a dolog elõtt.

"A túlforgalmazott 1,5GB optimális esetben nem egész 2 óra alatt lejöhet a mobilneten." Szimpla böngészéssel?

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Természetesen nem a sima böngészésre gondoltam. Viszont, ha rendszeresen törlöd a böngészõ gyorsítótárát, akkor a következõ látogatásod alkalmával újra letöltõdik minden oldal, ami 1-2MB is lehet alkalmanként és "sok kicsi sokra megy".

A NetLimiter processzenként mutatja melyik tölt le valamit éppen. (Ha a nod32-ben a Böngészõk aktív módú védelme valamire be van állítva, akkor arra ez nem teljesen igaz, mert a Nod forgalmának láthatja). Jó esetben így megcsíphetõ a bûnös alkalmazás feltéve, ha az generálta a forgalmat és nem egy rossz klikkelés vagy egy meg nem szakított letöltés, na adj isten valami ronda vírus.

 

Mobilnetetes böngészéshez javaslom az Opera-t Turbo mode-ban (ha még ez a neve), drasztikusan lecsökkentheti az adatforgalmat.

 

Link

Link

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Sajnos amennyire én tapasztaltam, az Opera Turbo a sebességet is drasztikusan csökkenti. :(

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Mint minden hasonló elven működő optimalizáló. Emlékeim szerint nem lassabb mint a Vodafone féle ByteMobile Macara Client +FFox. De ki kell próbálni, mert sokat számít, már csak a flash tartalom blokkolása is.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...