Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Firefox 3.6


Jay

Recommended Posts

Jay

A legfrissebb hírek szerint január 25.-én jelenik meg a Firefox 3.6.

Most telepítettem a 3.6RC2-õt, ami a Firefox névjegye szerint már a végleges kiadás.

 

IPB kép

 

Nekem így elsõre stabilabbnak és gyorsabbnak tûnik mint a 3.5.

 

Firefox 3.6 újdonságai, letöltés: Link

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

3.6RC1-nek sem pakolta ki az RC tagot. :) A dátum pedig egy igen képlékeny fogalom az alapítványnál, de egyébként tényleg használhatóak az RC-k, nekem is a 2-es van fent, nyugodtan lehet próbálkozni.

Link to comment
Share on other sites

Jay
3.6RC1-nek sem pakolta ki az RC tagot.

Ezt nem tudtam.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

És még a határfrekvenciáját sem írja ki. :P

Virtuális gépen kipróbáltam, nem szerették egymást a Compact Menu 2 nevû kiegészítõvel, vagy csak én voltam vak, nem tudom, mindenesetre a menühöz nem tudtam hozzáférni. Elsõre nem sok változást vettem észre a 3.5.7-hez képest.

Link to comment
Share on other sites

Jay
nem szerették egymást a Compact Menu 2 nevû kiegészítõvel...

Nem kompatibilis.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ezért nem szoktam beta vagy RC böngészõt próbálni.

Sokszor még a végleges megjelenése után is várni kell egyes kiegészítõk kompatibilására, míg mások jóelõre jók az újabb verziókra.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Hát azért teljesen hülye én sem vagyok, természetesen undo diskes virtuális gépen próbáltam ki. ;) Engem csak az lepett meg, hogy a menü teljesen hozzáférhetetlenné vált, hiszen a kiegészítõ által kirakott gomb felszívódott, maga a menü eszköztár meg eltûnt, mint Kossuth a ködben. :huh:

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ezeket a nem kompatibilis kiegészítőket le szokta tiltani. Jó esetben. :)

Egyébként én is gondoltam, hogy kipróbálom már ezt az RC2-t egy virtuális gépen.

Azért túlzottan nem izgat, webfejlesztő meg nem vagyok. ;)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
Egyébként én is gondoltam, hogy kipróbálom már ezt az RC2-t egy virtuális gépen.

Mire ezt megvalósítottam volna, már a v3.6-ot használom élesben. :lol:

A témám éppen inkompatibilis, de akadt másik hasonló.

Az External IP kiegészítőm is inkompatibilis egyelőre, de találtam helyette sokkal jobb másikat. WorldIP

Még jó, hogy van néha verzióváltás, mert anélkül nincs az ember ösztökélve annyira a keresgélésre. ;)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A Personas jól mûködik, a PlugInCheck kevésbé.

---

Aki nem szeret kísérletezni, ne frissítsen, mert vannak még problémák. Néha lefagynak a GIF-ek (ezt én is tapasztaltam), JS motor is összedõl egy-két programtól, ha hirdetésben van, akkor ADBlock-kal lehet tiltani, de szóba jöhet a NoScript, csak az kicsit macerásabb lehet annak, aki még nem használta.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nálam egészen furcsa dolgok történnek, pedig le is szedtem elõzõleg a 3.5.7-et... :S Mivel egyelõre nem látom, hogy világra szóló botrány volna a 3.6 körül, egyedi esetnek tekintem, kussolok, újratelepítem profilostul.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A PlugInCheck hibát visszavonom, gyökér állat voltam. :fal:

Link to comment
Share on other sites

f22

Sziasztok!

 

Azt szeretném megtudni, hogy lehet a Personas-ról lementett hátteret teljes méretben lássam, ha nincs semmilyen oldal megnyitva a böngészõben? Jelenleg csak a teteje és az alja látható. Ill. hol találom meg a Firefox-ban? A kiegészítõkben nincs.

 

Köszi!

 

Kiegészítõk->Témákban található, de azt nem tudom beállítani, hogy ne csak fent és lent látszódjon.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Nos, a Compact Menu 2 nevû kiegészítõ használata esetén valóban hozzáférhetetlen lesz a menü, mert a kiegészítõ letiltása esetén a gomb eltûnik, a menü eszköztár meg nem jeleníthetõ meg (nincs a megjeleníthetõ eszköztárak listájában). Így a megoldás az lehet, hogy még letiltás elõtt visszakapcsoljuk a menü eszköztárat, aztán letiltjuk a kiegészítõt, így hozzáférhetõvé válik a menü. Persze mindezt még a 3.6-ra való frissítés elõtt kell elvégezni, késõbb már nem biztos, hogy le tudjuk tiltani... (Hiszen nem férünk hozzá a menühöz. Jól ki van ez találva. :) )

Én mindenesetre nem frissítettem, mert pár kiegészítõm nem kompatibilis vele; az említett Compact Menu 2, a Status-bar Scientific Calculator és a Tab Scope hiányát még el tudnám viselni az újabb verzió megjelenéséig, de a Sxippert nem tudom nélkülözni. Mindamellett tényleg sok olyan hír terjeng, hogy tele van buggal, nálam meg a 3.5.7-es jól megy, úgyhogy azt hiszem, én megvárom a 3.6.1-es verziót.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Az elõbb eltûnt kb. 1 másodpercre a beállított hátterem vagy mim, aztán feltámadt, Kicsit megijedtem, hogy fagyás, de nem. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Háttér a böngészõben? Anyám. Nekem nem kell háttér meg semmi ilyen csicsa, csak menjen. Ez az egyetlen elvárásom. :D

Link to comment
Share on other sites

f22

Eddig nekem sem volt a Firefoxban, de most beraktam :)

Link to comment
Share on other sites

Jay
Kiegészítõk->Témákban található, de azt nem tudom beállítani, hogy ne csak fent és lent látszódjon.

Szerintem azok csak fent és lent látszanak.

Link to comment
Share on other sites

f22

Olyan lenne jó, mint Opera v. Chrome gyorshívója, mert ha nincs oldal megnyitva, akkor egészben látszik.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Az, hogy 3.5, vagy 3.6, egyre megy. Facebook alatt megdöglik mindegyik. :P

Link to comment
Share on other sites

c64

Pár napja telepítettem a 3.6-ot és olyan problémám van vele, hogy nem hajlandó egyszerre több ablakot megnyitni. Például ha egy linknél a "megnyitás új ablakban"-t választom semmi sem történik, ugyanígy ha pl egy weboldalon mondjuk egy képre kattintok ami külön ablakban nyílna meg az sem mûködik. Ha már van egy futó ablak az asztalon a Firefox ikonra kattintva sem jelenik meg új ablak. A feladat kezelõben feltûnik egy pillanatra egy második firefox.exe majd pármásodperc múlva el is tûnik. A gépre a az új verzión kívül semmilyen új programot nem telepítettem, és a régi normálisan mûködött. Elõször a tûzfalra gyanakodtam, de azt teljesen kikapcsolva, újraindítás után se nyílik meg új ablak. Találkozott valaki ilyesmivel? Mi lehet a baj?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
kléni

Témát hogy lehet készíteni? Ha jól sejtem, valami külön programmal, de eddig nem találtam semmit.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...